Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Jak wygląda trądzik

Wypryski, pryszcze, mikrokomedki, zaskórniki, krosty i grudki. Wypryskami mogą być duże kopce o „białych głowach” lub małe, teksturowane guzki pod skórą. Mogą być otwarte jak zaskórniki lub zamknięte cysty.

„Białe główki” są bardzo powszechne i są łagodną postacią wyprysków. Powstają, gdy skóra zatrzymuje olej i martwe komórki w porach, umożliwiając rozwój bakterii.

Białe wypryski są małe i nie powinny być bolesne, najczęściej występują na obszarach tłustych, takich jak strefa T, klatka piersiowa i plecy.

„Czarne główki” są niezwykle powszechne w strefie T. Mają otwarte wierzchołki. Wydają się czarne, ponieważ olej wewnątrz plamki zareagował z powietrzem, powodując utlenianie.

Mikrokomedony są bardzo powszechne we wszystkich typach skóry. Podczas gdy tłuste typy skóry są najbardziej podatne na wszelkiego rodzaju wypryski, mikrokomedony mogą również wpływać na normalne i suche typy skóry.

Mikrokomedony to bardzo małe plamki, często postrzegane jako tekstura powierzchni, są bardzo powszechne na czole, ale mogą również wpływać na policzki, strefę T, klatkę piersiową i plecy.


Czy Olejek z Drzewa Herbacianego jest dobry na trądzik?

Trądzik to znak, że Twoja skóra potrzebuje pomocy. Trądzik jest powodowany przez uwięziony martwy naskórek, który jest najbardziej powszechny w przypadku skóry tłustej, ponieważ olejek zachowuje się jak klej.

Istnieją 3 kluczowe czynniki; uwięziony martwy naskórek, nadmiar sebum i bakterie powodujące przebarwienia - Propionibacterium acnes.

Olejek z drzewa herbacianego może pomóc w leczeniu i zapobieganiu większości rodzajów wyprysków. Kiedy masz pryszcze, masz przewlekły stan zapalny, dlatego składniki, które działają przeciwzapalnie, mogą pomóc w leczeniu i zapobieganiu pryszczy.

Pryszcze pojawiają się z powodu wzrostu bakterii, zwanej Propionibacterium acnes - jako środek antyseptyczny, olejek z drzewa herbacianego może temu zapobiec.

Podsumowując: Olejek z drzewa herbacianego to skuteczny naturalny środek na trądzik.

Olejek z drzewa herbacianego został po raz pierwszy użyty setki lat temu przez australijskich Aborygenów. Starsi członkowie plemienia przekazywali wiedzę medyczną ustnie, dlatego olejek z drzewa herbacianego przez wieki pozostawał tajemnicą.

Aborygeni używali sprasowanych i podartych liści drzewa herbacianego jako bandaży leczniczych na skaleczenia, zadrapania, rany i nie tylko. Pomogły skórze goić się szybko i chroniły rany przed infekcją.

Dopiero w latach dwudziestych XX wieku chemik Arthur Penfold ujawnił zalety olejku z drzewa herbacianego - zauważył, że ma on znaczące działanie antyseptyczne i należy go zbadać pod kątem dalszego potencjału.

Naukowcy wiedzą, że olejek z drzewa herbacianego ma łagodne do umiarkowanych właściwości antyseptyczne, co oznacza, że ​​może tak zapobiegać rozwojowi niektórych rodzajów bakterii.

Naturalnie wszystkie rodzaje skóry mają niewielką ilość bakterii, jednak, ponieważ bakterie te żywią się martwą skórą, ich liczba rośnie i rodzą się wypryski. Olejek z drzewa herbacianego jako środek antyseptyczny może temu zapobiec.

Może być również tak samo skuteczny, jak produkty punktowe przepisane przez farmaceutę. Na przykład 5% żel z olejkiem z drzewa herbacianego był przy długotrwałym stosowaniu tak samo skuteczny jak balsam z 5% nadtlenkiem benzoilu w leczeniu łagodnych do umiarkowanych plam, wyprysków i pryszczy. Żel z olejkiem z drzewa herbacianego miał również mniej skutków ubocznych.

Jeśli kiedykolwiek wypróbowałeś nadtlenek benzoilu jako środek na przebarwienia, będziesz dokładnie wiedział, jak wysuszający i podrażniający może być.

Olejek z drzewa herbacianego jest również dobry na pryszcze, ponieważ ma działanie przeciwzapalne. Wiele rodzajów pryszczy staje się wypukłych, nierównych i grudkowatych z powodu stanu zapalnego. Wszędzie tam, gdzie skóra jest zaczerwieniona, wrażliwa lub wypukła, pojawia się stan zapalny.

Jako naturalna mikstura, olejek z drzewa herbacianego zawiera wiele składników, które mogą pomóc uspokoić i złagodzić objawy zapalne Jeden składnik ma szczególnie silne działanie - terpinen-4-ol.

Dlatego czasami można spotkać olejki z drzewa herbacianego zwane terpinen-4-ol lub z wysokim procentem terpinen-4-ol. Jeśli go zobaczysz- wybierz go, będzie świetnie działał na Twoje problemy.

4 kroki do wygrania walki z trądzikiem

Trądzik jest spowodowany zmianami na skórze, więc pielęgnacja skóry może być bardzo skuteczna w walce z nim. Na przykład torbielowate wypryski są bardzo częste w okresie dojrzewania, ponieważ poziomy hormonów powodują zmiany w typie skóry osoby, często powodując, że skóra staje się bardziej tłusta i podatna na gromadzenie się martwego naskórka.

Dlatego bardzo ważne jest, aby rutynowa pielęgnacja skóry przeciwdziałała tym zmianom. Kiedy działasz przeciwko tym zmianom, pomagasz sobie walczyć z pryszczami.

Pielęgnacja skóry może być skuteczna w przypadku wyprysków, gdy jest stosowana codziennie. Tak jak musisz codziennie jeść jedzenie, aby zachować zdrowie, Twoja skóra, dotknięta trądzikiem, również potrzebuje codziennie odpowiedniej pielęgnacji.

Powinieneś także zrozumieć, że aktywacja składników do zwalczania trądziku, takich jak olejek z drzewa herbacianego, mogą trochę potrwać. Podczas gdy możesz zauważyć kilka szybkich korzyści w pierwszym tygodniu stosowania, może minąć do 3 miesięcy, aby zobaczyć ich długoterminowe korzyści.

Gdy zobaczysz rezultaty kuracji, nie powinieneś zaprzestać stosowania produktów do pielęgnacji skóry, które poprawiają jej zdrowie. Kontynuacja rutynowej pielęgnacji skóry w walce z trądzikiem pomoże utrzymać pryszcze na dystans.


Krok 1. Utrzymuj skórę w czystości

Pierwszym krokiem w każdej skutecznej rutynowej pielęgnacji skóry jest mycie twarzy rano i wieczorem letnią wodą i face wash. Wypryski są spowodowane nagromadzeniem martwego naskórka, zanieczyszczeniami (takimi jak cząsteczki zanieczyszczeń) i nadmiarem olejku do twarzy. Mycie twarzy zapobiega gromadzeniu się wszystkich trzech.

Najlepszy rodzaj płynu do mycia twarzy z trądzikiem będzie zawierał składniki antyseptyczne, które pomagają przeciwdziałać bakteriom. Powinny być również łagodne i delikatne dla skóry. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do wyprysków, będzie również wrażliwa.

Delikatne płyny myjące są łatwe do wybrania, ponieważ większość z nich nie zawiera laurylosiarczanu sodu (SLS) i ma zrównoważone pH. Wypróbuj produkt taki jak Face Wash with Olejkiem z Drzewa Herbacianego od Australian Bodycare’s.

Pro-wskazówka: Pamiętaj, aby delikatnie myć skórę. Podczas mycia twarzy unikaj szarpania i ciągnięcia skóry, powoduje to dodatkowe podrażnienia i stany zapalne.


Krok 2. Użyj toniku do zwalczania trądziku

Po umyciu skóry możesz przywrócić jej równowagę za pomocą toniku zwalczającego pryszcze. Toniki zawierają aktywne składniki, które przywracają równowagę pH skóry - jest to świetne, ponieważ niektóre rodzaje bakterii rozwijają się, gdy pH skóry nie jest zrównoważone.

Jednak, aby w pełni wykorzystać swój tonik, należy wybrać również taki, który ma w składzie aktywny olejek z drzewa herbacianego zwalczający trądzik.

Odpowiedni tonik pomoże wniknąć głęboko w pory. Jest to ważne, ponieważ w twoich porach tworzą się pryszcze. Toniki do zwalczania pryszczy pomogą zabić bakterie i złuszczać martwy naskórek.

Toniki mogą być tonikiem lub wstępnie dozowanymi płatkami kosmetycznymi. Ważne jest również, aby wybrać tonik, który jest przyjazny dla wrażliwej skóry. Wypróbuj produkt taki jak Face Tonic od Australian Bodycare.


Krok 3. Użyj balsamu niezatykającego porów

Wypryski mogą sprawić, że będziesz chciał je wyczyścić, wyczyścić i wyczyścić (!). Możesz ulec pokusie wyszorowania plam, pozbawienia ich kremu nawilżającego, użycia wysuszających produktów do pielęgnacji skóry. W rzeczywistości wszystkie te rzeczy pogarszają Twoje pryszcze.

Twoja skóra może wydawać się mniej tłusta przez kilka godzin, ale szybko wyrównują to rezerwuary oleju głębiej w skórze. To krótkoterminowa korzyść (dosłownie godziny) w przypadku długotrwałego uszkodzenia skóry.

Zamiast tego powinieneś użyć lekkiego, zwalczającego plamy i nie zatykającego porów, kremu nawilżającego. Niektóre środki nawilżające mogą zawierać składniki blokujące pory. Ponieważ cierpisz na wypryski, może to pogorszyć stan skóry. Przykładem składnika łatwo blokującego pory jest olej kokosowy.

Środki nawilżające przeznaczone dla problematycznych typów skóry często nazywane są niekomedogennymi, tj. nie zatykają twoich porów.

W walce z pryszczami powinieneś używać lekkiego, nawilżającego kremu ze składnikami przeciwdziałającymi przebarwieniom, takim jak olejek z drzewa herbacianego. Nałóż cienką warstwę kremu rano i wieczorem lekkimi okrężnymi ruchami.

Wypróbuj produkt taki jak Aktywny Face Cream od Australian Bodycare z Olejkiem z Drzewa Herbacianego.


Krok 4. Zastosuj leczenie punktowe, kiedy najbardziej tego potrzebujesz

Pryszcze pojawiają się w najgorszych momentach tuż przed randką, ważnymi spotkaniami, wywiadami, wielką okazją lub po prostu przez stres. Kiedy jesteś zestresowany, twoje ciało staje się zestresowane, co oznacza, że ​​Twoja skóra jest mniej zdolna do walki z plamami.

To są chwile, kiedy Twoja zwykła rutyna pielęgnacyjna po prostu tego nie załatwi i potrzebujesz skutecznego zabiegu punktowego pod ręką.

Spot sticks są idealnym rozwiązaniem. Mogą być używane specjalnie w miejscach, w których Twoja skóra potrzebuje pomocy, a także można je włożyć do torby lub kieszeni.

Sztyfty Punktowe na pryszcze zawierają skoncentrowaną mieszankę składników do zwalczania pryszczy. Pomagają uspokoić zaczerwienienia, zmniejszyć wypryski i zwalczać bakterie wywołujące plamy. Niezależnie od tego, w jaki sposób Twój pryszcz się rozwija, sztyft punktowy może mu zapobiec.

Wypróbuj produkt taki jak Blemish Stick od Australian Bodycare z Olejkiem z Drzewa Herbacianego.

Wideo: 4 kroki, aby wygrać walkę z pryszczami


FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Czy olejek z drzewa herbacianego jest dobry dla Twojej skóry?

Olejek z drzewa herbacianego, stosowany w odpowiednim rozcieńczeniu jest dobry dla skóry. Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem antyseptycznym i przeciwzapalnym, co oznacza, że ​​zastosowany na skórę może pomóc w ochronie przed chorobami skóry wywołanymi przez bakterie i drożdże, np. wypryskami i łupieżem. Olejek z drzewa herbacianego może być również skuteczny w leczeniu powierzchownych skaleczeń, ukąszeń owadów i otarć.


Jakie są zalety olejku z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego ma wiele zalet, ale znany jest przede wszystkim ze swojego naturalnego działania antyseptycznego i przeciwzapalnego. Olejek z drzewa herbacianego jest zatem skuteczny w leczeniu pryszczy, łupieżu, drobnych skaleczeń, otarć i ukąszeń owadów.


Czy olejek z drzewa herbacianego usuwa ciemne plamy?

Olejek z drzewa herbacianego nie usuwa ciemnych plam, ale pomaga im zapobiegać. Olejek z drzewa herbacianego skutecznie pomaga w leczeniu i zapobieganiu pryszczom. Gdy tworzą się plamy, mogą pozostawić obszary przebarwień pozapalnych (PIH), czyli ciemne plamy. Azjatyckie typy skóry są podatne na PIH. Jeśli zapobiegniesz tworzeniu się wyprysków, pomagasz również zapobiegać powstawaniu ciemnych plam.


Czy olejek z drzewa herbacianego jest dobry na plamy starcze?

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwutleniające, a wszystkie przeciwutleniacze mogą pomóc w zapobieganiu plamom starczym. Nazywane również plamami wątrobowymi, plamy starcze powstają, gdy skóra jest chronicznie narażona na działanie promieni słonecznych lub zanieczyszczeń. Olejek z drzewa herbacianego jako przeciwutleniacz może pomóc w zapobieganiu stresowi skóry. Po zahamowaniu tworzenia się nowych plam starczych, starsze plamy mogą naturalnie zanikać.


Czy olejek z drzewa herbacianego jest dobry na blizny?

Olejek z drzewa herbacianego może być pomocny w łagodzeniu i zapobieganiu bliznom. Jako antyseptyczny olejek z drzewa herbacianego może pomóc w utrzymaniu skaleczeń, otarć, plam i pryszczy daleko od szkodliwych bakterii, pomagając w ten sposób w pomyślnym procesie gojenia. Jako środek przeciwzapalny, olejek z drzewa herbacianego może pomóc w zapobieganiu nadmiernemu zaognieniu oraz zmniejszeniu rozmiaru i widoczności blizn.

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie