Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest seks analny?

Anal wywodzi się od łacińskiego słowa oznaczającego odbyt, anus. Seks analny jest więc seksem w okolicach odbytu. Seks analny nie polega tylko na penetracji odbytu, czy to językiem, penisem, dildo czy innymi środkami, ale charakteryzuje się wszelkimi seksualnymi dotykami w okolicach odbytu. Może obejmować również całowanie, dotykanie, przytulanie i pieszczoty. W seks analny mogą angażować się zarówno mężczyźni, jak i kobiety.


Co czujesz podczas seksu analnego - i dlaczego powinieneś to zrobić?

Okolice otworu do odbytu są niezwykle wrażliwe, ponieważ jest to strefa na ciele z dużą ilością zakończeń nerwowych. Dlatego dotykanie tam może być cudownym doznaniem. Seks analny różni się od stosunku waginalnego tym, że penis mężczyzny jest szczelniej uciskany przez odbyt.

Wszyscy mężczyźni mają również prostatę, gruczoł wielkości orzecha włoskiego, znajdujący się w podbrzuszu. Kiedy mężczyzna jest podniecony seksualnie, gruczoł ten lekko pęcznieje, ponieważ otrzymuje zwiększony dopływ krwi. Z odbytu można stymulować prostatę - daje to ogromną przyjemność i inny, a może nawet silniejszy orgazm niż tradycyjny orgazm wytryskowy.

Kobiety również mogą doświadczyć silniejszego orgazmu niż przy zwykłym stosunku, ponieważ stymulowany jest punkt G w odbytnicy. Odbyt znajduje się również blisko pochwy i łechtaczki, a dotykanie odbytu stymuluje tylną ścianę pochwy i tkanki otaczające łechtaczkę.


Czy kobiety lubią seks analny?

Wielu mężczyzn lubi seks analny - może dlatego, że wydaje się on zakazany, odważny i niegrzeczny. Wiele kobiet również lubi seks analny. Ale jednocześnie jest też wiele kobiet, które tego nie robią, ponieważ boją się, że poczują się brudne i mniej seksowne.

Często wynika to z niewiedzy, a więcej o tym, jak przygotować się do udanego stosunku analnego ze swoim partnerem, przeczytasz poniżej.


Seks analny bez bólu - dokładne przygotowanie do seksu analnego to podstawa

Aby seks analny był udanym aktem dla obu stron, ty i twój partner musicie się dokładnie przygotować. Jeśli tego nie zrobisz, może to szybko stać się bolesnym doświadczeniem dla was obojga. Dlatego możesz skorzystać z tych wskazówek, jak wykonywać seks analny:

Higiena seksu analnego - oczyść i umyj odbytnicę

Wiele kobiet w szczególności obawia się, że nie są wystarczająco czyste w odbycie i że doprowadzi to do krępującej sytuacji, jeśli mężczyzna wyciągnie się z kałem na penisie. Jednak w zdecydowanej większości przypadków nie ma się czym przejmować. Jeśli nie odczuwasz potrzeby defekacji, dolna część odbytu jest całkiem czysta.

Jeśli nadal czujesz się trochę nieswojo, weź prysznic i umyj ten obszar dokładnie przed aktem. Bycie czystym z tyłu sprawi również, że o wiele łatwiej będzie ci się poczuć na tyle zrelaksowanym, by odbyć stosunek analny. Umyj się dokładnie wokół odbytu i tuż przy nim, abyś była gotowa na przyjęcie swojego partnera. Użyj antybakteryjnego mydła intymnego, aby zapobiec bakteriom i zapewnić dobrą higienę. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się seksem analnym bez krępujących sytuacji. Polecamy Intim Wash do mycia okolic intymnych przed seksem analnym.

Irygacja kolonijna to również inna opcja, aby poczuć się całkowicie czystym i świeżym. Pamiętaj jednak, że nie powinieneś wykonywać irygacji okrężnicy zbyt często. Odbyt nie jest tylko siedliskiem złych bakterii, ale także dobrych bakterii, które pomagają utrzymać zdrową i naturalną florę bakteryjną. Zbyt częste płukanie sprawi również, że błona śluzowa odbytu stanie się cieńsza i delikatniejsza.

Żel do higieny intymnej z olejkiem z drzewa herbacianego
Mydło intymne przeciw nieprzyjemnemu zapachowi, swędzeniu i pieczeniu w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 59,99 zl
Cena promocyjna Od 59,99 zl Cena regularna
Żel do higieny intymnej z olejkiem z drzewa herbacianego - Mydło intymne przeciw nieprzyjemnemu zapachowi, swędzeniu i pieczeniu w okolicach intymnych

Nie spiesz się

Jednym z najważniejszych czynników dla wspaniałego i udanego seksu analnego jest to, że ty i twój partner poświęcacie swój czas. Cierpliwość jest cnotą, jeśli chodzi o seks analny. Jeśli zamierzasz penetrować swojego partnera, ważne jest, aby był on całkowicie zrelaksowany i czuł się niezwykle pobudzony. Jeśli tak nie jest, seks analny będzie bolesny.

Dlatego poświęć dużo czasu na grę wstępną. Pieśćcie się nawzajem i upewnijcie się, że dobrze się rozgrzewacie. Dla dobrego i udanego seksu analnego ważne jest, aby mięsień zwieracza odbytu całkowicie się rozluźnił. Jeśli tak się nie stanie, może to szybko zamienić przyjemność w ból - funkcją zwieracza jest wyprowadzanie czegoś z jelita, a nie wprowadzanie. Ma on za zadanie utrzymywać kał w jelicie tak długo, jak długo nie siedzisz na toalecie. Mięsień automatycznie wyłącza się, gdy tylko coś próbuje wejść do środka.

Dlatego należy zmęczyć i rozluźnić zwieracz, aby pozwolić czemuś wejść do jelita, a nie wyjść. Baw się i pracuj nad mięśniem palcami, aż w końcu się rozluźni. Masuj wokół otworu odbytu i zapoznaj go z tym aktem, delikatnie wkładając jeden lub więcej palców. Potrzeba dużo czasu, aby uparty mięsień zmęczył się i rozluźnił - więc znów ważna jest cierpliwość.

Używaj dobrego lubrykantu do seksu analnego

Kolejnym ważnym kluczowym składnikiem w seksie analnym, oprócz czasu, jest lubrykant. Błona śluzowa odbytu jest wyjątkowo cienka, więc nie wydziela wydzieliny tak jak pochwa. Dlatego seks analny wymaga lubrykantu - i to w dużej ilości. Brak nawilżenia i lubrykacji jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu podczas stosunku analnego.

Na przykład użyj Australian Bodycare's Intimate Glide, który jest żelem do seksu. Żel zapewnia mnóstwo nawilżenia, dzięki czemu wszystko ślizga się znacznie łatwiej. Jednocześnie Intim Glide przeciwdziała bakteriom, które mogą powodować problemy ze swędzeniem, podrażnieniem lub innym nieprzyjemnym dyskomfortem w odbycie oraz na i wokół penisa po seksie. Dlatego żel pomaga również w zapewnieniu odpowiedniej higieny podczas seksu. Zastosuj obfite ilości wokół odbytu i na penisie mężczyzny.

Poruszaj się delikatnie dzięki relaksującym pozycjom seksu analnego

Niech penis delikatnie wsuwa się w odbyt, bez zbyt mocnego naciskania przez mężczyznę. To jest również miejsce, w którym wszystko powinno przebiegać spokojnie. Gdy penis jest już delikatnie włożony do odbytu, poruszaj się powoli i delikatnie w przód i w tył.

Dobre pozycje do seksu analnego są wtedy, gdy kobieta lub mężczyzna leży na brzuchu. Dzięki temu twój partner może leżeć spokojnie i zrelaksować się. Jeśli jest na czworakach lub w innych pozycjach, wymaga to siły w nogach i udach - a to oznacza, że mięsień zwieracza jest napięty. A to znacznie utrudnia czerpanie przyjemności z tego aktu. Ty i twój partner możecie z tym eksperymentować, gdy już znajdziecie odpowiedni rytm.

Róbcie małe kroki na raz. Jeśli twój partner nie jest gotowy na ruch, możesz też po prostu leżeć spokojnie i pozwolić zwieraczowi i odbytowi przyzwyczaić się do nowych doznań. Małymi krokami będzie łatwiej dostać się do siódmego nieba.

Mycie po seksie analnym

Jeśli ty i twój partner chcecie po seksie analnym przejść do regularnego stosunku waginalnego, ważne jest, abyście pamiętali o wcześniejszym umyciu genitaliów. Jeśli penis mężczyzny zostanie wprowadzony do pochwy kobiety po przejściu przez odbyt, grozi zakażenie pochwy. Wynika to z obcych bakterii i odmiennego środowiska tych dwóch miejsc intymnych. Jeśli używasz prezerwatywy, pamiętaj o jej zmianie, gdy przechodzisz z seksu analnego na waginalny.

Jeśli stosunek ustaje po seksie analnym, nadal warto udać się do toalety, aby opróżnić resztki lubrykantu i nasienia, aby nie doszło do zakażenia.

Zawsze używaj antybakteryjnego mydła intymnego do mycia swoich genitaliów. Antybakteryjne mydło intymne zwalcza bakterie, a tym samym zapobiega nieprzyjemnym problemom spowodowanym przez seks analny. Wypróbuj antybakteryjne mydło intymne od Australian Bodycare, które zawiera naturalny Tea Tree olejek. To mydło zwalcza bakterie i utrzymuje okolice intymne w zdrowiu i czystości. Dobra higiena jest zawsze ważna przed i po seksie analnym.

Żel do higieny intymnej z olejkiem z drzewa herbacianego
Mydło intymne przeciw nieprzyjemnemu zapachowi, swędzeniu i pieczeniu w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 59,99 zl
Cena promocyjna Od 59,99 zl Cena regularna
Żel do higieny intymnej z olejkiem z drzewa herbacianego - Mydło intymne przeciw nieprzyjemnemu zapachowi, swędzeniu i pieczeniu w okolicach intymnych

Problemy ze swędzeniem i podrażnieniami po

Istnieje kilka powodów, dla których wiele osób doświadcza problemów ze swędzeniem i podrażnieniem po seksie. Może to być spowodowane rozdarciem skóry, złą higieną lub czymś innym. Tak czy inaczej, jest to bardzo denerwujące i niekomfortowe. Na szczęście można zaradzić temu problemowi stosując Femi daily, który delikatnie, ale skutecznie łagodzi dyskomfort w okolicach odbytu - czytaj więcej tutaj.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Czy seks analny jest niebezpieczny?

Jednym z niebezpieczeństw związanych z seksem analnym jest to, że zwieracz może pęknąć. O ile dobrze rozgrzejesz zwieracz, tak aby całkowicie się rozluźnił, i użyjesz dużej ilości lubrykantu, tak aby penis nie został wepchnięty do odbytu, nie ma niebezpieczeństwa pęknięcia zwieracza.

Błona śluzowa odbytu jest bardzo cienka - i dlatego bardziej podatna na atak bakterii i wirusów. Dlatego jest to również jedna z głównych obaw związanych z seksem analnym. Jest to jedna z przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa HPV. Wirus ten może powodować raka szyjki macicy u kobiet i raka odbytu podczas seksu analnego. Dlatego też zawsze zaleca się uprawianie seksu analnego z prezerwatywą - czytaj więcej poniżej.


Niezabezpieczony seks analny bez prezerwatywy

Jeśli uprawiasz seks analny bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, istnieje ryzyko rozprzestrzenienia wirusa HPV lub zarażenia się wirusem HIV lub innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. A ponieważ błona śluzowa odbytu jest szczególnie cienka i delikatna, istnieje nieco większe ryzyko zarażenia się STI, jeśli uprawiasz seks analny bez zabezpieczenia.

Dlatego seks analny może być niebezpieczny, jeśli narażasz się na ryzyko infekcji. Na przykład możesz zarazić się wirusem HIV, jeśli na twoim penisie znajdzie się odrobina krwi z odbytu twojego partnera - czyli jeśli oni sami są zarażeni tą chorobą. HIV jest przenoszony nie tylko przez krew, ale także przez nasienie i pre-cum.

Ponieważ wyściółka odbytu jest tak cienka, oznacza to, że zarówno nasienie, jak i pre-cum mogą łatwo przeniknąć przez delikatną błonę i dostać się do krwiobiegu. Nawet jeśli nie ma rozdarcia na błonie śluzowej. Dlatego niezwykle ważne jest, aby podczas seksu analnego używać prezerwatywy - zwłaszcza jeśli nie byłaś badana pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową lub jesteś z partnerem, który nie był badany. Jest to najskuteczniejszy sposób, aby cieszyć się seksem analnym, a jednocześnie zminimalizować ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie