Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest kwas salicylowy?

Kwas salicylowy to kwas organiczny otrzymywany z salicyny, która pochodzi z wierzby. Jest środkiem przeciwzapalnym i beta hydroksykwasem - w skrócie BHA.

Kwas salicylowy/BHA różni się od swojego odpowiednika AHA. 

Poznaj różnicę między BHA i AHA

Kwas salicylowy to kwas BHA, który jest rozpuszczalny w tłuszczach i wnika głęboko w pory skóry. BHA działa zarówno na zewnętrzne, jak i wewnętrzne warstwy skóry - działa więc od środka.

AHA, czyli alfa hydroksykwas, to kwas mlekowy i owocowy. Podczas gdy BHA jest rozpuszczalny w tłuszczach, AHA jest rozpuszczalny w wodzie. Oznacza to, że dlatego działa najlepiej na powierzchni skóry, gdzie działa, aby pomóc skórze lepiej wchłaniać wilgoć z kremów i podobnych produktów do pielęgnacji skóry.


W jakim celu stosuje się kwas salicylowy?

Kwas salicylowy to prawdziwa supergwiazda w pielęgnacji skóry. Jest to popularny składnik dzięki jego korzystnemu działaniu, które pomaga skórze przez:

  • zmniejszanie ilości sebum, naturalnego oleju skóry 
  • stymulowanie metabolizmu komórkowego.
  • skuteczne usuwanie martwych komórek skóry.
  • głębokie oczyszczanie, aby zminimalizować pory. 
  • nadawanie skórze ładny i jasny blask.
  • Zwalczanie zaskórników, pryszczy i tłustej skóry.
  • zmiękczanie skóry.

Pierwsza pomoc dla dłoni i stóp z modzelami

Czy cierpisz z powodu modzeli na dłoniach i stopach? I czy boli Cię nagniotek, który jest jak nóż wbijający się w stopę przy każdym kroku?

Corn Stick firmy Australian Bodycare został specjalnie opracowany, aby przeciwdziałać i zapobiegać powstawaniu modzeli i nagniotków. Może być stosowany na całym ciele, ale jest szczególnie wskazany dla tych, którzy:

  • ćwiczą i podnoszą duże ciężary, które powodują modzele na dłoniach.
  • cierpią na modzele po pracy w ogrodzie. 
  • zmaganie się z bolesnymi nagniotkami. 

Corn Stick jest skuteczny w walce z modzelami i nagniotkami dzięki zmiękczającemu kwasowi salicylowemu, który rozbija modzele - dzięki czemu możesz pozbyć się tych uciążliwych nagniotków.

Składnik aktywny produktu, Tea Tree olejek, sprawia również, że bakterie nie osadzają się na skórze, dzięki czemu sucha, twarda skóra nie ulega podrażnieniom.

Nałóż Corn Stick z poręcznym roll-onem bezpośrednio na odsłonięte miejsce, w którym występuje modzel. Stosuj produkt cztery razy dziennie, aby najskuteczniej zwalczyć problem.

Miej jednak świadomość, że pozbycie się modzeli i nagniotków wymaga czasu. Dlatego powinieneś być cierpliwy podczas leczenia problemu.

Szybkość uzyskania ulgi zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo dotkliwy jest Twój problem. W wielu przypadkach pozytywne efekty zauważysz w ciągu czterech do pięciu tygodni, ale może to też potrwać dłużej.

Wynik po 4 tygodniach stosowania Corn Stick

Sztyft na modzele i pęcherze
Stosuj zmiękczające i odżywcze składniki do pielęgnacji pęcherzy i modzeli
+15.000 recenzji
Cena regularna 74,99 zl
Cena promocyjna 74,99 zl Cena regularna
Sztyft na modzele i pęcherze - Stosuj zmiękczające i odżywcze składniki do pielęgnacji pęcherzy i modzeli

Zapewnij sobie najlepsze warunki dla pięknej, zrównoważonej skóry

Kwas salicylowy jest popularnym i szeroko stosowanym produktem w wielu produktach w branży pielęgnacji skóry. I można znaleźć szeroką gamę produktów z kwasem salicylowym, w tym krem z kwasem salicylowym, serum z kwasem salicylowym i produkty złuszczające z kwasem salicylowym.

Produkty peelingujące z kwasem salicylowym

Produkty złuszczające z kwasem salicylowym są świetne dla osób z nieczystą skórą, rozszerzonymi porami i zmianami pigmentacyjnymi. Peeling z kwasem salicylowym głęboko oczyszcza skórę, pozostawiając równomierny i piękny blask. 

Serum i krem z kwasem salicylowym

Kwas salicylowy w kremach i serum daje skórze najlepsze warunki do tego, aby składniki nawilżające zawarte w produkcie mogły wniknąć w głąb skóry, ponieważ brud, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry nie blokują działania nawilżającego.


Jak działa kwas salicylowy?

Kwas salicylowy ma wyjątkową zdolność do wnikania w głąb skóry, gdzie oczyszcza i rozpuszcza "olej", który powoduje, że martwe komórki skóry sklejają się i zatykają pory. Dlatego właśnie kwas salicylowy jest również szczególnie skutecznym środkiem na trądzik.

Jeśli masz problemy z trądzikiem, to dlatego, że nadmiar sebum (naturalnego oleju), bakterie i martwe komórki skóry zlepiają się w korki, które zatykają pory. Powoduje to zapalenie skóry i powstawanie trądziku.

Kwas salicylowy zapobiega powstawaniu wyprysków i zmusza skórę do regeneracji, dzięki czemu staje się ona bardziej miękka, świeża i gładka. Innymi słowy, otrzymujesz piękniejszą i zdrowszą skórę dzięki wyjątkowym właściwościom kwasu salicylowego.


Czy kwas salicylowy jest bezpieczny w użyciu?

Dla większości ludzi, kwas będzie brzmiał jak silny i ostry produkt, który należy trzymać z dala od delikatnej skóry. Ale możesz bezpiecznie używać kwasu salicylowego w swoim reżimie pielęgnacyjnym, jeśli chcesz osiągnąć piękniejszą i bardziej wyrównaną skórę bez zatkanych porów i zaognionych pryszczy.

Kwas salicylowy zawiera aktywne składniki bez ostrych ziaren, więc delikatnie złuszcza skórę - bez ryzyka zarysowania powierzchni skóry.

Stężenie 2% jest dozwolone w duńskich produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych sprzedawanych bez recepty - więc jeśli ten procent znajduje się na Twoim produkcie, możesz ze spokojem używać go w swojej rutynie pielęgnacyjnej. 

Obserwuj swoją skórę

Jeśli okaże się, że Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, powinnaś zachować spokój. Oznacza to, że nie musisz koniecznie stosować produktów z kwasem salicylowym codziennie, ale może co drugi dzień lub kilka razy w tygodniu, aby nie przesadzić z pielęgnacją swojej wrażliwej skóry.

Zawsze obserwuj, jak Twoja skóra reaguje na dany produkt. Jest to absolutnie najlepszy wskaźnik tego, jak Twoja skóra zareaguje na zabieg. Postępuj zgodnie z instrukcjami produktu i szanuj je, jeśli Twoja skóra mówi Ci, że powinnaś się wstrzymać.

Jeśli jesteś w ciąży, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktów zawierających kwas salicylowy. W czasie ciąży Twoja skóra jest bardziej delikatna i mogą wystąpić warunki, na które musisz zwrócić szczególną uwagę, gdy nosisz w sobie dziecko.


FAQ na temat kwasu salycilowego


Co to jest kwas salicylowy?

Kwas salicylowy to organiczny beta hydroksykwas pozyskiwany z kory wierzby, który jest środkiem przeciwzapalnym.


W jakim celu stosuje się kwas salicylowy?

Kwas salicylowy jest stosowany w szerokiej gamie produktów do pielęgnacji skóry w branży kosmetycznej - od kremów i balsamów po peelingi i serum. Składnik ten nadaje się do poprawy problemów takich jak trądzik, zatkane pory, modzele, pigmentacja i nierówny koloryt skóry.


Jak działa kwas salicylowy?

Kwas salicylowy działa w szczególności poprzez głębokie oczyszczanie skóry. Czyni to poprzez rozpuszczenie oleju, który powoduje, że sebum, brud i zanieczyszczenia zatykają pory, pozostawiając skórę tłustą z przebarwieniami.


Czy kwas salicylowy jest bezpieczny w stosowaniu?

Kwas salicylowy jest bezpieczny w użyciu pod warunkiem, że trzymasz się stężenia 2% dozwolonego w produktach dostępnych bez recepty. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, możesz zwrócić szczególną uwagę na jego tolerancję. Jeśli jesteś w ciąży, przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.

Sztyft na modzele i pęcherze
Stosuj zmiękczające i odżywcze składniki do pielęgnacji pęcherzy i modzeli
+15.000 recenzji
Cena regularna 74,99 zl
Cena promocyjna 74,99 zl Cena regularna
Sztyft na modzele i pęcherze - Stosuj zmiękczające i odżywcze składniki do pielęgnacji pęcherzy i modzeli

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie