Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Dlaczego moja skóra głowy jest tłusta?

Podczas gdy niektórzy ludzie zmagają się z suchą skórą głowy, inni mają zupełnie inne problemy: wielu osobom przeszkadza irytująco tłusta skóra głowy. Kiedy skóra głowy jest tłusta, często objawia się to w postaci tłustych włosów. Naturalną reakcją na przetłuszczające się włosy jest ich mycie w celu usunięcia tłuszczu. Może to jednak prowadzić do błędnego koła.

Tłusta skóra głowy często oznacza, że produkcja sebum jest bardzo wysoka, w przeciwieństwie do niskiej produkcji, która objawia się jako sucha skóra głowy.

Jeśli myjesz włosy zbyt często, stymulujesz produkcję sebum w skórze. Kiedy myjesz włosy, usuwasz naturalną warstwę tłuszczu wytwarzaną przez skórę. Oznacza to, że Twoje ciało odczuwa potrzebę zrekompensowania brakującego tłuszczu poprzez nadprodukcję sebum.

W ten sposób, kończysz z tłustą skórą głowy i przetłuszczającymi się włosami.

Podobnie jak w przypadku suchej skóry głowy, możesz mieć tłustą skórę głowy, jeśli używasz zbyt wielu produktów do stylizacji, które zatykają pory. Jednocześnie, w niektórych przypadkach, tłusta skóra głowy może być spowodowana zmianami hormonalnymi lub stresem.


Leczenie tłustej skóry głowy

Twoje włosy prawdopodobnie przyzwyczaiły się do codziennego mycia, a w końcu przetłuszczają się w ciągu jednego dnia. Dlatego teraz musisz pozwolić swoim włosom przyzwyczaić się do rzadszego mycia.


Wyślij swoje włosy na odwyk

Będzie to trudne, ponieważ na początku będziesz musiała chodzić z tłustymi włosami, dopóki nie odnajdą one swojej naturalnej równowagi. Jednakże, pomiędzy myciami możesz używać suchego szamponu, który wchłania tłuszcz z włosów. W ten sposób unikniesz konieczności chowania się za zamkniętymi drzwiami lub noszenia czapki w lecie, jeżeli nie chcesz być publicznie widziana z tłustymi włosami.

Staraj się przyzwyczaić włosy do mycia dwa razy w tygodniu. To wystarczająco dużo. Tak naprawdę, włosy wymagają mycia dopiero wtedy, gdy zaczną śmierdzieć.

Używaj właściwych produktów

Jeśli cierpisz z powodu przetłuszczającej się skóry głowy, ważne jest, abyś stosowała odpowiedni szampon, który nie może być zbyt ostry. W przypadku tłustej skóry głowy można stosować szampon Australian Bodycare Hair Clean, który wchodzi w skład serii produktów pomagających w rozwiązywaniu problemów skóry głowy

Szampon do włosów tłustych skutecznie usuwa tłuszcz i produkty do stylizacji ze skóry głowy, a dzięki olejkowi z drzewa herbacianego delikatnie usuwa bakterie i zanieczyszczenia w głębi włosa, jednocześnie wzmacniając go od wewnątrz. 

Musisz jednak pamiętać o dokładnym spłukaniu szamponu, aby nie pozostały żadne pozostałości, które mogłyby naruszyć naturalną warstwę ochronną skóry. 

Nawet jeśli masz tłustą skórę głowy, nadal możesz mieć problem z suchymi włosami. Dlatego opakowanie zawiera odżywkę (Balsam), która przywraca naturalną równowagę wilgoci we włosach, pozostawiając je lśniące i mocne. Należy ją nakładać tylko na końcówki włosów, aby uniknąć ponownego przetłuszczania się skóry głowy.

W ten sposób pakiet z szamponem działa zarówno dla tłustej skóry głowy, jak i suchych włosów. Ostatnią pozycją w opakowaniu jest Scalp Cure Treatment Mask, która daje skórze głowy dodatkowy impuls pielęgnacyjny.

Australijski Tea Tree olejek zatrzymuje rozwój bakterii w skórze głowy, a olejek z orzechów makadamia zapewnia skórze głowy dużo wilgoci i wzmacnia cebulki włosów.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Wspomagaj się zdrową żywnością

Ponieważ tłusta skóra głowy jest często spowodowana naturalną produkcją sebum, możesz pomóc w inny sposób poradzić sobie z przetłuszczającą się skórą głowy. Jednym z nich jest to, co jesz. Jeśli jesteś przyzwyczajona do jedzenia dużej ilości tłustych potraw, fast foodów, słodyczy, ciastek i napojów gazowanych, pobudzasz produkcję sebum i przetłuszczanie się skóry głowy.

Jeśli jednak zamiast tego wyrobisz sobie zdrowe nawyki żywieniowe, pomoże to również uregulować produkcję sebum.


Tłusta skóra głowy i wypadanie włosów

Dla wielu kobiet, jak również mężczyzn, wypadanie włosów jest poważnym problemem. I chociaż rzadko zdarza się, aby kobiety faktycznie łysiały, ich włosy mogą łatwo stać się cienkie. Wynika to z czynników takich jak stres, ciąża czy zmiany hormonalne, które mogą uszkodzić włosy i spowodować ich utratę.

Wypadanie włosów może być również spowodowane wiekiem. Z wiekiem włosy stają się cieńsze w sposób naturalny.

W rzeczywistości, tłusta skóra głowy może utrudniać radzenie sobie z wypadaniem włosów. Jeżeli przez jakiś czas żyłaś w stresie i widać to na Twoich włosach, to nowe włosy muszą mieć szansę na niezakłócony wzrost. Jeśli jednak masz bardzo tłustą skórę głowy, może to utrudniać wzrost nowych włosów. I wtedy może być trudno odzyskać pełną głowę włosów.

Jest to kolejny powód, dla którego warto zapanować nad tłustą skórą głowy, jeśli zmagasz się również z wypadaniem włosów.


Tłusta skóra głowy i swędzenie

Chociaż swędzenie skóry głowy jest często związane z suchą skórą, tłusta skóra głowy może również swędzieć. Swędzenie skóry głowy może być związane z przetłuszczaniem się włosów. Przyczyną może być tłusty łupież na skórze głowy, ponieważ łupież, podobnie jak tłusta skóra głowy, jest spowodowany nadprodukcją sebum. 

Istnieją jednak różne rodzaje łupieżu. Typ tłusty, który "przykleja się" do skóry głowy, i typ suchy, którego płatki posypują się jak śnieg na bluzkę. Możesz więc mieć łupież zarówno przy suchej, jak i tłustej skórze głowy. Tak czy inaczej, postaraj się zapewnić swojej skórze głowy trochę dodatkowej pielęgnacji.

Dobrym wyborem będzie serum do skóry głowy, ponieważ zawiera środki antyseptyczne, które wzmacniają naturalną równowagę skóry.

Podziel włosy na części, a następnie nałóż równomiernie preparat na skórę głowy. Pozostaw do wchłonięcia na co najmniej pięć minut, a następnie dokładnie zmyj. Możesz również pozostawić go na noc, jeśli naprawdę potrzebujesz zastrzyku energii.


Dlaczego moja skóra głowy jest sucha?

Sucha skóra głowy powoduje takie same problemy, jak skóra tłusta. Sucha skóra głowy może być naprawdę irytująca i bardzo niewygodna. Suchość skóry głowy jest spowodowana brakiem wystarczającego nawilżenia i odżywienia w tym obszarze. W skórze wszędzie znajdują się gruczoły łojowe - zapewniają one odpowiednie nawilżenie i wytrzymałość skóry, dzięki czemu jest ona odporna na uszkodzenia.

Jednak w niektórych przypadkach naturalne wydzielanie sebum ustaje, a skóra głowy staje się sucha i delikatna. Z wiekiem produkujesz mniej sebum, a zatem ryzyko wystąpienia suchej skóry głowy wzrasta wraz z wiekiem. Jednak sucha skóra głowy to nie tylko problem osób starszych - może pojawić się w każdym wieku. Jeśli nie dostarczasz w diecie wszystkich odpowiednich witamin, minerałów i płynów, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz mieć suchą skórę głowy. To samo dotyczy sytuacji, gdy przyjmujesz pewne rodzaje leków.

Przyczyną suchej skóry głowy może być wytwarzanie zbyt małej ilości sebum, ale często może to wynikać ze sposobu, w jaki traktujesz swoje włosy. Używanie silnego szamponu może często powodować suchość i podrażnienie skóry głowy. Jednocześnie, produkty do stylizacji i suszarka do włosów mogą być trudne w użyciu dla skóry głowy - mogą więc powodować jej przesuszenie.

Tak jak można mieć tłustą skórę głowy i suche włosy, tak samo można mieć suchą skórę głowy i tłuste włosy. Również w tym przypadku można zastosować kompletną serię kosmetyków do włosów Australian Bodycare, która w trzech krokach zapewnia właściwą pielęgnację, zarówno suchej lub tłustej skóry głowy, jak i suchych lub tłustych włosów, i stabilizuje naturalną równowagę.

Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
Zestaw produktów do pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry głowy i łupieżu

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie