Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Wielu mężczyzn decyduje się na golenie intymne

Nie tylko kobiety decydują się na usuwanie owłosienia na ciele. Coraz więcej mężczyzn - zwłaszcza młodych - również woli usuwać owłosienie na ciele. Nie tylko plecy, klatka piersiowa i nogi mierzą się z trymerem.

Golenie włosów łonowych, przycinanie i pielęgnacja intymna to coś, na co decyduje się coraz więcej mężczyzn.

Wielu mężczyzn decyduje się nawet na całkowite zgolenie wszystkich włosów.

Golenie często może powodować zaczerwienienia, miejscowe swędzenie i ogólne podrażnienie skóry. Jest to szczególnie częste w dolnych obszarach, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna, wrażliwa i cienka.

Jeśli chcesz uniknąć czerwonych guzków i swędzącej skóry, warto zapoznać się z naszym krótkim przewodnikiem po goleniu intymnym.

Poznaj technologię golenia, korzystaj z odpowiednich narzędzi i znajdź produkty kojące do depilacji intymnej, które pielęgnują skórę przed i po goleniu.


Zalety i wady golenia intymnego mężczyzn

Obecne trendy w urodzie i modzie są przeciwko włosom genitalnym. Jeśli więc chcesz być modny lub po prostu wolisz nie mieć włosów w dolnych partiach, zabierz się za trymer lub maszynkę do golenia!

Ogólnie rzecz biorąc, golenie intymne dotyczy mody, osobistych preferencji i przyjemności. Ponadto nie musisz się golić wyłącznie ze względów higienicznych. Możesz łatwo utrzymać swoje dolne regiony w czystości, nawet z włosami.

Dla mężczyzn typowymi wadami golenia intymnego są problemy, takie jak podrażniona skóra, zaczerwienione guzy, pieczenie, swędzenie, wrastanie włosów i zapalenie mieszków włosowych.

Nie wszyscy mężczyźni po goleniu intymnym odczuwają problemy skórne, ale wielu tak. Na szczęście można wiele zrobić, aby uniknąć problemów związanych z goleniem intymnym.

W rzeczywistości nie ma wielu zalet golenia intymnego, ale jest to osobisty wybór, który możesz podjąć niezależnie. Jedną z korzyści jest to, że wielu osobom łatwiej jest utrzymać genitalia w czystości, gdy są ogolone.

Możesz jednak z łatwością zachować dobre nawyki higieniczne i pozostać czystym z nienaruszonymi włosami łonowymi. Zależy to wyłącznie od osobistych preferencji.

Wad jest więcej niż zalet. Wady obejmują problemy z czerwonymi guzkami, pieczeniem, swędzeniem, wrastającymi włoskami i zapaleniem mieszków włosowych.

Możesz uniknąć tych problemów, stosując odpowiednią technikę i, co najważniejsze, odpowiednie produkty do golenia intymnego.


Przewodnik - krok po kroku

Większość mężczyzn, którzy golą okolice intymne, po goleniu odczuwa problemy skórne. Jeśli nadal zależy Ci na goleniu intymnym, warto postępować według naszych bardzo prostych rad dotyczących golenia. Zacznij od tego przewodnika.

Włosy szybko rosną, więc jeśli chcesz przez cały czas być całkowicie bezwłosy, musisz golić się mniej więcej co drugi dzień. Jednak okazjonalna przerwa w goleniu naprawdę przyniesie korzyści Twojej skórze. Rozważ zrobienie sobie przerwy, kiedy tylko jest to możliwe.

Ale jak dokładnie golisz swoje dolne regiony jako mężczyzna?

Golenie intymne dla mężczyzn - Jak to zrobić

1) Nie spiesz się
Przede wszystkim nie spiesz się podczas golenia. Upewnij się, że masz dobre światło i wyraźnie widzisz, co robisz na każdym kroku po drodze.

2) Długie włosy przycinaj nożyczkami
Jeśli masz bardzo długie włosy łonowe, przed rozpoczęciem golenia dobrze jest je przyciąć nożyczkami lub elektrycznym trymerem. W ten sposób nie musisz golić się wielokrotnie na tym samym obszarze, co dodatkowo podrażnia skórę.

3) Zmiękcz i dokładnie oczyść skórę
Zanim zaczniesz golić, zmiękcz i dokładnie oczyść skórę. Możesz to zrobić letnią wodą i dobrym mydłem antybakteryjnym przeznaczonym do okolic intymnych. Przed rozpoczęciem dobrze jest poprawnie umyć się pod prysznicem.

4) Podczas golenia używaj kremu do golenia
Niektórzy mężczyźni wolą używać kremu lub żelu do golenia na skórę podczas golenia. Oczywiście musisz to robić tylko wtedy, gdy używasz maszynki do golenia.

5) Używaj czystych i ostrych żyletek
Aby uniknąć bakterii i infekcji, zawsze używaj czystej golarki, maszynki do golenia lub trymera. Ważne jest również, aby używać ostrego ostrza, a nie starej, w połowie zużytej brzytwy.

6) Naciągaj skórę
Upewnij się, że podczas golenia naciągasz skórę. W ten sposób możesz uzyskać dokładniejszy efekt golenia i uniknąć skaleczenia.

7) Spłucz dokładnie
Po zakończeniu golenia intymnego dokładnie spłucz skórę, aby usunąć wszelkie pozostałości produktu.

8) Zakończ używając balsamu po goleniu
Zakończ łagodnym i odżywczym balsamem po goleniu który jest specjalnie przeznaczony do stosowania na obszarach intymnych. Wybierz produkty bez perfumów, zawierające pielęgnujące i kojące naturalne składniki, takie jak aloes lub olejek z drzewa herbacianego. Ważne jest, aby znaleźć produkt kojący i tolerowany przez skórę.

9) Unikaj ciasnej bielizny
Jeśli możesz, unikaj noszenia obcisłej bielizny zaraz po goleniu, ponieważ może to podrażnić skórę.

Jeśli po goleniu intymnym często masz małe skaleczenia lub pęknięcia, spróbuj zamiast tego użyć kremu do depilacji do użytku intymnego, jeśli czujesz się z tym dobrze. Wiele z tych kremów będzie również działać antyseptycznie. Produkty do depilacji można znaleźć w lokalnych aptekach, drogeriach, a nawet w supermarkecie.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Golenie intymne bez guzków

Wielu mężczyzn po goleniu doświadcza czerwonych guzków na twarzy. Czerwone ślady są również znane jako guzy po goleniu.

Dla niektórych mężczyzn jest to coś, do czego są przyzwyczajeni. Inni na szczęście doświadczyli tego tylko raz lub dwa razy. To naprawdę zależy od tego, jak delikatna jest Twoja skóra i jak dobrze ją pielęgnujesz przed i po goleniu.

Tak jak podczas golenia twarzy mogą pojawić się czerwone guzy, tak samo możesz uzyskać te czerwone guzy na skórze, gdy golisz swoje dolne obszary. Na dole jest tak samo bolesne i uciążliwe, jak na twarzy. Na szczęście można wiele zrobić, aby uniknąć tych problemów z goleniem.

Skoncentruj się na pielęgnacji skóry i utrzymaniu jej w czystości i miękkości. Chcesz uniknąć przedostania się bakterii do mieszków włosowych, które mogą powodować czerwone i zapalne guzy. Możesz po prostu usunąć te bakterie, używając dobrego mydła intymnego lub produktów pielęgnacyjnych do depilacji intymnej.

Należy używać łagodnych i odżywczych produktów do pielęgnacji skóry. Pamiętaj, aby używać ich przy każdym goleniu - zarówno przed, jak i po.

Australijski olejek z drzewa herbacianego to ziołowy środek znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, chłodzących i kojących. Dlatego jest bardzo skuteczny w zabiegach golenia.

Używamy olejku z drzewa herbacianego w balsamie po goleniu Australian Bodycare, dzięki czemu możesz pielęgnować i koić skórę po goleniu, zmniejszając ryzyko wystąpienia czerwonych guzków.

W kompletnym zestawie do golenia okolic intymnych od Australian Bodycare znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji golenia, przed i po.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Unikaj swędzenia po goleniu intymnym

Wielu mężczyzn ma problemy z podrażnioną skórą po goleniu intymnym. Doświadczają swędzącej skóry z czerwonymi guzkami. Jest to niewygodne i nieatrakcyjne pod względem estetycznym.

Często czerwone guzki pojawią się wkrótce po goleniu, a swędzenie zacznie się, gdy włosy zaczną ponownie odrastać (dzień lub dwa po goleniu).

Najlepszym lekarstwem na swędzącą skórę są produkty pielęgnacyjne, które łagodzą skórę - przed, w trakcie i po goleniu. Szczególnie polecamy stosowanie dobrego kremu do golenia okolic intymnych.

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na dokładne golenie i używać odpowiednich produktów na skórze. Pielęgnacja skóry podczas golenia nie zajmuje dużo czasu, ale jest tego warta.

Golarka, maszynka czy trymer- co jest najlepsze?

Niezależnie od tego, czy używasz maszynki do golenia, golarki czy trymera, podczas golenia zależy w dużej mierze od gustu i preferencji. Dotyczy to zarówno ciała, jak i twarzy.

Jeśli wolisz maszynkę do golenia, zarówno do twarzy, jak i okolic dolnych, ważne jest, aby nie używać tej samej maszynki do obu obszarów. Jest to niehigieniczne i istnieje ryzyko przenoszenia bakterii z jednego obszaru do drugiego.

Istnieje również większe ryzyko skaleczenia się brzytwą w porównaniu z maszynką do golenia lub trymerem.

Dlatego wielu mężczyzn woli używać golarki lub trymera, jeśli chodzi o golenie intymne. Możesz też kupić specjalny trymer do włosów na ciele, tzw. Trymer do ciała lub golarkę do ciała.

Niektóre kobiety wolą usuwać włosy z nóg za pomocą depilatora; elektrycznej maszynki, która usuwa włosy bez bałaganu. Może być również stosowany do depilacji intymnej zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, ale nie jest to całkowicie bezbolesne.

To, czy możesz używać depilatora na wrażliwych obszarach ciała, zależy od Twojego osobistego progu bólu. Największą zaletą tej metody jest to, że pozostajesz wolnym od włosów na dłużej.

W każdym razie pamiętaj, aby używać czystego depilatora z czystym ostrzem, aby zapobiec zakażeniu organizmu bakteriami. I zawsze pamiętaj, aby zadbać o skórę, aby była czysta i nawilżona - przed goleniem, w trakcie i po goleniu.

Dbając o swoje ciało, możesz łatwo uniknąć czerwonych guzków i dyskomfortu podczas  i po goleniu intymnym.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie