Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Pryszcze na twarzy - co robić?

Pryszcze trudno ukryć - zwłaszcza, gdy znajdują się na twarzy. Dlatego też posiadanie ich na twarzy jest szczególnie uciążliwe i niekomfortowe. Może to łatwo wpłynąć na Twoją psychikę i sprawić, że będziesz unikać pewnych sytuacji.

To przykre, dlatego trzeba z tym coś zobić. Na szczęście jest też wiele rzeczy, które możesz zrobić sam, aby zarówno walczyć, jak i zapobiegać pryszczom na twarzy - i na reszcie ciała, jeśli tam także występują.


Jak leczyć pryszcze na twarzy

Pryszcze nie znikają z dnia na dzień. Jeśli chcesz się ich pozbyć, wymaga to wysiłku. Możesz oczywiście usiąść i czekać, aż znikną z wiekiem (a dla większości ludzi dzieje się to w wieku kilkunastu lat). Ale jeśli chcesz pozbyć się pryszczy już teraz - lub jeśli jesteś jednym z tych pechowców, którzy nadal cierpią z powodu pryszczy, mimo że daleko ci już do bycia nastolatkiem - wymaga to codziennego wysiłku z odpowiednimi produktami pod ręką.


Dlaczego pojawia się trądzik?

Pryszcze mają podłoże hormonalne. Dlatego właśnie w okresie dojrzewania u większości ludzi pojawiają się pryszcze. Kiedy organizm produkuje dodatkowe hormony, w mieszku włosowym lub gruczole łojowym wytwarzany jest również dodatkowy łój, który następnie ulega zatkaniu, ponieważ łój nie może dotrzeć do powierzchni skóry i wydostać się na zewnątrz.

Jeśli do gruczołu łojowego lub mieszka włosowego dostaną się bakterie - a trudno tego uniknąć - powstanie stan zapalny i pojawi się pryszcz.


Leczenie pryszczy - krok po kroku

Kiedy widzisz duży pryszcz na twarzy, może być bardzo kuszące, aby wycisnąć go. Nie jest to najlepsza rzecz do zrobienia, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie skóry i pozostawienie blizny. Ale jeśli nie możesz oprzeć się pokusie, zrób to delikatnie i użyj czystego kawałka papieru, aby nie wprowadzić bakterii do rany.

PRZECZYTAJ: 10 wskazówek jak zwalczyć nieczystą skórę twarzy

Najlepsze leczenie trądziku jest długoterminowe. Chodzi przede wszystkim o utrzymywanie skóry w czystości. Martwe komórki skóry, nadmiar oleju, codzienny brud i zanieczyszczenia, bakterie, wszelki makijaż i wszystko inne, co może sprawić, że skóra będzie tłusta i zanieczyszczona, należy codziennie usuwać.

Wynik po 4 tygodniach stosowania produktów do twarzy

Oto kroki, które powinnaś wykonywać każdego dnia, aby walczyć z pojawianiem się pryszczy:

Krok 1.

Rano i wieczorem dokładnie umyj skórę letnią wodą i dobrym płynem przeznaczonym specjalnie do twarzy. Płyn do mycia twarzy od Australian Bodycare zawiera Tea Tree olejek, który zwalcza bakterie. Jednocześnie jest delikatny i skuteczny, więc oczyszcza skórę z brudu, bakterii i innych rzeczy, które mogą zatykać pory, ale bez niepotrzebnego wysuszania i szorowania skóry.

Krok 2.

Po umyciu skóry, możesz głęboko oczyścić skórę za pomocą toniku do skóry. Ponownie, ważne jest, abyś użył produktu, który jest szczególnie odpowiedni dla skóry skłonnej do trądziku. Z tonikiem do twarzy, masz pewność, że otrzymasz łagodny produkt, który skutecznie oczyszcza pory, podczas gdy zawartość Tea Tree olejku pomaga przeciwdziałać rozwojowi bakterii w porach.

Krok 3.

Na świeżo oczyszczoną skórę twarzy i szyi nałóż kilka kropel Blemish serum na skazy na skórze i dobrze go wmasuj. Pozwól, aby serum wniknęło w skórę i zadziałało - produktu nie trzeba zmywać.

Krok 4.

Kiedy masz pryszcze, masz tendęcję do szorowania i oczyszczania skóry trochę za bardzo w nadziei, że to sprawi, że pryszcze znikną. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że wysuszysz skórę, co spowoduje, że w ramach rekompensaty skóra zacznie produkować więcej oleju. Zamiast tego upewnij się, że nawilżasz swoją skórę odpowiednią ilością wilgoci. Możesz to zrobić, stosując łagodny i odżywczy krem do twarzy przeznaczony specjalnie do skóry trądzikowej. Kremy do twarzy są łagodne, niedrażniące i przeciwdziałają bakteriom w porach i na powierzchni skóry.

Krok 5.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowego leczenia dla pryszcza, który nagle wyskakuje, możesz użyć Spot Stick. Można go łatwo nosić w torebce lub kieszeni. Działa przeciw bakteriom, jednocześnie odżywiając i wzmacniając skórę. Efekt leczniczy pomaga skórze szybciej się oczyścić.

Jeśli cierpisz na ciężki trądzik na twarzy, a codzienna pielęgnacja skóry nie pomaga, powinieneś udać się do lekarza lub dermatologa i porozmawiać z nim o możliwości leczenia medycznego, takiego jak krem, maść lub tabletki. W niektórych przypadkach może to być właściwe rozwiązanie.

Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej
5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej - 5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami

Jak zapobiegać powstawaniu pryszczy na twarzy

Leczenie trądziku i zapobieganie trądzikowi to w dużej mierze dwie strony tego samego medalu. Wszystko polega na trzymaniu się dobrej codziennej rutyny mycia, oczyszczania i nawilżania skóry.

Jest to łatwe i nie musi to zająć więcej niż kilka minut rano i wieczorem. A przy zastosowaniu odpowiednich produktów, rezultaty będą widoczne dość szybko.

Dlatego każdego dnia - rano i wieczorem - pamiętaj o pielęgnacji i dbaniu o skórę w następujący sposób: 

1. Umyj skórę letnią wodą i dobrym środkiem do mycia twarzy. Może to być płyn do mycia twarzy zawierający antybakteryjny Tea Tree olejek na pryszcze.

2. Następnie oczyść skórę za pomocą toniku. Tonik do twarzy skutecznie oczyszcza pory i zwalcza bakterie.

3. Na świeżo oczyszczoną skórę twarzy i szyi nałóż kilka kropel Blemish serum na skazy na twarzy i dobrze go wmasuj. Pozwól, aby serum wniknęło w skórę i zadziałało - produktu nie trzeba zmywać.

4. Nawilżaj skórę dobrym kremem do twarzy, szczególnie dla skóry z pryszczami i skazami. Krem do twarzy to łagodny i odżywczy krem na dzień, który zwalcza bakterie i nie podrażnia skóry - zobacz pełną ofertę kremów do skóry tutaj.

Jeśli jesteś gotowy podjąć odrobinę wysiłku, możesz zrobić wiele, aby w przyszłości uniknąć pryszczy na twarzy. Jeśli cierpisz na pryszcze w innych miejscach na ciele, obowiązują te same zasady: Skóra musi być umyta, oczyszczona i nawilżona każdego dnia.

Jeśli chodzi o zapobieganie pryszczom, dieta raczej nie odgrywa większej roli. Z pewnością nie ma dowodów na to, że tłuste i niezdrowe jedzenie powoduje trądzik i skazy na skórze. Ale zdrowa dieta i styl życia są dobre dla naszego ogólnego zdrowia. I wiadomo, że stres może mieć wpływ na skórę, ponieważ stres wpływa na równowagę hormonalną, co może zwiększyć pojawienie się trądziku.

Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej
5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej - 5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie