Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co można zrobić z suchymi i popękanymi ustami? 

Najlepszą ochroną przed wysuszeniem jest regularna pielęgnacja ust. Najlepszym sposobem jest stosowanie dobrego balsamu do ust, który nawilża i chroni przed wysuszeniem.

Skóra na ustach jest cienka. Widać to po czerwonym kolorze, który jest wyraźniejszy niż na reszcie twarzy. Poza tym w ustach nie ma ani gruczołów potowych, ani łojowych, więc utrata wilgoci zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia suchych ust.

Dobry balsam do ust tworzy na nich warstwę ochronną i zapewnia odżywienie oraz nawilżenie, dzięki czemu usta nie pękają. Jeśli często jesteś w podróży, w zmiennej wilgotności, powinnaś wyrobić sobie nawyk, aby zawsze mieć pod ręką balsam do ust. Wtedy można leczyć suche usta, zanim popękają i staną się bolesne.

Balsam do pielęgnacji suchych i spierzchniętych ust
3x Balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego na suche usta i opryszczkę
+15.000 recenzji
Cena regularna 24,99 zl
Cena promocyjna 24,99 zl Cena regularna 129,99 zl
3x Balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego na suche usta i opryszczkę
 

Pielęgnuj swoje usta odżywczym olejkiem z drzewa herbacianego

Balsam do ust od Australian Bodycare to najlepszy sposób, aby dać ustom to, czego potrzebują, aby pozostały zdrowe i miękkie.

Balsam do ust jest wzbogacony Tea Tree olejkiem, który zwalcza bakterie i naprawia skórę. Oznacza to, że jest idealny dla popękanych ust, które potrzebują delikatnej pierwszej pomocy. Ma postać klasycznej salwy do ust, którą obracasz, aby nałożyć produkt.

Na czas snu nałóż na usta warstwę balsamu do ust. 

Jeśli często masz suche usta, możesz nałożyć obfitą warstwę balsamu do ust przed pójściem spać. Pozwoli to na jego działanie, podczas gdy Ty leżysz spokojnie, a nie rozmawiasz lub oblizujesz usta, co ma miejsce, gdy balsam znów się zsuwa.

Noc to generalnie dobry czas na stosowanie produktów takich jak odżywki do włosów, bogate kremy do twarzy i balsamy do ust, ponieważ produkty te mogą wykonywać swoją pracę bez zakłóceń, zapewniając nawilżenie i równowagę włosom, skórze i ustom. 

Więcej dobrych rad dla suchych ust

Kiedy znalazłeś dobry balsam do ust, są inne rzeczy, które możesz zrobić, jak również do zwalczania suchych ust. Oto kilka z nich. 

Uważaj, jeśli często nosisz szminkę 

Czy po prostu uwielbiasz dopełniać swój wizerunek jaskrawoczerwonymi ustami? W takim razie sprawdź, czy to nie jest grzesznik powodujący Twoje suche usta.

Na rynku jest ogromna ilość pomadek, a niektóre są lepsze od innych. Wybierz taką, która nie jest zbyt sucha, ale łatwo się rozprowadza na ustach. Z pewnością można dostać pomadki, które dają matowy wygląd bez wysuszania ust.

Po zdjęciu szminki użyj dobrego balsamu do ust - da on ustom zastrzyk nawilżenia przed ponownym nałożeniem szminki. 

Unikaj suchych ust

Jeśli masz suche usta, często objawia się to jako białe płatki. Jest to kuszące, aby wydłubać martwy naskórek, ale jeśli chcesz dbać o swoje usta, powinieneś unikać dłubania.

Może to prowadzić do małych urazów, które są gorsze niż suche usta, z którymi zaczęłaś. Jeśli Twoje usta stały się bardzo suche i popękane, zacznij stosować nasz balsam do ust i trzymaj palce z daleka - a potem po prostu bądź cierpliwa, aż skóra znów się zagoi. 

Balsam do pielęgnacji suchych i spierzchniętych ust
3x Balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego na suche usta i opryszczkę
+15.000 recenzji
Cena regularna 24,99 zl
Cena promocyjna 24,99 zl Cena regularna 129,99 zl
3x Balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego na suche usta i opryszczkę

Dlaczego pojawiają się suche usta? 

Chociaż zimna pogoda jest typową przyczyną suchych ust, inne czynniki mogą odgrywać rolę. Przeczytaj o nich więcej tutaj. 

Twoje usta są odwodnione 

Skóra na ustach, podobnie jak reszta skóry, może ulec odwodnieniu. Najlepszym sposobem zapobiegania odwodnieniu jest picie dużej ilości wody - około 1,5 litra dziennie. Zwiększa to wilgotność skóry i zmniejsza ryzyko jej wysuszenia.

Oddychasz przez usta 

Robisz to nieświadomie, ale jeśli odkryjesz, że oddychasz przez usta - zwłaszcza na zewnątrz - może to mieć wpływ na Twoje usta. Spróbuj zamiast tego oddychać przez nos, aby Twoje usta nie były narażone na ciągłe strumienie powietrza, które mogą je wysuszyć. 

Zwilżasz usta plwociną

Kiedy usta są suche, najbardziej naturalną reakcją jest nawilżenie ich plwociną. Paradoksalnie, usta potrzebują tylko wilgoci - a nie wody (w postaci plwociny). Enzymy zawarte w plwocinie w rzeczywistości pogarszają sytuację i usta stają się bolesne. 

Masz zimne bóle

Około 20 % dorosłej populacji cierpi na nawracające zakażenia wirusem opryszczki (zimne owrzodzenia), które objawiają się jako swędzenie i kłucie, a później owrzodzenia na ustach.

Mówi się, że suche usta mogą wywoływać ogniska choroby, więc jeśli masz powtarzające się ogniska opryszczki, warto zapobiegać suchości za pomocą dobrego, neutralnego balsamu do ust.

Nasz Balsam do ust z Tea Tree olejkiem jest tu dobrym wyborem, ponieważ olejek ten ma właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. 

Pamiętaj, że ognisk nie da się zatrzymać balsamem do ust, ale powinny zagoić się same w ciągu siedmiu do dziesięciu dni. 

Co zrobić, aby uniknąć suchych ust? 

Jeśli chcesz zapobiec wysychaniu ust w pierwszej kolejności, istnieją środki ostrożności, które możesz podjąć. Jednym ze sposobów jest nadążanie za zmieniającymi się porami roku, zwłaszcza latem i zimą. 

Zima

Dla wielu osób zima oznacza po prostu popękane, rozdwojone i bolesne usta. Cienka skóra ma trudności ze zmiennymi temperaturami w pomieszczeniach i na zewnątrz, dlatego rozsądnie jest zadbać o nie zanim nadejdzie mróz i spędzisz czas na suchym powietrzu w pobliżu kaloryfera.

Przed nadchodzącą zimą zastosuj nawilżający balsam do ust, aby Twoje usta pozostały bezpieczne i zdrowe przez zimne miesiące. 

Lato

Upały latem również mogą powodować suchość ust. Oprócz tego musisz pamiętać, aby zadbać o usta również pod wpływem promieni słonecznych. Tak samo jak nakładasz na skórę krem do opalania, tak samo latem powinnaś używać balsamu do ust z faktorem ochronnym

W ostateczności można zastosować krem do opalania na usta, ale może to być uczucie szorstkości i suchości. Dlatego zdecydowanie lepiej jest stosować balsam do ust z faktorem ochronnym - najlepiej SPF 30 lub wyższym.

Balsam do pielęgnacji suchych i spierzchniętych ust
3x Balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego na suche usta i opryszczkę
+15.000 recenzji
Cena regularna 24,99 zl
Cena promocyjna 24,99 zl Cena regularna 129,99 zl
3x Balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego na suche usta i opryszczkę

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie