Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Środek do usuwania zaskórników

To najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć. Idziesz na imprezę, na randkę lub coś prezentujesz przed ludźmi, a teraz w samym centrum Twojego nosa pojawia się gigantyczny, czarny, brzydki zaskórnik. Albo na twoim czole. Nie da się go przeoczyć. Może jest już trochę czerwony i jest to prawie pryszcz. Miało być tak dobrze. W każdym razie jesteś pewien, że będą się na Ciebie gapić.

Nie rozpaczaj! Jest na to sposób.

W tym artykule znajdziesz 3 bezpieczne wskazówki, jak pozbyć się zaskórników, pryszczy i nieczystej skóry.

Tutaj dowiesz się jak:

– Jak błyskawicznie usunąć zaskórniki i pryszcze za pomocą preparatu do usuwania zaskórników

Jak zapobiec powstawaniu zaskórników i pryszczy w przyszłości

– Jakich "ostrzejszych" środków możesz użyć, jeśli jesteś ciężko doświadczony

Czy jesteś gotowy do działania? Czy mamy zacząć pozbywać się zaskórników i pryszczy raz na zawsze?

Czym są zaskórniki?

Zacznijmy od kilku szybkich faktów na temat zaskórników. Wtedy będziemy lepiej przygotowani do pozbycia się ich.

Zaskórniki (w terminologii medycznej, comedomas), pojawiają się, gdy pory skóry zostają zatkane przez sebum. Jest to naturalny olej, który daje Ci błyszczącą skórę i tłuste włosy. Bez sebum, Twoja skóra stałaby się sucha i popękana. Problem pojawia się, gdy niektóre z Twoich porów zostają zatkane martwymi komórkami skóry i sebum. To właśnie wtedy pojawiają się zaskórniki lub czarne kropki, jak nazywa je wiele osób.

Niektórzy z nas po prostu produkują więcej sebum niż inni i dlatego są bardziej podatni na powstawanie zaskórników. Z jakiegoś powodu zaskórniki są bardzo powszechne na nosie, ale możesz je mieć także w innych miejscach na skórze.

Jeśli masz skłonność do zaskórników, prawdopodobnie masz też skłonność do pryszczy.

Jest ku temu dobry powód.

Zaskórnik i pryszcz to nie to samo, ale zaskórnik może przekształcić się w pryszcz. Pryszcz to zatkany por (zaskórnik), który uległ zapaleniu. Bakterie dostają się do porów i żywią się martwymi komórkami skóry. To powoduje stan zapalny i masz pryszcza. Pech!

Jeśli pozbędziesz się swoich zaskórników, pozbędziesz się również swoich pryszczy. Dwa ptaki jednym kamieniem, jak to mówią. Więc jest dobry powód, aby zrobić coś z tymi czarnymi kropkami i zaskórnikami.


Czym jest środek do usuwania zaskórników?

Usuwacz zaskórników może być albo skutecznym produktem, który stosowany codziennie skutecznie zapobiega i usuwa zaskórniki na nosie i twarzy. Środek do usuwania zaskórników może być również narzędziem, które można wykorzystać do usuwania zaskórników i pryszczy.

Usuwacz zaskórników
Do usuwania zaskórników białych i czarnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 54,99 zl
Cena promocyjna 54,99 zl Cena regularna
Usuwacz zaskórników - Do usuwania zaskórników białych i czarnych

Co należy wybrać?

Jeśli chcesz pozbyć się zaskórników, musisz codziennie stosować kilka dobrych produktów, a także używać środka do usuwania zaskórników z opuszczoną końcówką, aby uniknąć kontaktu z opuszkami palców i bakteriami podczas uciskania zaskórników.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz łatwo uniknąć i usunąć zaskórniki.

Wymaga to tylko jednej rzeczy:

Że przeczytasz ten poradnik do końca.

I wypróbujesz to, co poradzimy Ci w tym artykule.

Zaczynamy!

Wspaniały głęboko oczyszczający okład na twarz dla zaskórników na nosie i twarzy

W naszym dużym głęboko oczyszczającym opakowaniu do twarzy, dostajesz kilka skutecznych produktów do usuwania zaskórników, aby się ich pozbyć:

– Face Wash

– Face Mask

– Face Cream

– Spot Stick

Wideo: jak pozbyć się zaskórników

Zestaw do usuwania zaskórników
5 produktów do usuwania zaskórników na nosie i twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Zestaw do usuwania zaskórników - 5 produktów do usuwania zaskórników na nosie i twarzy

Jak usunąć zaskórniki

W porządku, w porządku, w porządku. Zabieramy się za to.

Jak usunąć zaskórniki, najlepiej szybko?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić już teraz, aby pozbyć się pryszcza lub zaskórnika. Zaraz do tego dojdziemy. Miej tylko świadomość, że zaskórniki będą wracać, jeśli nie zadbasz potem o swoją skórę. Bo nadal masz swoje pory w skórze i one znowu się zatkają, jeśli nie zadbasz o skórę po tym zabiegu. Więc nie wystarczy po prostu użyć środka do usuwania zaskórników, trzeba o skórę dbać na bieżąco.

Zapobieganie powstawaniu zaskórników

Dobry sposób mycia twarzy i pielęgnacji skóry to najlepszy sposób na zapobieganie powstawaniu zaskórników. Chodzi o usunięcie martwych komórek skóry i bakterii z porów. Jeśli to zrobisz, nic nie będzie w stanie zatkać Twoich porów, a jeśli nie będziesz mieć zatkanych porów, nie pojawią się zaskórniki. To jest naprawdę dość proste.

Jak usunąć zaskórniki

Pozbądź się zaskórników dzięki trzystopniowemu myciu twarzy.

 Wszystko, czego potrzebujesz otrzymasz w naszym dużym głęboko oczyszczającym zestawie do twarzy.

Wystarczy, że będziesz stosować tę rutynę 2-3 razy w tygodniu. Przez resztę czasu możesz po prostu umyć twarz rano i wieczorem naszym płynem do mycia twarzy (Face wash), a następnie nawilżyć skórę naszym kremem do twarzy (Face cream).

Jeśli będziesz stosować tę rutynę mycia twarzy przez kilka tygodni, będziesz zaskoczony tym, jak bardzo poprawił się wygląd Twojej skóry.


Krok 1: Złuszczanie za pomocą maseczki do twarzy (Face mask)

Złuszczanie oznacza usuwanie martwych komórek skóry. Maseczka do twarzy to krem na bazie glinki, który pozostawiasz na skórze, aby wyciągnąć z niej zanieczyszczenia i martwe komórki skóry. Razem tworzą potężny zespół, który zabije nawet najbardziej uparte zaskórniki.

Wystarczy, że będziesz stosować środek złuszczający i maseczkę do twarzy 2-3 razy w tygodniu. Więcej niż to może podrażnić skórę. Stosuj maseczkę po umyciu twarzy płynem do mycia twarzy.

Zapomnij, że maseczki do twarzy są tylko dla kobiet! I żadnej mieszanki ogórka i awokado na całej twarzy.

Zamiast tego użyj naszej maseczki do twarzy. Jest ona oparta na glince i zawiera zarówno łupiny orzechów drzewa sandałowego, jak i Tea Tree olejek. Muszle drzewa sandałowego mają działanie złuszczające i delikatnie peelingują skórę, aby usunąć martwe komórki skóry. Tea Tree olejek ma działanie antybakteryjne i wnika głęboko w pory. To zła wiadomość dla zaskórników i bakterii pryszczy!

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

Krok 2: Mycie twarzy

Kolejnym krokiem jest umycie twarzy płynem. Używamy płynu, aby usunąć brud i olej ze skóry oraz otworzyć pory. Tutaj używasz naszego Płynu do mycia twarzy. Zawiera ono antybakteryjny Tea Tree olejek (robią to wszystkie nasze produkty). Jeśli myjesz twarz dwa razy dziennie - rano i wieczorem - jesteś już na dobrej drodze. Dobrze jest używać płynu do mycia twarzy, gdy jesteś pod prysznicem, ponieważ ciepło otworzy twoje pory. Alternatywnie, możesz położyć się z ciepłą, mokrą ściereczką na twarzy i tak przez kilka minut.

Żel oczyszczający z olejkiem z drzewa herbacianego
do codziennego oczyszczania, dla skóry problematycznej
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Żel oczyszczający z olejkiem z drzewa herbacianego - do codziennego oczyszczania, dla skóry problematycznej

Krok 3: Tonik do twarzy

Następnie nałóż Tonik do twarzy Australian Bodycare, który głęboko oczyszcza skórę i usuwa resztki oleju i zanieczyszczeń, nie wysuszając jej.

Po zabiegu skóra czuje się czysta, świeża i miękka. Tea Tree olejek zapobiega przyleganiu bakterii do skóry, co pomaga zapobiegać nowym atakom trądziku i innych wykwitów.

Jest również bogaty w antyoksydanty (ekstrakt ze śliwki kakadu) i przywraca skórze naturalny poziom nawilżenia. Nie zawiera alkoholu.

Tonik do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego
Głęboko oczyszczający toner z olejkiem z drzewa herbacianego, bez alkoholu do codziennego stosowania
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Tonik do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego - Głęboko oczyszczający toner z olejkiem z drzewa herbacianego, bez alkoholu do codziennego stosowania

Krok 4: Krem do twarzy

Po umyciu twarzy Płynem do mycia twarzy i zastosowaniu naszej maseczki do twarzy, Twoja skóra jest czysta, ale i odwodniona. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć pracę z dobrym kremem nawilżającym, takim jak nasz krem do twarzy. Być może zastanawiasz się, czy skoro tłusta skóra powoduje powstawanie zaskórników, to po co stosować tłusty krem nawilżający? Otóż stosujemy, ponieważ pory skóry wyczuwają, kiedy skóra jest sucha. Wówczas zaczynają produkować dodatkowe sebum i wtedy znów mamy problem zatkanych porów. Dlatego też ponownie dodajemy skórze oleju za pomocą kremu nawilżającego.

Zestaw do usuwania zaskórników
5 produktów do usuwania zaskórników na nosie i twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Zestaw do usuwania zaskórników - 5 produktów do usuwania zaskórników na nosie i twarzy

Inne sposoby na usunięcie zaskórników

Do tej pory mówiliśmy o zapobieganiu powstawania zaskórników. To działa, ale trwa kilka tygodni, zanim naprawdę pokaże rezultaty. Ale co zrobić, jeśli masz zaskórnik lub pryszcz, którego musisz się pozbyć przed weekendową imprezą? Oto szybka odpowiedź na temat usuwania zaskórników.

Spot Stick przeciw zaskórnikom

Spot Stick jest specjalnie wykonany do stosowania bezpośrednio na zaskórnik lub pryszcz. Jego działanie polega na wysuszeniu pryszcza, dzięki czemu wygląda on na mniejszego. Nasz Spot Stick zawiera Tea Tree olejek, który ma działanie antybakteryjne. Stosuj go bezpośrednio na pryszcz lub zaskórnik.

Spot Stick Sztyft na pryszcze z olejkiem z drzewa herbacianego
Działa przeciwko pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 44,99 zl
Cena promocyjna Od 44,99 zl Cena regularna 134,99 zl
Spot Stick Sztyft na pryszcze z olejkiem z drzewa herbacianego - Działa przeciwko pryszczom i zaskórnikom

Wyciśnij je

Owszem, możesz wycisnąć zaskórnik lub pryszcz, ale uważaj. Ryzykujesz pogorszenie sytuacji. Zaskórniki często można wycisnąć, ale jeśli zrobisz to źle, twój nos będzie wyglądał jak pomidor po tym i możesz skończyć z bliznami i wrzodami.

Oto właściwy sposób na wyciskanie zaskórników:

1) Nawilżanie skóry

Gorąca para powoduje rozszerzenie porów, dzięki czemu łatwiej jest przeniknięcie zaskórników. Parę wodną można stosować na kilka sposobów. Najprostszym jest wzięcie długiego, gorącego prysznica. W tym samym czasie możesz użyć płynu do mycia twarzy. Możesz również zagotować wodę i nałożyć ręcznik na głowę, tak aby para wodna uderzała w twarz. Dobrze jest też po prostu położyć ciepłą, mokrą ściereczkę na twarzy na kilka minut.

2) Wyciśnij zaskórnik

Przejdźmy do tego. Na YouTube jest mnóstwo filmów, na których ludzie wyciskają pryszcze i zaskórniki. To samo w sobie może być dość fascynujące do oglądania. Szczególnie jeśli obejrzymy filmiki niektórych dermatologów, takich jak Dr Pimple Popper. Mamy szczęście, że nie jesteśmy jej pacjentami, bo jest tam kilka dzikich przykładów.

W każdym razie, kiedy profesjonaliści wyciskają zaskórnik, nie robią tego po prostu dwoma palcami. Po pierwsze, używają rękawiczek, żeby nie dostać bakterii na skórę. Nie musisz nosić rękawiczek, jeśli ich nie masz, kawałek papieru toaletowego lub rolki kuchennej jest w porządku. Naciskaj powoli i stale na zaskórnik. Staraj się unikać używania paznokci, mogą one łatwo spowodować owrzodzenia, jeśli będziesz naciskać zbyt mocno. Jeśli zaskórnik jest zbyt uparty, możesz kupić w aptece małe "szczypce", aby sobie pomóc. Mogą one być dobre zwłaszcza w przypadku większych zaskórników.

3) Spot Stick

Po wyciśnięciu (próbie) zaskórnika lub pryszcza, możesz następnie użyć naszego Spot Stick. Ma on działanie antybakteryjne, co jest ważne, bo po wyciśnięciu łatwo może dojść do zakażenia.

 


Szorstkie produkty, takie jak płyn do usuwania zaskórników, ale na nie uwaga

Jeśli naprawdę doskwierają Ci duże zaskórniki i pryszcze, możesz zaopatrzyć się w ostrzejsze środki u lekarza i farmaceuty.

Kwas salicylowy to kwas, który złuszcza skórę i otwiera pory. Jest dość szorstki na skórze, więc nie używaj go zbyt często.

Australian Bodycare opracowała peeling chemiczny z 2% kwasem salicylowym BHA, który może być stosowany do złuszczania zanieczyszczonej skóry i zaskórników - dowiedz się więcej o T-Zone Peeling tutaj.

Peeling BHA do strefy T
Kwas salicylowy 2% BHA usuwa martwe komórki naskórka z twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 69,99 zl
Cena promocyjna Od 69,99 zl Cena regularna
Peeling BHA do strefy T - Kwas salicylowy 2% BHA usuwa martwe komórki naskórka z twarzy

Nadtlenek benzylu jest środkiem antybakteryjnym stosowanym szczególnie w przypadku pryszczy i ataków trądziku.

Oba te produkty są szorstkie na skórze, więc zalecamy, aby porozmawiać z lekarzem, aby zobaczyć, czy jest to właściwe dla Ciebie.


Odpowiednie produkty

Zestaw do usuwania zaskórników
5 produktów do usuwania zaskórników na nosie i twarzy
+15.000 recenzji
Cena regularna 249,99 zl
Cena promocyjna 249,99 zl Cena regularna 314,99 zl
Zestaw do usuwania zaskórników - 5 produktów do usuwania zaskórników na nosie i twarzy

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie