Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Więc może powinieneś pomyśleć dwa razy, jeśli chodzisz z pełną brodą, planujesz ją zapuścić, a może całujesz się z kimś, kto ją ma.

Według nowego badania przeprowadzonego przez Manchester Metropolitan University, jeden na dwóch mężczyzn ma bakterie jelitowe w brodzie.

Badanie, przeprowadzone we współpracy z firmą kosmetyczną Fragrance Direct, przetestowało brody mężczyzn i wykazało, że enterokoki były popularnym gościem na brodach.

Mogłoby się wydawać, że długa broda jest bardziej podatna na bakterie. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Według Men's Health, mężczyźni z zarostem również uzyskali pozytywny wynik testu na obecność enterokoków.

Co należy zrobić, aby uniknąć bakterii na brodzie?

Po pierwsze, zacznij od umycia rąk po skorzystaniu z toalety - według jednego z badań 60 procent z nas tego nie robi.

Następnie......

Pamiętaj o higienie i dbaj o swój zarost.

Pozwól swojej brodzie rosnąć, ale pamiętaj o jej prawidłowym myciu. W przeciwnym razie możesz chodzić z bombą bakteryjną.

Hipster czy nie. Twoja broda wymaga pielęgnacji. Szczególnie ważne jest, aby pamiętać o jej odpowiednim traktowaniu i myciu.

Jeśli bierzesz prysznic codziennie lub co drugi dzień, tak jak powinieneś, a także myjesz twarz i brodę, powinieneś być bezpieczny przed przenoszeniem bakterii w brodzie na co dzień

Myj brodę KAŻDEGO dnia. Broda jest narażona na kontakt z jedzeniem i piciem oraz czynnikami zewnętrznymi. Dlatego brodę należy myć częściej niż włosy i najlepiej szamponem antybakteryjnym, który zwalcza bakterie. W ten sposób można codziennie chronić brodę przed bakteriami.

Polecamy: Szampon Hair Clean od Australian Bodycare zawiera naturalny antybakteryjny olejek z drzewa herbacianego. Otrzymujesz szampon, który zwalcza bakterie i oczyszcza brodę, dzięki czemu jest ona zawsze czysta i przyjemna dla oka. Ponadto szampon można oczywiście stosować również do włosów, dzięki czemu otrzymujesz szampon do mycia włosów, który jednocześnie jest idealny do brody. Szampon można znaleźć tutaj.

Dodatkowa porada:
Jeśli masz problemy z pryszczami i nieczystą skórą na krawędziach lub pod brodą, zalecamy stosowanie toniku do skóry. Wybierz tonik do skóry, który jest antybakteryjny i najlepiej z naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego, który przeciwdziała bakteriom powodującym pryszcze i nieczystą skórę.

Szampon przeciwłupieżowy z olejkiem z drzewa herbacianego
Szampon do codziennej pielęgnacji swędzącej i łuszczącej się skóry głowy, skłonnej do wyprysków i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 49,99 zl
Cena promocyjna Od 49,99 zl Cena regularna
Szampon przeciwłupieżowy z olejkiem z drzewa herbacianego - Szampon do codziennej pielęgnacji swędzącej i łuszczącej się skóry głowy, skłonnej do wyprysków i łupieżu
Tonik do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego
Głęboko oczyszczający toner z olejkiem z drzewa herbacianego, bez alkoholu do codziennego stosowania
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Tonik do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego - Głęboko oczyszczający toner z olejkiem z drzewa herbacianego, bez alkoholu do codziennego stosowania

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie