Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Golenie intymne – kto, co i jak

Większość kobiet w każdym wieku regularnie goli pachy i nogi. Wiele - zwłaszcza młodszych kobiet w wieku poniżej 40 lat - decyduje się również na golenie okolic intymnych. Niektóre po prostu poprawiają linię bikini, podczas gdy inne wybierają typ golenia, podczas którego wszystkie włosy są usuwane. Golenie okolic intymnych, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, bez podrażniania skóry ze swędzącymi, czerwonymi guzkami może być wyzwaniem.

Jeśli ogoliłaś już swoje okolice intymne, możesz obecnie cierpieć z powodu podrażnienia skóry. Aby uniknąć tego problemu podczas golenia w przyszłości, przeczytaj nasz przewodnik po goleniu intymnym bez czerwonych wyprysków i podrażnień skóry.

Tutaj możesz przeczytać więcej o goleniu intymnym i otrzymać cennych rad na temat tego, o czym należy pamiętać podczas usuwania włosów. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby wygodnie się golić i uniknąć czerwonych guzków i niewygodnego swędzenia po ich zakończeniu.


Dlaczego kobiety golą okolice intymne

Trendy w modzie i urodzie zmieniają się z dekady na dekadę - podobnie jak nasze postrzeganie włosów łonowych. Trendy wpływają na większość z nas, niezależnie od tego, czy się do tego przyznamy, czy nie. Obecne trendy dyktują, że idealna kobieta ma bardzo mało włosów łonowych, dlatego wiele kobiet decyduje się na golenie również okolic intymnych.

Zalety i wady golenia okolic intymnych

W rzeczywistości nie ma wielu zalet golenia intymnego. Dla wielu osób to bardzo osobisty wybór. Jedną z kluczowych zalet golenia okolic intymnych jest higiena - ludzie uważają, że łatwiej jest zachować czystość i świeżość bez włosów łonowych. Jednak niezależnie od tego, czy masz włosy, czy nie, utrzymanie czystości i higieny zależy głównie od nawyków związanych z myciem i czystością, a nie trendów w modzie.

Z drugiej strony wady są bardziej widoczne i doświadczane przez wiele kobiet. Obejmują objawy, takie jak czerwone guzki, pieczenie, swędzenie, wrastanie włosków i zapalenie mieszków włosowych. Jeśli nie wiesz, jak uniknąć tych problemów, będą one nadal występować po każdym goleniu.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Golenie intymne - krok po kroku

Ponad połowa kobiet, które golą okolice intymne, doświadcza podrażnień i guzków skóry. Niemniej jednak zdecydowana większość młodszych kobiet w wieku poniżej 40 lat nadal decyduje się na regularne golenie. Na szczęście wiele można zrobić, aby zmniejszyć podrażnienia, znając kilka prostych wskazówek dotyczących golenia delikatnych obszarów. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym golenia okolic intymnych, aby zapobiedz podrażnieniom.

Włosy szybko odrastają, więc większość ludzi będzie musiała golić się mniej więcej co drugi dzień, aby pozostać całkowicie pozbawionymi owłosienia. Pamiętaj jednak, że od czasu do czasu przerwy w goleniu przynoszą korzyści Twojej skórze. Więc jak dokładnie zabierasz się za golenie intymne?

Golenie intymne dla kobiet - jak to robić

1) Nie spiesz się
Przede wszystkim nie spiesz się podczas golenia. Upewnij się, że masz dużo światła i wyraźnie widzisz, co robisz podczas golenia.

2) Zmiękcz i dokładnie oczyść skórę
Pamiętaj, aby zmiękczyć i oczyścić skórę przed goleniem. Użyj letniej wody i produktu do higieny intymnej który zabija bakterie powodujące czerwone guzki.

3) W razie potrzeby najpierw przytnij włosy nożyczkami
Jeśli masz bardzo długie włosy łonowe, dobrze jest przyciąć je nożyczkami przed goleniem, aby nie trzeba było golić wielokrotnie tego samego obszaru.

4) Używaj dobrego żelu do golenia
Niektóre kobiety wolą używać dobrej jakości kremu do golenia lub mydła do golenia.

5Używaj tylko czystych i ostrych żyletek
Zawsze używaj czystej maszynki do golenia, golarki lub depilatora, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii. Ważne jest również, aby używać ostrej żyletki, a nie starego, tępego ostrza.

6) Naciągnij skórę
Upewnij się, że podczas golenia naciągasz skórę, aby uniknąć skaleczenia. Może to również pomóc w dokładniejszym goleniu.

7) Dokładnie spłukuj skórę po goleniu
Po goleniu dobrze spłucz skórę, aby usunąć wszelkie pozostałości produktu.

8) Używaj kojącego balsamu po goleniu
Zakończ golenie z łagodnym i odżywczym balsamem który jest specjalnie zaprojektowany do stosowania po goleniu okolic intymnych. Wybieraj produkty, które zawierają odżywcze i kojące naturalne składniki, takie jak aloes lub olejek z drzewa herbacianego. Ważne jest, aby znaleźć produkt, który ukoi Twoją skórę.

9) Unikaj ciasnej bielizny
Unikaj noszenia obcisłych majtek i fig z materiału syntetycznego zaraz po goleniu, ponieważ materiał ten może podrażniać skórę. Zamiast tego załóż luźne bawełniane majtki.

Jeśli po goleniu odczuwasz niesamowity ból lub dyskomfort, możesz zastosować środek antyseptyczny. Możesz je kupić w aptekach, drogeriach, a czasem w supermarketach.


Uniknij czerwonych guzków po goleniu intymnym

Po goleniu na skórze pojawiają się zaczerwienione i swędzące guzki. Te czerwone guzy są również nazywane guzkami po goleniu.

Na szczęście można wiele zrobić, aby uniknąć tym problemom podczas golenia. Ważne jest, aby skóra była czysta i miękka, aby uniknąć uwięzienia bakterii w porach skóry. To ta bakteria prowadzi do czerwonych i zaognionych guzków.

Najważniejszą bronią w Twoim arsenale przeciwko czerwonym guzkom jest dobry, delikatny i pielęgnujący produkt do golenia - taki, którego możesz używać zarówno przed goleniem, jak i po nim.

Wiadomo, że naturalny środek, taki jak olejek z drzewa herbacianego, zwalcza bakterie, a także chłodzi i koi skórę - większość produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają australijski olejek z drzewa herbacianego, jest idealna do stosowania podczas golenia. Produkty po goleniu od Australian Bodycare odżywiają i uspokajają skórę, jednocześnie hamując rozwój bakterii. W ten sposób produkty te zmniejszają ryzyko wystąpienia nierówności po goleniu. W ofercie Australian Bodycare znajdziesz również kompletny zestaw pielęgnacyjny do golenia okolic intymnych zawierający wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji skóry przed i po goleniu.


Złagodzenie swędzenia po goleniu intymnym

Wiele osób cierpi na podrażnienia skóry po goleniu okolic intymnych. Te podrażnienia są zwykle swędzeniem i czerwonymi guzkami. Są niewygodne i nieatrakcyjne.

Jeśli chcesz złagodzić swędzenie i podrażnienia, skup się na pielęgnacji skóry przed, w trakcie i po goleniu. Ilość czasu i pieniędzy, które przeznaczysz na kojące i pielęgnujące produkty do skóry, jest dobrze uzasadniona. Niewiele jest osób, które potrafią ogolić dowolną część ciała bez konieczności przygotowywania skóry i późniejszej pielęgnacji.

Nakładanie pielęgnacyjnych produktów do skóry podczas golenia nie zajmuje dużo czasu, a wyniki są o wiele przyjemniejsze. Musisz znaleźć produkty kojące i pielęgnujące, które Twoja skóra może tolerować po goleniu ściernym. W większości przypadków można używać dowolnych łagodnych produktów, które nie są perfumowane i zawierają chłodzące, odżywcze i kojące naturalne składniki.


Golarka, brzytwa czy depilator- co najlepsze?

Kiedy woskujesz włosy łonowe, odrastają one o wiele później, niż gdybyś je usuwała golarką lub brzytwą. Z drugiej strony wiele osób uważa, że ​​woskowanie może być trochę zbyt twarde dla ich skóry, szczególnie w obszarach, w których skóra jest cienka i wrażliwa.

Dlatego większość ludzi decyduje się na usuwanie włosów intymnych w domu za pomocą golarki, golarki damskiej, depilatora lub brzytwy.

Depilator to elektryczna maszynka, która usuwa włosy, całkowicie je wyciągając. Oznacza to, że sesja depilatora pozostawia właściciela wolnego od włosów na dość długi czas, ale sam proces trwa dość długo i jest również dość bolesny. Dobry depilator też nie jest tani.

Większość ludzi decyduje się na golenie brzytwą lub golarką. Golarka elektryczna jest droższa niż maszynka do golenia, ale nie jest tak łatwo cię zranić. Wszystko zależy od osobistego gustu, niezależnie od tego, czy wolisz maszynkę do golenia, czy golarkę. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że używasz czystego ostrza, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii. Wreszcie, upewnij się, że Twoja skóra jest czysta, miękka i dobrze nawilżona, aby całkowicie zapobiec powstawaniu czerwonych guzków i podrażnień skóry.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie