Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Pieczenie pochwy po stosunku

Podczas i po stosunku możesz odczuwać pieczenie, kłucie lub ból w okolicach intymnych. To uczucie pieczenia może również sprawiać, że czujesz, że musisz nieustannie oddawać mocz, nawet jeśli Twój pęcherz jest pusty.

Jeśli doświadczasz tego bólu po seksie, na pewno nie jesteś jedyną. Wiele kobiet cierpi na ten problem, co niestety oznacza, że ​​wiele z nich obawia się współżycia, nawet z partnerem, którego kochają.

Może to powodować prawdziwe problemy intymne w Twoim związku i stać się źródłem frustracji.


Powody pieczenia pochwy

Istnieje wiele powodów, dla których możesz doświadczyć kłucia w pochwie po stosunku. Poniżej znajduje się przegląd niektórych z poważniejszych przyczyn bolesności pochwy po stosunku. Na szczęście są one dość rzadkie; zwykle ból jest spowodowany całkowicie nieszkodliwym stanem, takim jak zwykłe podrażnienie pochwy.

Infekcja grzybicza pochwy

80% zakażeń grzybiczych błony śluzowej pochwy wywoływane jest przez drożdżaki Candida albicans. Drożdże występują naturalnie, ale infekcje mogą wystąpić, gdy zmienia się naturalna równowaga bakterii i drożdży. Kiedy to nastąpi, drożdże mogą rosnąć i rozprzestrzeniać się.

Naturalną równowagę pochwy może zakłócać wiele rzeczy, w tym nasienie ze stosunku płciowego. Pochwa jest naturalnie kwaśna, podczas gdy plemniki są obojętne w skali pH - może to czasami prowadzić do obniżenia poziomu kwasu mlekowego i bakterii w pochwie, umożliwiając rozmnażanie się drożdżaków, powodując tak swędzenie i pieczenie w pochwie.

Jeśli masz infekcję grzybiczą pochwy (drożdżakową), powinnaś również mieć świadomość, że możesz potencjalnie przenieść ją na swojego partnera podczas stosunku. Jednak jest to bardzo rzadkie. Tylko kobiety mogą zarażać mężczyzn, a nie odwrotnie. Na tej podstawie infekcje grzybicze nie są uważane za choroby przenoszone drogą płciową.

Nasz Femigel nałożony na okolice intymne złagodzi swędzenie i podrażnienie.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
Chlamydia i rzeżączka

Choroby przenoszone drogą płciową chlamydia i rzeżączka to bakteryjne zakażenia narządów płciowych. Oba mają podobne objawy pieczenia i kłucia w pochwie a podczas oddawania moczu możesz również odczuwać ból.

Ogólnie ból powodowany przez chlamydię jest porównywalny z uczuciem kłucia po przecięciu szkłem. Nawet jeśli nie odczuwasz rozdzierającego bólu pochwy po stosunku, nadal możesz mieć chlamydię, która może również zakażać cewkę moczową, szyjkę macicy lub odbytnicę.

Opryszczka narządów płciowych (Herpes Genitalis)

Ból podczas lub po seksie może być również oznaką infekcji wirusowej, opryszczki narządów płciowych. Choroba przenoszona drogą płciową, która przenosi się z błony śluzowej do błony śluzowej. Opryszczka może powodować poważne podrażnienia i pieczenie w wejściu do pochwy i wokół niej.

Gdy wirus opryszczki zainfekuje twoje ciało, nie można się go już pozbyć. Wirus opryszczki może pozostawać utajony w organizmie i nigdy nie powodować objawów. Jednak ogniska opryszczki pojawiają się jako pęcherze, które pękają i stają się bolesne. Mają tendencję do tworzenia się na wargach sromowych i tuż przy wejściu do pochwy, przez co są źródłem dużego dyskomfortu i pieczenia.

Uczulenia

Jeśli odczuwasz ból po stosunku, może to być reakcja alergiczna. Szczególnie jeśli ty i twój partner używacie prezerwatyw lateksowych, lateks może powodować silny dyskomfort w pochwie z pieczeniem, wysypką i swędzeniem. Wiele kobiet nie toleruje kontaktu lateksu z wrażliwym obszarem pochwy, w związku z czym ich ciała mogą silnie reagować.

Ponadto, jeśli Ty i twój partner używacie olejku nawilżającego lub wazeliny podczas stosunku, może to wyjaśniać, dlaczego odczuwacie ból podczas i po seksie. Substancje te mogą podrażniać błony śluzowe pochwy.


Podrażnienie pochwy po stosunku

Chociaż istnieje wiele poważnych przyczyn bólu po seksie, zwykle ból jest spowodowany łagodnym przypadkiem podrażnienia pochwy. Podrażnienie pochwy często występuje, gdy błony śluzowe są zbyt suche lub są uszkodzone przez naturalne bakterie partnera seksualnego.

Podobnie jak skóra na pozostałej części ciała może być podrażniona po wysuszeniu, gdy błona śluzowa pochwy jest odwodniona, również staje się wrażliwa i podrażniona. Suche błony śluzowe są bardziej narażone na zadrapania i otarcia, co może powodować bolesność i ból podczas stosunku.

Dlaczego błony śluzowe wysychają? Błony śluzowe są naturalnie nawilżane, gdy organizm wytwarza estrogen w jajnikach. Twoje jajniki będą wytwarzać estrogen od okresu dojrzewania do menopauzy. Śluz w naturalny sposób oczyszcza pochwę, a estrogen pomaga w tworzeniu śluzu.

Po menopauzie błona śluzowa zaczyna lekko wysychać, co może powodować uczucie pieczenia i kłucia.

Jednak suchość pochwy i podrażnienie pochwy to problem wielu kobiet, które nie osiągnęły jeszcze menopauzy. Czasami może to być spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, innych leków lub zaburzeniami równowagi w pochwie i może mieć wpływ na kobiety w każdym wieku i dlatego jest poważnym problemem. Kiedy sucha błona śluzowa jest narażona na tarcie podczas stosunku płciowego, może pęknąć, jest to najczęstsza przyczyna bólu pochwy po stosunku.


Ulga w bólu po stosunku

Bolesne, irytujące uczucia mogą zniknąć samoistnie po stosunku, ale w wielu przypadkach konieczne będzie znalezienie leczenia, które w pełni wyeliminuje ból. Możesz zapobiec uszkodzeniom spowodowanym tarciem, używając Intim Glide od Australian Bodycare. Intim Glide to żel na bazie wody z naturalnymi składnikami aktywnymi, który dodaje nawilżenia podczas stosunku i zmniejsza tarcie.

Strach przed bólem może wpłynąć na Twoje libido, ale dzięki odpowiedniemu leczeniu możesz znów cieszyć się seksem ze swoim partnerem. Naturalne składniki skutecznie zwalczają swędzenie i podrażnienia, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z owrzodzeniami i utrzymującym się bólem po seksie.

Intim Glide jest bogaty w Olejek z Drzewa Herbacianego, który ma świetne właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Oznacza to, że nie tylko nawilża pochwę, aby zmniejszyć tarcie, ale także przeciwdziała bakteriom przenoszonym od partnera, które mogą powodować dyskomfort intymny. Obficie nakładaj żel, gdy ty i twój partner uprawiacie seks, aby cały obszar narządów płciowych był wystarczająco nawilżony, aby uniknąć tarcia.


Zapobieganie pieczenia pochwy po stosunku

Czy jesteś w sytuacji, w której pochwa nieustannie boli po seksie? Możesz temu zaradzić Femigel, który jest przebadanym dermatologicznie żelem zawierającym aktywne naturalne składniki, takie jak olejek z drzewa herbacianego, podobnie jak Intim Glide. Żel bez hormonów został specjalnie opracowany, aby złagodzić swędzenie i pieczenie w pochwie.

Formuła naturalnych i odżywczych składników uspokaja i chłodzi podrażnioną skórę wokół pochwy, dzięki czemu szybciej się goi. Jeśli odczuwasz dość silny ból, stosuj żel dwa razy dziennie przez długi czas. Jeśli odczuwasz łagodny ból, stosuj żel raz dziennie.

W czterotygodniowym badaniu Femigel okazał się wysoce skuteczny u wielu kobiet, przy czym 9 na 10 kobiet stwierdziło, że Femigel złagodził bolesność pochwy, swędzenie i dyskomfort po seksie.

Femi Daily od Australian Bodycare jest również dobrym suplementem w leczeniu bólu pochwy. Jak w przypadku wielu innych rzeczy, najlepszym sposobem leczenia jest zawsze profilaktyka i właśnie do tego został stworzony Femi Daily. Dzięki naturalnemu składnikowi: Olejkowi z Drzewa Herbacianego jesteś dobrze chroniona przed bakteriami i utrzymywana w wygodnej wilgoci i bez bólu każdego dnia, przez cały dzień.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie