Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Dlaczego po goleniu pojawiają się podrażnienia?

Wszędzie tam, gdzie się golisz, mogą pojawić się czerwone kropki na skórze. Mogą one wystąpić po goleniu zarostu na twarzy, a także podczas golenia nóg, pach i stref intymnych.

Dokuczliwe - i często dość bolesne i swędzące - podrażnienia maszynką do golenia występują z powodu infekcji. Zarost to stan zapalny skóry, który pojawia się w wyniku golenia lub innych rodzajów depilacji.

Zarost pojawia się, gdy dochodzi do infekcji bakteryjnej i stanu zapalnego w mieszku włosowym, Oparzenia maszynką do golenia, które są wyraźnymi oznakami zarostu, mogą przekształcić się w pryszcze wypełnione ropą. W najgorszym przypadku mogą one przekształcić się w czyraki.

Z tego powodu ważne jest, aby leczyć je produktem na zarazę brody, zanim przekształcą się w problematyczne czyraki.

Stosując się do zbioru dobrych rad, podczas golenia można zrobić wiele rzeczy na własną rękę, aby uniknąć podrażnionej skóry i oparzeń maszynką do golenia. Jeśli jednak po goleniu pojawią się problemy z oparzeniami, istnieje kilka świetnych sposobów na ich wyleczenie.

Przejdź bezpośrednio do:

Golenie intymne dla kobiet

Golenie intymne dla mężczyzn

Metody golenia nóg

Problemy z zacięciami i wypryskami po goleniu

Golenie twarzy

Golenie intymne dla kobiet

Najszybszą, najłatwiejszą i najtańszą rzeczą do zrobienia byłoby prawdopodobnie pozwolić włosom rosnąć wszędzie. Jednak większość kobiet nie przepada za tym pomysłem. Zamiast tego chwytamy za maszynki do golenia i walczymy z niechcianymi włoskami.

Wielu kobietom wystarczy golić się pod pachami i na nogach. Inne chcą usunąć owłosienie również w strefach intymnych, albo tylko linię bikini, albo cały obszar - usuwając wszystkie włoski. Golenie intymne dla kobiet jest często koniecznością, szczególnie wśród młodszych kobiet.

Różne metody golenia intymnego

Istnieje wiele różnych metod usuwania owłosienia, z których najpopularniejsze to golenie, woskowaniekrem do depilacji, depilacja, zabieg laserowy lub wyrywanie. Trudno jest wykonać sesję depilacji woskiem na własnym obszarze intymnym, więc w tym przypadku większość osób udaje się do kliniki urody.

Zabieg laserowy jest skuteczną metodą, która usuwa włoski mniej lub bardziej trwale, ale może być również dość kosztowny. Prawdopodobnie dlatego golenie jest najpopularniejszą metodą, ponieważ jest to łatwa, tania i szybka metoda, którą można stosować w domu.

Golenie maszynką do golenia, golarką lub depilatorem

Aby ogolić okolice intymne, można użyć żyletki, maszynki do golenia lub depilatora. Wszystkie trzy urządzenia mają swoje wady i zalety.

Żyletka jest tania i łatwa w użyciu. Wadą jest możliwość skaleczenia się. Maszynka do golenia / golarka damska jest nieco droższa, ale jednocześnie ryzyko skaleczenia się nie jest tak duże.

Depilator również nie jest tani. Jest to urządzenie elektryczne, które chwyta włoski za cebulki i usuwa je. Może to być dość bolesne i wymaga czasu. Jest to jednak lepsza opcja długoterminowa, w której włosy pozostają wolne przez bardzo długi czas.

Wadą wszystkich trzech sposobów golenia jest ryzyko podrażnienia skóry, swędzenia i oparzeń po goleniu. Aby tego uniknąć, należy upewnić się, że skóra jest dobrze pielęgnowana, zarówno przed, jak i po goleniu.

10 porad dotyczących golenia dla kobiet

 1. Zarezerwuj sobie dużo czasu i upewnij się, że widzisz, co robisz po drodze.
 2. Upewnij się, że dobrze zmiękczasz skórę gorącą kąpielą, podczas której używasz dobrego, delikatnego mydła. To oczyści i zmiękczy skórę. Płyn do higieny intymnej Australian Bodycare zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, który przywraca skórze jej naturalną ochronę. Płyn do higieny intymnej zawiera kwas mlekowy i witaminę C ze śliwki kakadu, które zapewniają uczucie świeżości i czystości okolic intymnych.  
  Unikaj poparzeń maszynką do golenia w przyszłości - przeczytaj o rozwiązaniu tutaj
 3. Jeśli masz dość długie włoski, zalecamy przycięcie ich nożyczkami przed rozpoczęciem golenia.
 4. Przed przystąpieniem do golenia nałóż na skórę żel lub krem do golenia.
 5. Używaj czystej maszynki do golenia lub depilatora.
 6. Rozpocznij golenie wraz z włoskami (w kierunku, w którym czujesz się bardziej komfortowo) - a po zakończeniu gol się pod włos. Pamiętaj o myciu ostrza w trakcie golenia.
 7. Upewnij się, że napinasz skórę podczas golenia, w przeciwnym razie prawidłowe golenie będzie zbyt trudne, a ryzyko skaleczenia się wzrośnie.
 8. Dokładnie umyj skórę po goleniu intymnym i zakończ je dobrym produktem po goleniu, który jest specjalnie stworzony do zastosowania po goleniu. Wielu naszych klientów uwielbia nasz balsam intymny, który zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, znany z przeciwdziałania bakteriom. Zawiera on również ekstrakt z pieprzu tasmańskiego, który uspokaja skórę i łagodzi podrażnienia.
  Zestaw do golenia intymnego - unikaj poparzeń - kliknij tutaj
 9. Unikaj noszenia obcisłej bielizny i bielizny wykonanej z materiałów syntetycznych tuż po goleniu intymnym, które mogą podrażniać skórę. Najlepszym rozwiązaniem będą luźne majtki wykonane z bawełny.
 10. Czy po goleniu pojawiają się drobne zadrapania? W takim przypadku należy je leczyć produktem antyseptycznym, takim jak balsam do ciała, który można kupić w aptece.
Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Różne rodzaje golenia intymnego

Gdy jest mowa o goleniu intymnym, pojawia się wiele różnych egzotycznych nazw. Nazwy te obejmują różne rodzaje golenia intymnego, w których usuwa się różne ilości włosów łonowych.

Depilacja hollywoodzka usuwa całe owłosienie łonowe. Depilacja brazylijska usuwa większość włosów łonowych, ale pozostawia niewielki pasek lub trójkąt włosów. Depilacja tanga lub depilacja kalifornijska nie usuwa tak dużo włosów, ale wystarczająco dużo, abyś mogła nosić bikini tanga.

Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry przed i po goleniu.

Golenie jest trudne dla skóry. A golenie intymne w bardzo wrażliwym miejscu nie jest łatwiejsze, temu nie możemy zaprzeczyć. Jednak po podjęciu decyzji o goleniu ważne jest, aby odpowiednio dbać o skórę, zarówno przed, jak i po goleniu. W ten sposób można zminimalizować lub całkowicie uniknąć podrażnienia skóry, swędzenia, podrażnień maszynką lub wrastających włosków.

Przed rozpoczęciem golenia należy zmiękczyć skórę. Można to zrobić biorąc gorącą kąpiel. Użyj skutecznego mydła intymnego, które przeciwdziała bakteriom, aby zmiękczyć i oczyścić skórę przed goleniem. Po wysuszeniu skóry można użyć żelu do golenia, pianki do golenia lub innych produktów przeznaczonych do golenia.

Po goleniu skórę należy dokładnie spłukać, aby była czysta. Następnie zalecamy użycie produktów po goleniu, które odżywiają skórę. Niektórzy preferują balsam intymny, np. z aloesem lub Tea Tree olejkiem. Nasz balsam intymny został opracowany specjalnie do stosowania po goleniu ze względu na Tea Tree olejek, który skutecznie przeciwdziała bakteriom, a także pieprz tasmański, który działa kojąco i zapobiega podrażnieniom. Ważne jest, aby znaleźć produkt, który działa na skórę.

Dobrym pomysłem może być unikanie produktów z dodatkiem perfum, ponieważ mogą one powodować podrażnienia skóry po goleniu intymnym.

Ryzyko związane z goleniem intymnym

Oprócz ryzyka poparzenia maszynką, infekcji i zapalenia mieszków włosowych, niektórzy lekarze twierdzą, że kobiety łatwiej ulegają infekcjom w strefie intymnej, jeśli się golą, ponieważ włoski działają jako naturalna bariera dla bakterii. Jeśli tego doświadczasz, dobrym pomysłem może być zaprzestanie golenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Łagodzenie swędzenia pochwy

Golenie intymne dla mężczyzn

Kiedy golenie intymne staje się tematem rozmów, wiele osób myśli o kobietach. Jednak w rzeczywistości jest wielu mężczyzn, którzy decydują się na golenie jąder i okolic intymnych. Staje się to coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, zwłaszcza młodszych pokoleń.

Kiedy mężczyźni i kobiety decydują się na golenie okolic intymnych, zazwyczaj mają ku temu powody kosmetyczne. Nie ma innych dobrych powodów, aby to robić, ponieważ jest to dość trudne dla skóry. Podczas golenia narażamy się na swędzenie, podrażnienia spowodowane maszynką do golenia, a nawet pryszcze lub czyraki. Golimy się po prostu dlatego, że uważamy, że lepiej wyglądamy bez włosów. Oczywiście idealnie byłoby, gdyby skóra była gładka i miękka, a nie zaczerwieniona i podrażniona, pełna swędzących wyprysków.

Jeśli chcesz uniknąć podrażnień skóry i czerwonych guzków po goleniu intymnym, ważne jest, abyś nie spieszył się z goleniem, również jeśli chodzi o pielęgnację skóry przed i po goleniu.

Zestaw do przeciwdziałania wysypce po goleniu
2 produkty przeciwko wrastającym włoskom i czerwonym pęcherzykom po goleniu
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna 109,99 zl
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Metody golenia miejsc intymnych

Większość mężczyzn chwyta za brzytwę, maszynkę do golenia, gdy chcą ogolić okolice intymne. Niektórzy mężczyźni decydują się jednak na depilację woskiem w klinice. Jest to droższe, bardziej bolesne i trwa dłużej - jednak trwa również dłużej. Zabieg depilacji laserowej, który usuwa włosy mniej lub bardziej trwale, jest inną metodą, która jest skuteczna, ale także dość droga.

Golenie intymne przy użyciu maszynki do golenia, trymera lub golarki

Większość mężczyzn do golenia intymnego wybiera maszynkę do golenia lub trymer do włosów. Możesz z łatwością używać tej samej maszynki, której używasz do golenia twarzy, ale w takim przypadku musisz pamiętać o wymianie ostrza lub bardzo dokładnym czyszczeniu go przed i po goleniu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko przeniesienia bakterii z twarzy na części intymne - i na odwrót. Upewnij się, że maszynka jest wystarczająco ostra. Jeśli ostrze jest tępe i zużyte, można bardziej uszkodzić skórę.

Ogólnie rzecz biorąc, higiena jest bardzo ważna podczas golenia. Poza tym ważne jest, aby dobrze traktować skórę i ostrożnie poruszać się podczas golenia.

9 wskazówek dotyczących golenia intymnego dla mężczyzn

 1. Odłóż trochę czasu i upewnij się, że widzisz, co robisz po drodze. Istnieje większe prawdopodobieństwo skaleczenia się, jeśli jesteś w pośpiechu.
 2. Upewnij się, że zmiękczasz skórę gorącą kąpielą, używając dobrego, łagodnego mydła. To zarówno oczyszcza, jak i zmiękcza skórę. Nasz płyn do mycia ciała zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, a także glicerynę, która nawilża i pielęgnuje skórę. Unikaj podrażnień podczas golenia i zakup Zestaw do golenia intymnego
 3. Przed rozpoczęciem golenia nałóż żel do golenia lub krem do golenia.
 4. Używaj czystego ostrza lub czystej maszynki do golenia / trymera.
 5. Zacznij od golenia zgodnie z kierunkiem włosów (z włosem) - a następnie ostrożnie gol się pod włos. Podczas golenia należy wielokrotnie płukać ostrze.
 6. Upewnij się, że napinasz skórę podczas golenia, w przeciwnym razie trudno będzie uzyskać czyste golenie, a także zwiększysz ryzyko skaleczenia się. Nie spiesz się.
 7. Dobrze spłucz skórę po goleniu intymnym i zakończ je dobrym produktem po goleniu, który został stworzony specjalnie do pielęgnacji po goleniu. Wielu naszych klientów uwielbia nasz produkt po goleniu, który został opracowany właśnie w tym celu. Zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, który jest znany z przeciwdziałania bakteriom, a także ekstrakt z pieprzu tasmańskiego, który uspokaja skórę i zapobiega podrażnieniom. Poza tym ma również chłodzący, kojący wpływ na skórę.
 8. Unikaj noszenia obcisłych bokserek zaraz po goleniu intymnym, ponieważ może to podrażnić skórę.
 9. W przypadku wystąpienia niewielkich skaleczeń i pęcherzy, należy je leczyć produktem antyseptycznym, takim jak nasz After shave, który można kupić w aptece, w Boots lub na naszej stronie internetowej.
Zestaw do przeciwdziałania wysypce po goleniu
2 produkty przeciwko wrastającym włoskom i czerwonym pęcherzykom po goleniu
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna 109,99 zl
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Dobra pielęgnacja skóry przed i po goleniu

Golenie intymne jest trudne dla skóry. Zwłaszcza przy pierwszym goleniu nierzadko występują wyraźne podrażnienia skóry. Po kilku goleniach skóra przyzwyczai się do tego. Jeśli jednak chcesz uniknąć lub zminimalizować podrażnienia skóry i ryzyko wystąpienia podrażnień, swędzenia, wrastających włosków i wyprysków, ważne jest, aby odpowiednio dbać o skórę przed i po goleniu.

Przed rozpoczęciem golenia należy zmiękczyć skórę. Można to zrobić za pomocą gorącej kąpieli. Nie krępuj się użyć łagodnego płynu do mycia ciała w okolicach intymnych, aby zarówno zmiękczyć, jak i oczyścić skórę przed goleniem. Gdy skóra ponownie wyschnie, możesz użyć kremu do golenia, żelu do golenia lub innego produktu przeznaczonego do golenia.

Po goleniu należy wrócić do wanny lub pod prysznic, aby spłukać resztki produktu ze skóry. Następnie należy użyć produktu po goleniu zawierającego olejek z drzewa herbacianego, który skutecznie usuwa bakterie, a także pieprz tasmański, który koi skórę i łagodzi podrażnienia.

Eksperymentuj z różnymi produktami, aż znajdziesz taki, który jest dobry dla Twojej skóry. Unikaj jednak zapachowych płynów po goleniu, których możesz używać do twarzy.

Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać produktów z dodatkiem perfum, ponieważ mogą one nasilać podrażnienia skóry po goleniu.

Wiele kobiet decyduje się na golenie nóg, szczególnie w okresie letnim, kiedy gładkie nogi można pokazać w szortach, letnich sukienkach i bikini. Większość ludzi nie chce pokazywać swoich nóg, jeśli są pokryte długimi, ciemnymi włoskami.

Są też mężczyźni, którzy decydują się na golenie nóg. Może to być spowodowane tymi samymi celami kosmetycznymi, co w przypadku kobiet, lub dlatego, że są sportowcami i nie chcą, aby włosy na nogach powodowały większy opór podczas jazdy na rowerze lub pływania.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Metody golenia nóg

Istnieje wiele różnych metod usuwania owłosienia na nogach. Możesz na przykład użyć kremu do depilacji, poddać się zabiegowi woskowania, trwale usunąć włoski za pomocą lasera, usunąć włoski za pomocą depilatora lub zrobić to, co robi większość ludzi: ogolić nogi maszynką do golenia / golarką.

Zestaw do golenia nóg
3 x produkty zapobiegające powstawaniu czerwonych krostek spowodowanych goleniem i depilacją
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw do golenia nóg - 3 x produkty zapobiegające powstawaniu czerwonych krostek spowodowanych goleniem i depilacją

Korzyści z golenia nóg

Golenie to prosta, dostępna i szybka metoda. Można ją wykonać samodzielnie w domu - wymaga jedynie maszynki do golenia lub golarki, więc jest to również bardzo tani sposób. Po zakończeniu golenia od razu widać rezultat, a zaraz po goleniu skóra jest miękka i gładka. Jest to również metoda bezbolesna, chyba że przypadkowo się skaleczysz.

Niektórzy ludzie wolą maszynkę do golenia, podczas gdy inni wybierają golarkę. Zależy to od preferencji, więc musisz poeksperymentować i zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie.

Wady golenia nóg

Jedną z wad golenia nóg jest to, że włoski szybko odrastają, więc musisz golić się bardzo często, jeśli chcesz być całkowicie wolny od włosów. Mniej więcej co drugi dzień trzeba się ogolić. To po prostu mit, że włoski stają się grubsze, gdy je golisz, ale czują się grubsze i twardsze, gdy zaczynają ponownie odrastać po goleniu.

Największą wadą golenia nóg żyletką jest ryzyko podrażnienia skóry, zaczerwienienia, swędzenia i wrastania włosków. Nie jest to rzadkie, ale nie wygląda też zbyt ładnie.

Wiele osób doświadcza czegoś, co niemal przypomina wysypkę po goleniu nóg. Nie jest to egzema, ale rodzaj plagi zarostu. Jest to stan zapalny skóry, który może wystąpić po goleniu, jeśli występuje infekcja bakteryjna i stan zapalny w mieszku włosowym. Czerwone guzki na skórze mogą przekształcić się w czyraki wypełnione zakażoną ropą. Rzadko zdarza się to na nogach, więc jeśli Twoje nogi są w złym stanie po goleniu, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

5 dobrych wskazówek dotyczących golenia nóg

 1. Zmiękcz i oczyść skórę nóg przed goleniem. Można to łatwo zrobić za pomocą ciepłej wody i łagodnego mydła, które usuwa bakterie. Nasz płyn do mycia ciała zawiera antybakteryjny tea tree olejek, a także glicerynę, która nawilża i pielęgnuje skórę. Body Wash jest idealny do mycia nóg przed goleniem.
 2. Użyj żelu do golenia i kremu do golenia na skórze przed goleniem. W ten sposób nie uszkodzisz skóry tak łatwo.
 3. Po zakończeniu golenia nóg należy spłukać resztki produktu, a następnie użyć dobrego, odżywczego kremu po goleniu. Balsam do ciała Australian Bodycare został opracowany właśnie do stosowania po goleniu. Zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, a także pieprz tasmański, który działa kojąco i łagodząco oraz zapobiega podrażnieniom skóry.
 4. Upewnij się, że złuszczasz nogi raz w tygodniu. Usunie to martwe komórki naskórka, dzięki czemu nie pojawi się tak wiele czerwonych guzków i wrastających włosków.
 5. Używaj czystej żyletki za każdym razem, gdy się golisz i unikaj dzielenia się nią z innymi.

Zestaw do golenia nóg
3 x produkty zapobiegające powstawaniu czerwonych krostek spowodowanych goleniem i depilacją
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw do golenia nóg - 3 x produkty zapobiegające powstawaniu czerwonych krostek spowodowanych goleniem i depilacją

Problemy z podrażnieniami i wypryskami po goleniu

Golenie i usuwanie owłosienia to dla wielu z nas konieczność, ale nie oznacza to, że jest to dobre dla skóry. Prowadzenie ostrza w kierunku skóry jest dla niej trudne. Często powoduje to późniejszą reakcję w postaci czerwonych i swędzących kropek, które później przekształcają się w pryszcze.

Ale dlaczego po goleniu pojawiają się pryszcze, jak można ich uniknąć i jak je leczyć, jeśli już wystąpią. Przyjrzymy się temu bliżej tutaj:

Dlaczego po goleniu pojawiają się czerwone kropki i pryszcze?

Bez względu na to, gdzie się golisz - na twarzy, nogach, plecach, pod pachami czy w okolicach intymnych - możesz narazić się na ryzyko wystąpienia oparzeń i czerwonych guzków na skórze.

Czerwone guzki, które często swędzą i bolą, są spowodowane zarostem. Jest to stan zapalny skóry, który pojawia się w wyniku golenia lub innych rodzajów depilacji.

Zarost może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, gdzie występuje owłosienie - i gdzie usuwa się włosy poprzez golenie. Zarost znany jest również pod łacińską nazwą pseudo folliculitis barbae. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o coś, co pojawia się podczas golenia.

Zarost pojawia się, gdy dochodzi do infekcji bakteryjnej i stanu zapalnego w mieszku włosowym. Czerwone kropki na skórze są wyraźną oznaką infekcji i mogą przekształcić się w pryszcze wypełnione ropą zapalną. A w najgorszym przypadku mogą przekształcić się w prawdziwe czyraki.

Czerwone guzki mogą pojawić się wszędzie tam, gdzie się golisz, i to samo dotyczy pryszczy. Nie tylko twarz jest narażona na pryszcze po goleniu, możesz ich również doświadczyć na nogach, w okolicach intymnych, pod pachami, na plecach i wszędzie tam, gdzie używałeś ostrza maszynki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pryszcze na wargach sromowych - Przeczytaj o przyczynach i leczeniu

Wszyscy mamy bakterie i grzyby na całym ciele i na skórze. Jest to całkowicie normalne i nie ma się czym martwić. Kiedy jednak bakterie dostaną się do mieszka włosowego, może dojść do jego zakażenia i stanu zapalnego. Zwykle jest to bakteria gronkowca lub paciorkowca, która powoduje stan zapalny. Z tego powodu można przypadkowo przenieść bakterie do mieszków włosowych podczas golenia.

Jak uniknąć powstawania czerwonych kropek po goleniu?

Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że unikniesz czerwonych, podrażnionych oparzeń po goleniu, możesz w ogóle unikać golenia - lub golić się rzadziej, aby Twoja skóra miała czas na regenerację po goleniu.

Jeśli nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, na szczęście istnieją również inne możliwości zapobiegania powstawaniu czerwonych grudek i krostek po goleniu.

Przede wszystkim chodzi o właściwą pielęgnację skóry i dbanie o nią przed i po goleniu - a także pomiędzy goleniami. Pamiętaj również o używaniu czystego sprzętu do golenia - i unikaj dzielenia się nim z innymi, aby nie doświadczyć plagi zarostu.

Przed goleniem można przygotować skórę, myjąc ją i oczyszczając ciepłą wodą i łagodnym płynem do mycia ciała, takim jak Australian Bodycare Body Wash, który skutecznie przeciwdziała bakteriom i przywraca skórze naturalną ochronę. Zmiękcza skórę i ułatwia golenie bez jej uszkadzania. Gdy skóra jest już czysta i sucha, przed rozpoczęciem golenia można nałożyć na nią żel lub krem do golenia. Zdezynfekuje to skórę i zminimalizuje ryzyko jej uszkodzenia.

Po zakończeniu golenia należy spłukać nadmiar produktów ze skóry, a następnie nałożyć dobry krem po goleniu. Wiele osób docenia produkty zawierające Tea Tree olejek lub aloes, które są znane z tego, że są łagodne dla skóry, a także przeciwdziałają bakteriom. Polecamy nasz balsam do ciała, który został opracowany do stosowania po goleniu. Zawierają one antybakteryjny Tea Tree olejek, a także łagodzą i nawilżają skórę.

Korzystne może być stosowanie kremu złuszczającego na skórę raz w tygodniu. Złuszczanie pomaga usunąć martwe komórki naskórka, dzięki czemu nie powstają tak łatwo czerwone kropki i wrastające włoski.

Żel pod prysznic z olejkiem z drzewa herbacianego
Żel pod prysznic do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel pod prysznic z olejkiem z drzewa herbacianego - Żel pod prysznic do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej
Balsam po goleniu przeciw wrastającym włosom
Balsam odżywczy przeciw wysypce po goleniu i zaczerwienieniu skóry
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Balsam po goleniu przeciw wrastającym włosom - Balsam odżywczy przeciw wysypce po goleniu i zaczerwienieniu skóry

Jak leczyć czerwone kropki i pryszcze na skórze po goleniu?

Jeśli po goleniu pojawiły się czerwone guzki i pryszcze, na szczęście istnieje kilka różnych rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć objawy.

Czerwone kropki w niektórych przypadkach znikną same po pewnym czasie. To samo dotyczy pryszczy. Ale możesz też ryzykować zarażenie się infekcją, jeśli nic nie zrobisz z czerwonymi kropkami. Lecząc małe guzki, możesz zapobiec rozwojowi podrażnionych czerwonych guzków lub pryszczy.

Używając kremu po goleniu, który przeciwdziała bakteriom - takiego jak Body Balm - można uniknąć czerwonych guzków i wyprysków od samego początku.

Jeśli po goleniu pojawią się drobne ranki lub zadrapania, należy je zabezpieczyć produktem antyseptycznym, który można kupić w aptece lub w naszym sklepie internetowym. Balsam do twarzy Australian Bodycare zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, a także wyciąg z pieprzu tasmańskiego, który zapobiega podrażnieniom i koi skórę.

Istnieje wiele różnych naturalnych składników, które mają działanie antyseptyczne (odporne na bakterie), łagodzące i przeciwświądowe. Są to wszystkie cechy, które mogą się przydać, gdy cierpisz na plagę brody. Niektóre naturalne składniki obejmują lawendę, Tea Tree olejek lub aloes. Niektóre kremy i produkty po goleniu zawierają te składniki. Można również znaleźć olejki z lawendą, aloesem lub Tea Tree olejkiem, które można nakładać na skórę w stanie rozcieńczonym.

Golenie twarzy

Należysz do grupy mężczyzn, którzy nie chcą zapuszczać brody? W takim przypadku nie ma sposobu, aby obejść codzienne lub cotygodniowe golenie twarzy. Większość mężczyzn używa żyletki lub maszynki do golenia. Ale są też ludzie, którzy używają staromodnego pędzla i noża do golenia. Nie jest powszechne przełączanie się między różnymi metodami - większość ludzi ma jedną, którą preferuje.

Przeznacz czas na golenie

Wiele osób korzystających z żyletki wybiera jednorazowe ostrze, bierze żel do golenia i ma sprawę z głowy. Ci, którzy wybierają maszynkę do golenia, często robią to samo, ale pomijają żel do golenia. Niektórzy pamiętają o pielęgnacji skóry produktami po goleniu, inni o tym zapominają.

Są też tacy, którzy zamieniają golenie w porządny, oldschoolowy rytuał z wstępnym złuszczaniem zarostu, domowym kremem do golenia, nakładanym świetnym pędzlem do golenia i goleniem odpowiednim rodzajem noża. Przed i po goleniu używają gorącego ręcznika, aby zmiękczyć skórę.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję A czy B, zawsze warto poświęcić trochę czasu na golenie. Jest to coś, co zawsze robiono prawidłowo w dawnych czasach, kiedy golenie odbywało się za pomocą pędzla i noża. Jednak szybki świat, w którym żyjemy, zaoferował nowe metody, takie jak żyletka lub maszynka do golenia - które są mniej czasochłonne.

Niektórzy mężczyźni uważają, że mają większą kontrolę nad procesem golenia, gdy używają żyletki. Inni mężczyźni uważają, że korzystanie z maszynki do golenia jest szybsze. Wszystko zależy więc od indywidualnych preferencji i tego, co najlepiej sprawdza się w danym przypadku.

Problemy z czerwonymi pęcherzykami po goleniu zarostu

Niezależnie od tego, czy używasz żyletki, czy maszynki do golenia, po goleniu możesz doświadczyć problemów z czerwonymi wypryskami i kropkami na twarzy, podbródku lub szyi. Niektórzy mężczyźni doświadczają mniej problemów skórnych, gdy używają maszynki do golenia, podczas gdy inni mają odwrotne doświadczenia. Tak więc, naprawdę musisz poeksperymentować i wybrać metodę, która dla Ciebie działa najlepiej.

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby uniknąć czerwonych kropek i wyprysków, jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Przed goleniem można przemyć skórę płynem do mycia twarzy i ciepłą wodą. Nasz płyn do mycia twarzy zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek, który przeciwdziała bakteriom i doskonale nadaje się do stosowania przed goleniem. Podczas golenia możesz użyć żelu do golenia, jeśli używasz ostrza. Po goleniu ważne jest, aby użyć dobrego, odżywczego kremu po goleniu, aby nie pozostawić skóry suchej i odsłoniętej. Nasz balsam do twarzy został opracowany specjalnie do stosowania po goleniu. Zawiera antybakteryjny Tea Tree olejek oraz pieprz tasmański, który łagodzi podrażnienia często występujące po goleniu i zapobiega ich powstawaniu.

Zestaw do przeciwdziałania wysypce po goleniu
2 produkty przeciwko wrastającym włoskom i czerwonym pęcherzykom po goleniu
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna 109,99 zl
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Golenie włosów na plecach

Jeśli należysz do grupy mężczyzn, którzy zmagają się z owłosieniem na plecach, możesz albo je zostawić, albo chwycić za maszynkę do golenia.

Podczas golenia pleców należy przestrzegać tych samych zasad, co w przypadku golenia innych części ciała. Musisz upewnić się, że dobrze przygotowałeś skórę przed goleniem - powinieneś również odpowiednio pielęgnować skórę po goleniu.

Golenie brwi

Brwi są bardzo widoczną częścią naszej twarzy, więc jeśli chcesz je przyciąć, musisz być świadomy tego, co robisz. Łatwo jest zgolić zbyt dużo, a włoski na brwiach nie odrastają natychmiast.

Być może po prostu chcesz zgolić brwi, ponieważ są duże i krzaczaste, a może chcesz je zgolić, aby podążać za trendem kształtu brwi. Niezależnie od powodu, dla którego to robisz, musisz podejść do tego ostrożnie.

Golenie pach

Większość kobiet nie chce być widziana z włosami pod pachami, jeśli tak jest, nie ma innej opcji niż depilacja. Wiele z nich wybiera golenie, ponieważ jest ono szybkie, łatwe i tanie. Jest to doskonała metoda, ale podobnie jak w przypadku każdego innego obszaru ciała, po goleniu można również zaryzykować podrażnienie skóry żyletką.

Aby uniknąć czerwonych guzków, swędzenia i wyprysków, ważne jest, aby podczas golenia używać kremu do golenia i pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry po goleniu. Nasz balsam do ciała jest dobry do stosowania po goleniu pach ze względu na Tea Tree olejek, który przeciwdziała bakteriom, a także pieprz tasmański, który działa kojąco i łagodząco na podrażnioną skórę. Po depilacji pach zalecamy stosowanie dobrego dezodorantu bez aluminium.

Pielęgnacja po goleniu pach
2 produkty przeciwko czerwonym plamkom pod pachami po goleniu
+15.000 recenzji
Cena regularna 99,99 zl
Cena promocyjna 99,99 zl Cena regularna 124,99 zl
Pielęgnacja po goleniu pach - 2 produkty przeciwko czerwonym plamkom pod pachami po goleniu

Złuszczanie skóry

Złuszczanie naskórka może być dobrym narzędziem w walce z zaczerwienieniami po goleniu i pryszczami. Kiedy złuszczasz skórę, usuwasz martwe komórki naskórka, co zapewnia zdrowszą skórę, z mniejszą ilością czerwonych kropek i wyprysków.

Nie musisz złuszczać skóry codziennie, ale możesz to robić raz lub dwa razy w tygodniu.

Przeczytaj więcej o złuszczaniu tutaj

Q&A na temat golenia

Jak kobiety mogą golić włosy w miejscach intymnych?

Golenie włosów w miejscach intymnych można również nazwać goleniem intymnym. Podczas golenia okolic intymnych należy robić to ostrożnie i precyzyjnie, tak samo jak w przypadku golenia innych części ciała. Skóra w tym obszarze jest bardzo wrażliwa, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas golenia i zadbać o skórę zarówno przed, jak i po goleniu. Większość osób decyduje się na użycie żyletki lub maszynki do golenia.

Jak mężczyźni mogą golić włosy w miejscach intymnych?

Kiedy mężczyźni chcą usunąć włosy łonowe, większość z nich wybiera żyletkę, maszynkę do golenia lub trymer do włosów. Upewnij się, że postępujesz ostrożnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Pamiętaj o przygotowaniu skóry do golenia i jej pielęgnacji po goleniu.

Jak uniknąć swędzenia skóry po goleniu?

Swędzenie i podrażnienia po goleniu to bardzo powszechny problem. Najlepsze, co możesz zrobić, aby go uniknąć, to dbać o skórę przed i po goleniu. Swędzenie i czerwone kropki są objawem zapalenia zarostu, które występuje, gdy w mieszku włosowym dochodzi do infekcji bakteryjnej i stanu zapalnego.

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Jeśli chcesz uniknąć zaczerwienień po goleniu, powinieneś upewnić się, że odpowiednio opłukałeś skórę przed goleniem. Podczas golenia używaj żelu do golenia, a po jego zakończeniu użyj dobrego kremu po goleniu. Możesz wybrać bezzapachowy krem o działaniu antybakteryjnym.

Dlaczego po goleniu pojawiają się czerwone kropki?

Czerwone kropki pojawiają się, gdy dochodzi do infekcji bakteryjnej i stanu zapalnego w mieszku włosowym. Czerwone guzki są widocznymi oznakami zarazy.

Jak często należy się golić?

Gdyby skóra miała wybierać, chciałaby, abyś golił się jak najrzadziej, ponieważ golenie jest trudne dla skóry. Nie ma jednak żadnych zasad i powinieneś golić się tak często, jak uważasz to za konieczne. Upewnij się tylko, że dobrze dbasz o swoją skórę za każdym razem, gdy się golisz.

Jak szybko odrastają włosy po goleniu?

Włosy stale rosną, ale to, jak szybko to się dzieje, zależy od osoby. Za każdym razem, gdy się golisz, obcinasz włosy na powierzchni, co oznacza, że wkrótce znów będą widoczne. Czy chcesz uniknąć widocznych włosków? W takim przypadku musisz golić się codziennie lub co drugi dzień.

Jak zatrzymać krwawienie po goleniu?

Jeśli skóra jest zmiękczona i rozgrzana, po rozpoczęciu golenia nie zacina się tak łatwo. Jeśli mimo to dojdzie do skaleczenia, można zatamować krwawienie, stosując płyn z odrobiną alkoholu, Tea Tree olejek, specjalny krem lub używając bloku ałunu, który jest kamieniem podobnym do kryształu, który łagodzi i leczy.

Jak uniknąć wyprysków po goleniu?

Najprostszym sposobem na uniknięcie wyprysków po goleniu jest po prostu pielęgnacja skóry po goleniu. Używaj dobrego kremu po goleniu, który jednocześnie chłodzi, leczy i odżywia, a także przeciwdziała bakteriom.

Czy golenie intymne jest niebezpieczne?

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą - golenie okolic intymnych nie jest uważane za niebezpieczne. Oczywiste jest jednak, że podczas golenia należy unikać skaleczeń. Należy również odpowiednio dbać o skórę, zarówno przed goleniem, jak i po nim, aby uniknąć infekcji, które w najgorszym przypadku mogą prowadzić do zapalnych czyraków.

Co jest lepsze: golenie czy depilacja woskiem?

Zarówno golenie, jak i depilacja woskiem mają swoje zalety i wady. Golenie jest łatwe, szybkie i tanie, ale efekt nie jest tak długotrwały. W przypadku depilacji woskiem włoski są usuwane na dłuższy czas, ale zabieg trwa dłużej, jest droższy i dla wielu osób może być bardzo bolesny.

Czym jest golenie intymne?

Golenie intymne ma miejsce, gdy mężczyźni lub kobiety usuwają włosy łonowe metodą golenia.

Golenie intymne dla kobiet

CZYTAJ WIĘCEJ : Golenie intymne dla mężczyzn

CZYTAJ WIĘCEJ : Golenie intymne dla kobiet

Czy można używać mydła do golenia?

Dobrze jest używać mydła do mycia skóry przed goleniem. W ten sposób oczyścisz i zmiękczysz skórę przed goleniem. Podczas golenia należy używać żelu do golenia, który jest specjalnie przeznaczony do golenia.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie