Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Jak usunąć zrogowacenia na stopach?

Jeśli masz zrogowacenia na stopach, prawdopodobnie wiesz, że zakładanie otwartych butów, gdy nadchodzi sezon sandałów, nie jest dla ciebie przyjemne. 

Chociaż twarda skóra jest drażniąca i uciążliwa, nie jest powodem do paniki, jeśli nie powoduje bólu. Jednak szczególnie kobiety chcą pozbyć się zrogowaceń na stopach. W rzeczywistości nie jest to wcale takie trudne. Ale wymaga nieco innego leczenia, niż mogłoby się wydawać. Wiele kobiet jest przyzwyczajonych do maczania stóp przez wiele godzin w ciepłej wodzie, a następnie mocnego szorowania pumeksem lub pilnikiem do stóp.

Jeśli zdejmiesz martwy naskórek ze stóp, usuniesz problem, ale na dłuższą metę tylko pogarszasz problem. Kiedy spiłowujesz lub zeskrobujesz skórę pumeksem lub pilnikiem do stóp, stymulujesz ją do wzrostu, co po prostu sprawia, że ​​twardnieje jeszcze bardziej. 


Jak usunąć zrogowacenia na stopach

1. Peeling

Zacznij od solidnego usuwania twardej skóry na stopach. Użyj peelingu do ciała od Australian Bodycare który delikatnie usuwa martwe komórki naskórka, dzięki czemu późniejsza pielęgnacja lepiej wniknie w pory skóry. Dobrze wymasuj stopy peelingiem. Jesteś gotowy na krok 2.

2. Kąpiel do stóp na zrogowacenia na stopach

Kąpiele stóp skutecznie zmiękczają skórę stóp. Napełnij miskę ciepłą wodą. Dodaj trochę olejku do kąpieli i olejku z drzewa herbacianego i ciesz się 10 minutami czystego relaksu, trzymając stopy w wodzie. Po kąpieli dobrze osusz stopy.

PORADA: Jeśli masz bardzo twardą skórę na stopach, po kąpieli możesz użyć czegoś tak prostego jak gąbka kuchenna, aby złuszczać martwy naskórek grubszą stroną gąbki. To łagodniejszy sposób na ożywienie ich niż za pomocą pilnika do stóp i pumeksu. Pamiętaj jednak, że musisz mieć pewną cierpliwość. Zrogowacenia na stopach nie znikną w jeden dzień, więc jeśli planujesz założyć sandały, rozpocznij proces z dużym wyprzedzeniem.

3. Nałóż krem ​​na zrogowacenia na stopach

Aby skutecznie pozbyć się twardej skórę stóp, po kąpieli koniecznie użyj dobrego kremu. Na przykład, skorzystaj z Foot Cream od Australian Bodycare, który jest intensywną formułą naprawczą do skóry suchej i zniszczonej.

Krem nawilża suche stopy, dzięki czemu są one mocniejsze i lepiej znoszą uszkodzenia. Twarda skóra tworzy się, kiedy staje się sucha. Kiedy to robi, jest bardziej podatna na nowe urazy, ponieważ nie jest wystarczająco elastyczna, aby im zapobiegać.

Foot Cream pomaga odbudować skórę, dzięki czemu można ona odzyskać miękkość. Zawiera naturalne składniki, takie jak australijski Olejek z Drzewa Herbacianego. Krem skutecznie przeciwdziała rozwojowi bakterii, pozwalając skórze goić się szybciej, a oczar wirginijski skutecznie zamyka pory skóry i zapobiega jej wysychaniu. Delikatnie nałóż krem ​​na suche stopy okrężnymi ruchami.

Używaj go przynajmniej raz dziennie, a najlepiej dwa razy, aby zapewnić twardej skórze najlepszą pierwszą pomoc. Stosuj go rano i wieczorem. Krem nie przetłuszcza i szybko wnika w suchą skórę.

Dlaczego masz zrogowacenia na stopach, odgnioty i odciski?

Skóra jest największym organem ciała i składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Kiedy masz zrogowacenia na stopach, dzieje się tak, ponieważ warstwa naskórka staje się grubsza. Twoja skóra jest najcieńsza na powiekach i plecach, a najgrubsza na dłoniach i podeszwach stóp. Dlatego są to typowe miejsca, na których ludzie są dotknięci twardą skórą.

Zrogowacenia na stopach są powszechne u wielu osób. Dzieje się tak, ponieważ Twoja skóra jest narażona na nacisk przez długi czas. Narażenie skóry dłoni lub stóp na nadmierny nacisk przez dłuższy czas spowoduje uszkodzenie skóry i jej nadmierną twardość.

Jeśli skóra jest obciążana tylko w małych dawkach, zachowa swoją miękką teksturę. Ale kiedy skóra jest przeciążona, staje się grubsza - i to właśnie nazywamy twardą skórą. Jeśli więc masz twardą skórę, Twój organizm w naturalny sposób informuje Cię, że coś jest nie tak, i że musisz naprawić uszkodzoną skórę.


Odciski na palcach, piętach, stopach i dłoniach

Istnieją pewne miejsca na ciele, w których skóra jest szczególnie podatna na tworzenie się twardego naskórka. Dotyczy to zwłaszcza dużych palców u nóg, pięt, stóp i dłoni. To właśnie na tych częściach ciała, skóra jest zwykle poddawana dodatkowemu naciskowi lub nadmiernemu naprężeniu, tak że tworzy się twarda skóra. Powodów może być kilka.

Twarda skóra na dłoniach

Jeśli ćwiczysz na siłowni, gdzie podnosisz ciężary, prawdopodobnie zauważasz, że na Twoje dłoniach tworzy się zrogowaciały naskórek. Dzieje się tak, ponieważ skóra jest regularnie uciskana w tym samym miejscu - i nie może tego wytrzymać.

Twarda skóra na dłoniach zwykle pojawia się również, jeśli wykonujesz fizyczną lub manualną pracę. Prace murarskie i stolarskie to przykłady zajęć, podczas których skóra dłoni jest często poddawana silnemu naciskowi. Z biegiem czasu powoduje silne tworzenie się twardej skóry na dłoniach, ponieważ stolarze i murarze codziennie narażają skórę na działanie wysokiego nacisku- na przykład poprzez wkręcanie, rowkowanie itp.

Zrogowacenia na dużym palcu u nogi

Jeśli chodzisz w niewłaściwym obuwiu, które nie pasuje do Twoich stóp (na przykład jest za małe), but będzie dotykać i naciskać na palec u nogi, powodując twardą skórę. To samo dotyczy sytuacji, gdy często nosisz spiczaste buty, które są zbyt wąskie wokół czubka stopy. Wąski kształt dociska palce do siebie, narażając je na dużą presję, dlatego z czasem tworzy się twarda skóra na dużym palcu.

To samo dotyczy osób z zakrzywionym dużym palcem, który zgina się w kierunku palca umiejscowionego tuż obok niego. Zagięty do wewnątrz duży palec u nogi często ma siniaki i twardą skórę. Tworzy się stały nacisk na palec u nogi, przez co skóra reaguje, tworząc gęstą tkankę.

Zrogowacenia na piętach

Większość z nas zna uczucie suchych i popękanych pięt. Po długiej zimie, stopy zmęczone butami i kozakami mogłyby zmięknąć. Zamiast tego stają się suche i szorstkie, a to z powodu ciągłego dociśnięcia do twardych podeszew.

Niewłaściwe obuwie letnie może też powodować twardnienie skóry na piętach. Niektóre sandały i buty letnie mają wysokie krawędzie materiału wokół pięty. A jeśli sandał jest choćby odrobinę za mały, na każdym kroku dociskasz piętę do krawędzi - to tarcie tworzy w efekcie twardą skórę.

Zrogowacenia pod stopą

Podobnie jak twardą skórę na palcach i piętach, często to obuwie powoduje twardą skórę pod stopą. Jeśli dużo chodzisz, skóra pod stopą jest nieustannie narażona na nacisk - zwłaszcza jeśli Twoje obuwie nie jest odpowiednio dobrane dla Twojej stopy.

Jeśli masz niskie podbicie lub często nosisz buty na wysokim obcasie, wystąpi większa skłonność do tworzenia twardej skóry. Nakłada to nacisk na stopy w osłoniętych miejscach, a także oznacza, że ​​stopy wymagają dodatkowego wsparcia, aby uniknąć niewygodnego nacisku. Wkładka do buta może pomóc przywrócić właściwą pozycję stopy, a także wspierać je i odciążać, zapewniając mniejszy nacisk, który może powodować twardą skórę.

Odciski na stopach

Twarda skóra to kłopotliwy problem. Jeśli nic z nią nie zrobisz, może przekształcić się w odciski. Odciski to schorzenie, które pojawia się, gdy twarda skóra jest stale narażona na nacisk i duże obciążenia. W takim przypadku skóra utworzy się w warstwy zbitych i martwych komórek naskórka.

Oznacza to, że twarda skóra będzie się zbijać w małe guzki na mniejszych obszarach - szczególnie pod stopami i na palcach, jeśli buty będą nadal uciskać. Ostatecznie twardy guzek zostaje wepchnięty w skórę i wtedy zaczyna powodować ból, ponieważ uciska wrażliwe, wewnętrzne warstwy skóry.

Sztyft na modzele i pęcherze
Stosuj zmiękczające i odżywcze składniki do pielęgnacji pęcherzy i modzeli
+15.000 recenzji
Cena regularna 74,99 zl
Cena promocyjna 74,99 zl Cena regularna
Sztyft na modzele i pęcherze - Stosuj zmiękczające i odżywcze składniki do pielęgnacji pęcherzy i modzeli

Zapobieganie odgnieceniom i odciskom

Najlepszym sposobem leczenia odgniotków i odcisków jest profilaktyka. I tak naprawdę dbanie o zdrową skórę nie wymaga wielkiego wysiłku. Pamiętaj, aby codziennie nawilżać skórę dobrym kremem nawilżającym. Wyrób sobie nawyk kładzenia kremu na stoliku nocnym, abyś pamiętała o nim przed pójściem spać.

Ważne jest również, aby znaleźć odpowiednie obuwie dla swoich stóp, aby buty ich nie uciskały. Noszenie spiczastych butów od czasu do czasu nie będzie bolało, ale musisz ograniczyć to do minimum, aby stopy miały na codzień dużo miejsca.

Odłóż spiczaste, wąskie buty na imprezę, a pomiędzy nimi noś dobrze znoszone obuwie codzienne. Dodatkowo, warto zainwestować w wkładkę lub podeszwę do butów, aby stworzyć miękką podstawę dla stopy, która będzie amortyzować i zmniejszać nacisk dużych ciężarów.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie