Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Masz problemy ze śmierdzącymi stopami?

Śmierdzące stopy, to bardzo krępujący problem. Koledzy, którzy marszczą nos, gdy przechodzą obok lub letnia randka, która traci iskrę, gdy tylko okropny zapach uderza w nozdrza. Pot ze stóp i z tym związane okropne zapachy mogą wpływać na nas wszystkich - młodych i starszych, mężczyzn i kobiety.

Przyczyna jest zawsze taka sama; wilgoć, pot i bakterie. Niektórzy z nas po prostu bardziej się pocą, a z potem niestety wiąże się brzydki zapach. Na szczęście pomoc jest dostępna. Tutaj znajdziesz 5 bezpiecznych metod, które eliminują brzydki zapach stóp i przywracają Ci pewność siebie.

Zestaw kosmetyków na pocące się i śmierdzące stopy
3 skuteczne produkty na śmierdzące stopy i buty
+15.000 recenzji
Cena regularna 144,99 zl
Cena promocyjna 144,99 zl Cena regularna 189,99 zl
Zestaw kosmetyków na pocące się i śmierdzące stopy - 3 skuteczne produkty na śmierdzące stopy i buty

5 dobrych wskazówek na śmierdzące stopy

Śmierdzące stopy pojawiają się, ponieważ pocimy się na stopach. W rzeczywistości dużo pocimy się na stopach w ramach regulacji temperatury naszego ciała. W zwykły dzień możesz wypocić pełną szklankę płynu. Jeśli pot nie może odparować, osadza się w skarpetkach i butach.

Wilgotne stopy i buty zapewniają doskonałe warunki dla rozwoju bakterii. Bakterie rozwijają się i zamieniają pot w kwas masłowy. To właśnie ten kwas nadaje charakterystyczny zjełczały zapach. Dlatego ważne jest, aby usunąć bakterie odpowiedzialne za ten nieprzyjemny zapach.

To właśnie powoduje śmierdzące stopy

Pot gwarantuje wilgotne palce u stóp, które uwielbiają bakterie. Przyczyną wilgoci jest zwykle:

  1. Dużo pocisz się w butach
  2. Pot nie może odparować
  3. Nosisz buty przez długi czas

W szczególności istnieją dwie sytuacje, w których pojawia się brzydki zapach stóp: kiedy jesteśmy w pracy i latem, kiedy dużo się pocimy. Najłatwiej byłoby po prostu zrzucić buty i skarpetki i pozwolić stopom zaczerpnąć świeżego powietrza. Tylko nie rób tego nigdy w obecności szefa! 


Jak pozbyć się śmierdzących stóp

1. Często zmieniaj buty i pozwól stopom się przewietrzyć

Największym winowajcą są twoje buty. Zwłaszcza buty, w których bardzo się pocisz. Twoje stopy nie lubią zamkniętego buta, zwłaszcza przez 8 godzin każdego dnia w pracy. Jest jeszcze gorzej, jeśli wykonujesz ciężką fizycznie pracę, podczas której dużo się pocisz. Zrób sobie przysługę i daj odpocząć stopom.

Może wydawać się to niepokojące, ponieważ twoje stopy mają przykry zapach, ale przyzwyczaj się do zdejmowania obuwia w ciągu dnia w pracy. Jeśli boisz się brzydkiego zapachu, zacznij dzień w biurze bez butów. Staraj się zdejmować buty na co najmniej 5 minut co godzinę. Pozwól stopom przewietrzyć się i ostygnąć. To działa.

Niektóre buty do biegania i sandały latem to bomby bakteryjne. Buty do biegania - ponieważ pocisz się podczas biegania, a sandały - ponieważ dotykasz ich bezpośrednio swoją stopą. Najgorsze jest to, że nosisz je przez cały dzień. Często zmieniaj buty i nie używaj butów biegowych i treningowych jako obuwia codziennego. Jeśli używasz sandałów, warto bardzo dokładnie myć stopy kilka razy dziennie.

2. Olejek z Drzewa Herbacianego na śmierdzące stopy

Usuń bakterie powodujące nieprzyjemny zapach   

Olejek z Drzewa Herbacianego to olejek z australijskiego Drzewa Herbacianego. Drzewo to rośnie tylko w Australii i od wieków jest używane przez miejscowych jako całkowicie naturalny środek leczniczy. Olejek z Drzewa Herbacianego znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i jest bardzo popularny przy usuwaniu bakterii.

Produkty z olejku z drzewa herbacianego są stosowane bezpośrednio na stopach, aby usunąć bakterie, które powodują cuchnące stopy. Umyj stopy jak zwykle, ale zastąp mydło body wash z Olejkiem z Drzewa Herbacianego. Skutecznie wypłukuje pot i bakterie. Następnie dokładnie osusz stopy i nawilż je kremem z Olejkiem z Drzewa Herbacianego. Krem nawilża i uzupełnia naturalne natłuszczenie skóry na stopach.

Kąpiel do stóp z Olejkiem z Drzewa Herbacianego

Na koniec możesz dodać kilka kropli skoncentrowanego Olejku z Drzewa Herbacianego do kąpieli stóp. Ma to ten sam efekt antyseptyczny. Uważaj tylko, aby nie moczyć stop zbyt długo. Nie więcej niż 5 minut, ponieważ ryzykujesz utratę Twoich naturalnych olejków, które chronią skórę przed bakteriami.

 

Użyj Foot cream z Olejkiem z Drzewa Herbacianego

Australian Bodycare Foot Cream z Olejkiem z Drzewa Herbacianego zapewnia, że ​​Twoje stopy zachowują nawilżenie i naturalną sprężystość skóry. Gwarantuje, że ​​stopy nie będą wysuszone, a pięty popękane.

Zestaw kosmetyków na pocące się i śmierdzące stopy
3 skuteczne produkty na śmierdzące stopy i buty
+15.000 recenzji
Cena regularna 144,99 zl
Cena promocyjna 144,99 zl Cena regularna 189,99 zl
Zestaw kosmetyków na pocące się i śmierdzące stopy - 3 skuteczne produkty na śmierdzące stopy i buty

3. Noś specjalne antybakteryjne skarpety i wkładki

Jeśli chcesz mieć dodatkową warstwę ochronną, aby móc zdjąć buty bez następującego brzydkiego zapachu, dobrym rozwiązaniem są skarpetki antybakteryjne. Wybierz skarpetki wykonane z bambusa lub czystej bawełny. Badania wykazują, że bambus zasysa do 8 razy więcej wilgoci ze stóp niż zwykłe skarpetki.

Możesz również znaleźć skarpetki, które są wykonane z gładkich materiałów, ale są uszyte w taki sposób, że pot łatwo się odprowadza, a stopy mają większy przepływ powietrza. Te rodzaje skarpet są twardsze niż skarpetki bambusowe i dlatego świetnie sprawdzają się, gdy potrzebujesz być aktywnym w pracy lub w czasie wolnym.

Inną opcją jest zakup wkładki skórzanej z węglem aktywnym. Skóra znacznie lepiej odstrasza bakterie i nieprzyjemne zapachy, a węgiel aktywny neutralizuje zapach. Ogólnie rzecz biorąc, buty wykonane ze skóry lub płótna są lepsze niż buty wykonane z materiałów syntetycznych.


Dobre, domowe środki na śmierdzące stopy

4. Proszek do Pieczenia

Proszek do pieczenia jest znany ze swojej zdolności pochłaniania wilgoci i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Dodanie proszku do pieczenia do lodówki to znany sposób na usunięcie nieprzyjemnych zapachów żywności. Pot i śmierdzące stopy nie są wyjątkiem. Prawie każdy ma proszek do pieczenia w swojej kuchni - jeśli nie, kup go - bo może uchronić Cię przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Może również usuwać plamy. Co więcej, jest wyjątkowo skuteczny w walce z potem i śmierdzącymi stopami.

Zacznij od umycia stóp i dokładnego ich wysuszenia. Powinny one być całkowicie suche. Następnie posyp je odrobiną proszku do pieczenia i załóż skarpetki.

Możesz również umyć buty w wodzie z dodatkiem proszku do pieczenia. Pozostaw je do wyschnięcia, a następnie posyp podeszwę proszkiem do pieczenia i przykryj suchą szmatką. Proszek powinien usunąć zapachy.

Proszek do pieczenia działa też zapobiegawczo. Twoje stopy będą się mniej pocić, a proszek do pieczenia wchłonie zapach potu, zanim się rozwinie.


5. Soda (Wodorowęglan Sodu)

Soda to kolejny produkt kuchenny, który większości z nas kojarzy się z dobrym, staromodnym wypiekiem ciast. Podgrzana i zmieszana z cieczą soda uwalnia CO2. Powoduje wyrastanie ciasta, a także eliminuje zapachy.

Soda jest bardzo skuteczna jako środek do usuwania zapachów i jest całkowicie nieszkodliwa. Jeśli cierpisz na nieświeży oddech, możesz nawet przepłukać gardło łyżeczką sody rozpuszczoną w pół szklanki wody. Wtedy zapach zniknie całkowicie, a nie tylko zamaskowany.

Możesz zrobić to samo ze swoimi śmierdzącymi skarpetami i butami. Wystarczy posypać buty odrobiną sody, gdy ich nie używasz, a następnie wyczyścić przed założeniem. Zapach zniknie. Soda jest tak skuteczna, że może usunąć nawet najgorsze zapachy. Spróbuj, zanim wyrzucisz śmierdzące buty do kosza. To rozwiązanie kosztuje najwyżej kilka złotych.

Zestaw kosmetyków na pocące się i śmierdzące stopy
3 skuteczne produkty na śmierdzące stopy i buty
+15.000 recenzji
Cena regularna 144,99 zl
Cena promocyjna 144,99 zl Cena regularna 189,99 zl
Zestaw kosmetyków na pocące się i śmierdzące stopy - 3 skuteczne produkty na śmierdzące stopy i buty

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie