Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym jest skóra trądzikowa?

Zanieczyszczona skóra jest również znana jako trądzikowa lub po łacinie Acne Vulgaris. Kiedy masz nieczystą skórę, skóra staje się błyszcząca i białe lub czerne pryszcze (znane również jako zaskórniki), pryszcze z żółtą ropą. Zaskórniki mogą występować na twarzy, ale także w dowolnym innym miejscu na ciele. Na przykład na plecach, ramionach, klatce piersiowej i innych częściach ciała. Miejsca, w których mamy najwięcej gruczołów łojowych.

Przejdź do: Produkty do skóry trądzikowej

Przeczytaj także - Jak leczyć skórę tradzikową

Zanieczyszczona skóra jest spowodowana nadprodukcją sebum, co prowadzi do zatkania gruczołów łojowych. Jeśli bakterie dostaną się do gruczołu łojowego, może wystąpić stan zapalny, prowadzący do nieczystej skóry. Każdy produkuje sebum, ale u niektórych osób występuje brak równowagi w produkcji sebum, co występuje, ponieważ skóra jest albo zbyt tłusta, albo zbyt sucha. Jeśli skóra jest tłusta, przyczyną jest nadprodukcja sebum - co może być spowodowane brakiem równowagi hormonalnej.

Z drugiej strony, jeśli masz suchą skórę, skóra będzie próbowała zrekompensować suchość, zwiększając produkcję sebum, co również prowadzi do ryzyka nadprodukcji sebum, a tym samym ryzyka zanieczyszczenia skóry. Rozwiązaniem jest utrzymywanie skóry w czystości, usuwanie nadmiaru sebum i nawilżanie skóry dobrym kremem do twarzy dla skóry z niedoskonałościami.

Pryszcze i nieczysta skóra często dotykają młodych ludzi w okresie dojrzewania, ale mogą również wystąpić w innych okresach życia, na przykład kobiety często są dotknięte zmianami hormonalnymi, takimi jak zaprzestanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub w czasie ciąży. Może jednak dotyczyć obu płci, na przykład w związku ze stresem.

Skóra trądzikowa może dotknąć każdego

Nieczysta skóra często pojawia się na twarzy i jest to szczególnie uciążliwe, ponieważ jest widoczna dla wszystkich. Nie można jej zakryć i ukryć, tak jak w przypadku nieczystej skóry w innych miejscach na ciele.

Ale bez względu na to, gdzie występują wypryski, są one irytujące i drażniące.

Nieczysta skóra, zarówno na twarzy, jak i na ciele, jest bardzo powszechna, szczególnie wśród nastolatków. Dotyka zarówno dziewcząt, jak i chłopców, kobiet i mężczyzn. U większości osób ustępuje po kilku latach, u innych utrzymuje się dłużej, a niektórzy nigdy nie pozbywają się tego problemu.

Zanieczyszczona skóra nie jest więc zjawiskiem dotyczącym wyłącznie nastolatków. Wielu dorosłych zmaga się z nieczystą skórą przez całe życie.


Jak usunąć skórę trądzikową? Obejrzyj wideo krok po kroku.

Jak stosować płyn do mycia twarzy dla skóry trądzikowej


Jak postępować:

1: Nałóż mydło na uszkodzoną skórę twarzy.

2: Lekko wmasuj.

3: Spłucz twarz letnią wodą.

4: Powtarzaj codziennie rano i wieczorem.

5: Następnie użyj face tonicblemish serum i face cream aby zapewnić skórze dodatkową pielęgnację.

Face Wash Australian Bodycare to łagodny antyseptyczny płyn do mycia twarzy do skóry zanieczyszczonej z olejkiem z drzewa herbacianego, który usuwa zanieczyszczenia ze skóry i utrzymuje ją w zdrowiu. Face Wash utrzymuje naturalną równowagę nawilżenia skóry.

Rezultat po 4 tygodniach stosowania produktów do twarzy

uren hud behandling før og efteruren hud behandling før og efter

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

Zobacz także: Jak stosować maseczkę na zaskórniki?

Czytaj więcej: Pozbądź się przebarwionej skóry i pryszczy


Skóra trądzikowa wpływa na psychikę

Nieczysta skóra to nie tylko stan skóry; może ona również powodować problemy na innych frontach. Dla wielu osób nieczysta skóra wpływa na ich stan psychiczny i powoduje problemy z samooceną. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić coś z nieczystą skórą, co jest absolutnie możliwe. Przeczytaj więcej o leczeniu i zapobieganiu w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego niektórzy ludzie nie pozbywają się nieczystej skóry?

Podczas gdy niektórzy ludzie całkowicie pozbywają się pryszczy i wyprysków, zarówno w wieku nastoletnim, jak i później w życiu, inni są poważnie dotknięci. Nie wiadomo na pewno, dlaczego niektórzy ludzie są dotknięci tym problemem, podczas gdy innym udaje się go uniknąć.

Nie ma wątpliwości, że skóra z wypryskami ma podłoże hormonalne. Ponadto pewną rolę może odgrywać styl życia oraz stosowanie kremów i makijażu. Wreszcie, pewną rolę odgrywają geny. Niektóre rodziny są po prostu bardziej dotknięte skazami skórnymi niż inne. Tak więc, do pewnego stopnia, skóra z wypryskami jest dziedziczna.

Większość ludzi doświadczy w pewnym momencie pojedynczego pryszcza, ale każdy, kto został poważnie dotknięty nieczystą skórą i pryszczami, wie, że istnieje ogromna różnica między uczuciem małego pryszcza raz na jakiś czas a codziennymi masowymi atakami pryszczy na twarzy i ciele.


Czym są pryszcze?

Hvad er bumser

Trądzik jest hormonalną chorobą skóry. Gdy wytwarzane są dodatkowe hormony, na przykład w okresie dojrzewania, oznacza to również, że w mieszku włosowym lub gruczole łojowym wytwarzane jest dodatkowe sebum. Mieszek włosowy zostaje zatkany, sebum nie może dostać się do skóry i wydostać się na zewnątrz, więc sebum pozostaje w mieszku włosowym - tworząc zaskórnik.

Kiedy zaskórnik przekształca się w pryszcz, jest to spowodowane przez bakterie. Jeśli bakterie przenikną do zaskórnika, przekształci się on w czerwony i opuchnięty pryszcz wypełniony żółtą ropą.

Produkty przeciw pryszczom, które usuwają bakterie powodujące pryszcze.


Czym są zaskórniki?

Zaskórnik to pierwszy krok w kierunku pryszcza. Zaskórnik to w rzeczywistości zatkany gruczoł łojowy lub mieszek włosowy spowodowany nadprodukcją sebum. Zaskórniki nie mają nic wspólnego z robakami, dlatego jest to naprawdę zła nazwa dla tych małych czarnych, białych lub czerwonych kropek na skórze.

Zaskórniki są spowodowane zatkanymi mieszkami włosowymi lub gruczołami łojowymi, co jest spowodowane nadprodukcją sebum, ponieważ skóra jest tłusta lub sucha. Nadprodukcja sebum może być również spowodowana przez hormony, dlatego nieczysta skóra jest często dotknięta w okresie dojrzewania. Ale może się to również zdarzyć w późniejszym okresie życia.


Nieczysta skóra na twarzy

Skóra trądzikowa często pojawia się na twarzy. Może występować na czole, nosie, podbródku lub gdziekolwiek indziej; a może na wszystkich tych obszarach jednocześnie. Nieczystą skórę na twarzy trudno jest ukryć, dlatego jest ona tak irytująca. Czoło, nos i podbródek tworzą na twarzy kształt litery T, dlatego obszar ten jest często określany jako strefa T. Przeczytaj więcej o skórze trądzikowej tutaj.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak leczyć pryszcze na twarzy?


Nieczysta skóra na czole

U niektórych osób nieczysta skóra na twarzy pojawia się tylko w niektórych obszarach, takich jak czoło, podczas gdy u innych dotyczy to całej twarzy.

Jeśli często masz pryszcze i wypryski na czole, nic dziwnego, ponieważ czoło jest częścią tak zwanej strefy T. Strefa T to obszar twarzy, w którym skóra jest najbardziej podatna na przetłuszczanie. Dlatego też jest to również miejsce, w którym najczęściej występują wypryski. Strefa T rozciąga się w poprzek czoła, w dół nad nosem i do brody.


Nieczysta skóra na nosie

Nos jest często miejscem, w którym można znaleźć wiele zaskórników. Tworzą się one w tym miejscu, ponieważ nos i obszar po obu jego stronach mają tendencję do przetłuszczania się w ciągu dnia.

Nos, wraz z czołem i brodą, tworzy tak zwaną strefę T twarzy. Jest to obszar twarzy, w którym skóra jest najbardziej tłusta.

Środek do usuwania zaskórników może być skuteczny w usuwaniu zaskórników - przeczytaj więcej tutaj


Nieczysta skóra na brodzie

Jeśli masz pryszcze na brodzie, może to być bardzo irytujące, ponieważ może być bardzo trudne do ukrycia. Podczas gdy pryszcze na czole często można przykryć grzywką, znacznie trudniej jest je ukryć, jeśli występują w dolnej części twarzy, takiej jak podbródek lub nos.

Jednak to właśnie na tę część twarzy najczęściej wpływają zmiany hormonalne. Dlatego często można znaleźć wyjaśnienie, jeśli masz pryszcze na brodzie. U kobiet jest to często związane z cyklem miesięcznym, ale może być również spowodowane stresem.


Trądzik na pozostałej części twarzy

Chociaż większość wyprysków i pryszczy występuje w strefie T, możesz mieć pryszcze w dowolnym innym miejscu na twarzy. Mogą występować na policzkach i skroniach, a także w uszach i na szyi.


Trądzik na skórze głowy

Trądzik często pojawia się tam, gdzie skóra jest najbardziej tłusta. Może występować na twarzy, na ciele, ale także na skórze głowy.

Kiedy mówimy o przetłuszczających się włosach, w rzeczywistości to skóra głowy jest tłusta z powodu nadprodukcji sebum w mieszkach włosowych. A kiedy skóra głowy jest tłusta, jest to również pożywka dla wyprysków i nieczystej skóry zarówno na skórze głowy, jak i na reszcie ciała.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pryszcze na skórze głowy - Jak leczyć pryszcze?


Trądzik na ciele

Zanieczyszczona skóra na ciele jest bardzo powszechna. Często dotyczy to pleców, ale może to być również klatka piersiowa, ramiona i barki. Z pewnością nie jest niczym niezwykłym posiadanie pryszczy na nogach i pośladkach.

Nieczysta skóra na plecach

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy cierpią z powodu pryszczy i nieczystej skóry na twarzy, jest bardzo prawdopodobne, że doświadczasz również pryszczy na plecach; przez cały czas lub sporadycznie.

Przyczyna wyprysków i nieczystej skóry na plecach jest taka sama jak przyczyna nieczystej skóry i wyprysków na twarzy i wszędzie indziej. Mianowicie, skóra wytwarza zbyt dużo sebum, które następnie zatyka pory w skórze. Powoduje to stan zapalny i skutkuje pryszczami na skórze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieczysta skóra na plecach - Jak odzyskać czystą skórę na plecach?


Jak leczyć i zapobiegać trądzikowi

Nie możesz kontrolować, czy masz przebarwienia na skórze, czy nie. Możesz jednak zrobić wiele, aby pozbyć się wyprysków i zapobiec ich nawrotom.

Istnieje wiele mitów i opowieści na temat pryszczy i wyprysków. Na przykład, że jedzenie tłustych i pikantnych potraw, czekolady i chipsów spowoduje wypryski na skórze i pryszcze. Innym powtarzającym się pytaniem jest to, czy mleko ma wpływ na wypryski na skórze i w tym obszarze może być rzeczywiście powód do przeprowadzenia badań.

Aby jednoznacznie stwierdzić, że istnieje związek między nieczystą skórą a mlekiem, potrzebne są dalsze badania, ale może warto spróbować ograniczyć produkty mleczne na jakiś czas, jeśli cierpisz na nieczystą skórę. Poza nabiałem nie ma badań sugerujących, że dieta jest odpowiedzialna za przebarwienia skóry. Tak więc zmiana diety niewiele pomoże. Z drugiej strony odpowiedni system pielęgnacji skóry może szybko przynieść dużą różnicę.


Maseczka do twarzy dla skóry zanieczyszczonej

Istnieje wiele różnych maseczek do twarzy dla nieczystej skóry, które są stworzone specjalnie dla nieczystej skóry. Będziesz musiał się pobawić, aż znajdziesz taką, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Domowa maseczka do twarzy jest również opcją. Jest to nieco tańsza alternatywa i w rzeczywistości nie jest tak trudna do wykonania, jak się wydaje. W Internecie można znaleźć wiele różnych przepisów na domowe maseczki do twarzy.

Wiele osób stosuje również złuszczanie w walce z zanieczyszczoną skórą. Jest to skuteczny zabieg kosmetyczny, który usuwa martwe komórki naskórka i oczyszcza pory. Przeczytaj tutaj, jak złuszczać skórę.

Wideo: Jak usunąć zaskórniki za pomocą maseczki do twarzy od Australian bodycare.

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

Szczególnie ciężkie przypadki nieczystej skóry

W przypadku szczególnie ciężkich przypadków nieczystej skóry lub trądziku może być konieczna wizyta u lekarza rodzinnego lub dermatologa. Tutaj możesz otrzymać leki na trądzik lub wypryski na receptę. Jeśli jesteś kobietą, tabletki antykoncepcyjne mogą być również opcją. Często tabletki antykoncepcyjne mogą mieć korzystny wpływ na skórę z wypryskami.

Palenie i nieczysta skóra

Palenie jest złym nawykiem z wielu powodów, a kiedy palisz, wpływa to również na Twoją skórę. Staje się ona bardziej szorstka, szara i mniej elastyczna.

Perspektywa piękniejszej skóry to kolejny dobry powód, by rzucić papierosy. Jednak wiele osób zauważa, że przez kilka tygodni po odstawieniu papierosów na ich skórze pojawia się więcej wyprysków i niedoskonałości. Dzieje się tak, ponieważ organizm musi pozbyć się wielu produktów przemiany materii, co wpływa również na skórę. Ale nie martw się: po pewnym czasie będzie lepiej.

Skóra trądzikowa podczas ciąży

Kiedy zachodzisz w ciążę, Twoje ciało przechodzi szereg zmian hormonalnych. Jedną z konsekwencji jest to, że skóra mamy często ulega zmianom, gdy nowe dziecko jest w drodze. Jest to naturalny proces, który zmieni się ponownie po porodzie. Najlepszą radą jest utrzymywanie skóry czystej i nawilżonej jak zwykle oraz picie dużej ilości wody.


7 mitów na temat skóry trądzikowej

Mit 1: Czekolada powoduje przebarwienia skóry

Nie ma badań potwierdzających, że dieta ma znaczący wpływ na rozwój wyprysków skórnych i trądziku. Są tacy, którzy twierdzą, że zbyt duża ilość czekolady może powodować trądzik. I odwrotnie, są też tacy, którzy twierdzą, że ciemna czekolada może pomóc w zapobieganiu trądzikowi. Nie ma wystarczających dowodów na poparcie któregokolwiek z tych twierdzeń.


Mit 2: Chipsy i tłuste potrawy powodują trądzik

Nie ma dowodów na to, że niezdrowa żywność, taka jak chipsy i tłuste potrawy, może powodować więcej wyprysków. Jeśli jesz niezdrowe jedzenie w ekstremalnych ilościach, może to mieć wpływ. Jeśli jednak jesz głównie zdrowo i tylko trochę niezdrowo od czasu do czasu, nie ma dowodów na to, że wpływa to na twoją skórę.


Mit 3: Trądzik jest zaraźliwy

Zanieczyszczona skóra nie jest zaraźliwa. Bakterie znajdujące się w pryszczach i wypryskach nie są bakteriami, którymi można zarazić innych. Jest to więc mit, który można szybko obalić.


Mit 4: Wyciskanie zaskórników i pryszczy zwiększa ilość wyprysków na skórze.

To mit, który jest po części prawdziwy, a po części fałszywy. Trzymanie palców z dala od pryszcza lub zaskórnika, który jest gotowy do wyciśnięcia, może być bardzo trudne. Jeśli zrobisz to delikatnie, najlepiej za pomocą czystego kawałka papieru, często uda ci się to zrobić bez uszkodzenia skóry. Można jednak również zaryzykować spowodowanie większego stanu zapalnego i blizn na skórze. Zawsze pamiętaj o umyciu rąk przed i po, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Jeśli jednak możesz uniknąć skubania, jest to dobry pomysł. Zamiast tego oczyść skórę - jest to o wiele bardziej skuteczne.


Mit 5: Pasta do zębów działa na trądzik

Pasta do zębów jest niezbędna dla dobrej higieny zębów i jamy ustnej, ale należy ją trzymać w ustach. To uporczywy mit, że pasta do zębów może pomóc w walce z pryszczami, wysuszając je. Zamiast walczyć z pryszczem, ryzykujesz niepotrzebne podrażnienie skóry, co kończy się zaczerwienieniem i podrażnieniem. Tak więc stosowanie pasty do zębów na skórze nie jest dobrym pomysłem - i nie pomoże w walce z pryszczami i wypryskami.


Mit 6: Makijaż powoduje trądzik

Makijaż nie powoduje powstawania niedoskonałości skóry, o ile będziesz używać dobrych produktów, które nie zawierają oleju i nie zwiększają natłuszczenia skóry. Ważne jest jednak, aby utrzymać czystą i zdrową skórę pod makijażem - więc codzienna rutyna mycia twarzy, toniku do skóry i dobrego kremu zwalczającego bakterie, zarówno rano, jak i wieczorem, ma fundamentalne znaczenie dla uniknięcia wyprysków.


Mit 7: Stres powoduje przebarwienia na skórze

Prawdą jest, że długotrwały stres może wpływać na skórę, podobnie jak stres wpływa ogólnie na umysł i ciało. Ale stan skóry, taki jak przebarwienia, jest również stresujący i obniża jakość życia, więc istnieje wiele dobrych powodów, aby coś zrobić z przebarwieniami na skórze.


FAQ o skórze trądzikowej


Dlaczego masz nieczystą skórę?

Nieczysta skóra jest spowodowana nadprodukcją hormonów, co prowadzi do zatkania gruczołów łojowych (lub porów) w skórze, zwiększonej produkcji sebum i bakterii w skórze. Nieczysta skóra często dotyka młodych ludzi w okresie dojrzewania, ale może wystąpić w każdym wieku.


Jak usunąć trądzik?

Najlepszą rzeczą do zrobienia, gdy masz nieczystą skórę, jest mycie i oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie w celu usunięcia oleju i brudu ze skóry. Ważne jest, aby używać specjalnych produktów opracowanych specjalnie dla skóry z niedoskonałościami. Oczyszczaj łagodnym środkiem do mycia twarzy, który usuwa niechciane bakterie, a następnie użyj kremu do twarzy.


Co oznacza nieczysta skóra na brodzie?

Zanieczyszczona skóra często występuje w tak zwanej strefie T twarzy. Jest to czoło, nos i podbródek, gdzie skóra jest najbardziej podatna na przetłuszczanie. Dolna część twarzy, zwłaszcza podbródek, jest szczególnie narażona na zmiany hormonalne. Dlatego kobiety często mają nieczystą skórę na brodzie w związku z cyklem miesięcznym lub innymi zaburzeniami równowagi hormonalnej. W szczególności na brodzie, przebarwienia skóry mogą być również nasilone przez siedzenie i opieranie brody o brudną rękę.


Co pomaga w przypadku skóry suchej i tłustej?

Najlepszym lekarstwem na suchą i tłustą skórę jest utrzymanie jej w czystości. W tym celu należy myć i oczyszczać skórę dwa razy dziennie za pomocą specjalnego płynu do mycia twarzy, który usuwa niechciane bakterie i nadmiar sebum. Nawet jeśli skóra jest tłusta i z wypryskami, może być sucha w niektórych obszarach, dlatego ważne jest, aby używać kremu odpowiedniego do rodzaju skóry.


Co jest dobre dla skóry trądzikowej?

W walce z nieczystą skórą regularne oczyszczanie jest najlepszą bronią. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry, jest oczyszczanie dwa razy dziennie w celu usunięcia nadmiaru oleju, brudu i niechcianych bakterii. Następnie należy głęboko oczyścić pory za pomocą antybakteryjnego toniku do skóry. Aby uniknąć podrażnienia skóry, ważne jest, aby używać toniku, który nie zawiera alkoholu. Na koniec pamiętaj o nawilżaniu i pielęgnacji skóry specjalnym kremem do skóry zanieczyszczonej. W ten sposób można jednocześnie zapobiegać i leczyć niedoskonałości skóry.


Dlaczego na moich plecach pojawiają się pryszcze?

Zanieczyszczona skóra może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. Najczęściej pojawia się tam, gdzie skóra jest najbardziej podatna na przetłuszczanie. Na twarzy, skórze głowy, ramionach, klatce piersiowej i plecach. Tak więc pojawienie się przebarwień na plecach jest całkowicie normalne.


Czy pigułki antykoncepcyjne mogą pomóc w walce z przebarwieniami skóry?

Tak, istnieją badania, które pokazują, że w wielu przypadkach pigułka antykoncepcyjna może mieć korzystny wpływ na skórę z przebarwieniami. Jeśli masz poważne przebarwienia na skórze, może to być rozwiązanie. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o możliwości przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych na przebarwienia skóry.


Czym jest nieczysta skóra?

Zanieczyszczona skóra to zaskórniki (znane również jako zaskórniki), czerwone guzki lub pryszcze z żółtą ropą. Zanieczyszczona skóra może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej występuje na twarzy, plecach, ramionach i klatce piersiowej. Tam, gdzie skóra jest szczególnie podatna na przetłuszczanie się.


Co powoduje nieczystą skórę na szyi?

Zanieczyszczona skóra na szyi pojawia się z tego samego powodu, co zanieczyszczona skóra w innych miejscach na ciele: w mieszku włosowym lub gruczole łojowym wytwarzane jest dodatkowe sebum. Mieszek włosowy zostaje zablokowany, sebum nie może dostać się do skóry i wydostać się na zewnątrz, więc sebum pozostaje w mieszku włosowym - tworząc zaskórnik lub pryszcz.


Jak zakryć trądzik?

Zanieczyszczona skóra jest irytująca i niewygodna. I chociaż możesz być w stanie zakryć przebarwienia na ciele, przebarwienia na twarzy mogą być trudne. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie korektora, który został zaprojektowany specjalnie dla skóry z niedoskonałościami - i może nawet leczyć, a także pokrywać.


Kiedy trądzik znika?

U zdecydowanej większości osób przebarwienia skórne znikają po okresie dojrzewania. Są jednak również osoby, które muszą radzić sobie z przebarwieniami skóry nawet po okresie dojrzewania.


Czy olej rybny może powodować zanieczyszczenia skóry?

Nie ma dowodów sugerujących, że dieta ma duży wpływ na nieczystą skórę. Poważne zmiany w diecie mogą mieć wpływ, ale spożywanie poszczególnych pokarmów, takich jak olej rybny, nie jest przyczyną przebarwień skóry.


Czy kawa może powodować zanieczyszczenia skóry?

Kawa nie powoduje przebarwień na skórze. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma jednego pokarmu, który powoduje przebarwienia skóry. Dlatego unikanie niektórych pokarmów nie pomoże.


Czy stres może powodować nieczystą skórę?

Stres wpływa zarówno psychicznie, jak i fizycznie, a stres może również w pewnym stopniu wpływać na skórę, powodując, że staje się ona bardziej nieczysta niż zwykle. Tak więc, jeśli nagle zaczniesz mieć przebarwienia na skórze, dobrym pomysłem może być przyjrzenie się temu, jak ogólnie żyjesz.


Czy przebarwienia na skórze mogą być oznaką ciąży?

Nieczysta skóra jest najczęściej związana ze zmianami hormonalnymi. Dlatego nieskazitelna skóra często dotyka młodych ludzi w okresie dojrzewania - i dlatego możesz również doświadczyć nieczystej skóry podczas ciąży. Jednak nagłe pojawienie się nieskazitelnej skóry może być spowodowane wieloma innymi czynnikami niż ciąża.


Czy nieczysta skóra może być zaraźliwa?

Zanieczyszczona skóra nie jest zaraźliwa. Bakterie znajdujące się na skórze z przebarwieniami nie są bakteriami, które mogą być przenoszone na innych. Nie musisz się więc martwić, że możesz zarazić innych swoją nieskazitelną skórą - i nie musisz się martwić, że inni z nieskazitelną skórą mogą zarazić ciebie.

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie