Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym są otarcia pochwy ?

Jeśli czujesz ból lub podrażnienie w pochwie, zawsze powinnaś traktować to poważnie. To sygnał od Twojego ciała, że ​​coś jest nie tak. Może to być oznaką podrażnienia w okolicy narządów płciowych, ale też infekcją.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mogą rozpoznać bolesność, podrażnienie pochwy tylko na podstawie objawów. Obszar wokół otworu pochwy, który obejmuje samą pochwę, wargi sromowe i zewnętrzne płaty skóry, będzie ciepły, z uczuciem pieczenia i dużym dyskomfortem.

Bolesność i otarcia pochwy to niewygodna dolegliwość, którą należy jak najszybciej usunąć.


Powody podrażnień i otarć pochwy

Istnieje wiele powodów, dla których możesz odczuwać bolesność pochwy. Niektóre przyczyny wymagają pomocy lekarskiej, podczas gdy inne można leczyć środkami w domu.

Kiedy poczujesz podrażnienie w pochwie, może to być objaw infekcji. Na przykład, infekcja grzybicza może powodować rozległą bolesność i intensywne swędzenie. Infekcje grzybicze pochwy mogą również powodować zwiększoną objętość wydzieliny o konsystencji podobnej do twarogu.

Inną przyczyną może być infekcja bakteryjna, taka jak rzeżączka lub chlamydia. Choroby te często powodują ból i dyskomfort również podczas oddawania moczu.

Jednak bolesność pochwy jest najczęściej tylko objawem suchości i podrażnienia w okolicy narządów płciowych- co może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami.


Podrażnienie pochwy podczas ciąży

Wiele kobiet w ciąży odczuwa pieczenie w pochwie podczas ciąży. Niektóre kobiety odczuwają łagodne lub słabe uczucie poparzenia, podczas gdy inne odczuwają bardzo intensywne pieczenie.

Podczas pierwszej ciąży możesz odczuwać bolesność, podrażnienie pochwy, podczas gdy druga i trzecia ciąża przebiegają bez żadnego bólu lub podrażnień.

Doświadczanie otarć i podrażnień pochwy podczas ciąży jest normalne. Może to być spowodowane na przykład nadmiernym wysuszeniem i osłabieniem błon śluzowych z powodu zmieniającego się poziomu hormonów w czasie ciąży.

Dlatego nie trzeba się martwić o siebie lub o zdrowie swojego dziecka. Może to również sprawiać, że stosunek płciowy będzie bolesnym doświadczeniem, ze sporadycznym krwawieniem z ran na suchych błonach śluzowych.

Jeśli błony śluzowe nie są suche, a pochwa nie jest zaczerwieniona i podrażniona, bolesność i otarcia mogą być spowodowane infekcją grzybiczą pochwy. Ryzyko rozwoju infekcji grzybiczej pochwy jest 3-krotnie większe u kobiet w ciąży ze względu na zwiększoną produkcję hormonów.

Jednak zawsze powinnaś skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady i wskazówek.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Czym jest podrażnienie pochwy?

Łokcie, kolana, pięty i kostki są często suche i podrażnione. Ale sucha, podrażniona skóra może pojawić się na dowolnym miejscu ciała - w tym na genitaliach. Sucha skóra jest podatna na swędzenie i owrzodzenia, co może prowadzić do dużego dyskomfortu i pieczenia.

Podrażnienie intymne występuje, gdy obszar w pochwie i wokół niej jest suchy. Kiedy dziewczyna osiąga dojrzałość płciową, jej jajniki zaczynają wytwarzać estrogen. Nie przestaną go produkować, dopóki kobieta nie osiągnie okresu menopauzy. Produkcja estrogenu powoduje nawilżenie błony śluzowej pochwy i dlatego większość kobiet doświadcza przynajmniej częściowej obecności wydzieliny.

Wydzielina jest zarówno naturalnym sposobem oczyszczania pochwy, jak i naturalnym lubrykantem do seksu.

Bolesność i podrażnienia w pochwie po stosunku

Czasami pochwa nie wytwarza wydzieliny, co powoduje nieprzyjemną suchość. Suchość powoduje bolesność, która jest szczególnie powszechna podczas stosunku, kiedy występuje duże tarcie o skórę. Bolesność i suchość w pochwie nie jest przyjemnym doświadczeniem i naraża Cię szczególnie na małe skaleczenia, otarcia i owrzodzenia.

Ponadto suchość w pochwie może być również uciążliwa podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Codzienna bolesność i podrażnienie może dotykać kobiety w każdym wieku, ale szczególnie często występuje u kobiet, które przeszły menopauzę.

Kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne lub inne leki mogą również odczuwać suchość, podrażnienie i pieczenie w pochwie.

Czytaj dalej ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak leczyć podrażnienia i otarcia pochwy.


Leczenie swędzenia, pieczenia i bolesności w pochwie

Podrażnienie i suchość w okolicy narządów płciowych można w większości przypadków całkowicie wyleczyć za pomocą odpowiedniego leczenia. Zabiegi nie zawsze wymagają silnych leków, ponieważ niektóre objawy można wyleczyć za pomocą prostej, dobrej kuracji domowej.

Na przykład, wypróbuj Femigel od Australian Bodycare, który jest żelem przeznaczonym do łagodzenia suchości, bolesności i podrażnień zewnętrznych narządów płciowych. Żel w krótkim czasie przywraca naturalne nawilżenie, dzięki czemu swędzenie, podrażnienie i suchość szybko znikną.

Femigel to bez-hormonalny żel na bazie wody, bogaty w substancję czynną olejek z drzewa herbacianego, który jest znany ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Wrażliwe okolice intymne są szczególnie narażone na infekcje bakteryjne, które mogą powodować ich wysuszenie i podrażnienie. Używając żelu chronisz i nawilżasz skórę.

To, jak często należy stosować Femigel, zależy od objawów. W przypadku lekkiego pieczenia i suchości wystarczy użyć żelu raz na trzy dni. W ciężkich przypadkach żel można nakładać na okolice intymne dwa razy dziennie. Przed nałożeniem żelu należy delikatnie umyć wejście do pochwy mydłem intymnym.

Femigel jest testowany dermatologicznie i ginekologicznie i jest całkowicie wolny od parabenów i drażniących chemikalii.

Naturalne składniki są całkowicie bezpieczne w codziennym stosowaniu, nawet na wrażliwej skórze w miejscu otwarcia pochwy.

Co sugerują nasze wyniki badania klinicznego?

Femigel został dokładnie przetestowany w 4-tygodniowym badaniu klinicznym. Po badaniu 9 na 10 kobiet powiedziało, że żel całkowicie usunął świąd i bolesność. Wyniki były następujące:

  • 100% kobiet stwierdziło, że Femigel wyeliminował swędzenie.
  • 94% kobiet powiedziało, że Femigel wyeliminował suchość.
  • 94% kobiet twierdzi, że Femigel eliminuje irytację.
  • 88% kobiet stwierdziło, że Femigel eliminuje niepożądane zapachy.

Zdecydowana większość kobiet, które wzięły udział w badaniu, wyeliminowała swędzenie, suchość i podrażnienie. Jako bonus, Femigel usunął również niechciane zapachy z pochwy. Wiele kobiet jest zakłopotanych silnymi zapachami wydobywającymi się z ujścia pochwy.

Wszystkie kobiety mają łagodny zapach z pochwy- jest to całkowicie naturalne. Jeśli jednak zapach staje się zbyt silny i ostry, może być źródłem frustracji.

Aby optymalnie zapobiegać i leczyć podrażnienie pochwy, dobrym pomysłem jest codzienne i regularne stosowanie preparatu Femigel razem z Femi daily I regularne użycie naszego intim wash. Femi daily I płyn do higieny intymnej to krem ​​i mydło do higieny intymnej, które skutecznie leczą pieczenie w pochwie.

Połączenie tych dwóch produktów utrzymuje skórę zdrową i silną, pomagając zachować naturalny poziom nawilżenia i przeciwdziałać niepożądanym bakteriom.

Jeśli masz problem z suchością pochwy, żel jest dobrym produktem, ale możesz też samemu zaradzić suchości, wykonując codziennie ćwiczenia mięśni Kegla lub prowadząc regularne współżycie seksualne. W ten sposób zwiększasz krążenie krwi w genitaliach, dzięki czemu błony śluzowe pochwy stają się silniejsze i pozostają nawilżone.


Podrażnienia i otarcia pochwy powodują zmniejszenie popędu seksualnego

Sucha i obolała pochwa po seksie nie tylko boli; może również osłabić jakość Twojego życia seksualnego. Jest całkowicie zrozumiałe, że popęd seksualny zmniejszy się, jeśli seks będzie kojarzony z bólem, a nie przyjemnością. Seks nie powinien boleć.

Niemniej jednak dotyczy to wielu kobiet w każdym wieku - a to często powoduje frustrację.

Ważne jest przede wszystkim, aby odbyć długą i dokładną sesję gry wstępnej. Dotyczy to wszystkich kobiet, zwłaszcza jeśli już borykasz się z suchością pochwy. Potrzeba czasu, zanim pochwa dostatecznie się nawilży, dlatego ważne jest, abyś Ty i Twój partner nie spieszyli się.

Jeśli tego nie zrobisz, seks może szybko zakończyć się bólem, zadrapaniami, otarciami a czasami krwawieniem z ujścia pochwy.

Jeśli nie jesteś wystarczająco wilgotna, możesz łatwo uzyskać pomoc z Intimate Glide. Ten żel zapewnia dużo wilgoci, więc ból zamienia się w przyjemność. Intim Glide jest stworzony na bazie wody i zawiera właściwości antybakteryjne zawarte w olejku z drzewa herbacianego - dzięki temu jesteś dobrze chroniona przed bólem i podrażnieniami, których wiele kobiet doświadcza podczas seksu. Łagodzi i koi pochwę, dzięki czemu podrażnienia i pieczenie są znacznie zmniejszone.

Kiedy seks będzie przyjemniejszy, odzyskasz też popęd seksualny.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie