Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Każdy z nas zna tę sytuację. Wracasz do domu po pracy lub szybkiej przebieżce i zdejmujesz buty. Wtedy Twoje ciało zaczyna dawać Ci znać o częściach, które zostały nadwyrężone i wymagają uwagi i opieki. Stopy mogą boleć po całodniowym przebywaniu w butach i wykonywaniu wielu czynności.

Wtedy kąpiel stóp może być bardzo kusząca - wygodna i kojąca dla obolałych stóp, i jest relaksująca po tym, jak niosły cię przez długi dzień. Ale tak naprawdę tradycyjna, długa, gorąca kąpiel stóp nie jest zbyt dobra dla Twoich stóp. Jest kilka powodów.


Woda wysusza skórę

Przede wszystkim, woda nie jest dobra dla skóry. Długotrwałe wystawienie skóry na działanie ciepła - a zwłaszcza gorącej wody, jak w przypadku kąpieli stóp - powoduje jej wysuszenie. Podczas długiej kąpieli stóp woda wchłania naturalne, ochronne tłuszcze znajdujące się w skórze i sprawia, że stopy stają się suche.

Jeżeli zażywasz kąpieli stóp, aby zmiękczyć twardą skórę, to musisz się jeszcze raz zastanowić, zanim nalejesz gorącą wodę do dużej miski i usiądziesz w swoim ulubionym fotelu. Jeśli korzystasz z kąpieli do stóp, aby zmiękczyć twardą skórę, a następnie usuwasz ją pilnikiem do stóp, pumeksem lub podobnymi rzeczami, to długotrwały efekt jest dokładnie odwrotny od zamierzonego. Po prostu na twoich stopach pozostanie jeszcze więcej twardej skóry.

Powodem powstawania twardej skóry na stopach jest fakt, że stopy tworzą twardą skórę, aby zrekompensować nacisk, obciążenie i tarcie. Prawdopodobnie zauważyłeś, że jeśli latem często chodzisz boso, to masz bardzo dużo twardej skóry. Za każdym razem, gdy spiłowujesz twardą skórę, wywierasz nacisk na stopy i one tym samym wytwarzają jeszcze więcej twardej skóry, reagując tak, jakby potrzebna była dodatkowa ochrona.

Twarda skóra na stopach jest więc naturalną reakcją na zewnętrzny nacisk na stopy. Dlatego właśnie szczególnie ważne jest, aby zmniejszyć, a nie zwiększyć obciążenie skóry poprzez stosowanie pilnika do stóp po kąpieli.

Kąpiel stóp nie jest również zbyt korzystna dla paznokci, poprzez moczenie ich przez pół godziny lub dłużej w gorącej wodzie, ponieważ tracą one naturalne olejki, które pomagają im zachować zdrowie.


Jak uzyskać miękkie stopy

Sekretem miękkich stóp jest dobry krem, i to w dużych ilościach. Możesz użyć naszego Kremu do stóp z unikalną kombinacją składników aktywnych: 10% mocznika, 10% masła shea i naturalnego Tea Tree olejku. Zmiękcza to suchą skórę i ogranicza powstawanie nowego, twardego naskórka.

Jednocześnie, dzięki zawartości naturalnego Tea Tree olejku, krem do stóp zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzyjemnego zapachu stóp. Kontroluje on bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Sposób użycia kremu do stóp polega na wmasowaniu go w czyste, suche stopy, aż do wchłonięcia. Krem szybko wnika w głąb i pozostawia skórę stóp miękką.

Nie wystarczy wcierać krem w stopy raz na tydzień lub nawet rzadziej. Stopy muszą być smarowane bogatym, odżywczym kremem co najmniej raz dziennie, a najlepiej dwa razy. Wcieraj krem w stopy zarówno rano, jak i wieczorem - nałóż odpowiednią warstwę na całą stopę, ale nie między palcami, które łatwo mogą stać się zbyt wilgotne. Najlepiej jest utrzymywać ten obszar całkowicie suchy, żeby nie ryzykować pojawienia się grzybicy stóp.

Rano można użyć zwykłego zmiękczającego i nawilżającego kremu do stóp, aby przygotować stopy do pracy w ciągu dnia. Następnie, w ramach wieczornej pielęgnacji stóp, można zastosować preparat do stóp i pięt, który jest bardziej lepki, ale odżywia stopy przez całą noc, podczas snu. 

Bardzo dobrym pomysłem jest wejście w regularną rutynę, nakładanie kremu na stopy każdego dnia i dbanie o nie w szczególny sposób. Stopy stopniowo staną się bardziej atrakcyjne, a ryzyko ponownego pojawienia się twardej skóry zostanie zminimalizowane.

Krem do stóp 10% mocznik
Odżywczy krem do stóp z 100% naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Krem do stóp 10% mocznik - Odżywczy krem do stóp z 100% naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego

Krem na popękane pięty

Jeśli masz szorstkie, popękane pięty, zalecamy intensywną pielęgnację z Heel Repair. Jest to specjalnie opracowany krem na popękane pięty i twardą skórę. Zawiera Tea Tree olejek i dużą zawartość mocznika - aż 25%. Oznacza to, że rozpuszcza twardy naskórek, ułatwiając jego usunięcie bez użycia siły - po użyciu kremu wystarczy usunąć twardy naskórek gąbką. W tym samym czasie olejek z drzewa herbacianego chroni pęknięcia na piętach przed bakteriami i dalszymi uszkodzeniami pięt.

Nakładaj go dwa razy dziennie na czyste i suche pięty. Po wyleczeniu pęknięć na piętach ważne jest, aby zapobiegać powstawaniu nowych pęknięć. Również w tym przypadku warto włączyć nakładanie kremu na pięty do porannej i wieczornej rutyny.

Krem do pięt 25% mocznika
Intensywny krem na pękające pięty, twardą skórę i modzele
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 69,99 zl
Cena promocyjna Od 69,99 zl Cena regularna
Krem do pięt 25% mocznika - Intensywny krem na pękające pięty, twardą skórę i modzele

Kąpiel stóp w domu

Jeśli chcesz zafundować swoim stopom kąpiel, oto kilka rad, jak najlepiej to zrobić, nie wysuszając ich przy tym.

  • Użyj letniej wody.
  • Dodaj do wody kilka kropli naszego czystego Tea Tree olejku.
  • Ogranicz kąpiel stóp do maksymalnie dziesięciu minut.
  • Nie używaj pilników do stóp, pumeksu, ani niczego podobnego. Zamiast tego używaj gąbki.
  • Przed i po kąpieli stóp nałóż krem.
  • Unikaj kąpieli stóp, gdy masz urazy na stopach lub popękane pięty. Nigdy nie korzystaj z kąpieli stóp, jeśli jesteś cukrzykiem.
  • Dokładnie osusz stopy i wysusz je tuż między palcami. Pamiętaj, aby po kąpieli zapewnić swoim stopom odpowiednią pielęgnację, np. stosując nasz krem do stóp
  • Użyj olejku do paznokci, aby przywrócić im część olejku, który utraciły podczas kąpieli.

Zestaw do suchych stóp i pięt
Krem do stóp i krem do pięt z mocznikiem i olejkiem z drzewa herbacianego na suche stopy i pękające pięty
+15.000 recenzji
Cena regularna 109,99 zl
Cena promocyjna 109,99 zl Cena regularna 134,99 zl
Zestaw do suchych stóp i pięt - Krem do stóp i krem do pięt z mocznikiem i olejkiem z drzewa herbacianego na suche stopy i pękające pięty

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie