Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

U kogo pojawiają się krosty na pośladkach?

Krosty na powierzchni pośladków są tak samo irytujące, jak krosty na którejkolwiek innej części ciała. Wypryski na pośladkach są równie normalne, jak wypryski na twarzy lub w jakimkolwiek innym miejscu na ciele. Każdy może dostać krost na pośladkach, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ale nastolatki w okresie dojrzewania doświadczają ich częściej niż inni, ponieważ są oni ogólnie bardziej podatni na krosty i wypryski.


Krosty na pośladkach - jak wyglądają?

Krosty są drażniącym stanem skóry, chociaż na szczęście są one całkowicie nieszkodliwe. Chociaż mogą one być głęboko frustrujące, nawet jeśli są schowane na pośladkach.

Krosty na pośladkach to coś, co możemy przez większość czasu ukryć pod ubraniem, jednak czasami nie unikniemy odsłony naszych pośladków, np. w szatni w czasie przebierania się. Czasami tak się dzieje, że stają się one nie tylko stanem fizycznym skóry, ale także źródłem cierpienia psychicznego. Jeśli twoje krosty są naprawdę wrażliwe i obolałe, mogą również sprawiać, że robienie rzeczy, takich jak jazda na rowerze, będzie bolesne.

Krosty na pośladkach wyglądają jak inne wypryski. Zwykle pojawiają się jako małe czerwone i opuchnięte guzki na skórze, zanim ostatecznie stają się większe, bardziej delikatne i wypełnione żółtą substancją.

Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie ich wyciskania, powinieneś bardzo uważać, aby nie uszkodzić skóry i nie spowodować blizn.


Jak pozbyć się krost na pośladkach?

Większość będzie chciała zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pozbyć się wyprysków i krost, gdy tylko się pojawią. Jednak niestety nie ma natychmiastowych rozwiązań ani szybkich napraw. Najważniejsze, co możesz zrobić, to uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości, przystępując do oczyszczania i pielęgnacji skóry za pomocą wysokiej jakości produktów na pryszcze na pośladkach. Rano i wieczorem - codziennie.

Mycie, oczyszczanie i pielęgnacja skóry

Większość w dzisiejszych czasach zdaje sobie sprawę, jak ważne jest mycie, czyszczenie i pielęgnacja skóry twarzy, gdy pojawiają się na niej krostki lub pryszcze. Ta sama zasada dotyczy również wyprysków na obszarze pośladków.

Szybki prysznic nie wystarczy, aby usunąć ze skóry nadmiar brudu. Ważne jest, aby używać odpowiednich produktów czyszczących. Najlepszymi produktami do stosowania są łagodne i przyjazne dla skóry środki czyszczące, które są skuteczne przeciwko bakteriom. Na przykład możesz wypróbować Body Wash od Australian Bodycare. Skutecznie oczyszcza, nie wysuszając skóry. Oprócz codziennego mycia możesz również raz w tygodniu spróbować użyć kremu złuszczającego, takiego jak Body Scrub od Australian Bodycare, który zapewni Twojemu ciału głębokie i dokładne oczyszczenie.

Jednak nie należy za bardzo szorować skórę bo spowodujemy tym uszkodzenia skóry. Aby uniknąć wysuszenia skóry po umyciu i oczyszczeniu, używaj dobrej jakości kremu na przebarwienia w celu nawilżenia i odżywienia skóry.

Upewnij się, że używasz odpowiedniego środka czyszczącego, który jest przeznaczony do stosowania do zanieczyszczonej skóry z wypryskami. W Zestawie do Ciała znajdziesz Body Lotion i Body Cream, które nawilżają i odżywiają skórę, a jednocześnie skutecznie przeciwdziałają rozwojowi bakterii – wypryski i bakterie idą ze sobą w parze.

Unikaj syntetycznej i obcisłej odzieży

Jeśli cierpisz na wypryski, krosty na pośladkach, możesz także dokładnie przemyśleć, jakie ubrania nosisz. Na przykład, czy nosisz bieliznę wykonaną z materiału syntetycznego? Czy często nosisz obcisłe ubrania? Materiały syntetyczne utrudniają skórze oddychanie, a obcisła odzież powoduje tarcie o skórę. Powoduje to podrażnienia i może prowadzić do wyprysków i krost. Pomogą w tym bawełniane i nieco luźniejsze ubrania.

Tabletki i maści na krosty na pośladkach

Jeśli jesteś poważnie dotknięty krostami na pośladkach lub w innym miejscu na ciele i twarzy - skorzystanie z pomocy medycznej może być konieczne. Skonsultuj się z lekarzem lub dermatologiem, który wypisze receptę na tabletki lub maść / krem.

Zaletą tabletek jest to, że działają one na cały organizm w tym samym czasie. Maść / krem ​​można stosować miejscowo wszędzie tam, gdzie pojawiają się plamy i dlatego są dobrym rozwiązaniem na plamy na pośladkach. Nawet jeśli korzystasz z zabiegu, nadal ważne jest, aby codziennie myć, oczyszczać i nawilżać skórę.

Wpływ diety i stylu życia

Tłusta i niezdrowa żywność może zwiększyć problem. Nie raz słyszeliśmy tą wypowiedź, lecz nie ma badań, które potwierdzają bezpośredni związek między wypryskami a dietą. Jednak może występować niewielka korelacja między wyryskami, a spożywaniem produktów mlecznych.

Możesz więc spróbować unikać mleka krowiego i innych produktów mlecznych, aby zobaczyć, czy to zrobi różnicę. Stres może wpływać na naszą równowagę hormonalną i dlatego może leżeć u podstaw powstawania plam. Nie ma wątpliwości, że hormony są wrogiem numer jeden, jeśli chodzi o pryszcze i wypryski.

Niektórzy mogą również mieć predyspozycje genetyczne do wyprysków. Jeśli Twoja mama lub tata mieli kłopoty z wypryskami, krostami, jest większe prawdopodobieństwo, że Ty też będziesz z nimi walczyć

» ZOBACZ WIĘCEJ: Skuteczne produkty na wypryski na pośladkach


Co powoduje wypryski, krosty na pośladkach?

Wypryski, krosty to choroba skóry związana z hormonami, to wyjaśnia, dlaczego większość ma szczególne problemy z plamami i pryszczami w okresie dojrzewania. Ilekroć w organizmie powstaje więcej hormonów, wzrasta również produkcja łoju, co może powodować zatykanie się gruczołów łojowych, jeśli nadmiar sebum nie może dotrzeć do powierzchni skóry.

Jeśli bakterie przedostaną się do gruczołów łojowych - czego trudno uniknąć - nastąpi stan zapalny i to powoduje pojawienie się pryszczy. Pryszcze występują najczęściej na obszarach, w których mamy więcej gruczołów łojowych. Są to między innymi pośladki, twarz, plecy i klatka piersiowa.

Na szczęście większość przestaje walczyć z wypryskami na pośladkach po zakończeniu okresu dojrzewania. Jednak niektórzy, zwłaszcza mężczyźni, mają tendencję do odkrycia, że ​​chociaż nie mają już plam na twarzy, niestety nadal mają wypryski na pośladkach, a czasem także na plecach. To bardzo irytujące. Jednak trzeba pamiętać, że najważniejszą bronią, jaką mamy w naszym arsenale by zapobiegać wypryskom jest dzienne mycie, czyszczenie i pielęgnacja naszej skóry.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie