Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Jak pozbyć się wszy

Wszy. Te swędzące małe szkodniki są zmorą każdego rodzica. "O nie, co pomyślą inni ". Nie ma potrzeby, aby się wstydzić lub martwić.

Wszy bardzo często spotykane są w przedszkolach, szkołach i w miejscach pozaszkolnych. Mali krwiopijcy mają tu najlepsze warunki, gdzie dzieci bawią się i szaleją. Wiele dzieci choruje dziś na wszy, znacznie więcej niż w przeszłości. Dzieje się tak dlatego, że wszy uodporniły się na środki odstraszające wszy stosowane w przeszłości.

Więc nie ma potrzeby, aby być zakłopotanym, ale powinieneś pozbyć się wszy tak szybko, jak to możliwe.

Wszy nie odchodzą same - i są zaraźliwe - więc zrób sobie przysługę i zacznij je wyczesywać tak szybko, jak to możliwe. W tym artykule podpowiemy Ci, jak łatwo i delikatnie usunąć wszy za pomocą czesania i naszej skutecznej odżywki z Tea Tree olejkiem.

Usuwanie wszy olejkiem z drzewa herbacianego i bez środków owadobójczych
Produkt na wszy i gnidy, który działa w ciągu 15 minut
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 79,99 zl
Cena promocyjna Od 79,99 zl Cena regularna
Usuwanie wszy olejkiem z drzewa herbacianego i bez środków owadobójczych - Produkt na wszy i gnidy, który działa w ciągu 15 minut

Usuń wszy skutecznie i delikatnie za pomocą grzebienia i odżywki

Na rynku są chemiczne produkty na wszy, które są mniej lub bardziej skuteczne. Wiele produktów na wszy po prostu nie są już skuteczne, ponieważ wszy rozwinęły odporność. Chemiczne środki odstraszające wszy na rynku wszystkie zawierają pestycydy, nie jest to najlepsza rzecz dla rosnącego dziecka. Na szczęście czesanie z odżywką jest skutecznym środkiem na wszy.

Całkowicie bezpieczne, tanie i pewne jest usuwanie wszy poprzez czesanie i stosowanie samej odżywki. Czesanie 4 razy w ciągu 2 tygodni przy użyciu dobrej odżywki jest prawie gwarancją usunięcia wszystkich wszy. Nasza odżywka z Tea Tree olejkiem jest bardzo odpowiednia do czesania. Odżywka sprawia, że włosy są płaskie i łatwe do rozczesania, a dodatkowo Tea Tree olejek ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu skóra głowy pozostaje czysta i bezproblemowa. Kilka badań naukowych (patrz źródła poniżej) wykazało korzystny wpływ stosowania olejku. Więc nie martw się, Twoje dziecko i rodzina będą wolne od wszy w ciągu 2 tygodni.

Wyczesywanie wszy - krok po kroku

Czesanie oznacza używanie grzebienia do usuwania wszy. W tym celu używasz specjalnego gęstego grzebienia, który ma ściśle przylegające do siebie zęby, które zatrzymują wszy pomiędzy nimi. Kiedy wszy mają kontakt z wodą, zamykają się i siedzą nieruchomo, a wtedy można je usunąć za pomocą grzebienia.

Wszy występują w 3 stadiach: jaja, nimfy i osobniki dorosłe. Podczas czesania należy kontynuować przez 2 tygodnie, aby usunąć wszystkie wszy w różnych stadiach. Nawet jeśli usunięto wszystkie dorosłe wszy, mogą pozostać jaja. Wylęgną się one i staną się nimfami.

Wszy rozpoczynają swoje życie w jaju wszy, które dorosła wesz składa u nasady włosów. Tutaj są one bardzo mocno przytwierdzone i nie można ich usunąć. Kiedy wesz się wykluwa, jest nimfą, czyli małą wersją dorosłej wszy. Szybko rośnie do pełnego rozmiaru, a dorosła wesz zwinnie wspina się po włosach za pomocą 6 pazurów na nogach. Dorosłe wszy wysysają krew ze skóry głowy i składają jaja, a cykl trwa dalej. Podczas usuwania wszy trzeba się upewnić, że złapie się je we wszystkich stadiach.

Skóra głowy swędzi z powodu reakcji alergicznej na ślinę wszy. Dlatego możesz mieć wszy, nawet jeśli nie swędzi. Za pierwszym razem, gdy masz wszy, może to potrwać do 4 tygodni, zanim pojawi się swędzenie. Jeśli dostaniesz wszy po raz drugi, swędzenie jest szybsze i pojawia się prawie natychmiast.

Jeśli wszy zostały znalezione w Twojej rodzinie, wszyscy powinni być sprawdzeni pod kątem wszy. Jeśli wszy zostały znalezione w szkole lub klasie, należy na wszelki wypadek również czesać i sprawdzać włosy.

Wszy nie potrafią skakać ani latać. Nie mogą też przetrwać poza włosami przez bardzo długi czas. Dlatego nie ma potrzeby wpadać w panikę i nie ma potrzeby czyszczenia głowy. Nie ma też potrzeby zatrzymywania dzieci w domu przed szkołą lub kolegami.

Wszy przenoszą się z włosów na włosy, więc dzieci o dłuższych włosach są również bardziej podatne na zakażenie. Oznacza to, że dziewczynki są bardziej narażone na zarażenie się wszami niż chłopcy. Kiedyś wszystkich strzyżono na krótko – i chłopców i dziewczynki. Na szczęście dziś mamy lepsze metody!


Jak wyczesać wszy

Czesanie w poszukiwaniu wszy nie jest trudne i nie jest drogie. Wymaga nieco cierpliwości, ponieważ sprawdzenie i wyczesanie wszy zajmuje około 30 minut i trzeba to powtórzyć kilka razy. Należy więc przygotować się na to, że w sumie na to zadanie trzeba poświęcić kilka godzin.

Do czesania potrzebne będą:

 • Grzebień
 • Odżywka
 • Rolka kuchenna
 • Ręcznik
 • Lupa
 • Spinki do włosów/elastyczne opaski
 • Rozrywka dla dzieci

Grzebień

Gęsty grzebień można kupić w drogerii, aptece lub w internecie. Grzebień może być wykonany z plastiku lub metalu. Mogą mieć krótkie lub długie zęby i mogą wyglądać różnie. Najważniejsze, aby zęby na grzebieniu były blisko siebie - tak, aby wszy się nie prześlizgnęły. Najlepsza odległość między zębami to 0,2 milimetra. Grzebień może się zużyć po użyciu, jeśli jest wykonany z plastiku, więc sprawdzaj go od czasu do czasu. Jeśli zęby są wygięte, czas kupić nowy.

Istnieją pewne gęste grzebienie, w których zęby są dodatkowo zagęszczone. Można ich również używać do wydobywania jaj, ale bardziej ciągnie włosy i może być niewygodny.

Kup grzebień, który sprawdzi się u Ciebie i nie będzie zbytnio ranił Twojego dziecka. Starsze dzieci mogą tolerować nieco twardsze grzebienie, które wyrywają nieco więcej.

Odżywka

Odżywka jest równie ważna jak grzebień. Używasz odżywki, aby włosy były gładkie i proste, dzięki czemu możesz gładko przejechać grzebieniem. Z naszą odżywką nawet uparte, kręcone włosy można łatwo wygładzić.

Kiedy wszy są mokre, nie mogą oddychać. Siedzą więc bardzo spokojnie i zamykają się w sobie. Odżywka sprawia, że przylegają do włosów i nie mogą się poruszać. Teraz możesz łatwo pozbyć się ich z włosów.

Nasz Tea Tree olej jest również antybakteryjny i działa przeciwko swędzeniu i owrzodzeniom skóry głowy.

Lupa i ręcznik papierowy

Kiedy czeszesz włosy, to po to, żeby zrobić dwie rzeczy:

 1. Sprawdzić, czy nie ma wszy
 2. Usunięcie wszy

Podczas czesania włosów, sprawdź, czy nie ma wszy za pomocą szkła powiększającego. Wystarczy zwykła lupa, którą masz w szufladzie. W przeciwnym razie można ją kupić w księgarni lub podobnym sklepie. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie dzieci, które mają lepszy wzrok niż Ty i są zapalonymi łowcami wszy!

Po sprawdzeniu grzebienia pod kątem wszy, wytrzyj go papierowym ręcznikiem. To dlatego, aby wszy, które właśnie usunąłeś, nie osadziły się w innym miejscu na twoich włosach. A więc: rozczesać, sprawdzić, wytrzeć.

Spinki do włosów i ręcznik

Jeśli Twoje dziecko ma długie lub średniej długości włosy, warto zastosować spinki do włosów, dzięki którym będziesz mogła rozczesać pasmo włosów, bez ryzyka, że inne zainfekowane włosy będą na nie spadać. Przymocuj spinki do włosów, aby móc oddzielić pasmo włosów. Owiń ręcznik wokół ramion, aby odżywka i woda nie kapały.

Rozrywka

Czesanie zajmuje około 30 do 45 minut i dla dzieci może być wiecznością. Dobrym pomysłem jest danie im iPada lub magazynu o Kaczorze Donaldzie. To również odwróci ich uwagę, jeśli przypadkowo pociągniesz ich włosy trochę za mocno.


Czesanie w 9 krokach

 1. Zmocz włosy wodą i nałóż odżywkę do włosów z Tea Tree olejem. Umyj włosy jak zwykle. Woda powoduje, że wszy zamykają swój układ oddechowy, a następnie siedzą nieruchomo, gotowe do wyciągnięcia za pomocą twojego grzebienia.
 2. Wyprostuj włosy zwykłą szczotką, aby były gładkie i proste. Nałóż na włosy odżywkę, to bardzo ważne, a następnie wyprostuj włosy zwykłą szczotką, tak aby włosy były gładkie.
 3. Zacznij od przodu i systematycznie pracuj wokół głowy, aż wrócisz na początek. Upewnij się, że przeczesujesz wszystkie włosy i nie pomijasz żadnego miejsca. Najłatwiej jest to zrobić, okrążając głowę kawałek po kawałku. Jeśli masz długie włosy, użyj spinek.
 4. Jednym płynnym ruchem przeciągnij grzebień od nasady aż po same końce. Ważne jest, abyś dotarł do samej nasady włosów. To właśnie tam znajdują się jaja i nimfy. Ciągnij grzebień przez włosy płynnym, spokojnym ruchem, aż do końcówek włosów.
 5. Używaj spinek do włosów, aby dotrzeć do skóry głowy. Długie i średniej długości włosy mogą być trudne do dotarcia do skóry głowy. Dlatego użyj spinek do włosów, aby oddzielić włosy.
 6. Nie zapominaj o przedziałkach, tu również chowają się wszy. Podczas przedzielania włosów nie zapomnij o sprawdzeniu przedziałków. Lepiej trochę dodatkowej pracy niż zmarnowany wysiłek.
 7. Wytrzyj grzebień w wilgotnym ręczniku papierowym za każdym pociągnięciem. Bardzo ważne jest, aby wytrzeć grzebień w wilgotnym ręczniku papierowym, aby nie przenieść po prostu wszy wokół.
 8. Sprawdź w dobrym świetle za pomocą lupy, co wytarłeś. Obejrzyj lupą ręcznik papierowy i grzebień. Czy są tam wszy i jakie, nimfy, dorosłe? Jeśli nie ma wszy, ciesz się i sprawdź ponownie za kilka dni. Jeśli są wszy, kontynuuj czesanie.
 9. Powtórz zabieg 4 razy w ciągu 2 tygodni. Ponieważ wszy mają opisany cykl życiowy - jajo, nimfa, dorosły - nie można mieć pewności, że jest się wolnym od wszy, dopóki przez 2 tygodnie nie znajdzie się następnych wszy.

Skończ czesanie dopiero wtedy, gdy:

 • Nie wyczesywałeś - dorosłych - wszy przez 2 tygodnie
 • Nie znalazłeś żadnych nimf podczas ostatniego czesania

Spray przeciwko wszom na włosy i skórę głowy
Spray profilaktyczny przeciw wszom
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Spray przeciwko wszom na włosy i skórę głowy - Spray profilaktyczny przeciw wszom
Usuwanie wszy olejkiem z drzewa herbacianego i bez środków owadobójczych
Produkt na wszy i gnidy, który działa w ciągu 15 minut
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 79,99 zl
Cena promocyjna Od 79,99 zl Cena regularna
Usuwanie wszy olejkiem z drzewa herbacianego i bez środków owadobójczych - Produkt na wszy i gnidy, który działa w ciągu 15 minut

Produkty Australian Bodycare dostępne są w aptekach oraz w naszym sklepie internetowym.

Odżywka z Tea Tree olejem jest super skuteczna w wyczesywaniu wszy

Nasza odżywka wykonana jest z olejków eterycznych z australijskiego drzewa herbacianego, drzewa, które rośnie tylko tam. Tea Tree olejek jest bezbarwnym olejkiem o kamforowym zapachu. Nasze produkty są łagodne i testowane dermatologicznie, bezpieczne dla każdego. Produkty do skóry i włosów z olejkiem są bardzo popularne same w sobie i są bardzo skuteczne w zwalczaniu wszy.

Olejki z tego drzewa są od wielu lat stosowane lokalnie jako naturalny środek leczniczy, ale w ostatniej dekadzie zaczęto się nimi interesować również naukowo. Wiele badań potwierdziło antyseptyczne i silne działanie olejku. Kliknij na poniższy link, aby dowiedzieć się więcej o działaniu Tea Tree olejku.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20727129

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3480584/


Środek przeciw wszom

Na rynku jest wiele produktów przeciwko wszom. My polecamy 3 produkty od Australian Bodycare. Anti Lice to preparat przeciw wszom, który działa szybko na problem wszy. Potrzebujesz tylko jednego zabiegu z tym produktem, a zabieg trwa tylko 15 minut.

Anti Lice jest wysoce skutecznym środkiem przeciwko wszom i jajom. Anti Lice działa już po jednym zabiegu i jest oparty na Dimethicone, który fizycznie zamyka wszy i jaja, po czym giną. Anti Lice zawiera również olejek z drzewa herbacianego, który przyczynia się do zdrowej skóry głowy. Anti Lice jest wolny od parabenów i środków owadobójczych. Idealny do leczenia wszy u dzieci do 3 roku życia.

Zalecamy stosowanie po Anti Lice szamponu do płukania włosów i sprayu do włosów. Szampon zapobiega, chroni i wzmacnia włosy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia wszawicy - dla całej rodziny. Spray oczyszcza włosy i skórę głowy, jednocześnie zmiękczając włosy i pozostawiając tarczę ochronną.

Zacznij teraz i uwolnij się od wszy w ciągu 2 tygodni

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się trochę więcej o tych paskudnych małych szkodnikach. Posiadanie wszy w domu nie jest katastrofą i nie ma potrzeby panikować. Wszystko, co musisz zrobić, to spędzić z tą sprawą kilka godzin w ciągu 2 tygodni. Zaangażuj dzieci, spraw, aby były "łowcami wszy" z mamą i tatą, a czesanie będzie znacznie łatwiejsze. Nie bój się jednak "przekupić" dzieci jakimiś słodyczami lub czasem na ipadzie, wtedy wszystko pójdzie trochę łatwiej.

Życzymy miłej zabawy i uwolnienia się od wszy!Zestaw przeciw wszom z olejkiem z drzewa herbacianego
3 produkty do szybkiego wyeliminowania wszy
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 219,99 zl
Zestaw przeciw wszom z olejkiem z drzewa herbacianego - 3 produkty do szybkiego wyeliminowania wszy

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie