Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Lato (i komary) są tuż za rogiem

Kiedy nadchodzi lato, często jest ono synonimem ciepłych i jasnych wieczorów, które zachęcają do przytulnego spędzania czasu na zewnątrz. Niestety, przytulna atmosfera może się nagle skończyć, gdy komary roją się i gryzą całą rodzinę.

1.  Czas jest najważniejszy

Istnieją pewne pory dnia, w których komary stają się szczególnie aktywne. Jeśli chcesz uniknąć ugryzienia, uważaj, gdy zbliża się zmierzch.

Wczesnym wieczorem i aż do wschodu słońca samice komarów polują na krew, aby złożyć jaja. Komary są szczególnie aktywne o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego należy zachować szczególną czujność.

2. Zakryj ręce i nogi

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że to właśnie Twoje ręce i nogi są szczególnie narażone na ukąszenia komarów. Kiedy małe insekty wychodzą na zewnątrz, ważne jest, aby dobrze zakryć swoje ciało.

Widoczne i odsłonięte obszary, takie jak ramiona i nogi, warto chronić długimi spodniami i swetrami. Można również owinąć się kocem, jeśli jest to bardziej przytulne. Choć może nie wydawać się oczywiste, aby owijać się ubraniami, gdy jest gorąco, jest to konieczne, aby chronić się przed małymi owadami.

Spot Stick na ugryzienie komara
Sztyft przeciwświądowy przeciw bakteriom i podrażnieniom po ukąszeniach owadów
+15.000 recenzji
Cena regularna 44,99 zl
Cena promocyjna 44,99 zl Cena regularna
Spot Stick na ugryzienie komara - Sztyft przeciwświądowy przeciw bakteriom i podrażnieniom po ukąszeniach owadów

3. Moskitiera jest twoim przyjacielem

Moskitiera to skuteczne narzędzie do powstrzymywania komarów. Jak sama nazwa wskazuje, moskitiera jest rozciągnięta nad tobą i może zapobiegać ukąszeniom komarów. Dlatego dobrym pomysłem jest spanie pod moskitierą, zwłaszcza jeśli podróżujesz za granicę, gdzie komary mogą przenosić poważne choroby.

4. Mądrze wybierz swoją lokalizację

Nie ma znaczenia, gdzie zdecydujesz się spędzić ciepłe wieczorne godziny, jeśli chcesz uniknąć obudzenia się ze swędzącymi ukąszeniami następnego ranka.

Upewnij się, że nie siadasz w miejscach szczególnie wilgotnych lub ze stojącą wodą, ponieważ są to obszary, w których komary uwielbiają się rozmnażać i ogólnie spędzać czas.

5. Używaj środka odstraszającego komary, jeśli szkody zostały wyrządzone

Nawet jeśli podejmiesz wszelkie niezbędne środki ostrożności, nadal istnieje prawdopodobieństwo, że komar wyląduje na tobie. Na szczęście, jeśli jesteś na tyle niefortunny, że komar pozostawia swędzące powitanie, istnieją pewne produkty, które mogą zminimalizować dyskomfort. Pamiętaj jednak, że musisz być świadomy tego, jakich produktów używasz.

+ wskazówka

Przydatnym narzędziem jest spot stick Australian Bodycare na bazie olejku z drzewa herbacianego. Dzięki poręcznemu rozmiarowi można go łatwo zabrać ze sobą wszędzie, a jego działanie jest natychmiast łagodzące i skuteczne.

Spot Stick na ugryzienie komara
Sztyft przeciwświądowy przeciw bakteriom i podrażnieniom po ukąszeniach owadów
+15.000 recenzji
Cena regularna 44,99 zl
Cena promocyjna 44,99 zl Cena regularna
Spot Stick na ugryzienie komara - Sztyft przeciwświądowy przeciw bakteriom i podrażnieniom po ukąszeniach owadów

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie