Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym są wypryski na klatce piersiowej?

Krostki często pojawiają się na twarzy, ale można je również łatwo znaleźć na klatce piersiowej. Krostki na klatce piersiowej, podobnie jak na twarzy i na reszcie ciała, to czerwone obrzęki skóry z żółtawą substancją.

Często mogą być krępujące, a w ciężkich przypadkach mogą wywołać niepokój społeczny. Krostki na klatce piersiowej są dużym problemem dla wielu osób i mogą sprawić, że osoba na nie cierpiąca nie będzie chciała latem odsłaniać skóry na basenie lub na plaży. Dla niektórych mogą stanowić poważny problem zarówno w życiu codziennym, jak i socjalnym.

Krostki na klatce piersiowej są spowodowane zanieczyszczeniami w porach skóry i gruczołach łojowych, które powodują stan zapalny skóry i zaczerwienienie. Pojawiają się jako czerwony obrzęk, któremu towarzyszy żółta substancja i są oznaką infekcji lub braku równowagi skóry w dotkniętym obszarze.

By zrozumieć, jak radzić sobie z plamami na klatce piersiowej, trzeba najpierw wyjaśnić, dlaczego się one w ogóle pojawiają. Poniżej dajemy wgląd w szczegóły.


Dlaczego masz wypryski na klatce piersiowej?

Jakie są przyczyny wyprysków na klatce piersiowej? Może być kilka powodów, dla których pojawiają się krostki na klatce piersiowej.

Duże pory i nadprodukcja sebum

Wypryski pojawiają się, gdy brud i tłuszcz zatykają pory. Wyprysk tworzy małą czarną kropkę, zwaną również zaskórnikiem, która przekształca się w pełnowymiarową plamkę. Krosty są często widoczne na klatce piersiowej, ponieważ skóra ma duże pory- dzięki czemu może gromadzić się więcej brudu, potu i bakterii.

Krostki na klatce piersiowej są również spowodowane nadprodukcją sebum. Łój naturalnie występuje w skórze i jest substancją, która pomaga zachować nawilżenie i zdrowie skóry. Jest to płyn zawierający cholesterol, tłuszcz i woski, który nawilża skórę i włosy od wewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje jędrna i nawilżona.

Ale jeśli twoje ciało wytwarza zbyt dużo sebum, gruczoły łojowe nie nadążają. Wyjścia z gruczołów łojowych zostają zatkane, a sebum nie może zostać odprowadzone. W ten sposób gromadzi się, ponieważ produkcja ciągle trwa. Gruczoł łojowy słabnie i zawodzi. Łój zatrzymuje się w gruczole, a bakterie ulegają podrażnieniu. Podrażnienie powoduje stan zapalny tuż pod skórą, powodując zaczerwienienie i bolesność.

Brak równowagi hormonalnej

Krostki na klatce piersiowej często wynikają z braku równowagi hormonalnej, na przykład ze stresu, ciąży lub diety.

Jednak nie zostało naukowo udowodnione, że chipsy i inne tłuste potrawy mogą powodować powstawanie wyprysków, nawet jeśli stosujesz zdrową i zróżnicowaną dietę z dużą ilością składników odżywczych, mogą również występować u Ciebie krostki na klatce piersiowej.

Jednak niektóre pokarmy mają większą skłonność do powodowania wyprysków na klatce piersiowej lub w innym miejscu na ciele. Dotyczy to zwłaszcza mleka i przetworów mlecznych, ponieważ podobnie jak hormony, mogą one wpływać na produkcję sebum. Mleko krowie jest bogate w bioaktywne cząsteczki i hormony, które mogą powodować reakcję skóry i powodować małe czerwone i podrażnione krostki na klatce piersiowej.

Peeling do ciała dla skóry trądzikowej
Głęboko oczyszczający peeling z 100% naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego, przeciw zaskórnikom i rozszerzonym porom
+15.000 recenzji
Cena regularna 74,99 zl
Cena promocyjna 74,99 zl Cena regularna
Peeling do ciała dla skóry trądzikowej - Głęboko oczyszczający peeling z 100% naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego, przeciw zaskórnikom i rozszerzonym porom

U kogo najczęściej występują krostki na klatce piersiowej?

Krostki na klatce piersiowej mogą stanowić duży problem. Dotyka on zarówno mężczyzn, jak i kobiety w różnym wieku. Często młodzi chłopcy i dziewczęta w okresie dojrzewania mają wypryski na klatce piersiowej, ponieważ w tych latach wzrasta produkcja hormonów w organizmie, co powoduje zaburzenia równowagi w układzie hormonalnym. Wpływa to na produkcję sebum, przez co skóra staje się bardziej tłusta i bardziej podatna na powstawanie wyprysków.

Jednak krostki na klatce piersiowej u mężczyzn i kobiet, są również powszechnym problemem, który nie ogranicza się do lat młodzieńczych. Szczególnie dla mężczyzn i kobiet, którzy dużo ćwiczą. Pory zatkane potem i brudem mogą być bardziej narażone na powstawanie wyprysków na klatce piersiowej. Pryszcze na piersiach u kobiet są również często związane z ciążą, ponieważ zachodzą w tym czasie zmiany hormonalne.


Objawy wyprysków, krostek na klatce piersiowej

Nietrudno stwierdzić, czy ma się pryszcze na klatce piersiowej. Wypryski na klatce piersiowej pojawiają się jako czerwone grudki z żółtawym i zaognionym środkiem. Mogą być duże i głębokie, zawierające żółtawą wydzielinę. Krostki mogą pojawić się na żebrach, a także między piersiami.

Często miejsce to może być bolesne od zapalenia, ale nie zawsze. Zapalenie i objawy mogą nawracać przez kilka dni lub tygodni- w zależności od głębokości i stopnia zapalenia.


Jakie jest leczenie wyprysków na klatce piersiowej?

Krostki na klatce piersiowej mogą być naprawdę uciążliwe, ale na szczęście można je skutecznie leczyć odpowiednią rutyną pielęgnacyjną ciała.

Utrzymuj skórę czystą

Jedną z głównych metod usuwania wyprysków na klatce piersiowej jest utrzymanie skóry w czystości i bez bakterii. Jest to szczególnie ważne, jeśli uprawiałeś sport i dużo się pociłeś. Nie należy jednak myć skóry nadmiernie, ponieważ może to również powodować podrażnienia i wypryski.

Z pełnym zestawem Australian Bodycare Body Scrub, Body Wash and Body Lotion, otrzymujesz wszystkie produkty potrzebne do głębokiego oczyszczenia skóry. Wszystkie trzy produkty zawierają naturalny składnik: Olejek z Drzewa Herbacianego, który skutecznie przeciwdziała bakteriom i tworzy ochronną błonę na skórze, utrudniając penetrację porów przez bakterie i utrudniając rozwój wyprysków.

Peeling do ciała skutecznie oczyści skórę z martwych komórek naskórka, brudu i nadmiaru sebum, dzięki czemu wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte. Peeling również nawilża skórę, aby była miękka, a naturalna allantoina łagodzi swędzenie i wspomaga naturalny podział komórek. Nakładaj delikatnymi okrężnymi ruchami i zmyj pod bieżącą wodą. Body Scrub jest pierwszym krokiem do opanowania plam na klatce piersiowej. Następnie umyj skórę łagodnym Body Wash, który delikatnie myje skórę, nadając jej gładkość i elastyczność. Zakończ proces z Body Lotion - stanowi on ostatnią warstwę ochronną zapobiegającą przedostawaniu się nowych bakterii do skóry.

Leczenie

Dobre codzienne zabiegi pielęgnacyjne są często skutecznym sposobem leczenia pryszczy na klatce piersiowej. Jeśli jednak problem jest bardzo wyraźny, może być konieczne leczenie. W tym wypadku może być konieczne zastosowanie tabletek lub kremu z silniejszymi substancjami leczniczymi.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, który może skierować Cię do wyspecjalizowanego dermatologa. On lub ona może najlepiej zbadać Twoją skórę i na tej podstawie ocenić, jakie może być najlepsze leczenie.


Zapobieganie wypryskom na klatce piersiowej

Co mogę zrobić, aby zatrzymać i uniknąć wypryskom na klatce piersiowej? W rzeczywistości istnieje wiele działań zapobiegawczych, które możesz podjąć, aby uniknąć plam. Ale czasami nawet najlepsze procedury pielęgnacji skóry i zdrowa dieta nie wystarczą, jeśli twoje hormony nie są w równowadze. Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać plamom na klatce piersiowej.

  • Nie bierz zbyt długich i gorących kąpieli. Gorąca woda jest przyjemna dla ciała, ale także wysusza skórę, co z kolei pobudza skórę do produkcji wilgoci i sebum.
  • Zawsze dokładnie myj się po uprawianiu sportu lub intensywnym poceniu się. Pot może pozostawać na skórze, podobnie jak bakterie i powodować krostki na klatce piersiowej.
  • Utrzymuj zdrową i zróżnicowaną dietę z dużą ilością witamin i minerałów.
  • Unikaj stresu dzięki lepszemu planowaniu czasu. Stres może podnosić poziom hormonów i powodować przebarwienia.
  • Wybieraj luźną, bawełnianą odzież, pod którą Twoja skóra może oddychać.
  • Nie wyciskaj wyprysków. To tylko sprawia, że ​​bolą bardziej i może to prowadzić do nieprzyjemnych blizn, podrażnień i rozprzestrzeniania się bakterii, powodując jeszcze więcej wyprysków.

Żel pod prysznic z olejkiem z drzewa herbacianego
Żel pod prysznic do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel pod prysznic z olejkiem z drzewa herbacianego - Żel pod prysznic do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie