Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Dezodorant bez aluminium i perfum

Dezodoranty bez aluminium stały się popularne wśród wielu Duńczyków. Wynika to z wielu różnych korzyści, które można uzyskać tylko dzięki dezodorantowi bez aluminium.

Szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat produkty bez aluminium zyskały na popularności.

W tym przewodniku dowiesz się, dlaczego dezodoranty bez aluminium stały się tak popularne w ostatnich latach. Możesz przeczytać o skutkach stosowania aluminium, zaletach i wadach, powodach, dla których warto rozważyć dezodorant bez aluminium jako następny dezodorant i wiele więcej.

Zagłębiamy się w temat i przeprowadzamy Cię przez proces wyboru dezodorantu, aby upewnić się, że otrzymasz dezodorant, który spełnia Twoje potrzeby.

Zaczynamy od przybliżenia substancji aluminium i tego, dlaczego może być szkodliwa, gdy jest dodawana do dezodorantów i sprzedawana nam, konsumentom.

Dezodorant intymny
przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Dezodorant intymny - przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych

Aluminium w dezodorantach

Powodem zwiększonego zainteresowania rynkiem dezodorantów z aluminium było głównie badanie przeprowadzone w Norwegii, które wykazało, że wchłaniamy dużo aluminium do naszych ciał poprzez stosowanie dezodorantów.

Ponadto zespół naukowców przeprowadził inne badanie testujące produkty zawierające aluminium na szczurach i myszach. Wyniki były uderzające i dość niepokojące, ponieważ okazało się, że zbyt duża ilość aluminium w organizmie może prowadzić do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

Aluminium w dezodorantach i antyperspirantach stało się nagle gorącym tematem debaty. Coraz więcej konsumentów zaczęło ciągnąć firmy produkcyjne w innym kierunku, a w ciągu ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się coraz więcej dobrych dezodorantów bez aluminium.

Niestety, aluminium w dezodorantach i antyperspirantach jest nadal bardzo powszechne. To właśnie sole aluminium w dezodorantach antyperspiracyjnych przeciwdziałają produkcji potu, a tym samym pomagają nam pozostać wolnymi od potu i nieprzyjemnego zapachu przez cały dzień.

Niestety, istnieje ryzyko zdrowotne związane ze zbyt dużą ilością aluminium w organizmie, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia naszego centralnego układu nerwowego.

Ponieważ spożywamy już dużo aluminium z naszej żywności i napojów, nie potrzebujemy go więcej z rzeczy takich jak antyperspiranty.

Dlatego też należy unikać aluminium w dezodorantach tak bardzo, jak to możliwe, a obecnie można łatwo znaleźć dezodorant bez aluminium, który nadal działa w celu powstrzymania nieprzyjemnego zapachu potu przez cały dzień. Produkty te wykorzystują inne naturalne składniki zamiast aluminium.

W dalszej części tego przewodnika opowiemy o skutecznych dezodorantach bez aluminium i o tym, gdzie można je znaleźć.

Dezodoranty i roll-ony bez aluminium mogą być stosowane bezpośrednio po goleniu pach. Zwykle należy unikać stosowania dezodorantu bezpośrednio po goleniu, ponieważ skóra jest bardziej narażona na wchłanianie substancji zawartych w dezodorancie.

Jest to poważny problem w przypadku stosowania antyperspirantów zawierających aluminium. 

Dezodorant bez aluminium, który działa

Szukając skutecznego dezodorantu bez aluminium, ważne jest, aby sprawdzić, jakie inne składniki zawiera dany dezodorant. Obecnie stosunkowo łatwo jest znaleźć dezodorant bez aluminium, ale nadal istnieją duże różnice między poszczególnymi produktami na rynku, jeśli chodzi o inne dodatki i chemikalia.

Jeśli cierpisz na alergię, powinieneś być tego świadomy i spojrzeć na etykietę produktu, aby upewnić się, że otrzymujesz dezodorant bez aluminium, który działa bez aktywacji alergii.

Oczywiście, aby znaleźć dobry i skuteczny dezodorant bez aluminium, który działa, będziesz potrzebować innych składników, aby zapewnić pożądany efekt. Dobrą alternatywą są na przykład estry kwasu mlekowego, które wnikają w skórę i przeciwdziałają bakteriom powodującym nieprzyjemny zapach i problemy z wydzielaniem potu.

Lista kontrolna dobrego dezodorantu, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu: 

  • Dezodorant w kulce bez parabenów, perfum i aluminium
  • Zawiera estry kwasu mlekowego przeciwdziałające nieprzyjemnym zapachom
  • Oparty na naturalnych składnikach, dzięki czemu działa skutecznie i utrzymuje się przez cały dzień pomimo aktywności fizycznej
  • Dezodorant ma działanie łagodzące, które zmniejsza podrażnienia, dzięki czemu jest idealny po depilacji lub goleniu
  • Chroni również delikatną skórę pod pachami, gdzie nieprzyjemny zapach i pot są powszechne i gdzie używa się dezodorantów

Dezodorant intymny
przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Dezodorant intymny - przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych

Dezodorant dla kobiet

Jeśli szukasz dezodorantu dla kobiet, który jest również łagodny dla skóry, dezodorant bez aluminium jest świetną opcją. Istnieje wiele dezodorantów bezzapachowych, które zapewniają brak nieprzyjemnego zapachu przez cały dzień.

Jeśli zależy Ci na kobiecym zapachu, wybór bezzapachowego dezodorantu może być nieco trudny. W takim przypadku należy pamiętać, że perfumowane antyperspiranty mogą zawierać szkodliwe substancje, które mogą podrażniać skórę, a w najgorszym przypadku prowadzić do alergii lub innych schorzeń.

Tak więc, jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie i zmniejszyć pot i nieprzyjemny zapach, wybierz dezodorant bez aluminium i substancji zapachowych.

Dezodorant dla mężczyzn

Z drugiej strony, jeśli szukasz dezodorantu, którego mężczyźni mogą używać, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i problemów z poceniem się, powinieneś również rozważyć dezodorant bez aluminium.

Ponownie, dezodorant bez aluminium zapewnia, że nie ryzykujesz uszkodzenia centralnego układu nerwowego z powodu nadmiernej absorpcji aluminium w organizmie.

Jeśli potrzebujesz dezodorantu dla mężczyzn, który powstrzyma pot i nieprzyjemny zapach przez cały dzień, możesz wypróbować dezodorant bez aluminium. Wybierz dezodorant w kulce, który jest łatwy w aplikacji zarówno po goleniu, jak i prysznicu, i który działa kojąco na świeżo ogoloną i delikatną skórę pod pachami.

Dezodorant dla mężczyzn z łatwością zatrzyma pot i nieprzyjemny zapach, zapewniając świeży oddech przez cały dzień, bez konieczności stosowania perfum.

Dezodorant bez aluminium

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać dezodorant bez aluminium, a największą i podstawową korzyścią jest oczywiście zmniejszenie ryzyka nadmiernego wchłaniania aluminium przez organizm. Ponieważ zbyt duża ilość aluminium może grozić uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby zmniejszyć jego spożycie.

Dezodorant bez aluminium jest dobrym krokiem w tym kierunku, ponieważ aluminium jest już spożywane w codziennej diecie, ponieważ aluminium znajduje się w glebie.

Sole aluminium w antyperspirantach z aluminium mają działanie zmniejszające wydzielanie potu, a także zwalczają nieprzyjemny zapach. Dezodorant niezawierający aluminium może z łatwością uwolnić Cię od nieprzyjemnego zapachu, jednocześnie unikając ryzyka uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Dezodorant intymny
przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Dezodorant intymny - przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych

Roll on bez aluminium

Dobrym pomysłem jest wybranie dezodorantu w kulce bez aluminium zamiast dezodorantu w sprayu. Wynika to z faktu, że dezodoranty w sprayu zawierają niepotrzebne i szkodliwe substancje, których równie dobrze można uniknąć.

Stosując dezodorant w kulce bez aluminium lub dezodorant w sztyfcie, unikasz tych niepotrzebnych substancji i osiągasz ten sam skuteczny efekt. Dobry dezodorant w kulce bez aluminium zapewnia brak nieprzyjemnego zapachu przez cały dzień.

Dobry roll-on bez aluminium jest również odpowiedni dla sportowców i osób, które dużo ćwiczą. Nawet po godzinie spędzonej na siłowni lub gorączkowym meczu piłki nożnej, dezodorant utrzyma nieprzyjemny zapach i pot pod kontrolą.

Dezodorant bez aluminium i perfum

Większość dezodorantów bez aluminium zawiera perfumy. Należy jednak wybrać dezodorant bez aluminium i substancji zapachowych.

Oczywiście, jeśli cierpisz na alergie, od samego początku powinieneś wybrać dezodorant bez aluminium i substancji zapachowych. Ale nawet jeśli nie doświadczyłeś jeszcze reakcji alergicznych, równie dobrze możesz rozważyć dezodorant bezzapachowy, aby uniknąć ryzyka rozwoju alergii w późniejszym czasie.

Wraz ze wzrostem zainteresowania dezodorantami niezawierającymi aluminium, wzrosła także gama dostępnych produktów. Oznacza to, że z łatwością można znaleźć dezodorant bez aluminium i perfum, który nadal zapewnia świeży i pachnący zapach na co dzień.

Test dezodorantu

Wyniki ich testów dezodorantów, a także wielu innych badaczy i badań konsumenckich, wykazały, że dezodoranty zawierające aluminium mogą być szkodliwe dla ośrodkowego układu nerwowego, jeśli wchłaniamy zbyt dużo tego pierwiastka w organizmie przez długi czas.

W wyniku tego testu dezodorantów, popyt na alternatywy niezawierające aluminium stale rósł w ciągu ostatnich kilku lat, a trend ten utrzymuje się w tym samym kierunku.

Dlatego też, w trosce o potrzeby i zdrowie konsumentów, wielu producentów oferuje obecnie warianty spełniające wymagania. Dzięki temu dezodoranty bez aluminium, substancji zapachowych i parabenów są łatwo i łatwo dostępne dla konsumentów, zapewniając zdrowsze ciało i unikając reakcji alergicznych.


Najlepszy dezodorant

Na rynku dostępnych jest wiele dezodorantów, a wiele dużych marek codziennie konkuruje o względy konsumentów.

Ale co sprawia, że dezodorant jest dobry? To zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. W Australian Bodycare koncentrujemy się na produktach z naturalnymi składnikami, które nie szkodzą ciału, ale nadal spełniają pożądane zadania dla danej osoby.

Dlatego zalecamy wybór dezodorantu bez aluminium, parabenów i substancji zapachowych.

Dezodorant bez perfum, parabenów i aluminium zapobiega powstawaniu potu i nieprzyjemnego zapachu bez użycia szkodliwych chemikaliów i innych substancji.

Unikasz aluminium i ryzyka uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Dezodorant zawierający estry kwasu mlekowego zamiast soli aluminium skutecznie zwalcza niepożądany zapach potu. Dezodorant bez aluminium będzie nadal zwalczał bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.

Ponadto należy pamiętać, że skóra jest wyjątkowo wrażliwa i chłonna na aluminium i inne szkodliwe substancje, gdy właśnie ogoliłeś pachy lub masz skaleczenia i zadrapania. Najlepszy dezodorant to taki, który nie stwarza takiego ryzyka i może być stosowany bezpośrednio po goleniu lub skrobaniu pach.

Można również wybrać dezodorant, który zawiera składniki zapobiegające podrażnieniom, takie jak pieprz tasmański. Taki dezodorant może być bezpośrednio wygodny i pomocny po goleniu pach. Jest to również świetny dezodorant dla suchej skóry.

Dezodorant intymny
przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Dezodorant intymny - przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych

Zapach potu pod pachami

Zapach potu pod pachami to poważny problem zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych. Wszyscy doświadczyliśmy tego irytującego uczucia częstego mycia się i używania dezodorantu - może nawet prawie codziennie - a mimo to zapach potu pod pachami nadal się pojawia.

Jest to naprawdę denerwujące i irytujące, a dla wielu z nas może być poważnym dyskomfortem. Jeśli ty również cierpisz z powodu nieprzyjemnego zapachu pod pachami, pomimo dokładnego mycia się lub nawet częstego stosowania dezodorantu, może to być spowodowane przez sam dezodorant.

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Ghent w Belgii, okazuje się, że zdecydowana większość dezodorantów antyperspiracyjnych może nasilać problemy z nieprzyjemnym zapachem pod pachami.

Dzieje się tak, ponieważ dezodoranty zawierają aluminium, które samo w sobie skutecznie zwalcza pot, blokując jego ucieczkę. Problem pojawia się wtedy, ponieważ złe bakterie, które wszyscy mamy pod pachami, rosną bardziej, ponieważ nie rozpuszczają się i nie są usuwane wraz z potem.

I to właśnie te bakterie mogą pogarszać nieprzyjemny zapach, prowadząc do zwiększenia zapachu potu pod pachami. Podsumowując, należy unikać dezodorantów antyperspiracyjnych zawierających aluminium, ponieważ mogą one w rzeczywistości zaostrzyć problem potu i nieprzyjemnego zapachu - oprócz zwiększonego ryzyka uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego z powodu nadmiernego wchłaniania aluminium.

Jeśli poważnie myślisz o walce z nieprzyjemnym zapachem pod pachami, rozważ zmianę dezodorantu na taki, który nie zawiera aluminium. Możesz zacząć od używania nowego dezodorantu przez pewien czas, aby zobaczyć, jak wpływa on na nieprzyjemny zapach i wydzielanie potu.

Wybierz dezodorant w kulce, który zawiera ester kwasu mlekowego zamiast aluminium, który nie blokuje potu, ale redukuje bakterie pod pachami. Zapewnia to codzienne życie bez nieprzyjemnego zapachu bez niepotrzebnego uszkadzania ciała wątpliwymi substancjami.

Zapach pod pachami

Jeśli masz nieprzyjemny zapach pod pachami i niekoniecznie cierpisz z powodu nadmiernej produkcji potu, może to być spowodowane tym, że antyperspiranty, których używasz, nie przynoszą pożądanego efektu, a wręcz nasilają problem.

Jak wspomnieliśmy powyżej, może to być spowodowane tym, że antyperspiranty wnikają w skórę i uszczelniają pot, ale nie zapach. Dlatego nadal czujesz zapach pod pachami, ponieważ bakterie i grzyby skórne pod pachami zaczynają się rozwijać, powodując jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach.

Jeśli więc masz nieprzyjemny zapach pod pachami, upewnij się, że używasz dezodorantu, który zapewnia świeży zapach, a także zwalcza bakterie pod pachami, które powodują nieprzyjemny zapach.


Alergia na aluminium

W rzadkich przypadkach alergia na aluminium może wystąpić w wyniku zwiększonego spożycia tego pierwiastka. Nie ma jednak empirycznych dowodów na to, że naturalne aluminium, które wchłaniamy poprzez codzienne spożycie żywności, może powodować objawy.

Niestety, istnieje ryzyko rozwoju alergii na aluminium w wyniku stosowania szczepionek zawierających aluminium. Najczęściej dotyczy to dzieci, ale dorośli również mogą być zagrożeni - więc jeśli martwisz się o to, porozmawiaj z lekarzem przed zaszczepieniem się lub zaszczepieniem dziecka.

Aluminium jest stosowane w niektórych szczepionkach, ponieważ pomaga w skutecznym działaniu szczepionki poprzez większą stymulację układu odpornościowego. Jednak, jak wspomniano, może to powodować reakcję alergiczną, najczęściej widoczną jako guzek w tkance podskórnej w miejscu szczepienia.

Jeśli cierpisz na alergię na aluminium, powinieneś unikać dezodorantów zawierających aluminium. A niestety substancja ta znajduje się w zdecydowanej większości antyperspirantów, gdyż sole aluminium pomagają skutecznie blokować wydzielanie potu. Ale ponieważ jest to również szkodliwe, opracowano wiele produktów, które nie zawierają aluminium.

Jeśli masz alergię na aluminium lub po prostu chcesz uniknąć wchłaniania aluminium do organizmu przez dezodoranty, możesz zamiast tego użyć dezodorantu bez aluminium.

Substancje niebezpieczne

Jeśli martwisz się, że Twój dezodorant zawiera niebezpieczne substancje, które szkodzą Twojej skórze lub ciału, z pewnością nie jesteś sam.

Ponieważ coraz więcej badań wychodzi na jaw, stało się jasne, że stosunkowo duża część rynku kosmetyków i dezodorantów zawiera produkty zawierające szkodliwe i niebezpieczne substancje. Spowodowało to, że znacznie więcej Duńczyków i ludzi w innych częściach świata stało się bardziej świadomych niebezpiecznych substancji, dając producentom możliwość i zachętę do opracowania i zaoferowania bezpiecznych alternatyw.

W 2015 roku Duńska Rada Konsumentów Think opublikowała obszerne badanie 115 najpopularniejszych dezodorantów na rynku. Okazało się, że nie mniej niż jeden na cztery produkty zawierał szkodliwe substancje.

Innymi słowy, 25% rynku zawierało niebezpieczne substancje, które były alergenne, zaburzające gospodarkę hormonalną lub w inny sposób szkodliwe dla organizmu.

W szczególności aluminium i triklosan są jednymi z głównych winowajców, ponieważ mogą negatywnie wpływać na naturalną równowagę organizmu. Triklosan może zaburzać gospodarkę hormonalną, a aluminium stwarza ryzyko uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

Substancje zaburzające gospodarkę hormonalną zawarte w dezodorantach mogą przyczyniać się do obniżenia jakości nasienia u mężczyzn i przedwczesnego dojrzewania u kobiet.

Dlatego zawsze przed zakupem należy zapoznać się z etykietą wybranego dezodorantu - w ten sposób można upewnić się, że składniki i substancje zawarte w danym dezodorancie nie są ani niebezpieczne, ani szkodliwe.

Jeśli nie masz pewności co do tego, czym są poszczególne składniki i substancje i czy są one niebezpieczne, możesz poszukać bardziej szczegółowych informacji na temat poszczególnych substancji, aby dowiedzieć się, czym one są.


FAQ


Czy chlorek glinu jest niebezpieczny?

Chlorek glinu jest również znany jako aluminium, chlorek glinu i sole glinu. Chlorek glinu jest substancją, która hamuje wydzielanie potu pod pachami podczas stosowania antyperspirantu zawierającego aluminium.

Być może zastanawiałeś się "Czy chlorek glinu jest niebezpieczny?", a krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: może być niebezpieczny, jeśli zostanie wchłonięty w nadmiernych ilościach przez organizm.

Aluminium, a zatem chlorek glinu, znajduje się w glebie i codziennie wchłaniamy go do naszych ciał poprzez nasze jedzenie i napoje. Jest to całkowicie naturalne i raczej nieuniknione.

Nie powinniśmy jednak spożywać zbyt dużej ilości aluminium, ponieważ może to być niebezpieczne i według badań może powodować uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Dlatego należy upewnić się, że nie wchłaniamy zbyt dużo chlorku glinu, a jednym z największych winowajców, jeśli chodzi o zwiększone wchłanianie substancji, jest stosowanie dezodorantu z aluminium na otwartej skórze.

Otwarta skóra to termin określający stan skóry pod pachami, na przykład po goleniu. W tym przypadku wchłanianie aluminium i innych substancji jest większe, a zatem bardziej niebezpieczne dla organizmu.

Podsumowując: Chlorek glinu jest niebezpieczny, jeśli wchłania się w zbyt dużej ilości do organizmu - rozważ przejście na dezodorant bez aluminium, a tym samym bez chlorku glinu.


Jaki dezodorant bez aluminium wybrać?

Który dezodorant nie zawiera aluminium i jak się tego upewnić? Krótko mówiąc, zawsze możesz spojrzeć na etykietę produktu, aby sprawdzić, jakie składniki i substancje zawiera dany dezodorant.

Jeśli chcesz dezodorant bez aluminium, upewnij się, że na etykiecie nie ma nic o aluminium lub chlorku aluminium.

Zamiast tego poszukaj dezodorantu z estrami kwasu mlekowego, które również skutecznie zwalczają pot i nieprzyjemny zapach.

Zalecamy wizytę w sklepie Matas lub aptece w celu uzyskania porady i wskazówek dotyczących wyboru dezodorantu bez aluminium. 


Dlaczego dezodoranty zawierają aluminium?

Odpowiedź na pytanie "Dlaczego dezodoranty zawierają aluminium" jest dość prosta. Po prostu dlatego, że chlorek glinu przenika przez skórę i zamyka gruczoły i pory, które w przeciwnym razie umożliwiałyby wydostawanie się potu na zewnątrz.

Powoduje to mniejsze pocenie się w ciągu dnia - tak zwany efekt antyperspirantu, który większość z nas chciałaby osiągnąć.

Aluminium jest dobrze znaną substancją, dlatego jest stosowane w wielu dezodorantach. Jednak w ostatnich latach pojawiły się wątpliwości co do możliwych skutków ubocznych nadmiernego spożycia aluminium".

Jeśli obawiasz się wchłonięcia zbyt dużej ilości aluminium do organizmu i ryzyka uszkodzenia centralnego układu nerwowego, możesz zacząć używać dezodorantu bez aluminium.


Czy aluminium w dezodorancie jest niebezpieczne?

Jak wspomnieliśmy w powyższych sekcjach, aluminium w dezodorancie jest niebezpieczne, jeśli wchłonie się zbyt dużo tej substancji do organizmu.

Ponieważ nasza żywność naturalnie zawiera również chlorek glinu z gleby, już wchłaniamy dużo aluminium w ten sposób.

I chociaż potrzeba dużo, aby wchłonąć zbyt dużo aluminium - przynajmniej według większości badań - ryzyko nadal istnieje. Warto więc rozważyć rezygnację z dezodorantu w ogóle lub zmianę na dezodorant bez aluminium.


Który dezodorant jest najlepszy?

Który dezodorant jest najlepszy i dlaczego? Odpowiedź na to pytanie z natury rzeczy leży w oku patrzącego. W dużej mierze zależy to od sytuacji, potrzeb i pragnień dotyczących dezodorantu.

Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o potencjalnie szkodliwe substancje w dezodorancie, powinieneś używać dezodorantu bez aluminium, parabenów i substancji zapachowych.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele takich dezodorantów i można łatwo znaleźć dezodorant, który niekoniecznie sprawi, że będziesz pachnieć różami przez cały dzień, ale zapewni Ci świeży i neutralny zapach przez cały dzień.


Kiedy używać dezodorantu?

To, kiedy zacząć używać dezodorantu, zależy od Twoich potrzeb. Ponieważ większość ludzi po raz pierwszy doświadcza problemów z poceniem się i nieprzyjemnym zapachem w okresie dojrzewania, nie ma powodu, aby rozpoczynać stosowanie dezodorantu przed tym etapem.

Dezodorantu należy używać na suchą skórę, a nie po wyjściu spod prysznica. Niektóre dezodoranty nie powinny być również stosowane na skórę po goleniu. Wynika to z faktu, że w tym czasie skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie szkodliwych substancji zawartych w dezodorancie.

Jeśli jednak używasz nieszkodliwego dezodorantu bez aluminium i perfum, możesz go używać bezpośrednio po depilacji i goleniu. Na przykład, niektóre dezodoranty zawierają substancje łagodzące i zapobiegające podrażnieniom, które są dobre dla świeżo ogolonej skóry.


Które dezodoranty nie zawierają aluminium?

Które dezodoranty nie zawierają aluminium i dlaczego warto je wybrać? Ustalenie, które dezodoranty nie zawierają aluminium, jest dość proste - wystarczy spojrzeć na etykietę produktu lub opis techniczny produktu (jeśli jest dostępny online) przed zakupem.

Jeśli w produkcie znajduje się aluminium, opis lub deklaracja powinny zawierać informację, która pozwoli łatwo ocenić, czy dany dezodorant zawiera aluminium, czy nie.

Aluminium może występować pod kilkoma różnymi nazwami na etykiecie produktu, w tym chlorek aluminium, chlorek glinu, ałun i sole glinu. Jeśli po spojrzeniu na etykietę lub przeczytaniu opisu produktu nadal nie masz pewności, skontaktuj się ze sprzedawcą, aby zapytać o zawartość aluminium.

Zawsze dobrym pomysłem jest wybór dezodorantu bez aluminium, ponieważ zapewnia to, że nie ryzykujesz wchłonięcia zbyt dużej ilości aluminium do organizmu - przynajmniej nie przez dezodorant. Jeśli obawiasz się również rozwoju alergii, możesz również wybrać dezodorant bez perfum, ponieważ perfumy mogą wywoływać alergie i reakcje alergiczne w najgorszym przypadku.

Dezodorant intymny
przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Dezodorant intymny - przeciw niepożądanemu zapachowi i podrażnieniom okolic intymnych

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie