Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest maseczka do twarzy?

Maseczka do twarzy jest bardzo podobna do kremu; może tylko ma nieco gęstszą konsystencję. Maseczka do twarzy powinna być nałożona na twarz (jak krem), a następnie pozostawiona na chwilę jako maska. Zazwyczaj na 10-15 minut, ale to się różni w zależności od produktu.

Maseczka do twarzy zawiera więcej składników aktywnych niż Twoje codzienne produkty do oczyszczania, właśnie dlatego może oczyszczać głębiej i robić więcej dla Twojej skóry. Maseczka do twarzy powinna być więc stosowana jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry. Ponieważ nawet jeśli używasz maseczki, nadal bardzo ważne jest, aby pamiętać o codziennym oczyszczaniu skóry, aby usunąć brud, zanieczyszczenia i wszelkie pozostałości makijażu. Najlepiej oczyszczać skórę zarówno rano, jak i wieczorem, ale jeśli wydaje się to przytłaczające, pamiętaj przynajmniej o oczyszczaniu wieczorem, przed pójściem spać.

Wybierz maseczkę do twarzy w zależności od problemu skórnego

Maseczki do twarzy są zazwyczaj tworzone z myślą o konkretnym problemie skórnym, takim jak pryszcze, skazy lub zaskórniki. Inne maseczki to dedykowane maseczki nawilżające, które skupiają się wyłącznie na dodaniu skórze dodatkowego nawilżenia. Wybierz maseczkę do twarzy, która odpowiada konkretnemu problemowi skóry - w ten sposób uzyskasz najwięcej korzyści z jej stosowania.

Jeśli masz problemy z pryszczami i wykwitami, jesteś naturalnie świadoma swojej skóry i tego, jak sobie z nimi radzić. Dzięki dobrej maseczce do twarzy możesz zarówno poprawić stan swojej skóry w krótkim czasie, jak i zapobiec nowym wypryskom w dłuższej perspektywie.

Maseczka do twarzy Australian Bodycare została opracowana specjalnie dla skóry zanieczyszczonej, pryszczy, zaskórników i podobnych problemów skórnych. Więc jeśli nie jesteś w walce z nieczystej skóry na twarzy, a zamiast tego szukasz rzeczywistej maski nawilżającej, można poprosić o maskę nawilżającą, gdzie normalnie kupić maskę do twarzy. Możesz również rozważyć jeden ze skutecznych środków Australian Bodycare na suchą skórę. Produkty z tej serii skutecznie pomagają nawilżać skórę na całym ciele, a ponadto zawierają Tea Tree olejek i inne naturalne produkty, dzięki którym skóra jest zdrowa i odżywiona.

Maseczka do twarzy dla osób z przebarwieniami, pryszczami lub zaskórnikami

Kiedy masz pryszcze i skaza skóry, po prostu chcesz szorować i oczyścić skórę dokładnie! Ale uważaj, aby nie być zbyt surowym, to nie pomoże, ale może rzeczywiście pogorszyć swoje problemy skórne. Maska do twarzy powinna zdecydowanie szorować i oczyszczać, aby usunąć martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia. Ale powinna to robić delikatnie, aby skóra nie uległa uszkodzeniu i wysuszeniu.

Jeśli wybierzesz Face Mask od Australian Bodycare, otrzymasz naturalny i delikatny produkt oczyszczający 2 w 1, który składa się z odświeżającego kremu peelingującego z drobnymi łupinami orzechów drzewa sandałowego oraz głęboko oczyszczającej maski do twarzy, która zapewnia naturalne złuszczanie skóry. Jednocześnie Maseczka do twarzy zawiera szereg aktywnych składników botanicznych i aktywnych olejków, które minimalizują zaczerwienienia wokół porów skóry i utrzymują skórę w zdrowiu przez długi czas po użyciu.

Przejdź bezpośrednio do:

Jak stosować maseczkę do twarzy dla skóry z przebarwieniami i trądzikiem


Kto może używać maseczki do twarzy?

Każdy odnosi korzyści z oczyszczania skóry, młodzi i starzy, mężczyźni i kobiety - i to niezależnie od rodzaju skóry. Tak więc każdy może skorzystać z maseczki do twarzy. Jednakże, jeśli masz problemy z pryszczami i nieczystą skórą lub skórą tłustą, istnieje dodatkowy powód, aby być bardzo ostrożnym w oczyszczaniu i pielęgnacji skóry.

W okresie nastoletnim i tuż po nim, wiele osób zmaga się z pryszczami, zanieczyszczoną skórą i/lub skórą tłustą. Tutaj może mieć dodatkowy sens stosowanie dobrej maseczki do twarzy w regularnych odstępach czasu, aby nie tylko usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia, ale także zapobiec nowym wybuchom pryszczy i zaskórników.

Na przykład, jeśli wybierzesz maskę do twarzy na bazie glinki od Australian Bodycare, otrzymasz maskę, która delikatnie złuszcza skórę i usuwa martwe komórki skóry. Jednocześnie maska głęboko oczyszcza i wyciąga zanieczyszczenia z porów skóry. Zapobiega to zatykaniu się porów i tworzeniu się w nich bakterii, co może prowadzić do powstawania zaskórników, pryszczy i nieczystej skóry.

Jak działa maseczka do twarzy na skórę z przebarwieniami i trądzikiem z Tea Tree olejem?

Maseczka do twarzy głęboko oczyszcza i peelinguje Twoją skórę. I to jest dobre dla twojej skóry. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz problemy z pryszczami i nieczystą skórą.

Face Mask to produkt oczyszczający 2 w 1, który składa się częściowo z odświeżającego kremu peelingującego z łupinami orzechów drzewa sandałowego, a częściowo z głęboko oczyszczającej maski do twarzy, która zapewnia skórze naturalne złuszczanie.

Face Mask od Australian Bodycare usuwa martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia z górnych warstw skóry. To właśnie tego typu zanieczyszczenia mogą spowodować zatkanie porów skóry, ponieważ sebum nie może dotrzeć do powierzchni skóry i na zewnątrz. A jeśli do gruczołu łojowego dostaną się bakterie, co może być trudne do uniknięcia, powstanie stan zapalny i pojawi się pryszcz.

Tea Tree olejek, który jest jednym ze składników Face Mask, znany jest ze swojej skuteczności w walce z bakteriami, dlatego olejek ten ma również korzystne działanie na pryszcze i zanieczyszczoną skórę. Dotyczy to zarówno leczenia ognisk choroby, jak i zapobiegania powstawaniu nowych ognisk.

Przejdź bezpośrednio do:

Jak stosować maseczkę do twarzy dla skóry z przebarwieniami i trądzikiem

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

Co zawiera maska do twarzy Australian Bodycare?

Maska do twarzy od Australian Bodycare zawiera szeroką gamę naturalnych składników, aktywnych olejków i aktywnych botaników, aby głęboko peelingować i oczyszczać:

 • Kaolin pomaga absorbować tłuszcz i zapewnia lekki efekt ścierny w porach.
 • Santalum Spicatum Shell Grit to australijskie łupiny orzechów sandałowych, które zostały sproszkowane i przesiane. Łupiny orzechów pomagają kaolinowi masować skórę i usuwać oleje z porów.
 • Caprylyl/Caprylic Glucoside to łagodny, ale skuteczny środek powierzchniowo czynny, który pomaga kaolinowi w głębokim oczyszczaniu.
 • Macademia Nut Oil i Shea Butter Ethyl Esters częściowo osiadają na skórze, a częściowo wnikają nieco głębiej, zapewniając aksamitne uczucie na skórze.
 • Gliceryna daje uczucie, że skóra jest nadal nawilżona po użyciu maski.
 • Tea Tree olejek pomaga utrzymać zdrową skórę po użyciu maski do twarzy.
 • 4-Terpineol jest pozyskiwany z olejku z drzewa herbacianego i pomaga zmniejszyć podrażnienia skóry.
 • Bisabolol wspiera olejek z drzewa herbacianego, a także zapewnia słodki zapach.
 • Microcitrus Australasica Fruit Extract pomaga w odrzuceniu martwych komórek skóry poprzez naturalny AHA (Alpha Hydroxy Acid, znany również jako kwas owocowy). Znany również jako Caviar Lime.
 • Tasmania Laceolata Fruit Extract zmniejsza podrażnienia skóry. Znany również jako pieprz tasmański.De mange forskellige aktive botaniske ingredienser og aktive olier sørger for at mindske rødme omkring porerne i huden og for at holde huden sund i lang tid efter brug af ansigtsmasken.

Jak stosować maseczkę do twarzy

Podczas korzystania z maski na twarz, to dobry pomysł, aby stanąć w łazience przed lustrem i z dostępem do umywalki. Będziesz potrzebować wody, aby zmyć maskę - i o ile nie masz dużego doświadczenia w używaniu masek na twarz, zaletą może być posiadanie lustra, abyś mógł zobaczyć, co robisz w trakcie.

Stosowanie maseczki do twarzy - krok po kroku:

 1. Jeśli masz długie włosy i / lub grzywki, upewnij się, że zebrać włosy w kucyk lub użyć opaski do włosów lub coś innego, aby uzyskać włosy z dala od twarzy i uniknąć dostania się do maski na twarz.
 2. Nałóż cienką, ale równą warstwę na całą twarz. Wystarczy użyć palców - to najprostszy sposób! Unikaj jednak nakładania maseczki na twarz bardzo blisko okolic oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i wrażliwa.
 3. Pozostaw maskę na 10-15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia. Lepiej jest pozostawić maskę na zbyt długo niż zbyt krótko.
 4. Spłucz twarz letnią wodą, aż wszystkie pozostałości maski zostaną całkowicie usunięte.
 5. Oczyść twarz za pomocą preparatu do mycia twarzy, na przykład Australian Bodycare Face Wash.
 6. Zakończ zabieg dobrym i odżywczym kremem do twarzy, na przykład Australian Bodycare Face Cream.

Podczas korzystania z maski do twarzy, trzeba odłożyć trochę więcej czasu niż normalnie dla codziennego oczyszczania i pielęgnacji skóry. Ale po zastosowaniu maski na twarz, można wykorzystać ten czas na pielęgnację reszty ciała, a może po prostu możesz poodkurzać, podczas gdy maska działa.

Maseczkę na twarz możesz stosować raz lub dwa razy w tygodniu, a nawet tylko raz w tygodniu, w zależności od potrzeb. W dni, w których nie stosujesz maseczki, pamiętaj o oczyszczeniu skóry twarzy preparatem do mycia twarzy i oczywiście o nałożeniu po tym dobrego kremu do twarzy.

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

FAQ na temat maseczki do twarzy


Co to jest maseczka do twarzy?

Maseczka do twarzy to produkt do pielęgnacji skóry, który zawiera więcej składników aktywnych niż Twoje codzienne produkty do oczyszczania twarzy. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie maseczki do twarzy raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli masz problemy z pryszczami i nieczystą skórą, szczególnie ważne jest, aby od czasu do czasu dobrze oczyścić i wyszorować skórę, aby usunąć martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia z górnej warstwy skóry, a tym samym uniknąć zatkania porów, które mogą rozwinąć się w pryszcze i zaskórniki.


Jak zrobić maseczkę na twarz?

W sieci można znaleźć wiele przepisów na domowe maseczki do twarzy wykonane z różnych naturalnych składników i bez użycia środków chemicznych. Jeśli nie masz ochoty eksperymentować z własnymi mieszankami, możesz również znaleźć gotowe, pozbawione chemii maseczki do twarzy na bazie naturalnych składników.


Jak często należy stosować maseczkę do twarzy?

Maseczka do twarzy nie jest przeznaczona do codziennego użytku, ale możesz ją stosować raz lub dwa razy w tygodniu jako uzupełnienie codziennego oczyszczania i pielęgnacji skóry.


Jak nakładać maseczkę na twarz?

Maseczka do twarzy ma konsystencję lekko gęstego kremu, dlatego najłatwiej jest ją nałożyć palcami. Stosuj ją na całej twarzy, ale unikaj nakładania jej na okolice oczu, gdzie skóra jest szczególnie cienka i wrażliwa.


Jak długo maska na twarz powinna się utrzymywać?

Maseczka do twarzy powinna być pozostawiona na skórze przez 10-15 minut, aby dać jej czas na działanie. Jeśli zdejmiesz ją zbyt szybko, nie będzie miała czasu na działanie. Lepiej więc pozostawić ją na skórze zbyt długo niż zbyt krótko.


Czy można spać z maską na twarzy?

Spanie z maseczką na twarzy nie zaszkodzi, ale nie ma takiej potrzeby, bo nie musi ona działać tak długo. Jeśli trudno Ci znaleźć czas na stosowanie maseczki, wyrób w sobie nawyk stosowania jej zanim zaczniesz robić cokolwiek innego - surfować po Internecie, oglądać telewizję, odkurzać, malować paznokcie u nóg lub cokolwiek innego. Możesz też wykorzystać ten czas na relaks z kubkiem gorącej herbaty i książką w międzyczasie.

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie