Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest kuracja na włosy?

Kuracja do włosów to produkt do pielęgnacji włosów, który ma za zadanie głęboko nawilżyć i naprawić zniszczone włosy, jednocześnie odżywiając podrażnioną skórę głowy. Tak jak balsam do ciała nawilża skórę, tak kuracja do włosów robi to samo dla włosów. Innymi słowy, jest to odpowiedź skóry na krem nawilżający.

Tak jak potrzebujesz wilgoci, aby Twoja skóra była miła, miękka i elastyczna, tak samo potrzebujesz wilgoci, aby Twoje włosy były miękkie. Kuracja do włosów wnika w głąb włosa, aby głęboko go nawilżyć i naprawić. To więcej niż może zrobić szampon lub odżywka.

Kuracja do włosów zawiera zazwyczaj wiele odżywczych składników, takich jak odżywcze i nawilżające olejki. Istnieją różne zabiegi na włosy na rynku, i podczas gdy niektóre są szczególnie dobre dla suchych i puszących się włosów, inne są szczególnie dobre dla zniszczonych i uszkodzonych włosów.


Jakie są powody, dla których potrzebna jest kuracja dla włosów?

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu na włosy? Powodów może być kilka.

Nadużywanie produktów do stylizacji

Czy używasz wielu różnych produktów, aby uzyskać idealną fryzurę? A czy lubisz suszyć włosy suszarką i perfekcyjnie układać je prostownicą lub lokówką? Zarówno produkty i urządzenia do stylizacji są niesprzyjające dla Twoich włosów. Pod wpływem wielu produktów stają się one zużyte, suche i zniszczone, dlatego Twoje włosy wymagają pielęgnacji za pomocą odżywek do włosów.

Obróbka chemiczna

Jeśli chcesz mieć inny kolor włosów niż naturalny, jedynym sposobem jest ich farbowanie. Farbowanie włosów to zabieg chemiczny na włosach, podobnie jak trwała, jeśli chcesz mieć włosy falowane lub kręcone.

Zabiegi chemiczne mogą sprawić, że włosy staną się suche, ponieważ otwierają łuskę włosa, pozwalając farbie do włosów wniknąć w korę i łuskę włosa i zmienić kolor lub teksturę. Jednocześnie zabieg wpływa na naturalną równowagę olejową i pH włosów, dlatego włosy potrzebują zabiegu, który ochroni i przywróci im naturalną równowagę.

Wiatr i pogoda

Innym powodem, dla którego włosy potrzebują kuracji, może być wiatr i pogoda. Szczególnie duńska pogoda w zimie może być ciężka dla włosów. Dzieje się tak częściowo dlatego, że włosy są narażone na duże wahania temperatury, kiedy przebywasz na zewnątrz na mrozie, a następnie przechodzisz do środka, gdzie jest cieplej. Wiatr i pogoda wpływają na włosy, zużywając je i wysuszając, powodując utratę naturalnej równowagi wilgoci.

Dotyczy to nie tylko pogody zimowej, ale także letniej, gdzie promienie słoneczne mogą być dla włosów bardzo dotkliwe. Oznacza to również, że potrzebują one zabiegów pielęgnacyjnych, które przywrócą im naturalną równowagę nawilżenia.

Czynniki genetyczne

Być może po prostu masz naturalny typ włosów, który jest podatny na suche puszenie się. Jeśli masz włosy kręcone, ich struktura będzie bardziej podatna na przesuszenie.

W tym miejscu do gry wchodzi genetyka. Jeżeli zarówno Twoja mama jak i tata mają suche włosy, istnieje również większe ryzyko, że Ty sama będziesz potrzebowała dodatkowej pielęgnacji.

Kto najczęściej potrzebuje zabiegu na włosy?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą potrzebować kuracji do włosów. Jednak jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, gdzie wiatr i pogoda mogą naprawdę wysuszyć włosy, możesz jeszcze bardziej potrzebować kuracji do włosów.

To samo dotyczy osób, które mają dziedziczne predyspozycje do suchych, kręconych lub puszących się włosów, gdzie struktura włosów sprawia, że są one bardziej suche. Jeśli ponadto używasz wielu produktów do włosów, zazwyczaj będziesz potrzebować dodatkowego nawilżenia dzięki kuracji do włosów.


Dlaczego kuracja do włosów jest korzystny dla Twoich włosów

Innymi słowy, kuracja do włosów ma na celu odżywienie włosów i skóry głowy. Różni się od innych produktów do pielęgnacji włosów tym, że jest jedynym produktem, który może nawilżyć i naprawić włosy od samego rdzenia.

Ponieważ podczas gdy szampon otwiera włosy, aby oczyścić je z tłuszczu i brudu, odżywka zamknie je ponownie, aby zminimalizować zużycie włosów. Dlatego odżywka do włosów jest również przeznaczona do nakładania na włosy po tym, jak szampon otworzy pasma włosów. Dzięki temu wniknie ona w głąb włosa i wykorzysta swoje właściwości nawilżające i naprawcze.

Rdzeń włosa ma strukturę bardzo podobną do nici DNA. Wewnątrz włosa znajdują się mostki siarkowe, które to właśnie utrzymują włosy w stanie silnym i zdrowym. Jednak różne przyczyny, takie jak żywioły, niewłaściwe produkty do włosów, zabiegi chemiczne i inne czynniki mogą rozbijać mostki siarkowe, osłabiając zdrowie włosów. Kuracja do włosów odbudowuje i naprawia mostki siarkowe, aby przywrócić włosom siłę i zdrowy blask. Oznacza to, że pasma włosów stają się mocniejsze, a tym samym mniej podatne na łamanie i rozdwajanie końcówek.


Jaka kuracja jest dla suchych, zniszczonych włosów?

Najlepszym lekarstwem na suche włosy jest dobra odżywka do włosów, która potrafi głęboko wniknąć i naprawić je. Jeśli cierpisz na porowate i suche włosy z podrażnioną skórą głowy, odżywka Hair Care może sprawdzić się jako kuracja do włosów suchych i zniszczonych.

Zapewnia pielęgnację dzięki olejkowi z drzewa herbacianego i prowitaminie B5, które głęboko odżywiają zarówno włosy, jak i skórę głowy. Naturalny składnik Tea Tree olej ma wyjątkowe właściwości antyseptyczne, które skutecznie zwalczają bakterie i pomagają utrzymać skórę głowy i włosy w zdrowiu i świeżości, jednocześnie zapobiegając łupieżowi.

Włosy są głęboko odżywione, naprawione i chronione, a równowaga wilgoci zostaje przywrócona dzięki pantenolowi i prowitaminie B5. Włosy pozostają błyszczące i łatwe do rozczesania, ponieważ są uzupełnione o odżywcze olejki pochodzące z masła Shea, które zmiękcza zarówno włosy, jak i skórę głowy.

Dzięki wyciągom z pieprzu tasmańskiego, które łagodzą i koją podrażnioną skórę głowy, Hair Care zapewnia skuteczną pielęgnację zarówno włosów, jak i skóry głowy.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Jaki jest najlepszy sposób na wykorzystanie Hair Care?

Przed użyciem Hair Care należy oczyścić włosy łagodnym szamponem. Na przykład Hair Clean od Australian Bodycare. Otwiera to włosy, dzięki czemu odżywcze składniki Hair Care mogą wniknąć we włosy, odżywiając je i naprawiając. Jednocześnie zamyka wilgoć i tworzy ochronny film na pasmach włosów. Nałóż produkt na wilgotne włosy i pozostaw go na kilka minut, aby mógł zadziałać jak prawdziwa kuracja dla włosów.

Spłucz dokładnie dużą ilością wody. Dobrym pomysłem jest użycie zimnej wody, ponieważ pomaga ona zamknąć mieszki włosowe i skutecznie uszczelnić wilgoć w pasmach włosów. Odżywka Hair Care dzięki łagodnym i naturalnym składnikom może być stosowana do wszystkich rodzajów włosów i przez wszystkich w Twojej rodzinie.

Jak często należy stosować kurację do włosów?

Możesz używać go codziennie, ale może nie musi być to konieczne. Może Twoje włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji, może też nie. To sprawa całkowicie indywidualna.

Dlatego też może wystarczy, że będziesz stosować ją co drugie mycie włosów lub kilka razy w tygodniu. Ale możesz też bez problemu stosować odżywkę codziennie, jeśli Twoje włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji.

Jaka jest najlepsza kuracja do włosów?

Która kuracja do włosów jest najlepsza? W zasadzie jest to dość proste. Najlepsza kuracja do włosów to taka, która pasuje do Twoich włosów. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak każda odżywka do włosów pielęgnuje Twoje włosy.

Na przykład, jeśli masz kręcone włosy, ważne jest, aby znaleźć odżywkę do włosów, która dodaje dużo wilgoci, ponieważ kręcone włosy są często suche. Z drugiej strony, jeśli Twoje włosy są farbowane, mogą być uszkodzone z powodu obróbki chemicznej, a wtedy ważne jest, abyś również znalazła odżywkę do włosów, która zapewni im odpowiednią pielęgnację. W tym przypadku korzystne jest zastosowanie odżywki do włosów z proteinami, ponieważ dobrze radzą sobie z naprawą i odbudową włosów.

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg na włosy byłby najlepszy dla Twoich włosów, zawsze możesz poprosić o radę swojego fryzjera.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Zrób domowy zabieg na włosy

Niektóre zabiegi na włosy mogą być drogie. W rzeczywistości, można również zrobić własny domowy zabieg na włosy. Ale jak dokładnie to zrobić?

Pielęgnacyjna i zmiękczająca kuracja do włosów

Piwo i jajka we włosach? Może nie brzmi to jak najlepszy zabieg na włosy. Ale tak właśnie jest, według fryzjera celebrytów Dennisa Knudsena.

Do zabiegu potrzebujesz 1 żółtka jajka i ½ kufla piwa. Ubij żółtko w misce - bez białka. Wlej do niej piwo i ubij razem do uzyskania piany. Nałóż pianę na włosy i pozostaw na 15 minut. Następnie dokładnie spłucz.

Nawilżająca kuracja do włosów

W przypadku włosów suchych, miód i oliwa z oliwek mogą przywrócić wilgoć do włosów. Dennis Knudsen zaleca ten zabieg, jeśli masz bardzo suche włosy. Wymieszaj miód i oliwę z oliwek w proporcji 1:1 i nałóż na włosy. Pozostaw zabieg na włosach przez około 15 minut i dokładnie spłucz wodą. Jeśli Twoje włosy są bardzo cienkie, użyj mniejszej ilości oliwy w domowej kuracji do włosów, aby nie obciążyć zbytnio włosów.


Zapobieganie suchości włosów i skóry głowy

Aby zapobiec suchości włosów i skóry głowy, możesz sama podjąć szereg aktywnych działań:

  • Stosuj odżywczą kurację do włosów codziennie lub kilka razy w tygodniu.
  • Ogranicz produkty do stylizacji włosów.
  • Zwiększ spożywanie dobrych kwasów tłuszczowych. Łosoś, migdały i awokado są ich pełne.
  • Przyjmuj suplementy - najlepiej witaminy z grupy B i omega 3, jeśli nie otrzymujesz ich wystarczająco dużo z diety.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

FAQ na temat kuracji do włosów


Co to jest kuracja do włosów?

Kuracja do włosów to produkty do pielęgnacji włosów, które działają w celu naprawy i nawilżenia suchych i/lub zniszczonych włosów. Kuracja do włosów zawiera składniki odżywcze, takie jak proteiny i olejki, których celem jest odbudowa i nawilżenie włosów. Kuracja do włosów działa w taki sam sposób jak balsam do ciała dla skóry.


Jak działa kuracja do włosów?

Kuracja do włosów działa poprzez wnikanie głęboko w rdzeń włosa. Tutaj głęboko nawilża i naprawia włosy. Włosy zawierają mostki siarkowe, które są niezbędne dla zdrowych i silnych włosów. Jeśli zostaną zużyte, włosy będą suche i uszkodzone. Zabieg na włosy działa w celu naprawy mostków siarkowych, dzięki czemu włosy stają się ponownie zdrowe, miękkie i odporne.


Dlaczego warto skorzystać z kuracji do włosów?

Istnieje kilka powodów, dla których konieczne jest stosowanie kuracji do włosów. Po pierwsze, do suchych i porowatych włosów mogą doprowadzić czynniki zewnętrzne, zwłaszcza duże wahania temperatury zimą i wysuszające promienie UV latem, nadmierne stosowanie produktów do stylizacji, zabiegi chemiczne, a także rodzaj włosów i genetyka.


Jak stosować odżywkę do włosów?

Nałóż odżywkę do włosów na wilgotne włosy i pozostaw na co najmniej kilka minut - najlepiej dłużej. Najlepiej po użyciu szamponu, który otwiera włosy, aby kuracja mogła wniknąć w pasma włosów. Odżywka ponownie zamyka i uszczelnia pasma włosów, dlatego odżywkę do włosów najlepiej stosować pomiędzy szamponem a odżywką. Możesz również stosować kurację na noc, jeśli potrzebujesz wyjątkowo intensywnej pielęgnacji. Nałóż kurację na włosy i zawiń je w plastikową torbę, aby utrzymać ciepło, dzięki czemu pasma włosów otworzą się, a produkt będzie mógł naprawdę wniknąć we włosy.


Jak często należy stosować kurację do włosów?

To, jak często potrzebujesz zabiegu na włosy, jest sprawą całkowicie indywidualną. Podczas gdy niektórzy potrzebują jej kilka razy w tygodniu, inni mogą jej potrzebować raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak często należy stosować kurację do włosów, poza sytuacją, gdy włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji. Zależy to całkowicie od kondycji Twoich włosów.


Jak długo działa kuracja na włosy?

Czas trwania efektu kuracji do włosów różni się znacznie w zależności od osoby. Podczas gdy niektóre osoby mogą potrzebować częstego stosowania kuracji do włosów, inne mogą nie potrzebować jej tak często, ponieważ ich włosy dobrze zachowują pielęgnację, którą otrzymały w wyniku zabiegu.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie