Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to są zmarszczki i dlaczego ludzie je mają?

Wraz z wiekiem na Twojej twarzy pojawią się zmarszczki. Małe fałdy tworzą się, ponieważ skóra z wiekiem staje się cieńsza i traci część swojej elastyczności. Zmniejsza się również poziom wilgoci i oleju w skórze, co może prowadzić do wysuszenia i większej liczby zmarszczek.

Mogą wyglądać jak drobne linie lub głębsze bruzdy na skórze.

U każdego prędzej czy później pojawiają się zmarszczki – u niektórych częściej niż u innych – i wydaje się, że osoby o jaśniejszej skórze są bardziej narażone na powstawanie zmarszczek. Są normalną i nieszkodliwą częścią procesu starzenia i pojawiają się w większym lub mniejszym stopniu, w zależności od rodzaju skóry i genów.  

Czynniki takie jak palenie i opalanie mogą również odgrywać rolę w pojawianiu się większej liczby zmarszczek. 

Gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki?

Czy odkryłeś, że linie zmartwień są bardziej widoczne? A może wokół twoich oczu pojawia się więcej zmarszczek?

Zmarszczki mogą pojawić się w wielu miejscach na twarzy, ale to normalne, że najgłębsze zmarszczki pojawiają się na czole i gardle, podczas gdy są one delikatniejsze wokół oczu i ust. Dlatego drobne linie zwykle pojawiają się jako pierwsze – około 25 roku życia – a głębsze zmarszczki tworzą się później.

Zmarszczki wokół ust i oczu tworzą się, ponieważ często używasz leżących pod nimi mięśni. Z biegiem czasu nie odkształca się ponownie tak łatwo, a zmarszczki stają się trwałe. 

Jak mogę zminimalizować zmarszczki?

Najlepszą radą, jeśli chodzi o unikanie zmarszczek, jest dbanie o skórę. Jest to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na zachowanie świeżości i młodzieńczego wyglądu.

Ponieważ wraz z wiekiem w skórze wytwarza się mniej wilgoci, ważne jest, aby jej to zapewnić. 

Dzięki pakietowi Anti-Age firmy Australian Bodycare masz specjalnie dopasowany zestaw, który zapewni starszej skórze najlepszą pielęgnację. Zawiera środek do mycia twarzy, Aloe Vera Anti Age Serum i krem do twarzy, które wspólnie wygładzają zmarszczki i zapobiegają wysuszeniu skóry, dzięki czemu skóra dłużej pozostaje zdrowa.

Zestaw na zmarszczki i suchą skórę
3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 274,99 zl
Zestaw na zmarszczki i suchą skórę - 3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem

3 kroki dla młodszej skóry

Krem do twarzy wzbogacony olejkiem Tea Tree jest idealnym produktem do codziennej pielęgnacji skóry. Delikatnie i skutecznie usuwa bakterie i brud z powierzchni skóry. Olejek Tea Tree może również łagodzić swędzenie, jeśli skóra jest bardzo sucha.

Aloe Vera Anti Age Serum jest pełne Aloe Vera, który jest niezwykle nawilżający – i dlatego jest dobry dla starszej skóry. Serum zawiera również witaminy C, E i F, które razem nadają delikatny blask i pomagają zachować zdrową i nawilżoną skórę.

Krem do twarzy tworzy na skórze ochronną, nawilżającą warstwę w dzień i w nocy. Jest to skuteczny krem przeciwzmarszczkowy, który utrzymuje skórę elastyczną i mocną, minimalizując suchość i zmarszczki. 

Jak korzystać z produktów: 

  • Zacznij od usunięcia całego makijażu 
  • Następnie oczyść skórę środkiem do mycia twarzy
  • Masuj twarz, szyję i klatkę piersiową przed zmyciem środka czyszczącego
  • Nałóż kilka kropli Aloe Vera Anti Age Serum i ostrożnie rozprowadź 
  • Całość zakończ naniesieniem niewielkiej ilości kremu do twarzy

Oprócz naszego pakietu Anti-Age przygotowaliśmy pakiet dla osób z młodą skórą, aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek oraz pakiet dla skóry dojrzałej.

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki

Jeśli bardzo chcesz pozbyć się zmarszczek, możesz wybrać spośród różnych zabiegów kosmetycznych.

Należą do nich zabiegi laserowe, botoks czy wypełniacze. Chociaż metody są różne, wszystkie mają ten sam cel: zminimalizować zmarszczki.

Zabieg laserowy nagrzewa skórę laserem CO2 i odnawia górną warstwę skóry. Botox natomiast wstrzykiwany jest pod skórę i paraliżuje mięśnie, co ma działanie wygładzające. Wypełniacze to forma żelu, który wstrzykuje się w celu wypełnienia zmarszczek i ich wyrównania. 

Większość zabiegów kosmetycznych należy powtarzać w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać efekt, a skutki uboczne mogą wystąpić w różnym stopniu. 

Czy można zapobiegać zmarszczkom?

Jeśli chodzi o zapobieganie zmarszczkom, możesz przejść długą drogę, próbując różnych porad dotyczących stylu życia.

Ponieważ zmarszczki tworzą się stopniowo przez wiele lat, często zapominamy, że można im zapobiegać. Jeśli jednak będziesz pamiętać o pielęgnacji skóry przez całe życie, to z wiekiem zobaczysz, że miało to sens.

Zmarszczek nie da się uniknąć, ale jeśli chcesz je zminimalizować, pamiętaj o codziennej pielęgnacji skóry. 

1) Zdrowo się odżywiaj i ćwicz 

Zdrowy styl życia jest nie tylko dobry dla ogólnego stanu zdrowia, ale także dla mniejszej liczby zmarszczek. Oznacza to unikanie cukru, jedzenie dużej ilości warzyw i picie do dwóch litrów wody dziennie. 

2) Nie pal

Powszechnie wiadomo, że palenie odgrywa rolę w pojawianiu się zmarszczek. Dotyczy to zwłaszcza zmarszczek wokół ust. Palenie powoduje uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych w skórze, co może powodować więcej zmarszczek.  

3) Uważaj na słońce

Podobnie jak palenie, promienie słoneczne są szkodliwe dla skóry i mogą przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Pamiętaj, aby unikać słońca między południem a godziną 15:00 i zawsze używaj kremu z filtrem o wysokim współczynniku ochrony. Zimą również używaj kremu do opalania na twarz. 

FAQ

Co działa przeciw zmarszczkom?

Zmarszczki pojawiają się naturalnie i nie można powstrzymać ich pojawiania się. Jednak dobrą, nawilżającą pielęgnacją skóry można wiele zdziałać. A potem pamiętaj, że palenie i promienie słoneczne mogą powodować dodatkowe zmarszczki. 

Dlaczego ludzie mają zmarszczki?

Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna. Może to powodować zarówno drobne linie, jak i głębsze zmarszczki. Liczba zmarszczek, które rozwiniesz, będzie zależeć od twoich genów i ogólnego stylu życia. 

Kiedy ludziom zaczną pojawiać się zmarszczki?

To normalne, że drobne zmarszczki zaczną pojawiać się około 25 roku życia, ale większość ludzi nie zauważy żadnych wyraźnych zmian, dopóki nie osiągną wieku około 40 lat. W wieku 60 lat skóra traci wiele ze swojej sprężystości i pojawiają się zmarszczki prawie po całej twarzy.

Jak uniknąć zmarszczek?

Nie można uniknąć zmarszczek, ponieważ powstają one naturalnie w skórze. Jeśli jednak dbasz o swoją skórę i dajesz jej dużo wilgoci, a jednocześnie unikasz palenia i opalania się, możesz ograniczyć pojawianie się zmarszczek do minimum.

Zestaw na zmarszczki i suchą skórę
3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 274,99 zl
Zestaw na zmarszczki i suchą skórę - 3 produkty Anti Age do skóry suchej: płyn do mycia twarzy, serum aloesowe i krem

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie