Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym jest smar?

Dobry lubrykant, czyli "lube" to krem, który został opracowany w celu zminimalizowania oporu i suchości podczas stosunku.

Przejdź do: Czy lubrykant pomaga w kierunku suchości pochwy? | Czy lubrykant pomaga przy pleśniawkach pochwy?

Trzy różne rodzaje lubrykantów do stosunku

Istnieją trzy rodzaje lubrykantów, z których każdy ma inne właściwości, odpowiednie do różnych sytuacji:

Lubrykant na bazie wody rozpuszcza się w wodzie i dlatego może być spłukiwany wodą. Jest on łatwo wchłaniany przez skórę. Jeśli używasz prezerwatywy, zalecamy używanie lubrykantu na bazie wody, ponieważ inny rodzaj lubrykantów może spowodować pęknięcie prezerwatywy. Lubrykant na bazie wody zwiększa elastyczność i długowieczność prezerwatywy. Lube na bazie wody można kupić również w wersji smakowej, np. o smaku truskawkowym, lub o działaniu rozgrzewającym.

Lubrykant na bazie silikonu nie zostanie wchłonięty przez skórę i dlatego jest bardziej długotrwały niż ten na bazie wody. Należy pamiętać, że wszystkie lubrykanty na bazie silikonu są odpowiednie do stosowania z prezerwatywą - niektóre rodzaje mogą rozpuścić gumę i zniszczyć prezerwatywę.

Lubrykant na bazie oleju nie rozpuszcza się w wodzie, co oznacza również, że nie można go usunąć wodą. Nie jest tak łatwo wchłaniany przez skórę jak lubrykant na bazie wody. Lubrykant na bazie oleju może również rozpuścić prezerwatywę, co nie czyni go idealną opcją podczas używania prezerwatywy. Lubrykant na bazie oleju może być oparty na wielu różnych rodzajach oleju, np. oleju migdałowym, oleju słonecznikowym lub Tea Tree oleju.

Organiczne lubrykanty - Jeśli wolisz produkty organiczne, możesz łatwo znaleźć organiczny lubrykant. Możesz go poszukać w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością.

Inne rodzaje lubrykantów

Istnieją również lubrykanty, które są produktami mieszanymi, np. woda i silikon.

Oprócz różnych rodzajów lubrykantów, posłużyć mogą także dobrej jakości oleje spożywcze, jak np. olej migdałowy, który może być często stosowany również do pielęgnacji skóry, jako olej do golenia, przy problemach ze skórą głowy, a nawet jako lubrykant.


Dlaczego używasz lubrykantów?

Lubrykant jest opracowany w celu zminimalizowania tarcia, które występuje podczas stosunku - zarówno waginalnego, jak i analnego. Wiele osób nie postrzega tego tarcia jako problemu, ale dla innych lubrykant może być bardzo pomocny.

Suchość w pochwie

Dla kobiet, które zmagają się z suchością pochwy, stosunek płciowy może być zarówno niewygodny, jak i bolesny. Suchość pochwy zazwyczaj występuje z powodu zmian hormonalnych i jest często doświadczana przez kobiety, które przechodzą menopauzę, po ciąży lub potencjalnie z powodu stresu.

Lubrykant może być często używany z powodu problemów z suchością pochwy. Ten może być również stosowany w szpitalach, gdy lekarze są zobowiązani do zainstalowania cewnika. W tym przypadku celem jest również zminimalizowanie tarcia i dyskomfortu, który przychodzi z procedurą.

Pleśniawki

Wiele kobiet zmaga się ze swędzącymi, nieprzyjemnymi pleśniawkami pochwy. Do zakażenia grzybem może dojść po stosunku. Może to nastąpić niezależnie od tego, czy zmagasz się z suchością, czy nie.

Wiele kobiet zmaga się ze swędzącym, niewygodnymi pleśniawkami. Pleśniawki często pojawiają się, ponieważ sperma ma inny odczyn pH niż pochwa.

Wiele kobiet doświadcza również, że po stosunku zwiększa się ilość wydzieliny z pochwy, a pochwa czasami nabiera rybiego zapachu. To może pochodzić od bakterii z penisa mężczyzny. Są to wszystkie nieprzyjemne rzeczy, ale na szczęście nie są niebezpieczne. Jeśli jednak uważasz, że masz pleśniwkę lub infekcję bakteryjną, należy ją leczyć.

Każdy wie, że zapobieganie problemowi zanim się pojawi, jest łatwiejsze i lepsze niż próba wyleczenia już istniejącego. Jeśli masz problemy z zapachem i nietypową wydzieliną po stosunku, lubrykant, który przeciwdziała bakteriom - i który można stosować także wtedy, gdy masz pleśniawki, może być odpowiedzią na Twoje problemy.


Żel na świąd, oparzenia i podrażnienia

Wiele kobiet po seksie doświadcza swędzenia, pieczenia i podrażnienia, co może być dość niekomfortowe. Jeśli seks jest przyczyną problemów, pomocne może być stosowanie żelu, który przeciwdziała suchości pochwy i dyskomfortowi intymnemu. Firma Australian Bodycare opracowała żel, który zawiera Tea Tree olejek. Intim Glide jest testowany dermatologicznie i może pomóc w kierunku suchości i dyskomfortu intymnego, a także dać zaangażowanym osobom zmysłowe, przyjemne doświadczenie.

Intim Glide od Australian Bodycare to lekki, gładki, zmysłowy żel. Zawiera naturalny Tea Tree olejek, który może pomóc w takich problemach jak świąd, suchość i podrażnienia, których wiele kobiet doświadcza podczas i po seksie.

Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu
Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu - Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
Femigel przeciw swędzeniu, zapachowi i suchości pochwy
Odżywczy żel przeciw dyskomfortowi intymnemu i podrażnieniom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Femigel przeciw swędzeniu, zapachowi i suchości pochwy - Odżywczy żel przeciw dyskomfortowi intymnemu i podrażnieniom

Lubrykant dla kobiet w ciąży

Z ciążą może wiązać się wiele dolegliwości i objawów. To coś, z czym może się zgodzić większość kobiet, które były w ciąży. Jednym z najczęstszych problemów jest suchość pochwy. Suchość może wystąpić zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie. To może być niewygodny problem.

Stosuj lubrykant podczas stosunku

Czy doświadczasz suchości związanej z seksem, lubrykant często może być pomocny. Jest całkowicie bezpieczny do stosowania w czasie ciąży. Możesz używać lubrykantu przez całą ciążę, jak również po porodzie. Nie zaszkodzi ani Tobie, ani dziecku, jednak nadal zalecamy, aby przed użyciem lubrykantu w ciąży zapytać lekarza.

Może on doradzić Ci wybór łagodnego lubrykantu na bazie wody, bez parabenów, abyś miała pewność, że nie podrażni on Twojej śluzówki. Jeśli dodatkowo chcesz uchronić się przed swędzeniem i podrażnieniami, możesz wybrać lubrykant, który przeciwdziała bakteriom oraz zapobiega suchości i podrażnieniom. Można to znaleźć na przykład w lubrykanach z Tea Tree olejkiem.


Czy lubrykant pomaga w kierunku suchości pochwy?

Głównym celem lubrykantu jest zminimalizowanie tarcia i dyskomfortu podczas seksu. Tarcie zwiększa się - i jest bardziej bolesne - gdy cierpisz z powodu suchości pochwy. Może to doprowadzić do tego, że twoje doświadczenie seksualne będzie bardziej bolesne niż przyjemne. Jeśli zmagasz się z suchością pochwy, dobry lubrykant może zdecydowanie Ci pomóc. Przeczytaj więcej poniżej.

Suchość pochwy: objawy, przyczyny i leczenie

Objawami suchości pochwy jest zazwyczaj świąd, podrażnienie i uczucie pieczenia oraz ból i/lub skłonność do krwawienia podczas stosunku. Suchość w pochwie jest zazwyczaj spowodowana brakiem hormonów, które wpływają na błonę śluzową, przez co staje się ona cieńsza, mniej elastyczna i bardziej podatna na uszkodzenia. Suchość pochwy częściej dotyka kobiety przechodzące przez menopauzę, ciążę lub karmiące piersią. W niektórych przypadkach suchość może pojawić się również z powodu palenia papierosów, zaburzeń odżywiania lub radioterapii/chemioterapii.

Suchość pochwy może być leczona estrogenami; poprzez tabletki lub krem. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o problemie, dzięki czemu otrzymasz odpowiednie leczenie. Unikaj używania do pielęgnacji intymnej mydła, z wyjątkiem mydła intymnego o odpowiednim poziomie pH. Nie słuchaj starych mitów o stosowaniu jogurtu, octu lub innych produktów spożywczych na części intymne. To nie pomoże, a może nawet pogłębić problem.

Lubrykant nie usunie całkowicie problemu, ale może być pomocny w zapewnieniu dodatkowego nawilżenia i poślizgu podczas stosunku. Coś, co Twój lekarz również zaleciłby Ci do stosowania.

Intim glide od Australian Bodycare to żel zawierający Tea Tree olejek, który zapewnia dodatkowe nawilżenie podczas seksu, a tym samym pomaga przy suchości pochwy. Olejek ten jest z przeciwdziałania bakteriom oraz zapobiegania swędzeniu i podrażnieniom skóry.


Czy lubrykant pomaga w kierunku pleśniawek pochwy?

Pleśniawki pochwy to dolegliwość, której wiele kobiet doświadcza w ciągu swojego życia. Dla wielu kobiet pleśniawka pochwy jest ciągłym, powracającym problemem.

Pleśniawki pochwy: objawy, przyczyny i leczenie

Klasyczne objawy pleśniawki pochwy to uczucie swędzenia/pieczenia, ból przy oddawaniu moczu, zmiana wydzieliny i ból podczas stosunku. Jest to bardzo niekomfortowy stan, w którym można się znaleźć.

Pleśniawki pochwy są spowodowane zakażeniem grzybem drożdżowym Candida Albicans. Jeśli naturalna równowaga w strefie intymnej zostanie zaburzona, grzyb będzie mógł się rozwijać i wywoływać infekcję z wieloma drażniącymi objawami. Jedną z najczęstszych przyczyn pleśniawek są zmiany hormonalne w czasie ciąży. Wiele osób doświadcza również pleśniawek związanych z seksem. Jednak leczenie penicyliną, cukrzyca i osłabiony układ odpornościowy mogą również pomóc grzybowi w rozwoju.

Pleśniawka jest medycznie leczona czopkami dopochwowymi i kremem, i czasami też tabletkami. Jeśli pierwszy raz, doświadczając objawów pleśniawki, odwiedz lekarza. Jeśli doświadczasz objawów ponownie, możesz udać się prosto do apteki i uzyskać coś na leczenie, nie tracąc czasu.

Żel w kierunku suchości i swędzenia

Wiele kobiet odczuwa swędzenie i podrażnienie po stosunku. Inne mogą doświadczyć rybiego zapachu z pochwy, a także śmierdzącej wydzieliny po stosunku. Może to być spowodowane przez bakterie z penisa mężczyzny.

Intim Glide od Australian Bodycare z Tea Tree olejkiem, jest skuteczny przeciwko swędzeniu i podrażnieniom, a także zapewnia dużo potrzebnej wilgoci podczas aktu seksualnego. Tea Tree olejek jest dobrze znany z przeciwdziałania bakteriom i zapobiegania swędzeniu i podrażnieniom skóry.

Produkty z Tea Tree olejkiem zawierają w 100% naturalne substancje czynne. Czy cierpisz z powodu swędzenia i podrażnienia? Wypróbowanie żelu z Tea Tree olejkiem może być dobrym pomysłem.


Gdzie można kupić lubrykant?

Lubrykat można kupić w aptekach i w licznych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Zawsze można poprosić sprzedawców o radę, podczas poszukiwania odpowiedniego lubrykantu dla siebie. W ten sposób można mieć pewność, że zakupiony lubrykant jest tym właściwym.

Czy cierpisz na swędzenie i podrażnienia podczas stosunku i dlatego chcesz spróbować Intim Glide z Tea Tree olejkiem od Australian Bodycare, można go łatwo zamówić w aptece lub w naszym sklepie internetowym.

Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu
Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Lubrykanty na bazie wody przeciw suchości, swędzeniu i szczypaniu - Naturalny żel intymny przeciw suchości w okolicach intymnych

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie