Info Lice

Teatment cure

Australian Bodycare Anti lice skutecznie zwalcza wszy głowowe i gnidy.

Australian Bodycare Anti Lice można stosować bez konsultacji z lekarzem, a kurację można przeprowadzać u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. Dla uzyskania jak najlepszego rezultatu należy pamiętać o tym, by zabieg przeprowadzać w sposób dokładny.

Przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki:

 • Należy dokładnie przestrzegać instrukcji.
 • Ulotkę należy zachować, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
 • Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji lub porady, zapytaj sprzedawcę.
 • W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Spis treści ulotki:

Wprowadzenie

W jakim celu stosuje się Australian Bodycare Anti Lice?

Co zawiera Australian Bodycare Anti Lice?

Przed zastosowaniem Australian Bodycare Anti Lice

Jak stosować Australian Bodycare Anti Lice?

Codzienna pielęgnacja włosów i skóry głowy

Przechowywanie Australian Bodycare Anti Lice

Zawartość opakowania

Możliwe działania niepożądane

Dane kontaktowe

Wprowadzenie

Australian Bodycare Anti Lice stosuje się w przypadku stwierdzenia żywych wszy głowowych lub gnid. Wszy nie znikną tak po prostu. Jeżeli stwierdzono u ciebie wszawicę, musisz możliwie jak najszybciej poddać się kuracji.

W jakim celu stosuje się Australian Bodycare Anti Lice?

Australian Bodycare Anti Lice to wyjątkowo skuteczny środek, zwalczający zarówno żywe wszy, jak i gnidy. Skuteczność kuracji bazuje na fizycznym uduszeniu wszy oraz ich jaj. Anti Lice działa już po pierwszym użyciu.

Zalecamy sprawdzenie skóry głowy pod kątem obecności wszy na ok. 6 dni po przeprowadzeniu kuracji w celu upewnienia się, że została ona przeprowadzona właściwie oraz że nie doszło do ponownego zarażenia wszawicą w tym okresie. W przypadku ponownego stwierdzenia obecności żywych wszy, należy ponowić kurację przy użyciu Australian Bodycare Anti Lice. Z uwagi na fakt, że Anti Lice działa w sposób fizyczny, produkt można bez obaw stosować wielokrotnie, do momentu pozbycia się wszy.

Co zawiera Australian Bodycare Anti Lice?

Australian Bodycare Anti Lice to produkt na bazie Dimetikonu, który w sposób fizyczny otacza wszy i gnidy, wskutek czego dochodzi do ich obumarcia. Anti lice zawiera również Tea Tree Oil, który przyczynia się do utrzymania skóry głowy w zdrowym stanie.

Anti Lice nie zawiera środków owadobójczych.

Składniki:

Dimeticon, Tea Tree Oil, Limonene, Geraniol, Linalool.

Przed zastosowaniem Australian Bodycare Anti Lice

Nie należy stosować Anti Lice:

 • W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.
 • W przypadku uszkodzenia skóry/skóry głowy.
 • U dzieci poniżej 3 roku życia.

Uwaga

Anti lice jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. W przypadku połknięcia: zgłosić się do lekarza i pokazać lekarzowi opakowanie.

Nie dopuszczać do dostania się do oczu. W przypadku dostania się produktu do oczu, niezwłocznie przepłukać wodą. W przypadku utrzymującego się podrażnienia należy zgłosić się do lekarza.

Dzieci:

Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

Jak stosować Australian Bodycare Anti Lice?

W przypadku stwierdzenia obecności wszy, kurację należy przeprowadzić u wszystkich członków rodziny. W przeciwnym wypadku kuracja może być nieskuteczna. Należy pamiętać o jednoczesnym przeprowadzeniu kuracji u wszystkich członków rodziny, tak by pozbyć się wszystkich wszy w rodzinie.

Instrukcja stosowania:

 1. Dokładnie wyczesać włosy.
 2. Stosować na suche włosy.
 3. Osłonić ramiona ręcznikiem.
 4. Przed użyciem dokładnie wstrząsnąć butelkę.
 5. Ostrożnie ścisnąć butelkę i rozprowadzić produkt na włosach.
 6. Upewnić się, czy mieszanina została rozprowadzona równomiernie we włosach, tak by cała powierzchnia skóry głowy została pokryta Australian Bodycare Anti Lice.
 7. Dokładnie wmasować Anti Lice palcami we włosy i w skórę głowy. Do rozprowadzania produktu nie używać grzebienia ani szczotki.
 8. Pozostawić Anti Lice we włosach na 15 minut. Nie przykrywać włosów ręcznikiem ani czepkiem.
 9. Po 15 minutach wszy i gnidy zostaną uduszone przez Anti Lice.
 10. Zmyć mieszaninę z włosów. WAŻNE: Podczas zmywania Anti Lice należy pamiętać o tym, by NIE moczyć włosów przed zmywaniem, ponieważ Anti Lice jest preparatem wodoodpornym. Należy najpierw dokładnie wetrzeć szampon we włosy, a dopiero później spłukać je wodą. Do zmywania Anti Lice zalecamy Australian Bodycare Hair Rinse. Dla całkowitego wypłukania roztworu z włosów może zajść konieczność kilkukrotnego mycia.
 11. Po umyciu włosów: dokładnie wyczesać włosy gęstym grzebieniem w celu usunięcia martwych wszy.

Uwaga Podczas gdy mieszanina pozostaje we włosach nie należy używać suszarki do włosów.

Codzienna pielęgnacja włosów i skóry głowy

Po przeprowadzeniu kuracji za pomocą Australian Bodycare Anti lice zalecamy codzienne stosowanie szamponu Hair Rinse marki Australian Bodycare oraz Australian Bodycare Hair Spray w celu zapobiegania problemom. Hair Rinse i Hair Spray pomagają w utrzymaniu włosów i skóry głowy w zdrowej kondycji. 

Przechowywanie Australian Bodycare Anti Lice

Australian Bodycare Anti Lice należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Australian Bodycare Anti Lice należy przechowywać w suchym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nie należy stosować produktu Australian Bodycare Anti Lice po upływie daty ważności wskazanej na butelce i opakowaniu zewnętrznym. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zawartość opakowania

 • Buteleczka zawierająca 100 ml Australian Bodycare Anti Lice
 • Instrukcja użytkowania

Możliwe działania niepożądane

W niektórych przypadkach podczas stosowania Australian Bodycare Anti Lice może wystąpić niewielki świąd i podrażnienie. W przypadku wysypki lub objawów nadwrażliwości należy przerwać kurację. W takim przypadku należy dokładnie zmyć produkt wodą z mydłem i skontaktować się z lekarzem.

W rzadkich przypadkach może dochodzić do przemijającego wypadania włosów.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem lub producentem.

 • Nie należy stosować Australian Bodycare Anti Lice w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
 • Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się roztworu do oczu, należy przemyć je obficie wodą. W przypadku utrzymującego się podrażnienia należy skonsultować się z lekarzem.

Dane kontaktowe

W przypadku pytań dot. produktu prosimy o kontakt z Australian Bodycare. Dodatkowe informacje dot. Australian Bodycare Anti Lice można znaleźć na: www.australian-bodycare.com

Australian Bodycare, Trævænget 14, 5492 Vissenbjerg, Dania

Tel.: +45 6447 1796