Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym jest skórka pomarańczowa?

Skórka pomarańczowa jest również nazywana cellulitem, stanem, który powoduje, że tekstura skóry wygląda jak skórka pomarańczowa. Oznacza to, że Twoja skóra w dotkniętych obszarach wygląda nierówno i ma wgłębienia.

To stan nieszkodliwy, a także bardzo powszechny, dotykający kobiety w każdym wieku, co nie czyni go mniej irytującym. Wiele kobiet jest zmaga się z skórką pomarańczową. 

Cellulit i zapalenie tkanki łącznej- poznaj różnicę

Wiele osób błędnie nazywa cellulitem, zapalenie tkanki łącznej, co nie jest do końca poprawne. Skórka pomarańczowa i cellulit to te same określenia dla dość nieszkodliwego stanu skóry, podczas gdy cellulitis to stan zapalny w organizmie wywoływany przez bakterie skórne.

Cellulitis objawia się obrzękiem, tkliwością i zaczerwienieniem skóry, natomiast cellulit to po prostu zagłębienia w skórze. Ważne jest, aby znać różnicę, ponieważ zapalenie tkanki łącznej wymaga leczenia, a cellulit (skórka pomarańczowa) jest całkiem nieszkodliwa.

Skórka pomarańczowa jest powszechna i całkowicie nieszkodliwa

To kobiety zazwyczaj mają skórkę pomarańczową, chociaż może to dotyczyć obu płci. Dzieje się tak dlatego, że rozkład tłuszczu u kobiet różni się od rozkładu tłuszczu u mężczyzn, a kobiety mają też naturalnie wyższy procent tłuszczu w organizmie.

Niezależnie od wieku i tego, czy jesteś szczupła, czy nie, możesz cierpieć na skórkę pomarańczową, ponieważ jest to bardzo powszechny stan. W rzeczywistości 80-90% kobiet w rożnym wieku ma skórkę pomarańczową.

Olejek na rozstępy i blizny
Olejek do ciała z olejkiem z drzewa herbacianego na rozstępy, blizny i plamy pigmentowe
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Olejek na rozstępy i blizny - Olejek do ciała z olejkiem z drzewa herbacianego na rozstępy, blizny i plamy pigmentowe

Co powoduje skórkę pomarańczową?

Skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się w miejscach na ciele, w których jest więcej tłuszczu. Dzieje się tak, ponieważ skórka pomarańczowa pojawia się, gdy małe złogi tłuszczu w tkance podskórnej gromadzą się z powodu małych ubytków w tkance łącznej skóry. W rezultacie w skórze pojawiają się małe zagłębienia, które wyglądają jak skórka pomarańczy.

Nie ma jednej odpowiedzi, dlaczego ludzie mają skórkę pomarańczową - dlatego też może być trudno temu zapobiec. Wiemy jednak, że to warstwa tłuszczu pod skórą powoduje skórkę pomarańczową.

Przyczyn pojawiania się cellulitu może być kilka

Warstwa tłuszczu, zwana również tłuszczem podskórnym, znajduje się w małych przestrzeniach tkanki łącznej między skórą a mięśniami. Wraz z wiekiem tkanka łączna kurczy się i sztywnieje, co może powodować powstawanie wgłębień na skórze. Dzieje się tak, ponieważ tkanka łączna po prostu nie może już nadążyć z powodu jej zmniejszonej elastyczności.

Ale to nie tylko wiek decyduje o tym, czy masz skórkę pomarańczową, czy nie. Młodzież, dorośli i osoby starsze mogą mieć skórkę pomarańczową.

Typowe przyczyny skórki pomarańczowej:

  • Tłusta dieta I niezdrowy styl życia - wysokie spożycie tłustych potraw może sprawić, że skórka pomarańczowa będzie bardziej widoczna, ponieważ tłuszcz wywiera nacisk na skórę i tkankę łączną.
  • Genetyka - możesz być bardziej podatnym na skórkę pomarańczową, ponieważ jest ona dziedziczna. Jeśli twoja mama lub babcia zmagały się z cellulitem, jest bardzo prawdopodobne, że stanie się on też Twoim problemem.
  • Wiek - Twoja skóra traci elastyczność i staje się cieńsza z wiekiem, co powoduje, że skórka pomarańczowa jest bardziej widoczna.

Może istnieć wiele powodów, dla których masz skłonność do skórki pomarańczowej - i nie tylko Twoja waga jest decydującym czynnikiem. Niefortunne geny, zły styl życia i wiek to też powody, dla których masz skórkę pomarańczową.


Gdzie zazwyczaj na ciele występuje skórka pomarańczowa?

Cellulit pojawia się z powodu warstwy tłuszczu pod skórą, dlatego miejsca na ciele o największej zawartości tłuszczu zazwyczaj cechują się skórką pomarańczowa. W przypadku kobiet jest to zwykle na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu.

Jednak różni się to znacznie w zależności od osoby i zasadniczo można zauważyć skórkę pomarańczową na całym ciele.


Jak pozbyć się skórki pomarańczowej?

Chociaż skórka pomarańczowa może wydawać się nieunikniona, nadal można wiele zrobić, aby jej zapobiegać i leczyć.

Nie istnieje udokumentowane leczenie skórki pomarańczowej, ale wiele osób osiąga dobre rezultaty, stosując się do wielu dobrych wskazówek.

Dlatego jeśli chcesz zmniejszyć lub zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej, powinnaś skupić się na ćwiczeniach, diecie i skutecznej pielęgnacji skóry.

Zdrowa dieta redukuje cellulit

Jeśli cierpisz na cellulit, warto przyjrzeć się bliżej swojej diecie. Jeśli jesz dużo tłustych potraw, może to być jeden z powodów, dla których masz skórkę pomarańczową.

Twoje ciało zawsze czuje się najlepiej, gdy dbasz o zdrową i zróżnicowaną dietę. Dlatego możesz spróbować ograniczyć dietę wysokotłuszczową i zamiast tego jeść więcej warzyw i owoców (i pić dużo wody).

Ponadto należy ograniczyć spożycie alkoholu, papierosów, kawy i słodkich napojów, ponieważ zmniejszają one krążenie krwi, a jednocześnie wpływają na elastyczność i sprężystość skóry. 

Ćwiczenia: Zbuduj masę mięśniową i zwiększ krążenie krwi

Najskuteczniejszym zabiegiem dla skórki pomarańczowej jest zdrowy tryb życia- w tym ćwiczenia. Istnieją w szczególności dwa powody, dla których ćwiczenia zmniejszają ilość skórki pomarańczowej:

1.    Twoja masa mięśniowa rośnie

Im mniej tłuszczu i więcej masz mięśni, tym mniejsza będzie Twoja warstwa tłuszczu, co spowoduje kurczenie się skórki pomarańczowej. Jeśli chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową, powinnaś zacząć trening siłowy. To buduje masę mięśniową i pozwala szybciej spalać tłuszcz i napinać tkankę.

2.    Twoje krążenie krwi jest stymulowane

Kiedy utrzymujesz ciało w pracy, poprawia się krążenie krwi, a skóra nabiera jędrniejszej struktury. Niemniej jednak ćwiczenia nie są jedynym czynnikiem zwiększającym krążenie krwi- odpowiednia pielęgnacja skóry jest równie ważna.

Stymuluj skórę i krążenie krwi dzięki pielęgnacji skóry

Właściwa pielęgnacja może zdziałać cuda w walce ze skórką pomarańczową. Olejek taki jak Body Oil od Australian Bodycare będzie wyjątkowo uczynny.

Regularne stosowanie olejku pomaga nie tylko pobudzić krążenie krwi, ale także nawilża i uelastycznia skórę, tym samym napinając ją i potencjalnie redukując skórkę pomarańczową, dzięki czemu skóra staje się czysta i piękna.

Rutyna pielęgnacyjna na skórkę pomarańczową:

Body Scrub - popraw krążenie krwi z pomocą dobrego peelingu od Australian Bodycare. Możesz użyć szorstkiej rękawiczki, suchej szczotki lub wybrać proste rozwiązanie, jakim jest peeling do ciała. Możesz go używać przed lub pod prysznicem.

Nie tylko powoduje miękką skórę, ale przy regularnym stosowaniu poprawia się krążenie krwi i może redukować cellulit.

Body Oil - po wyszorowaniu skóry należy użyć olejku do ciała stworzonego specjalnie w tym celu. Jeśli używasz olejku Australian Bodycare Body Oil, wystarczy kilka kropli, które dokładnie wmasujesz w skórę. Olejek do skóry nawilża ją i zwiększa jej elastyczność, zmniejszając tym samym skórkę pomarańczową. Jeśli masz suchą skórę, możesz uzupełnić pielęgnację przy pomocy Body Lotion lub Body Cream.

Udokumentowano, że nasi użytkownicy doświadczyli znacznej poprawy wyglądu rozstępów, skórki pomarańczowej i blizn podczas stosowania Olejku do Ciała.

Peeling do ciała dla skóry trądzikowej
Głęboko oczyszczający peeling z 100% naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego, przeciw zaskórnikom i rozszerzonym porom
+15.000 recenzji
Cena regularna 74,99 zl
Cena promocyjna 74,99 zl Cena regularna
Peeling do ciała dla skóry trądzikowej - Głęboko oczyszczający peeling z 100% naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego, przeciw zaskórnikom i rozszerzonym porom

FAQ o cellulicie

Co to jest cellulit?

Cellulit, znany również jako skórka pomarańczowa, to stan, który powoduje, że skóra wygląda jak skórka pomarańczy. To stan nieszkodliwy i powstaje, gdy małe złogi tłuszczu w tkance podskórnej gromadzą się z powodu niewielkich ubytków w tkance łącznej skóry.


Co powoduje cellulit?

Nie ma udokumentowanego powodu pojawienia się skórki pomarańczowej, ale najczęściej jest to spowodowane genami (cienka skóra, która jest dziedziczna), niezdrową dietą (zbyt dużo wysokotłuszczowej żywności) i wiekiem (skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna wraz z wiekiem).


Jak pozbyć się cellulitu?

Nie można całkowicie pozbyć się cellulitu, ale można go zredukować poprzez zdrowe odżywianie, ćwiczenia i trening siłowy, a także dobrą rutynową pielęgnację skóry z body scrub i body oil, które zwiększają elastyczność skóry I poprawiają krążenie krwi.


Co pomaga w walce z cellulitem?

Jeśli chcesz zredukować cellulit, możesz ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i dbać o skórę masażem, szczotkowaniem na sucho, pellingiem i olejkami nawilżającymi.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie