Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym jest suchość pochwy?

Kiedy dziewczęta i kobiety osiągają dojrzałość płciową, organizm zaczyna wytwarzać estrogen w jajnikach. Ta produkcja trwa, dopóki kobieta nie osiągnie menopauzy. Wytwarzanie estrogenu powoduje, że błona śluzowa pochwy zwilża się i tworzy wydzielinę. Ta wilgoć działa również jako naturalny lubrykant podczas stosunku.

Dlatego po ustaniu produkcji estrogenów wiele kobiet doświadcza suchości błon śluzowych pochwy (błony śluzowe pochwy stają się cieńsze, co zmniejsza ilość wydzieliny z pochwy).

Problem charakteryzuje się kłuciem i swędzeniem, a podczas stosunku płciowego lub po nim może również wystąpić ból lub krwawienie. To bardzo irytujące i niewygodne. W rzeczywistości suchość skóry jest najczęstszą przyczyną bólu podczas stosunku.

Wiele kobiet uważa, że ​​suchość pochwy to coś, z czym muszą się jakoś nauczyć żyć. Nie wchodzi to w ogóle w gre, ponieważ jest wiele dostępnych i skutecznych zabiegów, w tym lubrykanty i kremy / żele.


Jak leczyć suchość pochwy

Jeśli jesteś jedną z wielu kobiet, które cierpią z powodu suchości pochwy lub bolesności pochwy, nie ma absolutnie żadnego powodu, aby po prostu żyć z podrażnieniem i dyskomfortem. Istnieje wiele dobrych sposobów rozwiązania tego problemu.

Pytanie brzmi, czy chcesz wypróbować tradycyjne kuracje hormonalne, czy spróbować stosować miejscowe kremy lecznicze z naturalnymi składnikami. Oczywiście zawsze dobrze jest wcześniej skonsultować się z lekarzem w sprawie różnych opcji.

Zawsze możesz zapytać w aptece lub w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych dostępnych produktach.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Leczenie hormonalne- miejscowe lub ogólne

Jeśli pójdziesz do lekarza, leczenie problemów menopauzalnych będzie często terapią hormonalną, która zastępuje naturalną - i osłabioną - produkcję hormonów (estrogenu i / lub progestagenu). Może mieć postać ogólnej kuracji całego ciała lub leczenia miejscowego, takiego jak pigułki, tabletki dopochwowe lub kremy / żele.

Istnieje kilka różnych problemów, które mogą wystąpić z powodu menopauzy, więc niektóre kobiety mogą preferować ogólne leczenie, które działa na wszystkie ich objawy. Z drugiej strony, jeśli występuje pojedynczy problem, taki jak suchość pochwy, wielu woli po prostu leczyć jeden objaw.

Terapia hormonalna ma zarówno zalety, jak i wady. Dla niektórych kobiet to dobre rozwiązanie ich ogólnych problemów, ale inne nie chcą zmieniać poziomu hormonów ani ich zastępować.

Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które mogą skutecznie leczyć suchość pochwy.

Femigel od Australian Bodycare to lekki, gładki żel. Zawiera naturalny składnik: olejek z drzewa herbacianego, który może rozwiązać problemy, których wiele kobiet doświadcza na zewnętrznych narządach płciowych, w tym swędzenie, pieczenie, suchość i podrażnienie.

Femigel jest lekarstwem na objawy, podczas gdy Femi daily jest stosowany codziennie, aby  w pierwszej kolejności zapobiec problemowi.

Femigel na suchość i dyskomfort intymny

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli doświadczasz problemów z suchością pochwy i na wargach sromowych- czasami towarzyszy im świąd, podrażnienie i inne dolegliwości. Zdecydowanie powinnaś szukać leczenia, a nie cierpieć w milczeniu. Na szczęście dyskomfort można złagodzić na wiele sposobów.

Olejek z drzewa herbacianego to dobrze znany środek na swędzenie, podrażnienia, suchość i inne choroby skóry. Femigel od Australian Bodycare to żel na bazie wody, bez hormonów, zawierający olejek z drzewa herbacianego.

Żel zapobiega swędzeniu, podrażnieniom i wysuszeniu ujścia pochwy oraz pomaga przywrócić nawilżenie i elastyczność pochwy.

Udowodniono, że Femigel łagodzi dyskomfort intymny.

Femigel został przebadany dermatologicznie i ginekologicznie w 4-tygodniowym badaniu klinicznym.

Badanie wykazało następujące wyniki od kobiet, które stosowały Femigel:

  •  100% kobiet stwierdziło, że Femigel wyeliminował swędzenie.
  •  94% kobiet stwierdziło, że Femigel wyeliminował suchość.
  •  94% kobiet stwierdziło, że Femigel eliminuje podrażnienia.
  •  88% kobiet stwierdziło, że Femigel eliminuje niepożądane zapachy.

Jeśli wystąpią łagodne objawy, zaleca się stosowanie leku Femigel raz na trzy dni. W przypadku cięższych objawów żel można nakładać dwa razy dziennie.

Ponieważ Femigel jest wykonany w 100% z naturalnych składników, może być używany przez długi czas - a nawet przez cały czas.

Z drugiej strony tradycyjne leki można stosować tylko przez ograniczony czas. Po tym czasie organizm musi odpocząć, zanim będzie można wznowić leczenie.

Lubrykanty na suchość pochwy

Jeśli cierpisz na suchość pochwy, zazwyczaj odczuwasz ból i / lub niewielkie krwawienie podczas lub po stosunku. Jest to niewygodne i może wpłynąć na Twój związek i jakość życia. Nie ma powodu, aby pozwolić, aby wpłynęło to na Ciebie w ten sposób, ponieważ istnieją sposoby rozwiązania problemu.

Lubrykanty mają na celu zmniejszenie tarcia występującego podczas stosunku płciowego. Dostępnych jest wiele różnych typów i marek smarów. Jeśli wolisz żele wykonane z naturalnych składników, wypróbuj Intim Glide od Australian Bodycare.

Intim Glide zawiera olejek z drzewa herbacianego, o którym wiadomo, że skutecznie przeciwdziała swędzeniu i podrażnieniom. Żel nawilża i dlatego jest idealny do leczenia suchości.

Jeśli masz problemy tylko z suchością pochwy podczas seksu, żel będzie świetnym sposobem na jej złagodzenie. Jeśli z drugiej strony masz problemy z suchością pochwy na co dzień, nawilżacz nie rozwiąże problemu.

Bardziej odpowiednią metodą może być krem ​​lub żel, taki jak Femigel, który pomaga podczas leczenia samego problemu, a nie tylko objaw.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Jak zapobiegać suchości okolic intymnych

Czy czasami odczuwasz suchość pochwy, od dawna cierpisz z powodu problemu albo dopiero się jej pozbyłaś? Jeśli tak, dobrze jest wiedzieć, co możesz zrobić, aby tego uniknąć w przyszłości. Można wiele zrobić, aby zapobiec suchości pochwy.

Lubisz dokładnie myć swoje genitalia? Jeśli tak, powinnaś bardzo uważać na produkty, których używasz, chyba że używasz tylko wody. Oczywiście, chociaż ważne jest, aby zachować dobrą higienę, ważne jest również, aby nie myć się zbyt dokładnie. Może to nadmiernie wysuszyć skórę i naruszyć naturalną równowagę bakteryjną; powoduje to suchość pochwy.

Jeśli chcesz używać mydła, ważne jest, aby używać tylko łagodnego i przyjaznego dla skóry mydła intymnego o odpowiednim pH.

Domowe legendy, które zalecają leczenie suchości pochwy jogurtem, octem i innymi produktami gospodarstwa domowego, nie są zalecane. Mogą one pogorszyć problem.

Jednak samo mycie dobrym mydłem do higieny intymnej nie zapobiegnie wysuszeniu pochwy. Jeśli chcesz zrobić więcej, aby zapobiec wysuszeniu, możesz przyzwyczaić się do codziennego stosowania dobrego i przyjaznego dla skóry żelu intymnego na genitalia.

Femi daily od Australian Bodycare to łagodny i przyjazny dla skóry żel zawierający olejek z drzewa herbacianego, który przeciwdziała wysuszaniu, swędzeniu, podrażnieniom i niepożądanym zapachom zewnętrznych okolic intymnych. Femi daily można stosować profilaktycznie na suchość skóry.

Jeśli podczas seksu odczuwasz suchość, możesz użyć lubrykantu. Intim Glide od Australian Bodycare to oczywisty wybór: to lekki, gładki żel. Zawiera naturalny składnik olejku z drzewa herbacianego, który może łagodzić problemy, w tym swędzenie, pieczenie, suchość i podrażnienia, których wiele kobiet doświadcza na zewnętrznych narządach płciowych.

Jeśli masz problemy z suchością pochwy poza stosunkiem płciowym, być może będziesz musiała zrobić trochę więcej, aby rozwiązać ten problem. Jeśli Cię to dotyczy, produkt taki jak Femigel jest dobrym wyborem.


Jak uniknąć bólu podczas stosunku

Suchość pochwy jest najczęstszą przyczyną bólu podczas stosunku. To niewygodny problem, który zbyt często znacząco wpływa na relacje i jakość życia. Niestety, jest to coś, czego doświadczy nawet połowa wszystkich kobiet po menopauzie. Dzieje się tak, ponieważ gdy ustaje produkcja estrogenu, a pochwa często staje się sucha i podrażniona.

Jeśli masz problemy z suchością pochwy, możesz również odczuwać pieczenie i swędzenie w pochwie oraz ból i / lub dyskomfort podczas stosunku.

W większości przypadków żel rozwiązuje problem, ponieważ jest specjalnie opracowany w celu zmniejszenia tarcia występującego podczas seksu - gdy skóra jest sucha, tarcie jest większe.

Jeśli wolisz żel z naturalnymi składnikami, wypróbuj Intim Glide od Australian Bodycare. Zawiera olejek z drzewa herbacianego, o którym wiadomo, że skutecznie przeciwdziała swędzeniu i podrażnieniom. Ponadto żel zapewnia dodatkowe nawilżenie, dzięki czemu nie odczuwa się suchości w pochwie.

Intim Glide służy do współżycia. Jeśli jednak chcesz codziennie zapobiegać suchości pochwy i leczyć ją, możesz stosować Femi daily i Femigel, które nawilżają i zwalczają swędzenie, pieczenie i suchość.


Kto doświadcza suchości pochwy?

Wiele kobiet wie o suchości pochwy. Nieco ponad połowa kobiet odczuwa suchość w okresie menopauzy. Co więcej, są też kobiety, które odczuwają suchość pochwy podczas ciąży lub karmienia piersią.

Suchość może również wystąpić z powodu zmiany równowagi hormonalnej lub z powodu zaburzeń hormonalnych. Na przykład leczenie nowotworów (chemioterapia lub radioterapia) może powodować suchość pochwy. W niektórych przypadkach może wystąpić suchość z powodu palenia papierosów lub zaburzeń odżywiania.

Jednak głównymi przyczynami suchości pochwy są zmniejszona produkcja estrogenu lub brak równowagi hormonalnej.

Suchość pochwy jest również znana w medycynie jako atrofia pochwy.


O menopauzie i suchości pochwy

Suchość w pochwie to coś, czego doświadczają szczególnie kobiety w okresie menopauzy. Szacuje się, że nawet połowa kobiet, które przeszły menopauzę, doświadcza suchości pochwy.

Jest to niewygodne, bardzo denerwujące i często wpływa na jakość Twojego życia. Ale nie ma powodu, aby po prostu męczyć się z tym problemem, kiedy jest wiele możliwości, jego rozwiązania.

Podczas seksu lubrykant może być bardzo skuteczny. Suchość można też zwalczyć dobrym żelem do okolic intymnych.

Femigel jest przyjaznym dla skóry żelem, który wraz z Femi daily, zawiera naturalny składnik: olejek z drzewa herbacianego, o którym wiadomo, że skutecznie przeciwdziała swędzeniu, pieczeniu, podrażnieniom i wysuszeniu.


FAQ na temat suchości pochwy

Co powoduje suchość pochwy?

Suchość w pochwie występuje, gdy produkcja estrogenu w jajnikach ustaje lub jest zmniejszona. Dzieje się tak, gdy kobiety osiągają menopauzę. Ponadto, podczas ciąży lub karmienia piersią mogą wystąpić niższe poziomy estrogenu. Są też kobiety, które odczuwają suchość pochwy podczas leczenia nowotworu (chemioterapia lub radioterapia). I wreszcie przyczyną może być również palenie papierosów lub zaburzenia odżywiania, chociaż zdarza się to rzadko.


Czym leczyć suchość pochwy?

Produkcja estrogenu powoduje, że błony śluzowe pochwy stają się wilgotne. Kiedy ustanie produkcja estrogenu, pochwa staje się sucha, co może być bardzo frustrujące. Suchość można leczyć na dwa różne sposoby: leczenie hormonalne w celu zastąpienia estrogenu i leczenie miejscowe, takie jak lubrykanty, kojące kremy i żele.


Jak uniknąć suchości pochwy?

Suchość w pochwie jest w większości przypadków spowodowana zmniejszeniem produkcji estrogenu, na co nie masz wpływu. Ale z drugiej strony możesz zrobić coś, aby suchość nie stała się powtarzającym się problemem. Możesz to zrobić, stosując codziennie, przyjazny dla skóry i łagodny, krem ​​intymny, który zapobiega wysuszaniu, swędzeniu i podrażnieniom. W tym celu na zewnętrzne narządy płciowe nakłada się codziennie Femi z kremu Australian Bodycare, który zawiera olejek z drzewa herbacianego.


Czym jest suchość pochwy?

W medycynie suchość pochwy nazywana jest atrofią pochwy. Główną przyczyną suchości pochwy jest obniżony poziom lub brak estrogenu lub brak równowagi hormonalnej. Po menopauzie nawet połowa kobiet doświadcza suchości pochwy. Ponadto są też kobiety, u których występuje suchość pochwy podczas ciąży lub karmienia piersią.


Czy możesz samodzielnie leczyć suchość pochwy?

Na szczęście można wiele zrobić, aby leczyć lub zapobiegać suchości pochwy. Podczas stosunku możesz użyć dobrego lubrykantu, który dodaje bardzo potrzebnej wilgoci. Dodatkowo możesz codziennie stosować krem ​​/ żel, aby zapobiec wysuszeniu, swędzeniu, pieczeniu i podrażnieniom, jednocześnie dodając nawilżenie. Na przykład Femigel i Femi dialy to łagodne i przyjazne dla skóry kremy z naturalnym składnikiem: Olejkiem z Drzewa Herbacianego. Wiemy, że australijski olejek z drzewa herbacianego skutecznie przeciwdziała swędzeniu, pieczeniu i innym problemom skórnym.

Zestaw produktów do higieny intymnej
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw produktów do higieny intymnej - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające wysuszaniu, zapachowi, swędzeniu i innym dyskomfortom intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie