Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Golenie się - kto, jak i gdzie

Golenie się nie jest nowym zjawiskiem, mężczyźni i kobiety praktykowali to na całym świecie przez tysiąclecia – wynika to z tego, że niektórzy z nas mają więcej włosów w miejscach, w których woleliby ich nie mieć.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z goleniem, ważne jest wybranie skutecznego sposobu golenia się, który będzie ci odpowiadać. Najpopularniejsze sposoby pozbycia się włosów to golenie się przy użyciu maszynki, woskowanie, kremy do depilacji, zabiegi laserowe i wyrywanie.

Istnieją zarówno zalety, jak i wady każdego z tych sposobów. Różne sposoby będą wymagać różnego nakładu finansowego. Niektóre z metod można wykonać w domu, podczas gdy inne wymagają wizyty w klinice lub salonie. Niektóre z nich działają najlepiej na konkretną część ciała, podczas gdy inne lepiej sprawdzają się w jego innych rejonach, np. na twarzy. Warto również zauważyć, że każdej osobie mogą przypaść do gustu różne sposoby golenia.

Dokładnie przeanalizuj wszystkie sposoby golenia się, zanim jeden z nich wybierzesz. W ten sposób unikniesz marnowania pieniędzy na metody, które nie są dostosowane do twoich potrzeb.


Techniki golenia - wady i zalety

Większość osób, które usuwają niechciane owłosienie, robi to z powodów estetycznych. Jedynie zawodowi sportowcy, tacy jak pływacy i kolarze, golą się z bardziej praktycznych powodów.

W większości przypadków powodem golenia włosów jest fakt, że występowanie włosów w niektórych częściach ciała uważamy za nieatrakcyjne. Jeśli istnieją rejony ciała, w których wolisz mieć pozbawioną włosów gładką skórę, nie ma lepszego rozwiązania niż znalezienie dobrej dla ciebie metody golenia.


Golenie przy użyciu maszynki

Golenie się maszynką jest prawdopodobnie najbardziej powszechną metodą usuwania włosów, szczególnie jeśli uwzględnimy codzienne golenie mężczyzn w celu usunięcia zarostu. W tym artykule skupimy się jednak na depilacji ciała, a nie na rutynowym, codziennym goleniu twarzy.

Dla zdecydowanej większości ludzi golenie się maszynką jest pierwszym sposobem usuwania włosów, który stosują, przede wszystkim dlatego, że jest łatwy i prosty. Wszystko czego potrzebujesz to maszynka do golenia, którą możesz zgolić włosy na całym ciele i twarzy.

Warto jednak pamiętać, że jeśli skóra nie została zmiękczona przed goleniem, to może być ona szorstka, a wtedy maszynka do golenia może spowodować jej uszkodzenie. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zwilżenie skóry pod gorącym prysznicem lub w wannie.

To również spowoduje, że włosy podniosą się z powierzchni skóry, co pomoże w dokładnym goleniu.

Poza tym ważne jest, aby podczas golenia skóra była czysta i wolna od bakterii. Skóra może zostać łatwo uszkodzona przez maszynkę, co powoduje powstanie rany, w której mogą rozwijać się bakterie. Dlatego zaleca się, w miarę możliwości, stosowanie antybakteryjnego płynu do ciała.

Równie ważne jest nawilżanie skóry po goleniu, w celu uniknięcia podrażnień i rzekomego zapalenia mieszków włosowych, czyli stanu zapalnego skóry, który może wystąpić po goleniu.

Najlepiej jest zakończyć golenie dobrym kremem antybakteryjnym, takim jak balsam lub krem nawilżający, który zawiera składniki łagodzące, chłodzące i odżywcze przeznaczone do pielęgnacji skóry po goleniu i depilacji.

Zamiast zwykłej maszynki do golenia możesz użyć maszynki przeznaczonej do usuwania damskiego owłosienia, które jest zazwyczaj delikatniejsze od męskiego zarostu.

Zalety golenia się maszynką:

 • Jest to tani sposób golenia się.
 • Jest łatwy i szybki.
 • Można to zrobić samemu w domu.
 • Jest bezbolesny, chyba że przypadkowo się skaleczysz.
 • Od razu uzyskuje się rezultat w postaci miękkiej i pozbawionej włosów skóry.

Wady golenia się maszynką:

 • Włosy rosną szybko, więc trzeba golić się regularnie.
 • Odrastające włoski mogą szczypać w momencie przełamywania skóry.
 • Istnieje ryzyko powstawania podrażnień po goleniu i wrastających w skórę włosków, szczególnie na wrażliwej skórze w okolicach linii bikini.
 • Jeżeli maszynka do golenia nie jest utrzymywana w czystości, możesz rozprzestrzeniać bakterie i infekcje na golone nią części ciała.

4–pak przeciwko czerwonym kropkom na ciele po goleniu
Do golenia ciała przeciw wrastającym włosom, czerwonym kropkom na ciele, truskawkowym nogom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 254,99 zl
4–pak przeciwko czerwonym kropkom na ciele po goleniu - Do golenia ciała przeciw wrastającym włosom, czerwonym kropkom na ciele, truskawkowym nogom

Używanie kremu do depilacji

Jeśli wolisz golić się samodzielnie w domu, możesz użyć kremu do depilacji, który jest dostępny w większości dużych supermarketów i aptek. Istnieje wiele różnych kremów przeznaczonych do depilacji różnych części ciała, takich jak twarz, nogi, czy okolice linii bikini, itp.

Krem do depilacji jest formułą chemiczną, która przenika do mieszków włosowych i rozpuszcza włosy na powierzchni skóry.

Krem pozostaw na skórze przez jakiś czas, zanim go wraz z włosami usuniesz pod prysznicem lub za pomocą szpatułki. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami sposobu użycia konkretnego kremu do depilacji.

Jeśli przed nałożeniem kremu umyjesz skórę gorącą wodą, pory skóry się otworzą i powstanie ryzyko poważnego podrażnienia skóry albo wystąpienia infekcji.

Niektórzy uważają tę metodę golenia się za najlepszą, a innym ona się w ogóle nie sprawdza.

Zalety kremu do depilacji:

 • Jest to metoda stosunkowo niedroga.
 • Jest łatwa i szybka.
 • Można ją wykonać samodzielnie w domu.
 • Jest bezbolesna.
 • Jest to dobra metoda golenia dla skóry wrażliwej, szczególnie w okolicach linii bikini.

Wady kremu do depilacji:

 • Nie wszystkie kremy będą skuteczne, a przy niektórych rodzajach włosów w ogóle się nie sprawdzą.
 • Włoski szybko odrastają.
 • Krem może mieć nieprzyjemny zapach i zawierać potencjalnie drażniące substancje chemiczne.

Woskowanie

Depilacja woskiem może być wykonywana w domu, w klinice lub salonie przez terapeutę. Oczywiście depilacja woskiem w klinice jest droższa, ale płacisz za usługę doświadczonego terapeuty, który oferuje profesjonalne usunięcie włosów.

Poprawne depilowanie włosów woskiem jest okazać się trudne do opanowania, zwłaszcza w przypadku depilacji wrażliwych miejsc.

Depilacja woskiem polega na podgrzaniu specjalistycznego wosku i nałożeniu go na obszar, który ma zostać poddany zabiegowi. Pasek wosku, papierowy lub wykonany z tkaniny, jest dociskany do wosku i szybko odrywany. Podczas zrywania wosku włosy (od nasady aż po końce) są całkowicie wyrywane.

Dzięki tej metodzie włosy nie odrastają znacznie dłużej w porównaniu z goleniem i kremem do depilacji, ale jeśli zostanie ona wykonana niepoprawnie, może okazać się bolesna.

Wiele osób wybiera zabieg depilacji woskiem do depilacji intymnej, ponieważ jest on łatwiejszy i wygodniejszy niż golenie.

Depilacja hollywoodzka usuwa wszystkie włosy łonowe, podczas gdy depilacja brazylijska pozostawia cienki pasek włosów nad łechtaczką, a tradycyjna depilacja bikini (czasami znana jako depilacja kalifornijska) usuwa włosy widoczne poza bielizną lub bikini.

Zalety depilacji woskiem:

 • Efekt utrzymuje się długo - nawet do kilku tygodni.
 • Jest to metoda stosunkowo szybka.
 • Unikasz zgrubień po maszynce, ponieważ nowe odrastające włoski są miękkie.
 • Włoski można depilować woskiem w dowolnym miejscu na ciele i twarzy.

Wady depilacji woskiem:

 • Może być bolesna - zwłaszcza jeśli masz niski próg bólu.
 • Nie zawsze jest tania - zwłaszcza jeśli depilacja woskiem odbywa się w klinice.
 • Może być trudna do opanowania w domu.
 • Przez kilka dni po zabiegu może wystąpić podrażnienie skóry lub wrastanie włosków w skórę.
 • Włosy muszą mieć określoną długość (zazwyczaj około pół centymetra), w przeciwnym razie mogą być zbyt krótkie, aby wosk mógł je przytrzymać i wyciągnąć. Oznacza to, że pomiędzy zabiegami woskowania należy zapuszczać włosy i się nie golić.

Laserowe usuwanie włosów

Depilacja laserowa wymaga wizyty w specjalistycznej klinice. Jest to bardzo skuteczna metoda, która wymaga kilkukrotnego jej powtórzenia. Sam zabieg nie trwa długo, ale jest potrzebne wykonanie kilku zabiegów, zanim włosy zostaną usunięte.

Depilacja laserowa nazywana jest również IPL (Intense Pulsed Light). Podczas zabiegu laserowego wiązka światła uderza we włos, powodując spalanie włosa, korzenia i mieszka włosowego, w celu ich zniszczenia. Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne, ale może być bolesne.

Zalety depilacji laserowej:

 • Po wielu zabiegach będziesz prawie całkowicie pozbawiony włosów w niepożądanym miejscu ich występowania.
 • Zabiegowi można poddać całe ciało, nawet twarz.

Wady depilacji laserowej:

 • Jest bardzo droga.
 • Działa najlepiej na ciemnych włosach. Rude, bardzo jasne i siwe włosy nie mogą być usunięte za pomocą lasera.
 • Usuwanie włosów nie jest w 100% trwałe.

Inne metody golenia się

Najpopularniejsze metody golenia zostały wymienione wyżej: golenie przy użyciu maszynki, stosowanie kremu do depilacji, woskowanie i zabiegi laserowe. Istnieje jednak również kilka innych, mniej popularnych metod.

Sugaring, czyli depilacja pastą cukrową to starożytna metoda golenia się pochodząca z Bliskiego Wschodu. Jest ona bardzo podobna do zabiegu woskiem, ale zamiast wosku używa się ciepłego, roztopionego cukru.

Mówi się, że ta metoda jest łagodniejsza dla skóry oraz mniej bolesna niż depilacja woskiem. Włoski nie muszą mieć określonej długości, aby można było je usunąć, więc w porównaniu z woskowaniem nie trzeba czekać, by trochę odrosły.

Jednak nie wszystkie kliniki oferują sugaring i, podobnie jak woskowanie, nie jest ono tanie.

Wyrywanie włosów to metoda, którą wypróbował prawie każdy. Za pomocą pęsety można szybko usunąć włoski, wyrywając jeden włos na raz.

Jest to skuteczna metoda, która nie jest bezbolesna, a poza tym jest czasochłonna, nawet jeśli chcesz usunąć niewielką ilość włosów.

Dlatego też metoda ta nadaje się raczej do usuwanie włosków przy brwiach oraz niewielkich ilości włosów na ciele i twarzy.

Ponieważ wymaga jedynie pęsety, jest to metoda tania, jednak należy uważać przy wyrywaniu włosów na brwiach, gdyż po wyrwaniu włoski nie odrastają od razu.

Dlatego wyrywaj jeden włosek na raz i upewnij się, że masz dobre światło, aby zobaczyć, które włoski trzeba usunąć, a które mogą pozostać.

Usuwanie włosków depilatorem jest podobne do używania maszynki do golenia, z tą różnicą, że depilator zamiast przycinać włosy wyrywa je podczas przesuwania się po skórze.

Jest to bolesne i czasochłonne, zwłaszcza jeśli depiluje się duży obszar, taki jak nogi, ale można to wykonać samodzielnie w domu, kiedy mamy na to wystarczającą ilość czasu.

Nie dla każdego depilacja depilatorem okaże się dobrym wyborem. Wiele osób zrezygnuje ze stosowania depilatora, ponieważ jest to zbyt bolesny sposób. Po użyciu depilatora może minąć kilka tygodni, zanim włoski będą gotowe do ponownego usunięcia.

Depilacja jest jednak trudna i szkodliwa dla skóry, podobnie jak w przypadku depilacji woskiem istnieje ryzyko wystąpienia podrażnień, nierówności skóry i wrastania włosków w skórę.

Nitkowanie to starożytna metoda usuwania włosów stosowana na Bliskim Wschodzie. Do skutecznej depilacji nitką potrzebny jest profesjonalista, który zna specjalną technikę i ma duże doświadczenie.

Podczas nitkowania przesuwa się cienką bawełnianą nić po włoskach, rolując ją w pobliżu tych włosków, których chcemy się pozbyć, i następnie przycinamy włoski.

Jeżeli znajdziesz dobrego specjalistę to depilacja nitką jest bardzo skutecznym sposobem pozbycia się niechcianych włosów i może być mniej bolesna niż depilacja przy pomocy wosku.

Zabieg na większym obszarze ciała zajmie dużo czasu, więc nitkowanie jest bardziej odpowiednie do usuwania włosów z twarzy.


Ważne rzeczy, o których należy pamiętać przed i po goleniu

Golenie często uszkadza skórę, a tego chcemy uniknąć. Dlatego dobrym pomysłem jest pielęgnowanie skóry przed i po goleniu.

Zanim zaczniesz się golić, umyj skórę dobrym mydłem antybakteryjnym, które jednocześnie oczyści i zmiękczy skórę.

Jeśli golisz włosy na ciele, dobrze jest zacząć od gorącej kąpieli lub prysznica.

Zmiękczy to włosy oraz skórę i ułatwi przycinanie włosów.

Nawet w przypadku stosowania innych metod golenia, takich jak krem do depilacji lub wosk, ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu oczyścić skórę z bakterii.

Po zakończeniu golenia twoja skóra tylko skorzysta na troskliwej pielęgnacji. Nawilżaj skórę dobrym balsamem do ciała lub przeznaczoną do tego specjalną odżywką po goleniu.

Odżywka będzie przyjemna i chłodząca dla podrażnionej skóry. Pomoże również zapobiegać powstawaniu nierówności, wrastaniu włosków w skórę i jej podrażnieniu.

Wrastające w skórę włoski powstają, gdy w mieszku włosowym znajduje się infekcja.

Niezależnie od sposobu usuwania włosków, zawsze po wyrwaniu lub zgoleniu włosów należy sprawdzić czy mieszki włosowe są zamknięte.

Jeśli na skórze znajdują się bakterie, mogą one wniknąć do otwartych mieszków włosowych i wywołać infekcję.

Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać skórę w czystości za pomocą mydła antybakteryjnego i odżywiać ją balsamem antyseptycznym.

Pozwoli to zamknąć pory i usunąć bakterie po goleniu.

Zestaw do golenia nóg
3 x produkty zapobiegające powstawaniu czerwonych krostek spowodowanych goleniem i depilacją
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 199,99 zl
Zestaw do golenia nóg - 3 x produkty zapobiegające powstawaniu czerwonych krostek spowodowanych goleniem i depilacją

Czy można permanentnie usunąć włosy?

Kiedy mówimy o trwałej depilacji, zwykle mamy na myśli depilację laserową, zwaną też IPL (Intense Pulsed Light).

Depilacja laserowa działa za pomocą energii świetlnej, która jest przekształcana w energię cieplną. Kiedy wiązka światła pada na włosy, włos, korzeń i mieszek są podgrzewane, spalone i tym samym usunięte.

Jednak światło może wychwytywać w skórze tylko ciemne pigmenty włosów, dlatego zabieg laserowy działa tylko na ciemne włosy, a nie na jasne, siwe czy rude.

Użycie laserów może wydawać się ekstremalne, ale jeśli leczenie jest wykonane prawidłowo, nie jest wcale niebezpieczne. Wszystko polega na zamienianiu światła w ciepło.

Podczas leczenia może wystąpić pewien ból, szczególnie w obszarach wrażliwych.

Na skórze często pojawia się krótkotrwałe uczucie ciepła lub nawet pieczenia, a po zakończeniu zabiegu nie odczuwa się żadnego bólu.

Potrzebujesz kilku zabiegów laserowych, zanim całkowicie usuniesz niechciane włosy. Wynika to z tego, że w każdym momencie poszczególne mieszki włosowe znajdują się na różnych etapach wzrostu, a laser może usuwać tylko włosy znajdujące się w konkretnej fazie wzrostu.

Liczba potrzebnych zabiegów zależy od kilku czynników, w tym poziomu hormonów, wieku i rodzaju włosów.

Zwykle należy spodziewać się od 5 do 10 zabiegów, jednak nawet po usunięciu włosów w pożądanej części ciała, nie można oczekiwać, że te obszary na zawsze pozostaną w 100% pozbawione włosów.

Mieszki włosowe poddane zabiegowi zostały zniszczone, ale nowe mieszki włosowe mogą zacząć rosnąć w ich miejscach, więc z czasem pojawią się nowe włosy; wówczas trzeba wykonać kolejne zabiegi laserowe.

Zabieg laserowy wymaga wizyty w klinice. Jest to dość droga metoda, ponieważ pojedynczy zabieg kosztuje dużo, a trzeba wykonać ich całą serię.

Możesz kupić urządzenia do leczenia laserowego do użytku w domu, ale mogą się one okazać bardzo drogie, w dodatku zarówno eksperci, jak i Krajowa Rada Zdrowia ostrzegają przed ich używaniem.


Problemy, które mogą pojawić się po goleniu

Golenie się jest wyzwaniem dla skóry. Jedni ludzie mają bardziej wrażliwą skórę od innych i dlatego skóra każdego z nas będzie inaczej reagować na różne metody golenia.

Niektóre z typowych problemów, które mogą pojawić się w wyniku golenia to podrażnienia skóry, czerwone plamy, wrastające w skórę włoski (zwłaszcza po goleniu się maszynką) czy czerwone nierówności na powierzchni skóry.

To wszystko może być trudne do uniknięcia, zwłaszcza, kiedy masz wrażliwą skórę.  Jednak możesz zrobić wiele, aby zapobiec tym problemom. Zanim zaczniesz się golić, oczyść i zmiękcz skórę dobrym antybakteryjnym mydłem do ciała.

Pamiętaj po skończeniu nawilżyć i złagodzić skórę odżywką po goleniu lub po depilacji.

Balsam po goleniu przeciw wrastającym włosom
Balsam odżywczy przeciw wysypce po goleniu i zaczerwienieniu skóry
+15.000 recenzji
Cena regularna 69,99 zl
Cena promocyjna 69,99 zl Cena regularna
Balsam po goleniu przeciw wrastającym włosom - Balsam odżywczy przeciw wysypce po goleniu i zaczerwienieniu skóry
Żel pod prysznic z olejkiem z drzewa herbacianego
Żel pod prysznic do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Żel pod prysznic z olejkiem z drzewa herbacianego - Żel pod prysznic do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej

7 mitów: Rzeczy, których mogą być dla ciebie nowe

Mit 1: Włosy po goleniu odrastają grubsze

To stary mit, który nie ma poparcia naukowego. Mylnie zakłada się, że tak jest, ponieważ krótsze włosy często wydają się grubsze i sztywniejsze niż dłuższe.


Mit 2: Włosy odrastają cieńsze po zastosowaniu kremu do depilacji

Podczas stosowania kremu do depilacji usuwasz więcej włosów razem z korzeniami w porównaniu do zwykłego golenia, ale włosy są tak samo grube i sztywne, gdy odrastają ponownie.


Mit 3: Zabieg laserowy jest niebezpieczny

Depilacja laserowa działa poprzez przekształcenie energii świetlnej w energię cieplną, która spala i niszczy mieszek włosowy. Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne, ponieważ laser nie niszczy niczego poza samym mieszkiem włosowym.


Mit 4: Po depilacji woskiem odrasta mniej włosków

Podczas depilacji woskiem włoski są całkowicie wyrywane z mieszka włosowego, przez co usuwa się ich więcej niż na przykład podczas golenia maszynką. Odrastanie włosków zajmuje więcej czasu, ale na pewno odrosną, ponieważ mieszek włosowy nie został usunięty.


Mit 5: Podczas depilacji woskiem można się poparzyć

Ważne jest, aby zabieg z użyciem wosku przeprowadzić prawidłowo. Wosk musi być ciepły, aby działał, ale nie tak gorący, by się nim poparzyć. Ważne jest, aby wybrać terapeutę, który ma doświadczenie w zabiegach z woskiem i wie, jak prawidłowo podgrzewać i używać wosku.


Mit 6: Po goleniu włosów w ich miejsce odrastają więcej

To nieprawda. Golenie nie powoduje, że w miejsce zgolonych włosów odrasta ich podwójna ilość. Pojedyncze pasma włosów, które odrastają, mogą wydawać się grubsze, gdy są krótkie.


Mit 7: Włosy po usunięciu rosną szybciej

Włosy nie rosną szybciej ani wolniej, przez to, że je usuwasz. Ponadto, nie będziesz mieć ani więcej ani grubszych włosów z powodu ich usuwania!


Q&A na temat usuwania włosów


Jak długo utrzymuje się efekt usuwania włosów?

To zależy od metody, której używasz. Golenie jest najmniej trwałą metodą, a zabieg laserowy daje najdłuższy efekt.


Jak długo utrzymuje się efekt zastosowania kremu do depilacji?

Stosowanie kremu do depilacji usuwa więcej włosów niż golenie, dlatego odrastanie włosów trwa nieco dłużej.


Czy można skorzystać z depilacji w ramach opieki zdrowotnej?

Nie można uzyskać dotacji na regularne kosmetyczne usuwanie włosów. Jednak w szczególnych przypadkach, gdy wzrost włosów jest spowodowany chorobą i jest widoczny na twarzy (jako kobieta) i/lub włosy są zbyt grube, możesz mieć możliwość uzyskania leczenia z góry zabiegiem usuwania włosów za pomocą lasera.


Czy trwałe laserowe usuwanie włosów jest niebezpieczne?

Usuwanie włosów za pomocą lasera nie jest niebezpieczne. Laser wykorzystuje energię świetlną, która przekształca się w energię cieplną w celu spalania i niszczenia mieszków włosowych. Jednak niszczony jest tylko mieszek, który jest celem, a nie skóra, która go otacza lub żaden z narządów wewnętrznych.


Czy depilacja laserowa jest trwała?

Laserowe usuwanie włosów wymaga kilku zabiegów, zanim włosy znikną całkowicie. Każdy pojedynczy mieszek włosowy zostaje przerwany, ale z czasem mogą pojawić się nowe mieszki włosowe i mogą być potrzebne kolejne zabiegi. Dlatego zabieg laserowy nie sprawi, że w 100% pozbędziesz się włosów na całe życie, chociaż jest bardzo skuteczny.


Ile zabiegów laserowego usuwania włosów trzeba wykonać, aby efekty były trwałe?

W dużej mierze zależy to od osoby, między innymi zależy to od poziomu hormonów, wieku i rodzaju włosów. Możesz potrzebować od 5 do 10 zabiegów.


Ile kosztuje depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest najdroższą metodą golenia, ale również najskuteczniejszą. Ceny różnią się znacznie w zależności od kliniki, dlatego przed zarezerwowaniem sesji należy sprawdzić kilka miejsc. Całkowity koszt będzie również zależał od liczby potrzebnych zabiegów, która różni się w zależności od osoby.


Gdzie mogę kupić wosk do depilacji?

Jeśli chcesz spróbować wykonać depilację w domu, wosk do depilacji można kupić w większych supermarketach. Jeżeli chcesz wykonać depilację w klinice, to terapeuci używają własnego wosku podczas sesji depilacji.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie