Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Po co w ogóle używać żelu lub pianki do golenia?

Żel lub pianka do golenia to ważny element rutyny golenia. Dla większości ludzi, golenie nóg lub pach odbywa się pod prysznicem pod ciepłą, bieżącą wodą. Jak na razie wszystko jest w porządku. Jednak wiele osób zapomina o nałożeniu żelu lub pianki do golenia na skórę.

Bieżąca, gorąca woda może wydawać się wystarczająca do tego, aby Twója żyletka się ślizgała. Niestety, to po prostu nie wystarczy, jeśli chcesz chronić swoją skórę. Golenie samą wodą jest bardzo trudne dla skóry. I właśnie dlatego nigdy nie powinnaś golić się po zupełnie suchej skórze - jeśli to zrobisz, będziesz ciągnąć za skórę, zamiast delikatnie się po niej ślizgać.

Mimo wszystko, nawilżona pod prysznicem skóra sprawia, że golarka lepiej się ślizga, ale nadal potrzebujesz produktu, który skutecznie sprawi, że maszynka będzie się ślizgać, nie uszkadzając Twojej skóry. Może to być na przykład żel do golenia, który pozostawisz na kilka chwil, zanim zaczniesz się golić.

Żel do golenia pomaga zmiękczyć skórę, dzięki czemu można się dokładnie ogolić. Jest również przezroczysty, więc możesz wyraźnie widzieć skórę i mieć pełną kontrolę nad goleniem. Dodatkowo, żel jest wypełniony Tea Tree olejkiem, który ma właściwości antybakteryjne.


Pianka do golenia

Pianka do golenia to klasyczna pomoc do golenia. Jest to produkt, którego nadal używają zwłaszcza starsi mężczyźni. Własną pianę ubija się z mydła do golenia i nakłada na skórę za pomocą pędzla do golenia. Chociaż wiele osób ze starszego pokolenia nadal używa wariantu z domową pianką, to jej nowoczesna wersja również trafiła zarówno do starszego, jak i młodszego pokolenia. Oto pianka do golenia, która jest gotowa do użycia od razu.

Zalety pianki do golenia

Główną zaletą pianki do golenia jest to, że jest ona gotowa do natychmiastowego użycia, ponieważ jest wstępnie spieniona. Oznacza to, że jest szybka w aplikacji. Nie musisz jej samodzielnie spłukiwać ani kupować pędzla do golenia. Do tego często jest tańsza niż żel do golenia.

Wady pianki do golenia

Z pianką do golenia może być trudno uzyskać dobry przegląd golenia, ponieważ pianka jest jak gruby biały koc na skórze, przez który nie widać. A kiedy nie widzisz swojej skóry podczas golenia, trudno jest również kontrolować golenie. Pianka do golenia ma również tendencję do wysuszania skóry, dlatego po goleniu należy zastosować krem nawilżający.


Żel do golenia

Żel do golenia pojawił się na rynku po piance do golenia i obecnie jest dla niego dobrą alternatywą. Podczas gdy pianka do golenia, jak sama nazwa wskazuje, pieni się, żel ma inną i bardziej elastyczną konsystencję. Ta konsystencja jest jednym z powodów, dla których coraz więcej osób sięga po żel, aby usunąć niechciane odrosty włosów z twarzy lub ciała.

Zalety żelu do golenia

Żel do golenia ma wiele zalet. Jedną z najbardziej zauważalnych jest łatwość aplikacji. Konsystencja żelu ułatwia równomierne rozprowadzenie produktu, dzięki czemu ostrze lepiej sunie po skórze. Pomaga to zapewnić dobre golenie. Ponadto żel zmiękcza i nawilża skórę - dzięki czemu jest odpowiedni dla mężczyzn i kobiet o wrażliwej skórze.

Golenie z użyciem żelu daje również większą kontrolę, ponieważ można przez niego widzieć i golić się dokładnie tam, gdzie się chce. Co równie ważne, żel do golenia jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Wystarczy niewielka ilość, aby pokryć dużą powierzchnię.

Wady żelu do golenia

Nie ma wielu wad żelu do golenia, ponieważ został on stworzony tak, aby zoptymalizował golenie w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Jednym z nich może być nieco wyższa cena w porównaniu z pianką do golenia, ale ostatecznie może to nie być wada, ponieważ żel również wytrzyma dłużej niż pianka do golenia.


Zapewnij sobie najlepsze golenie - bez czerwonych grudek

Jednak jeśli chodzi o najlepsze golenie, żel lub pianka do golenia nie wystarczą. Aby uzyskać najlepsze golenie i ostre jak brzytwa rezultaty, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem krok po kroku:

Zanim się ogolisz:

1. Niezależnie od tego, czy chodzi o golenie intymne, czy golenie brody, musisz przeznaczyć na nie dużo czasu. Musisz również upewnić się, że masz dobre i wystarczające oświetlenie, abyś mógł widzieć, co robisz. W przeciwnym razie ryzykujesz, że się zatniesz.

2. Nigdy nie gol się na brudnej skórze. Przed rozpoczęciem golenia weź gorący prysznic. Jeśli nie masz czasu na prysznic, ważne jest, aby dobrze rozgrzać skórę gorącą wodą w miejscu, w którym zamierzasz się golić. Dzięki temu skóra stanie się miękka i elastyczna.

3. Możesz wzmocnić uczucie gładkości stosując produkt przeznaczony do stosowania przed goleniem. Jest to ważny element udanego golenia. Na przykład, Australian Bodycare Body Wash, Intimate Wash lub Face Wash są świetne do przygotowania skóry, ponieważ produkty te są bogate w tea tree olejek, który jest skuteczny w walce z bakteriami.

Bakterie są największym zagrożeniem dla Ciebie, jeśli chodzi o brodę i czerwone plamki od maszynki do golenia. Dzieje się tak dlatego, że mieszki włosowe zostają zainfekowane bakteriami. Dzięki produktom Australian Bodycare możesz stworzyć odpowiednią bazę do golenia.

Podczas golenia:

1. Tuż przed rozpoczęciem korzystania z maszynki lub golarki, nałóż żel lub piankę do golenia, aby ostrze przesuwało się po powierzchni skóry bez ciągnięcia. Dobrze wmasuj produkt, aby uzyskać wystarczające pokrycie skóry.

2. Pamiętaj, że zarówno maszynka do golenia, jak i samo urządzenie powinny być czyste przed użyciem, aby nie ryzykować wepchnięcia bakterii do mieszków włosowych i mieć tak swędzące, czerwone zgrubienia. Jeśli musisz ogolić więcej niż jedną część ciała, nie powinieneś używać tego samego ostrza.

3. Nigdy nie gol się pod włos, ponieważ spowoduje to rozdarcie skóry - nawet jeśli używasz żelu lub pianki. Zawsze gol się z włoskami, aby być jak najdelikatniejszym dla skóry. Podczas golenia lekko napinaj skórę, ale nie za mocno.

Po goleniu:

1. Spłucz dokładnie skórę wodą, aby oczyścić ją z wszelkich produktów, które mogłyby ją potem podrażnić. Zakończ zabieg zimną wodą, która ma na celu ponowne zamknięcie porów po tym, jak gorąca woda je otworzyła.

2. Na zakończenie zastosuj po goleniu produkt, który jest zarówno antybakteryjny, jak i działa kojąco na Twoją skórę. Po goleniu może być ona nieco podrażniona. Balsam do ciała lub balsam po goleniu Australian Bodycare posiadają wspaniałe właściwości antyseptyczne, które jednocześnie zmiękczają i nawilżają Twoją skórę.

3. Po zakończeniu golenia pamiętaj, aby trzymać palce z dala od ogolonego miejsca. Pozwól mu wyschnąć samodzielnie lub osusz go czystym ręcznikiem.

Zestaw do przeciwdziałania wysypce po goleniu
2 produkty przeciwko wrastającym włoskom i czerwonym pęcherzykom po goleniu
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna 109,99 zl
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie