Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Mężczyźni i historia ich zarostu

Mężczyźni zawsze mieli zarost na twarzy - niektórzy bardziej niż inni. Podczas gdy niektórzy mają bujny zarost, inni mają trudności z zapuszczeniem pełnej brody. Wszystko zależy od genów. Ale chociaż mężczyźni zawsze mieli brodę, zawsze też ją golili. Krzemień, muszelka lub podobne narzędzia były kreatywnymi narzędziami do golenia, ponieważ w dawnych czasach mężczyźni nie mieli brzytwy ani maszynki do golenia. Na szczęście teraz golenie zarostu jest o wiele łatwiejsze, jeśli chcesz uzyskać gładki wygląd.

Najpierw pojawiła się żyletka, a potem brzytwa. Ale to, czy wybierzesz staromodną metodę z pianką i ostrzem, czy bardziej nowoczesną opcję, taką jak golarka, jest kwestią gustu i preferencji.

Jeśli masz wątpliwości, poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty obu metod i sposoby na idealne golenie. Większość mężczyzn spędza tysiące minut w swoim życiu na porannym rytuale, więc powinieneś również uzyskać głębszy wgląd we własne metody i procedury golenia.


Maszynka do golenia - dlaczego warto ją używać?

Zwłaszcza mężczyźni ze "starej szkoły" wybierają staromodną maszynkę do usuwania zarostu. Jednak w ostatnich latach klasyczna metoda faktycznie powróciła - i jest ku temu kilka powodów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych maszynek do golenia, a szczególnie producent Gillette wyróżnia się jako nowa i dominująca alternatywa dla klasycznych maszynek do golenia. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie takiej, która łatwo przesuwa się po skórze, aby jej nie uszkodzić.

Zalety maszynki do golenia

Maszynka do golenia zapewnia dokładniejsze i gładsze golenie, ponieważ pozwala zbliżyć się do skóry. Klasyczne maszynki do golenia zawsze były znane z doskonałego golenia, właśnie dlatego, że można "dotrzeć do samej podstawy włoska". Jednocześnie, gdy ostrze maszynki wykona swój ostatni ruch w dół policzków, poczujesz się wyjątkowo świeżo. Maszynka zapewnia również lepszą kontrolę nad goleniem, ponieważ można ją łatwiej prowadzić po twarzy. Gdy trzeba manewrować maszynką wokół trudnych miejsc.

Wady maszynek do golenia

Jedną z głównych wad maszynki do golenia jest to, że wymaga ona dużo praktyki, zanim uzyskasz dobre golenie. Nie jest to prosty proces. Istnieje również tendencja do powodowania zaczerwienienia i podrażnienia skóry - przynajmniej jeśli nie używasz odpowiednich produktów. Dobrym pomysłem byłoby użycie zestawu trzech produktów Australian Bodycare, które zwalczają podrażnienia skóry po goleniu.

Podczas golenia maszynką do golenia ważne jest, aby ostrze było ostre jak brzytwa, w przeciwnym razie istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo wystąpienia czerwonych kropek po goleniu. Maszynka do golenia może łatwo stać się droższą opcją, ponieważ trzeba często wymieniać ostrze.


Golarka - dlaczego warto ją używać?

Mimo że coraz więcej mężczyzn wraca do klasycznych maszynek do golenia, golarka jest nadal popularna wśród większości mężczyzn. I podobnie jak w przypadku maszynki do golenia, jest ku temu wiele powodów.

Rynek golarek elektrycznych jest ogromny i cały czas pojawiają się na nim nowe, innowacyjne urządzenia. Niektóre urządzenia potrafią więcej niż inne, więc wszystko zależy od znalezienia typu urządzenia, które odpowiada Twoim potrzebom. Wszystkie golarki elektryczne mają jednak swoje wady i zalety.

Zalety golarki

Nadrzędną korzyścią płynącą z używania golarki jest ogromna oszczędność czasu. Mając ją w ręku, ujarzmienie dzikiego zarostu nie zajmuje wiele czasu. Co więcej, golenie golarką nie powoduje bałaganu, ponieważ zarost zbierany jest w urządzeniu. Oznacza to, że możesz chodzić po domu podczas golenia - i niekoniecznie musisz stać w łazience. Golarka jest stosunkowo delikatna dla skóry, co oznacza, że można uniknąć lub prawie uniknąć skaleczeń i czerwonych podrażnień.

Wady golarek

Przy użyciu golarki nie można uzyskać tak dokładnego golenia, jak przy użyciu maszynki do golenia. To bardzo proste. Mimo że golarki stają się coraz lepsze, nie są w stanie dotrzeć do korzenia włoska. Co więcej, po użyciu golarki nie uzyskasz uczucia świeżości na twarzy, ponieważ w większości przypadków będzie to golenie na sucho.


Co powinieneś wybrać?

Wybór tradycyjnej maszynki do golenia lub golarki elektronicznej zależy w dużej mierze od upodobań i preferencji. Jeśli najlepiej czujesz się z czystym zarostem, musisz ręcznie przesuwać maszynkę po twarzy. Jeśli nie masz dodatkowych 15 minut rano na golenie, golarka będzie prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem. Decydując się na wybór najlepszej metody golenia, należy rozważyć wady i zalety obu metod.


Golenie bez irytujących czerwonych podrażnień

Jeśli wybierasz maszynkę do golenia, ponieważ zależy Ci na świeżym i dokładnym goleniu, warto upewnić się, że robisz to we właściwy sposób. Jeśli tego nie zrobisz, możesz szybko skończyć z podrażnieniami od maszynki do golenia, plagą zarostu lub czerwoną, podrażnioną skórą. A przecież nie o to chodzi, gdy zależy nam na ostrym, czystym wyglądzie.

Ale jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności, możesz uniknąć tych nieestetycznych nierówności na szyi i twarzy. A co najważniejsze, jeśli chcesz golić się jak najlepiej, musisz być przygotowany na czas, jaki to zajmie. Zestaw produktów przed, w trakcie i po goleniu to połowa sukcesu. Oto przewodnik po tym, jak używać produktów i jak osiągnąć optymalne golenie.

Przed goleniem

Zanim zaczniesz używać maszynki do golenia, upewnij się, że masz niezbędne narzędzia. To znaczy, idealnie ostrą żyletkę. Jeśli ostrze nie będzie wystarczająco ostre, zadrapie skórę. Wtedy pojawią się czerwone guzki, a Ty skończysz z plagą zarostu.

Pamiętaj, aby najpierw rozgrzać skórę ciepłą wodą. Dzięki temu zarost będzie bardziej miękki i łatwiejszy do usunięcia. W tym miejscu należy zastosować pierwszy krok zestawu, Face Wash, który delikatnie zmywa wszystkie bakterie ze skóry, pozostawiając ją miękką i elastyczną. Zaczerwienienia powstają, ponieważ mieszki włosowe i pory zostają zainfekowane bakteriami - dlatego tak ważne jest oczyszczenie skóry przed goleniem.

Podczas golenia

Po dokładnym oczyszczeniu skóry z brudu i bakterii należy ją lekko nawilżyć. Następnie nałóż Shave Gel i pozwól mu wniknąć w skórę i zmiękczyć ją. Nie wklepuj go, lecz dobrze wmasuj w skórę i zarost. Ponieważ żel do golenia jest przezroczysty, masz pełną kontrolę nad miejscem golenia. Pamiętaj, aby golić się zgodnie z kierunkiem włosów - golenie pod włos jest zbyt ostre dla skóry.

Gol się dwukrotnie. Po pierwszej rundzie na skórze pozostanie niewielki zarost, więc jeśli chcesz uzyskać całkowicie gładki efekt, ogol się dwukrotnie. Po pierwszej rundzie rozpocznij procedurę od nowa.

Po goleniu

Po zakończeniu golenia, spryskaj twarz zimną wodą. Ponownie zamknie to pory, dzięki czemu nie będą one otwarte i bardziej podatne na bakterie. Na koniec zastosuj After Shave, który chłodzi, pielęgnuje i łagodzi lekko podrażnione miejsca. Zwalcza również bakterie.

Podobnie jak pozostałe dwa produkty w kompletnym zestawie do golenia, dołączony After Shave zawiera olejek z drzewa herbacianego, znany ze swoich naturalnych i skutecznych właściwości w walce z bakteriami.

Wreszcie, dobrą wskazówką jest trzymanie palców z dala od świeżo ogolonego obszaru. Palce są pełne bakterii, więc trzymaj je z dala od świeżo ogolonej twarzy, jeśli nie chcesz spowodować infekcji bakteryjnej mieszków włosowych.

3 produkty na zaczerwienienia po goleniu na twarzy
Golenie bez wyprysków, podrażnień i wrastających włosków
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
3-pak mod røde barberknopper i ansigt

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie