Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Dlaczego po goleniu pojawiają się podrażnienia?

Podrażnienia, guzki po goleniu, wrastające włoski, to tylko niektóre z problemów, które mogą wystąpić po goleniu. W tym artykule skupimy się na podrażnienia, których możesz doświadczać. Guzki te psują wygląd gładkiej, dobrze zadbanej skóry.

Małe czerwone pąki są preludium do możliwych infekcji i wrastania włosków; pojawiają się, gdy pory i mieszki włosowe są otwarte i zakażone bakteriami. Bakterie, które wnikają do mieszka włosowego, nazywane są Staphylococcus aureus, dlatego po goleniu na powierzchni skóry mogą pojawić się czerwone guzki.

Czerwone guzki ostrzegają, że przy następnym goleniu Twoja skóra wymagać będzie kojących zabiegów i metod zapobiegawczych.


Gdzie pojawiają się podrażnienia po goleniu?

Małe czerwone guzki mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele po goleniu. Dotyczy to pach, nóg, okolic bikini i twarzy. Każdy obszar, w którym golisz włosy, może być podatny na powstawanie guzków po goleniu.

W przypadku mężczyzn zazwyczaj na podrażnienia skóry są narażone okolice twarzy i gardła, podczas gdy kobiety często doświadczają tego na nogach i okolicach intymnych.

Jeśli pojawią się czerwone guzy, ważne jest, aby koić zarówno skórę, jak i mieszki włosowe, w czasie, gdy włosy powoli odrastają. Czerwonym guzkom po goleniu często towarzyszy swędzenie, które może dalej przekształcić się w czerwoną wysypkę, dlatego ważne jest, aby leczyć skórę i złagodzić objawy.

Jeśli nie podejmiesz leczenia i zapobiegania - ryzykujesz pogorszenie stanu, który w ciężkich przypadkach może przekształcić się w pęcherze na i pod skórą- które są bardzo bolesne.


Jak pozbyć się podrażnień po goleniu

Najlepszym sposobem uniknięcia irytujących i swędzących czerwonych guzków jest po prostu zapobieganie im, przygotowując skórę przed goleniem. Dzięki odpowiedniej metodzie golenia i delikatnym produktom do golenia skóry możesz całkowicie uniknąć czerwonych guzków i podrażnień po goleniu.

Przed przystąpieniem do golenia dowolnej części twarzy lub ciała, skórę należy zmiękczyć ciepłą wodą. To otwiera pory i sprawia, że ​​Twoja skóra jest gotowa do dokładnego i wygodnego ogolenia. Jeśli nałożysz zimną wodę na skórę, pory się zamkną, a golenie nie będzie płynne ani łatwe dla skóry,

Zapobieganie czerwonym guzkom i podrażnieniom po goleniu: Wskazówki dotyczące golenia dla kobiet

Wiele kobiet regularnie usuwa niechciane owłosienie na ciele - niektóre ze względów praktycznych, a inne, aby wyglądać bardziej kobieco i atrakcyjnie. Ale wygląd ten łatwo zepsuć, gdy na twoich nogach i linii bikini pojawią się czerwone guzki,i podrażnienia po goleniu.

Te guzki często sprawiają, że chcesz zakryć skórę, co może całkowicie zniweczyć cel golenia, prawda? Nie jesteś sam. Na szczęście możesz zaradzić temu problemowi, jeśli odpowiednio zadbasz o skórę przed goleniem, w trakcie i po goleniu.

Podczas golenia okolic intymnych ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność. Produkty Australian Bodycare do golenia okolic intymnych, zapobiegają podrażnieniom skóry i powstawaniom czerwonych guzków.

Skorzystaj z naszych skutecznych produktów i wykonaj te proste kroki, aby pokonać czerwone guzki i podrażnienia po goleniu.

  1. Przed goleniem należy zanurzyć się w wannie lub pod prysznicem, aby dobrze ogrzać skórę. To zmiękcza skórę i włosy. Umyj obszar, który chcesz ogolić, płynem Australian Bodycare Intim Wash. Przeciwdziała on bakteriom, które mogą później infekować mieszki włosowe i powodować czerwone guzki i podrażnienia.
  2. W razie potrzeby, przed goleniem przytnij włosy nożyczkami lub trymerem. Ułatwia to gładkie i dokładne golenie.
  3. Nałóż olejek albo Australian Intim Shave Gel stworzony z naturalnych składników, na okolice intymne. Nałóż go obficie i pozwól mu przez chwilę wsiąkać w skórę.
  4. Używaj ostrej i czystej żyletki i zawsze gol się w tym samym kierunku, w którym włosy opadają naturalnie, aby nie podrażniać skóry. Pomiędzy każdym machnięciem ostrza, przepłucz je szybko zimną wodą, aby usunąć włosy i żel, który się w nim złapał.
  5. Spłucz wszystkie pozostałości żelu lub olejku, aby nie pozostawały i nie podrażniały skórę.
  6. Zakończ golenie, delikatnie wcierając Australian Bodycare Intim Balm w skórę, aby zapewnić jej odżywienie i nawilżenie.

Możesz zastosować tę samą procedurę dla swoich nóg, aby uzyskać piękny i gładki efekt golenia. Do nóg należy używać świeżej maszynki do golenia, aby nie przenosić bakterii po organizmie. Świeża maszynka do golenia połączona z produktami antybakteryjnymi od Australian Bodycare skutecznie przeciwdziała bakteriom, które w przeciwnym razie zakażałyby mieszki włosowe i powodowały powstawanie czerwonych guzków.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Zapobieganie czerwonym guzkom i podrażnieniom po goleniu: Wskazówki dotyczące golenia dla mężczyzn

Większość mężczyzn będzie regularnie golić twarz, aby wyglądała na zadbaną i reprezentacyjną. Dla skutecznego golenia bez czerwonych guzków ważne jest, aby odpowiednio zadbać o skórę przed i po użyciu maszynki do golenia. Zapewniając najlepsze warunki do dokładnego i udanego golenia, po zabiegu pozbędziesz się całkowicie czerwonych guzków.

Wypróbuj ten trzystopniowy proces leczenia, aby chronić twarz przed czerwonymi guzkami i podrażnieniami po goleniu. Ten proces wymaga trzech różnych produktów, których używasz na różnych etapach golenia, aby uniknąć bakterii powodujących guzki.

  1. Zacznij od nawilżenia ciepłą wodą. Przygotuj skórę do golenia, oczyszczając ją z bakterii i zapewniając jej miękkość i wilgotność. Sucha skóra jest jednym z największych winowajców guzków po goleniu. Przed użyciem kojącego płynu do mycia twarzy przed goleniem może być również korzystne złuszczanie skóry za pomocą maseczki. Powoduje to unoszenie włosów w górę i z daleka od skóry, ułatwiając dokładne golenie.
  2. Po dokładnym umyciu skóry nawilż ją nałożeniem żelu do golenia. Shave gel od Australian Bodycare jest dobrym naturalnym żelem do golenia. Pozwól, aby żel pozostawić na skórze przez minutę, aby mógł całkowicie wniknąć w skórę. Australian Bodycare Shave Gel jest przezroczysty, dzięki czemu łatwo zorientujesz się, gdzie poruszasz brzytwą na twarzy. Możesz teraz golić się ostrożnie i delikatnie, podążając w kierunku wzrostu włosów.
  3. Po ostatnim pociągnięciu żyletki dokładnie zmyj wszystkie pozostałości produktów ciepłą wodą. Następnie nałóż kosmetyk Australian Bodycare After Shave. Skóra po goleniu jest często podrażniona, ale przy odpowiedniej pielęgnacji można ją ukoić i uspokoić, aby zapobiec dyskomfortowi.

Te wspomniane produkty zawierają naturalny składnik: Olejek z Drzewa Herbacianego. Odżywcze właściwości Olejku z Drzewa Herbacianego tworzą warstwę ochronną na skórze, jednocześnie skutecznie przeciwdziałają bakteriom, które infekują pory i mieszki włosowe.


Jak pozbyć się podrażnień po goleniu 

Najważniejszym i najskuteczniejszym sposobem na czerwone guzki po goleniu i wrastające włoski jest profilaktyka przed goleniem, w trakcie i po goleniu. Ale jeśli uszkodzenie już się pojawiło i musisz sobie z tym poradzić, ważne jest, aby traktować swoją skórę ostrożnie. Małe czerwone guzki są rodzajem małych ranek, dlatego ich zagojenie zajmie trochę czasu.

Proces gojenia trwa zwykle 3-4 dni. W tym okresie nie należy ponownie golić okolic - spowoduje to tylko większe obrażenia i zranienia. Utrzymuj nawilżenie skóry balsamem do okolic intymnych lub balsamem po goleniu, który jest antybakteryjny i nie podrażnia skóry.

Upewnij się również, że ani bielizna, ani spodnie nie są zbyt ciasne, jeśli masz czerwone guzki na linii bikini lub nogach. Ciasna odzież zwiększa podrażnienia skóry - noś bawełnianą bieliznę i luźne spodnie, które zapewnią skórze przestrzeń do oddychania.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie