Test dotyczący pielęgnacji skóry - kliknij tutaj

Golenie bikini - jak unikać guzków po goleniu

Ostatnia aktualizacja: 27/5/2021

Wiele osób decyduje się na golenie włosów widocznych na krawędziach bielizny bikini. Ale może powodować to wrastanie włosków, podrażnioną skórę i czerwone plamy. Postępowanie zgodnie z tym przewodnikiem pomoże Ci stworzyć najlepsze warunki dla skóry po goleniu linii bikini.

Czerwone guzki, które często pojawiają się podczas golenia intymnego, są spowodowane przez bakterie bytujące w porach skóry i mieszkach włosowych. Objawy są również nazywane guzkami po goleniu.

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Anne, Apteka Varde
Anne ma tytuł magistra farmacji na Uniwersytecie Południowej Danii i przez kilka lat pracowała jako farmaceuta w Aptece Varde. Tutaj doradza zarówno klientom, jak i lekarzom w zakresie prawidłowego stosowania produktów medycznych. Tutaj możesz zobaczyć profil Annes.

Pozbądź się czerwonych guzków

Czerwone guzki po goleniu mogą pojawić się w dowolnym miejscu na skórze, w miejscu golenia lub usuwania włosów. Ale szczególnie dotyczy to okolic intymnych, które są jednocześnie delikatne i dodatkowo narażone na bakterie. Jeśli po goleniu pojawią się czerwone guzki, ważne jest, aby zrobić coś, co zapobiegnie pogorszeniu się ich stanu.

Jak golić linię bikini - Oczyść skórę z bakterii

Pierwszym krokiem przy goleniu bikini jest dobre oczyszczenie skóry z bakterii, aby podczas golenia nie dostały się one do otwartych mieszków włosowych. Dlatego też idź pod gorący prysznic i dokładnie umyj się, używając np. Intim Wash od Australian Bodycare. Gdy puszczasz gorącą wodą, nie tylko oczyszczasz skórę z bakterii, ale także zmiękczasz zarówno włosy, jak i skórę, ułatwiając golenie.

Jeśli masz długie włosy w okolicy bikini, przed goleniem dobrze jest je przyciąć trymerem lub zwykłymi nożyczkami. Wtedy golenie jest łatwiejsze, ponieważ unikasz utknięcia długich włosów w żyletce.

Australian Bodycare Intim Wash

Czyszczący żel do codziennego mycia okolic intymnych dla kobiet i mężczyzn

29,99 zl

Zobacz produkt

Dobre światło i ostra żyletka

Na początku procesu golenia bikini ważne jest, aby mieć dobre światło, aby móc zobaczyć, co robisz i nie skaleczyć się. Ważne jest, aby golić się ostrą żyletką. Używanie tępej maszynki do golenia może powodować porysowaną i podrażnioną skórę.

Dobry żel do golenia

Przed goleniem nałóż żel lub piankę. Na przykład może to być Intim Shave, przezroczysty żel do golenia, który zapewnia pełną kontrolę nad goleniem intymnym.

Żel należy nałożyć cienką warstwą na okolice intymne, które chcesz ogolić i pozwolić mu wniknąć i działać na skórę przez około minutę. Żel intymny ułatwia poślizg maszynki na skórze, zapewniając wygodne i dokładne golenie.

Australian Bodycare Intim Shave

żel do golenia okolic intymnych

39,99 zl

Zobacz produkt

Właściwy kierunek

Zawsze gol okolice intymne w tym samym kierunku, w którym rosną włosy. Mimo że żel do golenia tworzy warstwę ochronną na skórze, maszynka do golenia poruszająca się w kierunku przeciwnym do naturalnego kierunku włosów zaczepia się i będzie niezwykle twarda dla skóry. Dlatego najdelikatniej podejdziesz do skóry, goląc się w kierunku, w którym rosną włosy. Podczas golenia będziesz w stanie dość łatwo napiąć skórę w wybranej okolicy, naciągając ją.

Po usunięciu wszystkich włosów i uzyskaniu gładkiego efektu dokładnie spłucz skórę z włosów i pozostałości produktu. Możesz dodać nową warstwę żelu i ponownie użyć brzytwy, jeśli za pierwszym razem nie usunięto wszystkich włosów.

Chłodzenie i kojenie skóry

Po zakończeniu golenia bikini, należy również zapewnić skórze niezbędną pielęgnację. Dlatego używaj produktu takiego jak Intim Balm od Australian Bodycare aby zapewnić skórze optymalną pielęgnację po zakończeniu golenia. Balsam koi i chłodzi skórę, zapewniając jednocześnie dobre nawilżenie dla suchej, ogolonej skóry.

Podobnie jak Intim Wash i Intim Shave, Intim Balm zawiera Olejek z Drzewa Herbacianego, który jest najbardziej znany ze swoich skutecznych właściwości antybakteryjnych. Dlatego produkty są szczególnie odpowiednie do gładkiego, intymnego golenia bez czerwonych guzków, wrastających włosków, stanu zapalnego i swędzenia.

Australian Bodycare Intim Balm

Odżywczy balsam po goleniu do okolic intymnych zapobiega zaczerwienieniom, wrastaniu włosków i podrażnieniom po goleniu

49,99 zl

Zobacz produkt

Dostęp powietrza do skóry

Po goleniu delikatnych okolic intymnych skóra może być lekko podrażniona, dlatego od razu po goleniu dobrze jest unikać obcisłych spodni, bielizny i bokserek. Skóra potrzebuje powietrza i odpoczynku, tzn. luźnego ubrania.

Produkty intymne Australian Bodycare mają zrównoważone pH do okolic intymnych i są testowane dermatologicznie, a produkty są przyjazne dla skóry- nawet dla osób o wrażliwej skórze.

Krem do usuwania włosów

Depilacja kremem do depilacji to tani i łatwy sposób na pozbycie się włosów na linii bikini. Dodatkową zaletą depilacji w porównaniu z goleniem jest brak ryzyka skaleczenia. Wadą może być to, że wiele kremów do depilacji pachnie chemicznie i może tak lekko podrażniać skórę. Ponadto niektóre tańsze produkty pozostawiają trochę włosów, przez co efekt końcowy nie będzie zadowalający.

Wosk dobrze działa

Woskowanie to skuteczny sposób na ładną linię bikini. Nie musi być drogie, zwłaszcza jeśli robisz to sama. Ale dobrym pomysłem może być profesjonalny zabieg pierwszego woskowania. Wtedy lepiej zrozumiesz, jak wykonać to na sobie.

Zabieg nie jest bezbolesny, ale mogą pojawić się czerwone guzki, które jednak szybko znikają. Warto również zastosować Intim Balm od Australian Bodycare, który koi i chłodzi skórę po zabiegu woskiem.

Metoda brazylijskiego woskowania

Dzięki brazylijskiemu woskowaniu wszystkie włosy w okolicy zostają usunięte, a linia bikini pozostaje wyjątkowo trwała. Najbardziej optymalny efekt uzyskasz, jeśli zrobi to profesjonalista. U większości kosmetologów i  w klinikach kosmetycznych brazylijski wosk może sporo kosztować.

Ponadto jest to często bardziej bolesne niż inne zabiegi woskiem. Może też krępować Cię obca osoba, dotykająca najbardziej intymnych części Twojego ciała.

Laserowe usuwanie włosów

Zabieg laserowy może być stosowany do trwałego usuwania owłosienia wokół linii bikini. Zabieg jest drogi i wymaga odbycia kilku wizyt u specjalisty. Ponadto może być bolesny i istnieje tu ryzyko powstania blizn.

Zestaw produktów do golenia intymnego od Australian Bodycare

3 produkty zapobiegające wrastaniu włosków, podrażnieniom żyletki i czerwonymi plamom po goleniu intymnym

119,99 zl

Zobacz produkt