Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym są ciemne kręgi pod oczami?

Pojawiają się jako lekkie przyciemnienie skóry i/lub zagłębienie pod oczami. Skóra tworzy swego rodzaju cień, który sprawia, że wyglądasz na zmęczonego.

Czy często słyszysz, że wyglądasz zmęczony, mimo tego, że dobrze się wyspałeś? Wtedy powodem jest prawdopodobnie to, że masz cienie pod oczami.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Chociaż powodów dlaczego masz cienie pod oczami moż być wiele, w większości przypadków sposób na pozbycie się ich jest taki sam. 

Używaj dobrych produktów do pielęgnacji skóry 

Aby zmniejszyć cienie pod oczami, potrzebujesz dobrej, zdrowej pielęgnacji skóry.

Możesz na przykład wypróbować Serum do twarzy Australian Bodycare, zawierający aktywne składniki, takie jak olejek z drzewa herbacianego, witamina B5 i kwas hialuronowy, które zapewnią Twojej skórze dużo wilgoci, odżywienia i witalności.

Serum zwiększy wilgotność Twojej skóry, wypełniając przestrzenie między komórkami. Dzięki temu Twoja skóra będzie miała bardziej równą powierzchnię i gładszy wygląd.

Serum należy stosować w połączeniu z naszym kompletnym pakietem do twarzy (Płyn do mycia twarzy, Tonik do twarzy, Krem do twarzy i Spot Stick) w ramach regularnej pielęgnacji skóry.

Jak stosować pakiet do twarzy

  1. Zmyj z twarzy wszelkie zanieczyszczenia i kurz za pomocą Płynu do mycia twarzy, który skutecznie, ale łagodnie oczyszcza twarz. Wmasuj go dokładnie w wilgotną skórę i spłucz wodą. 
  2. Za pomocą płatka kosmetycznego delikatnie rozprowadź odrobinę głęboko oczyszczającego Toniku do twarzy.
  3. Weź kilka kropel Serum do twarzy między dłonie i delikatnie wmasuj je w skórę twarzy i szyi. Nie spłukuj go i pamiętaj, aby nałożyć serum przed kremem, aby wszystkie odżywcze składniki mogły wniknąć w skórę i skutecznie działać.
  4. Delikatnie wmasuj okrężnymi ruchami Krem do twarzy, który łagodzi i nawilża.
  5. W razie potrzeby użyj Spot Stick w miejscach, w których chcesz ukoić obolałe miejsca. Spot Stick zawiera przezroczysty płyn, który możesz stosować zarówno na jak i pod makijaż.

Zestaw na zmarszczki i suchą skórę
3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 274,99 zl
Zestaw na zmarszczki i suchą skórę - 3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem

Przekrycie makijażem

Jeśli potrzebujesz nieco więcej, aby zakryć ciemne kręgi, bardzo przydatny będzie korektor. Wybierz korektor o wysokiej zawartości pigmentu, który w znacznym stopniu pokryje cienie pod oczami.

Nakładaj go od wewnętrznego kącika oka, przez całą drogę w dół pod okiem aż do zewnętrznego kącika. Możesz go dokładnie wmasować za pomocą pędzelka lub użyć palca. Pamiętaj, aby odpowiednio wymieszać korektor, aby nie tworzył plam.

Zdrowy styl życia

Zdrowy sposób życia to najlepsza rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić. Dzięki temu zmniejszysz też cienie pod oczami. 

Jak zadbać o zdrowy styl życia:

  • stosuj rozsądną, odżywczą dietę, bez nadmiernej ilości soli.
  • pij dużo wody w ciągu dnia.
  • codziennie wykonuj co najmniej 30 minut ćwiczeń fizycznych.
  • dostatecznie śpij.
  • unikaj palenia. 

Co powoduje cienie pod oczami?

Istnieje wiele możliwych przyczyn powstawania cieni pod oczami. Różnią się one również w zależności od osoby. Oto niektóre z typowych przyczyn.

Geny

Przyjrzyj się dobrze swoim rodzicom. Czy któreś z nich lub oboje mają cienie pod oczami? W takim razie istnieją większe szanse, że ty również je masz lub będziesz miał.

Cienie pod oczami mogą w wielu przypadkach wynikać z Twoich genów, więc niestety są dziedziczne, nawet jeśli nie tego najbardziej chciałaś odziedziczyć po swoich rodzicach.

W skórze pod oczami znajduje się wiele małych, istotnych naczyń krwionośnych, które pomagają przenosić tlen po całym organizmie. Skóra w tym miejscu jest również cieńsza niż na reszcie ciała, co może oznaczać, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej widoczne niż u innych osób, ponieważ pochodzi to z Twoich genów, na które niestety nie masz wpływu.

Wiek

Skóra pod oczami jest cieńsza niż na innych miejscach na ciele. Z wiekiem staje się ona jeszcze cieńsza, a naczynia krwionośne są przez to bardziej widoczne.

Jednocześnie skóra traci elastyczność i jędrność, ponieważ jest w niej mniej kolagenu. Wszystko to jest częścią naturalnego procesu starzenia, ale oznacza, że pod oczami może pojawić się kilka nowych ciemniejszych "rysów". 

Zbyt mało snu

Wiesz to bardzo dobrze: sen jest dobry dla Twojej skóry, energii i ogólnego stanu zdrowia. Ale jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, wpłynie to również na Twoją skórę.

Zazwyczaj będzie ona wyglądać bardziej blado i szaro - i może sprawić, że naczynia krwionośne pod oczami będą bardziej odznaczać się pod skórą.

Brak wystarczającej ilości snu może również powodować obrzęk skóry pod oczami. Obrzęk tworzy ciemne cienie i sprawia, że skóra pod oczami wygląda na ciemniejszą. 

Zła dieta

Jeśli prowadzisz niezdrowy tryb życia i stosujesz ubogą dietę, może to również wpłynąć na wygląd skóry pod oczami. Jeśli w Twojej diecie znajduje się dużo soli lub jeśli pijesz duże ilości alkoholu, może to powodować obrzęki cienkiej skóry pod oczami.

Zarówno sól, jak i alkohol mogą powodować zatrzymywanie płynów - co z kolei powoduje powstawanie ciemnych cieni, które sprawiają, że wyglądasz na zmęczonego. 

Odwodnienie

Czy pijesz wystarczająco dużo wody w ciągu dnia? Bez wątpienia słyszałeś to już wiele razy, ale woda jest po prostu łatwym cudownym lekarstwem dla Twojej skóry.

Jeśli pijesz wystarczająco dużo wody w ciągu dnia, Twoja skóra otrzymuje mnóstwo wilgoci od wewnątrz. Z drugiej strony, jeśli nie pijesz wystarczająco dużo, może to sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać matowo i szaro, a także w pewnym stopniu straci swoją objętość. To sprawia, że twoje oczy wyglądają na zapadnięte, a cienie pod oczami stają się bardziej widoczne. 

Palenie papierosów

Jeśli palisz, może to spowodować, że Twoja skóra stanie się szarawa. Palenie zmniejsza naturalne funkcje skóry, przez co krew trudniej krąży w naczyniach krwionośnych.

To właśnie powoduje ten matowy, szary wygląd skóry, który może sprawić, że ciemne kręgi wyróżnią się jeszcze bardziej.  

Choroba

W rzadkich przypadkach ciemne kręgi pod oczami mogą być spowodowane niskim tempem przemiany materii lub innym poważnym schorzeniem, na przykład nerek.

Jeśli podejrzewasz, że coś jest nie tak, zawsze powinieneś udać się do lekarza, który cię zbada.

Zestaw na zmarszczki i suchą skórę
3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 274,99 zl
Zestaw na zmarszczki i suchą skórę - 3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie