Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Australijscy Aborygeni, rdzenni mieszkańcy Australii, od dziesięcioleci (prawdopodobnie stuleci) stosują antyseptyczne właściwości drzewa herbacianego. Odkąd odkryli, jak wykorzystać liście drzew, z niesamowitym sukcesem leczyli nimi różne problemy skórne. Jednak biała populacja Australii zdała sobie sprawę z jego zastosowania medycznego dopiero w latach dwudziestych XX wieku[1][2][3][4] - to okres, w którym jego korzyści zostały po raz pierwszy udokumentowane naukowo. Powodzenie efektów leczniczych rozprzestrzeniło się i od dzisiaj Olejek z Drzewa Herbacianego jest używany na całym świecie.

Australijscy Aborygeni nazywali obszary, na których rosło Drzewo Herbaciane ‘Leczniczą Ziemią’- przeczytaj historię tutaj

W porównaniu z fenolem, Olejek z Drzewa Herbacianego okazał się najskuteczniejszym, australijskim, naturalnym olejem do dezynfekcji. W latach dwudziestych XX wieku fenol był szeroko stosowany jako najpowszechniejszy środek dezynfekujący w szpitalach na całym świecie.

W latach czterdziestych, Olejek z Drzewa Herbacianego został usunięty na bok przez penicylinę. Jednak wraz z rozprzestrzenianiem się gronkowca złocistego w latach 80. ponownie poszukiwano Olejku z Drzewa Herbacianego. Pod koniec lat 80. australijscy hodowcy drzew herbacianych opublikowali raporty dotyczące skuteczności Olejku z Drzewa Herbacianego.

W latach 90. australijskie Ministerstwo Rolnictwa wszczęło poważne dochodzenie w sprawie tych dowodów. Celem było zapewnienie, że australijski przemysł Drzewek Herbacianych będzie w stanie przetrwać rosnące zainteresowanie olejkami antyseptycznymi.

Olejek z drzewa herbacianego to czysty naturalny produkt składający się ze 150 różnych składników. Wszystkie te składniki składają się na delikatną, ale wysoce antyseptyczną jakość olejku.

Oryginalny Olejek z Drzewa Herbacianego pochodzi z australijskiego drzewa Melaleuca Alternifolia. Ze względu na swoją delikatność na skórze olejek może być stosowany przez kobiety, mężczyzn, dziewczęta i chłopców w każdym wieku. Olejek jest często stosowany w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak grzybice, łupież, pęcherze, wypryski, pryszcze, opryszczka, ukąszenia komarów itp.[5][6] [7][8] [1] [9] [10].

Olejek z Drzewa Herbacianego jest również doskonałym środkiem ratunkowym, który można znaleźć w apteczce, ponieważ leczy liczne problemy skórne i podrażnienia skóry. Nie ma niebezpieczeństwa w wypróbowaniu Olejku z Drzewa Herbacianego do konkretnego problemu ze skórą. Olejek nie pogorszy twoich objawów, a w najgorszym przypadku twój stan po prostu pozostanie niezmieniony. Jest bardziej niż prawdopodobne, że Olejek z Drzewa Herbacianego całkowicie wyleczy twój problem lub przynajmniej złagodzi objawy.

Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne
100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 39,99 zl
Cena promocyjna Od 39,99 zl Cena regularna
Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne - 100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii

Wypróbuj Olejek z Drzewa Herbacianego na problemy skórne

Olejek z drzewa herbacianego można nakładać na dowolne miejsce na ciele, generalnie bez skutków ubocznych. Olejek jest lekarstwem na wszystko, dzięki czemu można go stosować na twarzy, na ciele, na skórze głowy i na włosach. Niemniej jednak olejek z drzewa herbacianego należy zawsze stosować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do olejków zatwierdzonych do celów kosmetycznych i rozcieńczać zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.

Olejek z Drzewa Herbacianego i Bezpieczeństwo

Czystego Olejku z Drzewa Herbacianego nie należy stosować na skórę w postaci nierozcieńczonej. Należy zawsze przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i odpowiednio korzystać z produktu. Uważaj, aby nie używać olejków eterycznych sprzedawanych bez ulotki dołączonej do opakowania.

Wypróbowując nowy środek, zawsze najpierw przetestuj produkt na niewielkiej powierzchni skóry, aby zidentyfikować wszelkie negatywne reakcje, takie jak alergie, na produkt.

Przeczytaj więcej: 11 sposobów użycia Olejku z Drzewa Herbacianego

Olejek z Drzewa Herbacianego do leczenia pryszczy i wyprysków skórnych

Pryszcze i trądzik [11] powodują poważne problemy dla dużej liczby osób. Najbardziej dotknięci są młodzi ludzie. Ale dla niektórych problemy z pryszczami, zaskórnikami i trądzikiem nie ustępują niestety z biegiem lat. Zrozumiałe jest, że ludzie cierpiący na takie schorzenia są gotowi spróbować wszystkiego, aby pozbyć się pryszczy.

Jednak, zanim wydasz fortunę na przypadkowe produkty, zbadanie tego, co faktycznie przynosi pożądany efekt, jest niezwykle cenne.

Kiedy walczysz z zanieczyszczoną skórą, ważne jest, aby codziennie rano i wieczorem myć dotknięty obszar, aby wyeliminować bakterie. Ale jednocześnie uważaj, aby nie myć się nadmiernie, ponieważ może to spowodować wysuszenie skóry.

Musisz nawilżać i chronić skórę. Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, Olejek z Drzewa Herbacianego jest znany z korzystnego działania na wypryski i zanieczyszczoną skórę (pryszcze pojawiają się z powodu rozwoju bakterii w zatkanych gruczołach łojowych).

Możesz kupić mydła na pryszcze, środki do mycia twarzy na pryszcze, środki nawilżające na pryszcze. Wszystkie zawierają Olejek z Drzewa Herbacianego jako substancję czynną. Do wszystkich produktów dodaje się odpowiednią ilość olejku, aby produkt przyniósł oczekiwany efekt.

Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne
100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 39,99 zl
Cena promocyjna Od 39,99 zl Cena regularna
Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne - 100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii

Olejek z Drzewa Herbacianego i grzybica

Infekcje grzybicze są bardzo nieprzyjemne. Na szczęście, ze względu na właściwości przeciwświądowe, Olejek z Drzewa Herbacianego działa natychmiastowo i łagodząco na infekcje grzybicze.

Ogromna liczba osób jest dotknięta grzybem paznokci i stóp[12] [13]. Oczywiście ten nieprzyjemny stan skóry może być trudny do opanowania. Objawy obejmują silny świąd, podrażnienie skóry i łuszczenie się skóry między palcami.

Body wash i body cream od Australian Bodycare zawierają antyseptyczny Olejek z Drzewa Herbacianego i doskonale nadają się do utrzymywania skóry w czystości i dobrej kondycji. Produkty działają kojąco i chłodząco, jednocześnie przeciwdziałając wiotczeniu skóry.


Zastosowanie Olejku z Drzewa Herbacianego na łupież

W większości przypadków łupież jest wywoływany przez grzyby drożdżowe o nazwie Pityrosporum Ovale. Stan odnosi się do złuszczania martwych komórek skóry na skórze głowy. Ostatecznie w łupieżu nie ma nic niebezpiecznego, ale jest on dość niewygodny i brzydki. Białe płatki są zwykle widoczne na ubraniu i zbyt często łupież ma postać swędzącej skóry głowy.

Aby najskuteczniej leczyć łupież, myj włosy szamponem z Olejkiem z Drzewa Herbacianego, który działa na grzyby drożdżowe, a tym samym na irytujący łupież. Olejek z drzewa herbacianego zawiera składniki, które eliminują bakterie i świąd, co wyjaśnia, dlaczego szampon z olejkiem z drzewa herbacianego jest skutecznym lekarstwem na łupież[14].

Nasza linia produktów do włosów z Olejkiem z Drzewa Herbacianego zawiera szamponodżywkę i maskę na skórę głowy. Produkty te zostały opracowane, aby zneutralizować podrażnienia skóry głowy i łupież. Wszystkie zawierają Olejek z Drzewa Herbacianego, znany z delikatnego stosowania, a także działania antyseptycznego i przeciwświądowego.

Często, po raz pierwszy pojawia się łupież w okresie dojrzewania. W okresie nadprodukcji hormonów wiele osób ma również problemy z przetłuszczającymi się włosami. Kiedy cierpisz na przetłuszczające się włosy, pierwszym impulsem jest mycie włosów częściej niż normalnie - i być może z użyciem szamponu przeznaczonego specjalnie do włosów przetłuszczających się.

Decydując się na szampon, tak naprawdę powinieneś oprzeć swoją decyzję na kondycji skóry głowy, a nie włosów. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego faktu, który często powoduje wysychanie i podrażnienie skóry głowy. Bardzo łatwo można skończyć z przetłuszczającymi się włosami i suchą skórą głowy w tym samym czasie. Zawsze wybieraj szampon w zależności od stanu skóry głowy- wtedy włosy należy pielęgnować w inny sposób.

Przeczytaj więcej: Jak pozbyć się łupieżu

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Olejek z Drzewa Herbacianego i opryszczka

Opryszczka jest nieprzyjemna i niestety powraca. Tak zwane „opryszczki” są w rzeczywistości wywoływane przez wirusa opryszczki pospolitej HSV-1, a gdy wirus dostanie się do organizmu, nie można się go pozbyć. Niemniej jednak częstotliwość rzeczywistych wybuchów wirusa różni się znacznie w zależności od osoby.

Widoczne oznaki opryszczki to małe pęcherze na wargach i wokół ust. Pęcherze są delikatne i bolesne, niestety dość widoczne na środku twarzy.

Kiedy opryszczka zaczyna się rozwijać, należy podjąć natychmiastowe działania. Krem do ciała i spot stick od Australian Bodycare, zawierają zarówno składniki odżywcze, jak i naprawcze, idealne do pielęgnacji wrażliwych obszarów wokół ust.


Olejek z Drzewa Herbacianego i oparzenia słoneczne

Najlepszym sposobem radzenia sobie z oparzeniami słonecznymi jest przede wszystkim zapobieganie im. Z tego powodu stosowanie odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego ma kluczowe znaczenie. Oczywiście uważaj również na to, ile czasu spędzasz na słońcu, aby uniknąć niepotrzebnego uszkodzenia skóry.

Jeśli jednak szkoda jest już wyrządzona, niezbędne jest rozpieszczenie skóry odpowiednią ilością kremu nawilżającego. Nawilżenie skóry pomoże również zminimalizować ból.

Wreszcie, aby przyspieszyć gojenie się oparzeń słonecznych, nałóż balsam do ciała z Olejkiem z Drzewa Herbacianego jako składnikiem aktywnym.


Lekarstwo na wszystko o wielu właściwościach

Olejek z Drzewa Herbacianego jest dobrze znanym, całkowicie naturalnym lekarstwem na wiele różnych problemów i dolegliwości skórnych.

Nie mniej niż 150 składników

To, co wyróżnia Olejek z Drzewa Herbacianego, to starannie wyważona, optymalna kombinacja składników. Olejek z Drzewa Herbacianego zawiera nie mniej niż 150 różnych składników, dzięki którym olejek aktywnie przeciwdziała bakteriom i rozwiązuje długą listę problemów skórnych.

Spośród tych, 150 organicznych składników osiem wyróżnia się jako najważniejsze. Te osiem składników zapewnia najwyższą możliwą jakość oleju. Z tych ośmiu składników, dwóch kluczowych graczy to cyneol i terpineol. Cineol to substancja wchłaniana przez nasz organizm przez nos lub płuca podczas wdychania olejku eterycznego. Najważniejszy jest jednak terpineol. Terpineol to substancja o właściwościach antyseptycznych Olejku z Drzewa Herbacianego. Australijskie wymagania jakościowe dla prawdziwego Olejku z Drzewa Herbacianego to co najmniej 30% terpineolu i mniej niż 15% cineolu. Zazwyczaj poziom terpineolu w australijskim olejku z drzewa herbacianego przekracza 40%[15].

Udokumentowane efekty

Przez lata prowadzono badania nad działaniem Olejku z Drzewa Herbacianego i tym, jak prawidłowo go stosować. Do tej pory napisano ponad 1600 artykułów naukowych na temat Olejku z Drzewa Herbacianego od 1904 roku, a 50-60 nowych badań dołącza do kolekcji każdego roku.

To dobrze znany fakt, że Olejek z Drzewa Herbacianego przeciwdziała bakteriom. Jednak najbardziej uderzające jest to, jak olejek pomaga przywrócić normalną równowagę bakteryjną skóry. Przy wysokich stężeniach od 0,25% do 8% olej zabija wszystkie szkodliwe bakterie na skórze. Nawet przy niskich stężeniach poniżej 0,1% olej zapobiega osadzaniu się w skórze uporczywego grzyba Candia Albicans. Candia Albicans to bardzo powszechny grzyb drożdżowy występujący na skórze, błonie śluzowej jamy ustnej, pochwie, cewce moczowej i jelitach.

Różnica w jakości Olejków z Drzewa Herbacianego

Dla zwykłego konsumenta rozróżnienie wielu różnych odmian Olejku z Drzewa Herbacianego może być dość trudne. Ale różnica w jakości między produktami, a tym samym w skutkach, może się znacznie różnić.

Oryginalny Olejek z Drzewa Herbacianego jest produktem czysto naturalnym i pochodzi z drzewa Melaleuca Alternifolia, które rośnie w Australii. Tylko wtedy, gdy zostanie wyekstrahowany z tego drzewa, olejek będzie posiadał wyjątkowe właściwości lecznicze i antyseptyczne.

Ten olejek ma odpowiednią kombinację 150 składników. Oleje z innych drzew po prostu nie mają tych samych, korzystnych zalet.


Oryginalny Olejek z Drzewa Herbacianego jest produkowany wyłącznie w Australii

Olejek z Drzewa Herbacianego to w 100% naturalny olejek eteryczny. Innymi słowy: silnie skoncentrowany olejek. Olejek pozyskiwany jest z liści australijskiego drzewa herbacianego Melaleuca Alternifolia za pomocą destylacji parowej. Liście i pąki zawierają 1,8% olejku eterycznego, znanego ze swoich właściwości pielęgnacyjnych.

Ekstrakcja Olejku z Drzewa Herbacianego to bardzo specyficzny proces

Oryginalny Olejek z Drzewa Herbacianego pozyskiwany jest wyłącznie z liści drzewa Melaleuca Alternifolia. Z tego właśnie drzewa pochodzi odpowiednia kombinacja składników, które zapewniają antyseptyczny charakter olejku.

Gdy drzewo osiągnie wiek 18 miesięcy i wysokość 5,9 stopy, liście można zbierać, a potem drzewo musi się zregenerować. Po około 12-24 miesiącach proces można powtórzyć.

Natychmiast po zebraniu liście poddawane są destylacji parowej (proces wdmuchiwania gorącej pary przez liście). Ta procedura ma kluczowe znaczenie dla wychwycenia wszystkich aktywnych składników w liściach, gdy są jeszcze świeże. Po skropleniu się pary olej osiada na powierzchni wody i na tym etapie jest analizowany w celu weryfikacji jakości. Jeśli jakość pozostawionych liści jest uznana, są one używane do peelingu twarzy jako substytut mikroplastików.

Co najważniejsze, aby drzewa mogły się rozwijać, potrzebują odpowiednich warunków środowiskowych. Nie trzeba więc dodawać, że złe warunki dla drzew odbijają się bezpośrednio na jakości oleju.

Najlepsze drzewa herbaciane rosną w Australii

Wraz ze wzrostem popularności australijskiego Olejku z Drzewa Herbacianego na całym świecie, rolnicy próbowali uprawiać drzewa herbaciane i ekstrahować olej w wielu krajach, ale bez sukcesu. Albo drzewa nie kwitły, albo jakość samego olejku była po prostu zbyt niska.

Najlepszy Olejek z Drzewa Herbacianego pochodzi z ograniczonego położenia geograficznego w Nowej Południowej Walii w Australii. Wokół obszaru Lismore znajduje się podmokły las deszczowy, który zapewnia idealne warunki dla drzewa Melaleuca Alternifolia. Rezultatem jest najlepszy na świecie Olejek z Drzewa Herbacianego.

Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne
100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 39,99 zl
Cena promocyjna Od 39,99 zl Cena regularna
Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne - 100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii

FAQ o Olejku z Drzewa Herbacianego

Do czego używany jest Olejek z Drzewa Herbacianego?

Olejek z Drzewa Herbacianego to całkowicie naturalny produkt, który dzięki antyseptycznemu działaniu ma korzystny wpływ na wiele problemów skórnych. Zwróć uwagę, że olejek ten jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.


Czym jest Olejek z Drzewa Herbacianego?

Olejek z Drzewa Herbacianego to całkowicie naturalny produkt pozyskiwany z australijskiego drzewa Melaleuca Alternifolia. Olejek znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, dzięki czemu szybko i skutecznie leczy różne podrażnienia i problemy skórne.


Co robi Olejek z Drzewa Herbacianego?

Olejek z Drzewa Herbacianego dezynfekuje, lecząc skórę. Z tego powodu olejek jest skutecznym środkiem w leczeniu długiej listy problemów skórnych, takich jak pryszcze, łupież i podrażniona skóra.


Gdzie można kupić Olejek z Drzewa Herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego jest sprzedawany w sklepach ze zdrową żywnością, drogeriach i aptekach. Jednak upewnij się, że kupujesz tylko autentyczny Olejek z Drzewa Herbacianego. Niestety, ze względu na popularność olejku znajdziesz wiele podrobionych produktów niskiej jakości, które nie będą miały udokumentowanego działania oryginalnego Olejku z Drzewa Herbacianego.


Jak używać Olejku z Drzewa Herbacianego?

Olejek z Drzewa Herbacianego jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Możesz kupić olejek w czystej postaci lub zmieszany z różnymi produktami, takimi jak szampony, płyny do mycia twarzy, odżywki, płyny do mycia ciała i balsamy.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego może być szkodliwy w użyciu?

Nie, o ile jest używany prawidłowo. Olejek z Drzewa Herbacianego to całkowicie naturalny produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego, dlatego nie należy go spożywać. Nigdy nie używaj nierozcieńczonego Olejku z Drzewa Herbacianego bezpośrednio na skórę i zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi na ulotce dołączonej do opakowania.

Olejek z Drzewa Herbacianego od Australian Bodycare przeszedł odpowiednią ocenę bezpieczeństwa i można go znaleźć w europejskiej bazie kosmetyków CPNP. „Bezpieczne użytkowanie” jest określone na opakowaniu i ulotce dołączonej do opakowania.

Inne olejki eteryczne są sprzedawane bez instrukcji bezpiecznego użytkowania. Są one sprzedawane jako aromaterapie lub chemikalia.


Czy w Olejku z Drzewa Herbacianego można znaleźć alergeny?

Olejek z Drzewa Herbacianego ma naturalną zawartość limonenu, geraniolu i linalolu. Łączna zawartość alergenów w czystym Olejku z Drzewa Herbacianego wynosi około 1%. Dla porównania olejek lawendowy zawiera około 40% alergenów, a olejek cytrynowy ponad 70% (patrz tabela poniżej)

Ilość Olejku z Drzewa Herbacianego w produktach Australian Bodycare jest dostosowana do konkretnego zastosowania. Na przykład nasz balsam do ciała zawiera 1% Olejku z Drzewa Herbacianego, co daje całkowitą zawartość alergenów 0,01%.

Poniższa tabela przedstawia zawartość alergenów w 100% czystym Olejku z Drzewa Herbacianego, olejku cytrynowym i olejku lawendowym.

Jak pokazano, w olejku cytrynowym można znaleźć 72 razy więcej alergenów w porównaniu z czystym Olejkiem z Drzewa Herbacianego, a dla olejku lawendowego jest to 40 razy więcej.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego jest uczulający?

Wypróbowując nowy produkt do pielęgnacji skóry, zawsze nakładaj go na ograniczoną powierzchnię skóry, aby sprawdzić, czy nie wystąpiła reakcja alergiczna - zwłaszcza jeśli masz skórę skłonną do alergii. Ale ogólnie rzecz biorąc, Olejek z Drzewa Herbacianego nie jest alergenny.

Wszystkie produkty Australian Bodycare są testowane dermatologicznie. Dzięki temu produkty są wyjątkowo delikatne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.


Źródła

1. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of the principal commercial Eucalyptus oils and their pure constituents, with observations on the value of concentrated disinfectants (Part I); Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1923.

2. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of the pure constituents of Australian essential oils, together with those for some essential oil isolates and synthetics (Part II).; Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1924

3. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of the pure constituents of Australian essential oils, together with those for some essential oil isolates and synthetics (Part III).; Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1925

4. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of some Australian essential oils and their pure constituents, together with those for some essential oil components, and synthetic substances (Part IV).; Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1926

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie