Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Jak walczyć z zanieczyszczoną skórą na twarzy - 10 porad

Nie tylko nastolatki cierpią z powodu pryszczy i wykwitów na twarzy. Niestety, wielu dorosłych musi zmierzyć się z faktem, że skóra z przebarwieniami nie zniknie sama po zakończeniu okresu nastoletniego.

Na szczęście istnieją duże szanse na pozbycie się przebarwionej skóry, jeśli jesteś gotowy sam podjąć ten wysiłek - i jeśli wiesz, co robić. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

PRZEJDŹ DO: Produkty przeciwko zanieczyszczonej skórze

Wynik po 4 tygodniach stosowania produktów Australian Bodycare

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

1. Dokładnie umyj skórę

W walce z przebarwieniami skóry twarzy nic nie zastąpi mycia skóry rano i wieczorem, aby usunąć z jej powierzchni nadmiar oleju, martwe komórki naskórka, brud, zanieczyszczenia i wszelkie pozostałości makijażu.

Użyj letniej wody oraz łagodnego i odżywczego płynu do mycia twarzy, takiego jak Face Wash Australian Bodycare.

Ten płyn do mycia twarzy dla skóry z przebarwieniami zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, który działa zarówno jako środek zapobiegawczy, jak i leczniczy dla skóry z przebarwieniami.

Kiedy masz skórę z przebarwieniami, ważne jest, aby utrzymać skórę w czystości z dobrym mydłem przeciwzmarszczkowym, aby zapobiec zatykaniu się porów i tworzeniu się w nich bakterii.

2. Oczyść skórę tonikiem do skóry

Gdy już umyjesz skórę i delikatnie osuszysz ją ręcznikiem, możesz głęboko oczyścić skórę łagodnym tonikiem bez alkoholu. Face Tonic od Australian Bodycare to antybakteryjny i łagodny tonik do skóry, który dokładnie oczyszcza, nie wysuszając skóry. Użyj go na płatku kosmetycznym i delikatnie przejedź nim po skórze bez szorowania.

Jest takie powiedzenie, że wszystko co robisz dla swojej twarzy, powinnaś również zrobić dla swojej szyi. Tak więc, kiedy myjesz i oczyszczasz skórę twarzy, powinnaś również pamiętać, aby zrobić to samo dla skóry szyi.

3. Nawilżanie skóry

Nawet jeśli używasz łagodnych produktów myjących i oczyszczających, które nie są wysuszające i szorstkie dla skóry, to mycie i oczyszczanie zawsze trochę wysuszy skórę. Dlatego ważne jest, aby zakończyć pielęgnację twarzy poprzez nawilżenie skóry. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest dobry krem do twarzy bez parabenów, który pasuje do Twojego typu skóry i potrzeb skóry. Jeśli cierpisz na skórę z przebarwieniami, dobrze jest wybrać krem do skóry, który skutecznie zwalcza i zapobiega powstawaniu pryszczy i przebarwień.

Face Cream to odżywczy i nawilżający krem do skóry nieczystej, który możesz stosować zarówno rano i wieczorem - jak i jako krem na dzień. Krem zawiera między innymi olejek z drzewa herbacianego, który jest skuteczny w walce z bakteriami, a tym samym z nieczystą skórą.

Jeśli leczysz skórę z przebarwieniami na ciele, powinieneś użyć balsamu do ciała, aby nawilżyć skórę.

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

4. Zlikwiduj pryszcze w zarodku

Gdy na skórze pojawi się pryszcz lub skaza, nie zniknie w mgnieniu oka. Niestety, nie ma szybkich rozwiązań. Możesz jednak ograniczyć rozwój pryszcza lub skazy, a tym samym zminimalizować "szkody", jeśli zastosujesz Spot Stick na pryszcze. Wchodzi on do środka i przeciwdziała bakteriom oraz zamyka pory dla dalszych zanieczyszczeń. Jednocześnie sprawia, że skóra nie jest wysuszona przez zabieg.

Dzięki małemu Sztyftowi punktowemu można skoncentrować zabieg dokładnie na miejscu, w którym znajduje się zanieczyszczenie. Ponieważ jest on antybakteryjny, chłodzący i przeciwświądowy, możesz go również używać do leczenia ukąszeń komarów i małych skaleczeń.

Spot Stick Sztyft na pryszcze z olejkiem z drzewa herbacianego
Działa przeciwko pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 44,99 zl
Cena promocyjna Od 44,99 zl Cena regularna 134,99 zl
Spot Stick Sztyft na pryszcze z olejkiem z drzewa herbacianego - Działa przeciwko pryszczom i zaskórnikom

5. Po prostu ukryj skazę na skórze

Posiadanie pryszczy i skaz na twarzy jest stresujące, ponieważ bardzo trudno jest je ukryć. Można jednak zrobić trochę, aby ukryć skazy korektorem i trochą makijażu, jeśli chcesz. Tak długo, jak używasz dobrych produktów, najlepiej bezolejowych, nie pogorszy to stanu skóry z przebarwieniami. Ale oczywiście ważne jest, abyś pamiętała o dokładnym oczyszczeniu wszystkiego każdej nocy i abyś używała produktu do pielęgnacji twarzy bez parabenów.

6. Oczyść skórę bardzo dokładnie za pomocą złuszczającego peelingu

Kiedy złuszczasz skórę za pomocą maseczki do twarzy, usuwasz wierzchnią warstwę martwych komórek skóry, odblokowujesz pory i stymulujesz powstawanie nowych komórek skóry. To samo dzieje się podczas oczyszczania skóry, ale kiedy używasz produktu złuszczającego, wchodzisz nieco głębiej. Dzięki temu skóra jest zdrowa, świeża i lepiej wygląda, a także pomaga zwalczać powstawanie pryszczy i wyprysków. Upewnij się, że złuszczasz skórę kilka razy w tygodniu, na przykład.

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

7. Zapewnij skórze dostęp do powietrza

Ważne jest, aby Twoja skóra mogła oddychać dzięki stosowanym produktom i aby produkty te nie powodowały niepotrzebnego przetłuszczania się skóry. Dlatego też upewnij się, że używasz produktów do pielęgnacji skóry, które są specjalnie przeznaczone do skóry zanieczyszczonej.

> Pielęgnacja skóry bez parabenów

Skóra korzysta również ze światła słonecznego i świeżego powietrza. W umiarkowanych ilościach ma łagodne działanie wysuszające na skórę i może pomóc zmniejszyć wygląd skóry z pryszczami.

8. Jedz i żyj zdrowo

Nie ma dowodów na to, że tłuste i niezdrowe jedzenie powoduje zanieczyszczenia skóry. Ale ogólnie rzecz biorąc, zdrowa dieta i styl życia pomaga zwiększyć nasz układ odpornościowy i dobre samopoczucie, a to może mieć również wpływ na skórę.

Wydaje się jednak, że stres może mieć negatywny wpływ na skórę, więc mamy więcej skaz na skórze, gdy jesteśmy zestresowani. Dzieje się tak dlatego, że stres ma wpływ na równowagę hormonalną, a produkcja hormonów i równowaga hormonalna są ściśle powiązane z rozwojem skóry z przebarwieniami.

9. Rzucić papierosy

Dym i papierosy są złe dla twojego ciała - wszyscy to wiemy. Ale palenie wpływa również na Twoją skórę, która staje się bardziej szara, szorstka i nieelastyczna, jeśli palisz. Rzucenie palenia może nie wyeliminować bezpośrednio pryszcze, ale może pomóc Ci uzyskać lepiej wyglądającą skórę w ogóle, a to warto wziąć pod uwagę.

10. Zasięgnij porady lekarza, jeśli nic innego nie działa

W szczególnie ciężkich przypadkach skóry z przebarwieniami, może być konieczne leczenie medyczne. Może to być krem na receptę lub tabletki. Jeśli jesteś kobietą, tabletki antykoncepcyjne mogą być również rozwiązaniem, ponieważ tabletki antykoncepcyjne często mają korzystny wpływ na skórę z trądzikiem.

Bonus: Zastosuj maseczkę do twarzy dla skóry z przebarwieniami.

Obejrzyj film, jak stosować maseczkę do twarzy dla skóry z przebarwieniami - krok po kroku.

Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej
5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Duży zestaw do twarzy dla cery trądzikowej - 5 produktów oczyszczających dla skóry tłustej z wypryskami i zaskórnikami

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie