Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

1. Olejek z Drzewa Herbacianego: Zwalczanie pryszczy i pielęgnacja skóry trądzikowej

Silne związki przeciwdrobnoustrojowe zawarte w Olejku z Drzewa Herbacianego sprawiają, że jest on doskonały do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku. Użycie niewielkiej ilości olejku może pomóc wnikając w skórę i odblokowując gruczoły łojowe z nagromadzonego sebum i martwego naskórka.

Olejek z Drzewa Herbacianego może również wysuszać zaskórniki, pryszcze i inne niedoskonałości, a rownocześnie zapobiegać ich ponownemu pojawianiu. Trzeba jednak podkreślić, że, chociaż Olejek z Drzewa Herbacianego może poprawić zdrowie skóry, użycie zbyt dużej ilości Olejku z Drzewa Herbacianego może wysuszyć skórę, co spowoduje, że organizm będzie wytwarzał nadmierną ilość własnych substancji oleistych- to dodatkowo pogorszy stan skóry.

Wskazówka: Zalecamy stosowanie dobrze przetestowanych produktów, które zawierają dobraną, przyjazną dla skóry dawkę Olejku z Drzewa Herbacianego, który pomaga zwalczać pryszcze i trądzik w sposób łagodny dla skóry.

Możesz leczyć wypryski na czole, policzkach albo nosie przez wymieszanie kilku kropli czystego Olejku z Drzewa Herbacianego z łyżeczką oczaru wirginijskiego i punktowe nałożenie bawełnianym wacikiem  kosmetycznym. Spróbuj pozostawić mieszankę na kilka godzin (lub nawet na całą noc), aby uzyskać bardziej efektowne rezultaty.

Zwalcz wypryski na plecach, klatce piersiowej i ciele za pomocą kąpieli z Olejkiem z Drzewa Herbacianego. Możesz to zrobić, dodając kilka kropli olejku do zwyczajnej wody do kąpieli i pozostając w wodzie przez co najmniej dziesięć minut. Ta metoda przeciwdziała rozwojowi bakterii, prowadząc do wizualnie świeżej, promiennej i zdrowo wyglądającej skóry.

Przeczytaj więcej: Olejek z Drzewa Herbacianego przeciw trądzikowi

2. Olejek z Drzewa Herbacianego: Aby rozjaśnić wygląd blizn

Możesz wprowadzić Olejek z Drzewa Herbacianego do swojej codziennej pielęgnacji twarzy i skóry, aby zmniejszyć widoczność niedoskonałości skóry. Możesz też nabyć wstępnie przygotowane, sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, produkty do pielęgnacji skóry zawierające Olejek z Drzewa Herbacianego.

Olejek z Drzewa Herbacianego zawiera przeciwutleniacze, które mogą przyczynić się do regeneracji komórek skóry; jest też znacznie tańszą i naturalną alternatywą dla drogich kremów kosmetycznych.

Używając codziennie Olejku z Drzewa Herbacianego zmieszanego z olejem nośnikowym lub serum z Olejkiem z Drzewa Herbacianego, i wmasowując tę ​​mieszankę w bliznę, aż do jej całkowitego wchłonięcia, zaczniesz zauważać znaczącą poprawę wyglądu skóry.


3. Olejek z Drzewa Herbacianego: Leczenie skaleczeń i infekcji

Jeżeli skaleczyłeś się lub masz niewielką infekcję w odsłoniętej rance, możesz użyć Olejku z Drzewa Herbacianego w połączeniu z olejkiem lawendowym jako domowej maści. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić ranę wodą, a następnie rozcieńczyć dwie krople Olejku z Drzewa Herbacianego i olejku lawendowego w niewielkiej ilości olejku jojoba, nałożyć na rankę i przykryć opatrunkiem, aby zapobiec infekcjom.

Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne
100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 39,99 zl
Cena promocyjna Od 39,99 zl Cena regularna
Skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego na problemy skórne - 100% naturalny i nierozcieńczony olejek z drzewa herbacianego z Australii

4. Olejek z Drzewa Herbacianego: Łagodzenie podrażnień po goleniu

Podrażnienia po goleniu mogą być nieprzyjemne, a nawet bolesne, jeżeli nie są prawidłowo leczone. Możesz nałożyć niewielką ilość Olejku z Drzewa Herbacianego na dotknięty obszar skóry, jako naturalny środek ściągający, który złagodzi podrażnienia spowodowane goleniem.

Po goleniu nałóż na bawełniany wacik kilka kropli Olejku z Drzewa Herbacianego rozcieńczonego z oczarem wirginijskim i nałóż na te części skóry, które są podatne na podrażnienia maszynką do golenia.

Powinieneś poczuć chłodzace działanie, które może przynieść Ci ulgę.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

5. Olejek z Drzewa Herbacianego: Oczyszczanie i poprawa kondycji włosów i skóry głowy

Naturalne właściwości terapeutyczne i możliwości oczyszczające Olejku z Drzewa Herbacianego sprawiają, że jest on wspaniałym dodatkiem do Twojego zwykłego szamponu.

Dodając kilka kropli Olejku z Drzewa Herbacianego do szamponu podczas mycia włosów, możesz zapobiec gromadzeniu się chemikaliów, tłuszczu i martwego naskórka na skórze głowy oraz dokładnie oczyścić włosy podczas ich mycia.

W celu poprawy kondycji włosów, użycie oleju kokosowego z kilkoma kroplami Olejku z Drzewa Herbacianego może pomóc w nawilżeniu i nadaniu włosom zdrowego blasku.

Wmasuj miksturę w skórę głowy i rozprowadź na całej długości włosów. Stosuj dwa razy w tygodniu i pozostaw na co najmniej trzydzieści minut, następnie spłukaj wodą.

Przeczytaj więcej: Krosty na głowie


6. Olejek z Drzewa Herbacianego: Do zdrowszych włosów

Olejek z Drzewa Herbacianego może również stymulować przepływ krwi w kierunku skóry głowy i mieszków włosowych, co sprzyja zdrowszemu wzrostowi włosów.

Regularne stosowanie Olejku z Drzewa Herbacianego lub stosowanie szamponu z Olejkiem z Drzewa Herbacianego / odżywki  ​​może poprawić ogólną kondycję skóry głowy i włosów. Dzieje się to dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym olejku.

Regularne stosowanie Olejku z Drzewa Herbacianego chroni skórę głowy przed wszelkimi infekcjami, skutkując w lepiej odżywionych cebulkach i i lepszej kondycji włosów.

Przeczytaj więcej: Olejek z drzewa herbacianego do włosów


7. Olejek z Drzewa Herbacianego: Do leczenia łupieżu

Łupież jest powodowany przez drobnoustrój naturalnie występujący w skórze głowy. Produkt uboczny tego drobnoustroju powstaje, gdy odżywia się on naturalnymi olejkami na skórze głowy, co może powodować nadwrażliwość i reakcję zapalną, w tym swędzenie i łuszczenie się skóry.

Olejek z Drzewa Herbacianego aplikowany na skórę głowy w szamponie (lub zmieszany z olejkami nośnikowymi) może pomóc w leczeniu suchej i swędzącej skóry głowy.

Przeczytaj więcej: Jak pozbyć się łupieżu? 

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

8. Olejek z Drzewa Herbacianego: Jako dezynfekcja do rąk

Możesz zrobić w domu swój własny, naturalny środek dezynfekujący do rąk, mieszając aloes, Olejek z Drzewa Herbacianego i lawendę w butelce z dozownikiem. Aloes jest przydatny do odżywiania i nawilżania skóry, a olejki w tym środku odkażającym działają jako środki przeciwbakteryjne.


9. Olejek z Drzewa Herbacianego: Wsparcie w leczeniu objawów grzybicy paznokci

Grzybica paznokci objawia się żółknięciem paznokci, zwiększeniem ich grubości i zmianą kształtu. Pozostawienie tego schorzenia bez leczenia może doprowadzić do silnego bólu i dyskomfortu oraz utraty paznokcia. Możesz używać Olejku z Drzewa Herbacianego, aby utrzymać złagodzić objawy I utrzymać paznokcie w czystości. Nałóż kilka kropli wstępnie rozcieńczonego olejku na dotknięty grzybicą obszar. Pomoże to również w nawilżeniu paznokcia i otaczającej go skóry.

Naprawiacz uszkodzonych paznokci
Pielęgnacja paznokci przebarwionych, szorstkich i popękanych
+15.000 recenzji
Cena regularna 84,99 zl
Cena promocyjna 84,99 zl Cena regularna
Naprawiacz uszkodzonych paznokci - Pielęgnacja paznokci przebarwionych, szorstkich i popękanych

10. Olejek z Drzewa Herbacianego: Wsparcie w walce z wszawicą

Chociaż niektóre, przeprowadzone wcześniej, badania sugerowały, że Olejek z Drzewa Herbacianego może być uczynny w leczeniu wszawicy, najskuteczniejszym sposobem leczenia wszy pozostaje wyczesywanie.

Do usuwania wszy zaleca się stosowanie odżywki oraz cienkiego grzebienia. Wcześniejsze badania sugerują, że Olejek z Drzewa Herbacianego może zabijać wszy w stadium poczwarki i dorosłej fazie ich życia, a także zmniejszać liczbę wylęgających się jaj wszy.

Jeśli masz wszy, możesz również użyć Olejku z Drzewa Herbacianego rozcieńczonym w szamponie lub w olejku nośnikowym, w celu zmniejszenia podrażnień i swędzenia.

Przeczytaj więcej: Olejek z Drzewa Herbacianego na wszy

Usuwanie wszy olejkiem z drzewa herbacianego i bez środków owadobójczych
Produkt na wszy i gnidy, który działa w ciągu 15 minut
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 79,99 zl
Cena promocyjna Od 79,99 zl Cena regularna
Usuwanie wszy olejkiem z drzewa herbacianego i bez środków owadobójczych - Produkt na wszy i gnidy, który działa w ciągu 15 minut

11. Olejek z Drzewa Herbacianego: Na ukąszenia i użądlenia owadów

Olejek z Drzewa Herbacianego jest bardzo skuteczny w leczeniu ukąszeń komarów i innych owadów, ponieważ pomaga zmniejszyć obrzęk skóry.

Najpierw rozcieńczając, a następnie nakładając Olejek z Drzewa Herbacianego w oleju nośnikowym na dotknięty obszar skóry, możesz zminimalizować swędzenie. Staraj się, aby miejsce ugryzienia lub użądlenia było przykryte opatrunkiem, aby olejek nie wyparował ani nie ścierał się.

Aplikację na rankę można powtarzać do dwóch razy dziennie, aż do momentu jej zagojenia.

Spot Stick Sztyft na pryszcze z olejkiem z drzewa herbacianego
Działa przeciwko pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 44,99 zl
Cena promocyjna Od 44,99 zl Cena regularna 134,99 zl
Spot Stick Sztyft na pryszcze z olejkiem z drzewa herbacianego - Działa przeciwko pryszczom i zaskórnikom

Zawsze pamiętaj, że przed nałożeniem Olejku z Drzewa Herbacianego na skórę należy wykonać test alergiczny, aby upewnić się, że nie wystąpią żadne niepożądane reakcje na olejek. Jeśli zauważysz zaczerwienienie, podrażnienie lub rozwijającą się wysypkę, dokładnie umyj skórę i zrezygnuj z ponownego stosowania Olejku z Drzewa Herbacianego.

Olejek z Drzewa Herbacianego nigdy nie powinien być spożywany ani stosowany w okolicy ust, ponieważ może być trujący nawet w niewielkich ilościach.


Jakie są zalety olejku z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnie pozyskiwany z rdzennej, australijskiej rośliny Melaleuca alternifolia. Proces ekstrakcji olejku jest prosty i wymaga destylacji parowej z wąskich liści rośliny. Rdzenni Australijczycy byli świadomi z dobroczynnego działania Olejku z Drzewa Herbacianego od wieków i zaznajomili brytyjskiego odkrywcę- kapitana Cooka, z ich „uzdrawiającym drzewem”, kiedy przybył do Australii w XVIII wieku.

Liście rośliny „Melaleuca alternifolia” przez ponad sto lat wpadały do ​​wody, która zamieniła te zbiorniki w kąpiele antyseptyczne. Załodze kapitana Cooka pozwolono wykąpać się w wodzie. Załoga zauważyła, że ​​rany, skaleczenia i podobne podrażnienia skóry zaczęły się goić.

Podczas drugiej wojny światowej, armii australijskiej udało się zdobyć wszelkie wpływy uzyskiwane z Olejku z Drzewa Herbacianego, ponieważ był on używany do leczenia rannych żołnierzy.

Produkcja Olejku z Drzewa Herbacianego stała się niezbędną częścią przemysłu wojennego, a wszyscy żołnierze otrzymali małą butelkę Olejku z Drzewa Herbacianego do noszenia przy sobie w plecaku.

Poradzono im, aby używali olejku do leczenia ran, skaleczeń i wszelkich ukąszeń owadów. Żołnierze potwierdzili, że antyseptyczne właściwości olejku łagodziły ich dyskomfort, skróciły czas leczenia ran i zmniejszyły ryzyko infekcji.

Dzisiejsze badania naukowe sugerują, że Olejek z Drzewa Herbacianego posiada właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne, które są niezwykle korzystne podczas leczenia i wspierania kuracji wielu różnych chorób skóry, a także w utrzymaniu zdrowia skóry.

Dodając Olejek z Drzewa Herbacianego do codziennej pielęgnacji skóry lub stosując go w leczeniu schorzeń, takich jak skóra skłonna do trądziku lub łupież, zauważysz poprawę stanu skóry w ciągu kilku tygodni, jeżeli tylko będziesz go regularnie stosować.

Olejek z Drzewa Herbacianego jest uważany za silny środek leczniczy. Wiele osób wybiera go jako naturalną alternatywę dla niektórych leków i kosmetyków do pielęgnacji skóry, które mogą zawierać silnie działające środki chemiczne.

Obecnie wiele toników do mycia twarzy, szamponów i innych produktów kosmetycznych zawiera Olejek z Drzewa Herbacianego jako swój składnik aktywny.

Przeczytaj więcej: Olejek z Drzewa Herbacianego- do czego jest używany?

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie