Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Gdy skóra na dłoniach wysycha, zanika naturalna bariera, która w przeciwnym razie chroniłaby Cię przed wilgocią z zewnątrz. Suche dłonie są szczególnie narażone nie tylko wtedy, gdy wychodzisz na deszcz, śnieg czy mróz, ale także wtedy, gdy narażasz je na kontakt z wodą w inny sposób. 

Może się to skończyć kłuciem, zaczerwienieniem i spierzchnięciem dłoni, a nawet małymi pęknięciami skóry.

3 dobre rady, jak uniknąć suchych i spierzchniętych dłoni

Aby uniknąć wysuszenia dłoni, możesz zastosować się do poniższych trzech wskazówek. W ten sposób uchronisz swoje dłonie przed zaczerwienieniem, szorstkością i pękaniem.

  1. Zacznij od dokładnego złuszczenia skóry rąk za pomocą - Peelingu do ciała
  2. Następnie użyj łagodnego, bezzapachowego mydła - Płyn do mycia rąk
  3. Następnie zastosuj dobry krem nawilżający do rąk - Krem do rąk

Wyniki po użyciu kremu do rąk przez 2 tygodnie

Krem do rąk suchych
Codzienna pielęgnacja suchych, popękanych i swędzących dłoni
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Krem do rąk suchych - Codzienna pielęgnacja suchych, popękanych i swędzących dłoni

Czy mam egzemę?

Jeśli już od jakiegoś czasu stosujesz na dłonie dobry, wysokotłuszczowy krem, a mimo to masz suchą skórę i dłonie swędzą, problem może nie leżeć wyłącznie w braku nawilżenia skóry. Być może cierpisz na egzemę. W takim przypadku najlepiej udać się do lekarza i zbadać dłonie pod kątem egzemy.

Dlaczego mam suchą skórę na dłoniach?

Suchość skóry oznacza, że w górnej warstwie skóry, zwanej naskórkiem, nie ma wystarczającej ilości wody. Zawartość tłuszczu w naskórku pomaga zatrzymać wilgoć. 

Suchość skóry na dłoniach może występować przez krótsze lub dłuższe okresy. Może to być poważne, gdyż skóra rąk staje się czerwona i popękana. 

Gdy skórze brakuje wilgoci, dłonie mogą też zacząć swędzieć. Aby rozwiązać ten problem, możesz codziennie pielęgnować skórę, stosując dobry krem nawilżający - najlepiej kilka razy dziennie, a zwłaszcza po umyciu rąk.

Co mogę zrobić z suchymi rękami?

Ważne jest, aby zapewnić suchej skórze rąk dużo wilgoci. Można to zrobić, stosując bogaty, odżywczy i nawilżający krem. Następnie sprawdź skład używanych przez siebie mydeł i produktów do oczyszczania. Być może zmienisz je na łagodniejsze i bardziej przyjazne dla skóry.

Jakie są najczęstsze przyczyny suchości skóry na dłoniach?

Przyczyną suchości skóry rąk może być wiele czynników. Osoby starsze oraz osoby cierpiące na astmę, egzemę lub alergie są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia suchości skóry rąk. To samo dotyczy osób, które często myją ręce, na przykład w związku z wykonywaną pracą. Ważną rolę odgrywa również pogoda. Wiatr i zimna, mroźna pogoda mają negatywny wpływ na skórę rąk.

Czy sucha skóra może powodować swędzenie?

Sucha skóra na dłoniach zazwyczaj swędzi. Drapanie jej nie jest dobre dla skóry. W dłuższej perspektywie może to spowodować, że skóra stanie się grubsza i ciemniejsza. Dlatego ważne jest, aby złagodzić swędzenie suchej skóry rąk. Problem sam nie zniknie.

Co możesz zrobić, gdy mycie rąk powoduje ich wysuszenie?

Częste mycie rąk jest bardzo uciążliwe dla skóry. Być może masz pracę, w której jest to wymagane. Wtedy ważne jest, abyś wybrał łagodne mydło bez alkoholu i chemikaliów. Pamiętaj, aby za każdym razem po umyciu rąk stosować dobry, pielęgnujący krem.

Delikatne mycie rąk

Oszczędź sobie szorstkich, bolesnych dłoni zimą, ograniczając utratę olejków ze skóry. Używaj łagodnego mydła do rąk i spłukuj je letnią wodą - te dwie małe rzeczy robią wielką różnicę.

Pamiętaj też o osuszaniu rąk, co jest o wiele łagodniejsze dla skóry niż dokładne wycieranie ich ręcznikiem frotte. Jeśli możesz, zaraz po zabiegu użyj pielęgnującego kremu do rąk.

Chroń dłonie podczas sprzątania

Podczas sprzątania domu najlepiej jest używać pary rękawiczek do prac domowych. Ochronią one Twoje dłonie przed wysuszeniem i wodą. Rękawice ochronią Cię przed perfumami i innymi substancjami zawartymi w środkach czyszczących, które mogą być szkodliwe dla Twojej skóry.

Kiedy naprawdę zabierasz się do sprzątania, korzystne może być założenie od wewnątrz pary bawełnianych rękawic, aby wchłonąć wilgoć, która powstaje naturalnie podczas długotrwałego noszenia rękawic gumowych.

Nawilżanie w trosce o dłonie

Jeśli masz bardzo suche i popękane dłonie, do codziennej pielęgnacji nawilżającej możesz używać naszego Kremu do rąk z naturalnym australijskim olejkiem z drzewa herbacianego. 

Krem do rąk szybko wnika w skórę i pozostawia dłonie nawilżone przez długi czas, bez efektu tłustości.

Kremu do rąk można również używać po umyciu rąk naszym Płynem do mycia ciała. Jest to łagodne, delikatne mydło, które skutecznie myje skórę. Ma właściwości antybakteryjne i zapobiega osadzaniu się bakterii na skórze.

Krem do rąk suchych
Codzienna pielęgnacja suchych, popękanych i swędzących dłoni
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Krem do rąk suchych - Codzienna pielęgnacja suchych, popękanych i swędzących dłoni

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie