Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co olejek z drzewa herbacianego może zrobić dla twoich włosów?

Olejek z Drzewa Herbacianego może zająć się znanymi problemami z włosami i skórą głowy, takimi jak łupież i wypadanie włosów, Ponieważ jest to doskonała, naturalna alternatywa dla wielu chemikaliów, wiele osób woli używać olejku z drzewa herbacianego jako pierwszej opcji leczenia.

Olejek z drzewa herbacianego jest doskonały dla włosów, ponieważ rozcieńczona forma olejku, nakładana na skórę głowy, pobudza i zwiększa ukrwienie tych okolic. To z kolei może poprawić stan mieszków włosowych, co sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów.

Do jego licznych właściwości zalicza się zwalczanie bakterii, a także pomoc w odblokowywaniu porów na skórze głowy. To oznacza, że ​​olejek z drzewa herbacianego może oczyszczać i wzmacniać skórę głowy, pomagając zapobiegać infekcjom lub stanom, takim jak łupież.

Produkty do włosów z olejkiem z drzewa herbacianego można obecnie znaleźć praktycznie we wszystkich gospodarstwach domowych, szczególnie w domach, w których są małe dzieci lub członkowie rodziny, których cechuje wrażliwa skóra.

Ten olejek to godny zaufania składnik, który występuje w wielu produktach do pielęgnacji włosów, wliczając szamponyodżywki i środki na łupież, łysienie, wszawicę oraz infekcje, które mogą pojawiać się na skórze głowy.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Olejek z drzewa herbacianego zyskał uznanie na całym świecie

Pierwotnie, ponad sto lat temu w Australii, olejek z drzewa herbacianego był używany do celów antyseptycznych. Jednakże, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, ten naturalny olejek leczniczy zyskał uznanie na całym świecie ze względu na swoje dobroczynne właściwości.

Istnieje wiele, dobrze udokumentowanych dowodów naukowych, które wskazują na to jak korzystny jest olejek z drzewa herbacianego - nie tylko dla skóry, ale także dla włosów.

Przede wszystkim, olejek z drzewa herbacianego jest stosowany miejscowo w postaci rozcieńczonej; nigdy nie wolno go spożywać. Upewnij się, że szukasz świeżego olejku z drzewa herbacianego, jeśli planujesz nakładać go bezpośrednio na włosy. Ponieważ jest to najczystszy olejek, ma on mniejsze szanse wywoływania niepożądanych reakcji, w przeciwieństwie olejku w  utlenionej formie.

Zalecamy wykonanie testu punktowego na wewnętrznej stronie ramienia, albo za uchem, na 24 godziny przed użyciem. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek reakcji niepożądanej - pieczenie, wysypka lub zaczerwienienie każdego typu wskazują na to, że należy unikać stosowania produktu. Prosimy zapoznać się z naszą ulotką informacyjną.


Jak używać Olejku z Drzewa Herbacianego

Zebraliśmy następujące metody włączania olejku z drzewa herbacianego do codziennej pielęgnacji włosów. Wszystko po to, żebyś móg regularnie czerpać korzyści z tego naturalnego olejku leczniczego w swoim domu;

Przeczytaj Więcej: Olejek z Drzewa Herbacianego – Do czego jest używany?

Zmieszany z olejem nośnikowym do masażu skóry głowy;

 1. Wymieszaj jedną łyżkę organicznego oleju kokosowego z dziesięcioma kroplami olejku z drzewa herbacianego w małej miseczce.
 2. Nałóż miksturę na skórę głowy i wmasowuj ją przez dziesięć minut - pamiętaj, aby skupić się na obszarach, które uważasz za wyjątkowo suche lub swędzące.
 3. Zostaw miksturę na głowie przez co najmniej dziesięć minut, chociaż możesz zostawić ją także na noc, aby uzyskać bardziej intensywne nawilżenie i najskuteczniejszą kurację.
 4. Zmyj dokładnie szamponem.
 5. Powtarzaj procedurę raz w tygodniu, aby zauważyć wyraźne rezultaty i poprawę kondycji włosów.

W czasie regularnego mycia głowy - dla zdrowszych włosów i oczyszczenia skóry głowy;

 1. Dodaj jedną kroplę olejku z drzewa herbacianego do 30 ml szamponu, bezpośrednio do butelki z szamponem.
 2. Wstrząśnij butelką aby wymieszać składniki.
 3. Aby zobaczyć rezultaty, używaj szamponu zgodnie ze swoją regularną rutyną mycia włosów.

Jako roztwór przed myciem głowy - do zwalczania chorób skóry, takich jak wypryski na skórze głowy;

 1. Dodaj pięć do siedmiu kropli olejku z drzewa herbacianego do jednego kubeczka wody
 2. Przelej mieszaninę do pustej butelki z rozpylaczem
 3. Rozpyl rozcieńczoną mieszankę na skórę głowy co najmniej 20 minut przed myciem, kierując ją na problematyczne miejsca
 4. Zmyj mieszankę dokładnie podczas mycia włosów
 5. Powtarzaj regularnie, aby odczuć poprawę stanu skóry głowy

Pamiętaj, że olejek z drzewa herbacianego nigdy nie powinien być nakładany bezpośrednio na skórę, ponieważ jest on bardzo silny. Stosując olejek bezpośrednio, możesz narazić się na stan zapalny wybranej okolicy lub reakcję alergiczną. Może to pogorszyć stan chorobowy, który usiłujesz wyleczyć.

Wideo: Jak używać Olejku z Drzewa Herbacianego od Australian Bodycare do włosów - krok po kroku

Niektóre z głównych, znanych zalet olejku z drzewa herbacianego do włosów;

Oczyszczanie włosów i skóry głowy

Olejek z drzewa herbacianego ma naturalne właściwości lecznicze, dzięki czemu jest doskonałym środkiem do mycia włosów. Regularne stosowanie niewielkiej ilości olejku może zapobiegać odkładaniu się chemikaliów, sebum i martwego naskórka, co oznacza, że ​​włosy i skóra głowy pozostają zdrowe i nawilżone.

To z kolei pomaga włosom rosnąć w normalnym, zdrowym tempie i zapobiega wypadaniu oraz przetłuszczaniu się włosów..

Dodatkową zaletą jest to, że olejek z drzewa herbacianego jest całkowicie naturalny więc nie uszkadza ani nie wysusza włosów.

Zdrowy wzrost włosów

Olejek z drzewa herbacianego może wspierać zdrowy cykl wzrostu włosów, ponieważ odblokowuje mieszki włosowe, a jego działanie stymulujące poprawia przepływ krwi w ich okolicy, co oznacza, że ​​cebulki włosów są lepiej odżywione. Jeśli chcesz pobudzić wzrost włosów, olejek z drzewa herbacianego najlepiej sprawdzi się rozcieńczony innymi olejami nośnikowymi, takimi jak olej kokosowy, jojoba czy rycynowy.

Właściwości antybakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe i antyseptyczne olejku z drzewa herbacianego korzystnie wpływają na skórę głowy I skutecznie radzą sobie z problemami związanymi z włosami. Przy regularnym stosowaniu olejku zabijane są drobnoustroje hamujące wzrost włosów, a skóra głowy jest chroniona przed infekcjami.

W rezultacie cebulki włosów są lepiej odżywione i chronione, co sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów.

Poprawa stanu zdrowia skóry głowy

Olejek z drzewa herbacianego może odżywiać skórę i włosy, poprawiając w ten sposób kondycję skóry głowy. Dzięki właściwościom oczyszczającym tego olejku eterycznego, może on odblokowywać pory i ułatwiać zwiększenie dopływu tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych.

Korzystne właściwości olejku z drzewa herbacianego zwalczające drobnoustroje mogą pomóc w leczeniu chorób skóry, takich jak suchość skóry głowy. Olejek z drzewa herbacianego może nawet zapobiegać i rozwiązywać problem z wrastającymi włosami; olejek z drzewa herbacianego może otwierać pory i rozluźniać wrastające włosy, co zmniejsza ich stan zapalny.

Możesz używać specjalistycznych produktów, takich jak szampony z olejkiem z drzewa herbacianego lub szampony lecznicze (które zawierają olejek z drzewa herbacianego) aby poprawić stan skóry głowy.

Kuracja przeciwłupieżowa

Łupież jest powodowany przez mikroorganizm, który naturalnie występuje na skórze głowy, żywiący się naturalnymi olejami pochodzącymi ze skóry. Tworzy on produkt uboczny znany jako kwas oleinowy. Jeśli Twoja skóra głowy jest wrażliwa na obecność tego kwasu, reaguje podrażnieniem i stanem zapalnym. To prowadzi do zwiększonego złuszczania się komórek skóry, w celu pozbycia się substancji drażniącej.

Prowadzi to do swędzenia, zaczerwienienia skóry głowy i typowych objawów: widocznych, białych płatków martwego, zlepionego naskórka. Właściwości przeciwbakteryjne olejku z drzewa herbacianego działają na drobnoustroje, które powodują zwiększone złuszczanie się komórek skóry. To pomaga w leczeniu i zwalczaniu łupieżu.

Możesz wkropić kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do codziennego szamponu lub do szamponu przeciwłupieżowego. Pomoże to w leczeniu łupieżu i towarzyszącego mu swędzenia.

Dodatkowo, olejek z drzewa herbacianego można zmieszać z olejkami nośnikowymi, wmasować w skórę głowy i pozostawić na noc, aby skutecznie leczyć suchość i swędzenie związane z łupieżem. Pamiętaj o dokładnym zmyciu olejku po obudzeniu.

Przeczytaj Wiecej: Jak pozbyć się łupieżu


Często zadawane pytania o Olejku z Drzewa Herbacianego

Czy Olejek z Drzewa Herbacianego jest dobry na włosy?

Tak, olejek z drzewa herbacianego może korzystnie wpływać na włosy i skórę głowy dzięki swoim niezliczonym, naturalnym, dobroczynnym właściwościom. Obecnie znajduje się w wielu gotowych produktach na rynku, takich jak szampony i odżywki. Może być stosowany w domowych mieszankach i kuracjach, które są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.


Jak działa Olejek z Drzewa Herbacianego na włosy?

Olejek z drzewa herbacianego odblokowuje mieszki włosowe i ma liczne właściwości przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Wszystkie te właściwości przynoszą korzyści włosom i skórze głowy, usuwając nagromadzenie martwych komórek skóry, oleju i produktów ubocznych, zwiększając dopływ tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych oraz lecząc i chroniąc skórę głowy przed infekcjami.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego wspomaga wzrost włosów?

Tak, dzięki odblokowywaniu porów, poprawie zaopatrzenia w tlen i składniki odżywcze oraz leczenie infekcji - mieszki włosowe są w stanie produkować zdrowe, mocne włosy, które są mniej podatne na łamanie i wypadanie. Olejek z drzewa herbacianego może również poprawić kondycję włosów, ponieważ jest to produkt, który ich nie wysusza.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego może powodować wypadanie włosów?

Olejek z drzewa herbacianego może spowodować wypadanie włosów, jeżeli jesteś na niego uczulony. Zalecamy wykonanie testu punktowego na wewnętrznej stronie ramienia lub za uchem, na 24 godziny przed nałożeniem olejku z drzewa herbacianego na włosy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy, takie jak: zaczerwienienie, stan zapalny czy wysypka, należy unikać stosowania olejku z drzewa herbacianego na skórę głowy.


Czy można zostawić czysty Olejek z Drzewa Herbacianego we włosach na długi czas?

Nie zaleca się pozostawiania olejku z drzewa herbacianego we włosach na dłuższy czas, ponieważ może to pogorszyć stan skóry i mieszków włosowych.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego wysusza włosy?

Nie, ponieważ olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym ekstraktem, który nie wysusza włosów. Jeśli cierpisz na przesuszanie się skóry i problemy takie jak sucha skóra głowy, możesz spróbować zmieszać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego z olejami nośnikowymi, takimi jak olej kokosowy lub z oliwek, które nawilżą włosy, cebulki i skórę głowy.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego jest dobry na wypadanie włosów?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od przyczyny wypadania włosów. Jeśli wypadanie włosów jest wynikiem zatkania mieszków włosowych, nagromadzenia się martwego naskórka, infekcji lub choroby skóry głowy- regularne i konsekwentne stosowanie olejku z drzewa herbacianego zmniejszy wypadanie włosów. Jeśli jednak istnieje inne schorzenie, takie jak łysienie androgenowe, olejek z drzewa herbacianego nie rozwiąże problemu wypadania włosów w takim wypadku.


Gdzie mogę kupić Olejek z Drzewa Herbacianego do włosów?

Olejek z drzewa herbacianego można kupić samodzielnie w większości sklepów ze zdrową żywnością; jest również powszechnie dostępny w komercyjnych produktach do włosów, takich jak szampony, odżywki i środki na łupież lub wszawicę.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego pomoże na przerzedzone włosy?

Olejek z drzewa herbacianego może prawdopodobnie pomóc, w zależności od przyczyny przerzedzania się włosów. Jeśli przerzedzenie włosów jest spowodowane niedostatecznym odżywieniem mieszków włosowych w tlen i składniki odżywcze lub zatykaniem mieszków włosowych, wówczas regularne stosowanie olejku z drzewa herbacianego może zredukować ten problem i poprawić stan włosów.


Jak myć włosy Olejkiem z Drzewa Herbacianego?

Możesz myć włosy olejkiem z drzewa herbacianego, używając dostępnych na rynku produktów lub dodając kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do zwykłego szamponu lub odżywki. Możesz także spróbować dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do szklanki wody, aby spłukać nim włosy podczas prysznica.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego jest dobry na przetłuszczające się włosy?

Olejek z drzewa herbacianego nadaje się do każdego rodzaju włosów, może nawet pomóc zmniejszyć przetłuszczanie się włosów i przywrócić im naturalną równowagę. Olejek z drzewa herbacianego oczyszcza i dezynfekuje skórę głowy, co pomoże oczyścić korzenie i skórę głowy. Przy mniejszej ilości martwego naskórka, zmniejszeniu odkładania się produktów ubocznych i oleju, skóra głowy będzie mniej podrażniona i może dojść do zmniejszenia nadmiernej produkcji naturalnych olejków we włosach.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego jest bezpieczny dla włosów farbowanych?

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem ściągającym. To oznacza, że ​​może usunąć z włosów wszelkie sztuczne farby do włosów i spowodować blaknięcie koloru, jeśli zostanie nałożony na włosy w dużym stężeniu. Jednak wiele dostępnych na rynku produktów do włosów (zawierających olejek z drzewa herbacianego) jest uważanych za bezpieczne do stosowania na włosach farbowanych.


Czy mogę dodać Olejek z Drzewa Herbacianego do mojego szamponu??

Tak, możesz dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do codziennego szamponu. Możesz też nabyć dostępne na rynku produkty do włosów, które zawierają olejek z drzewa herbacianego.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie