Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Uporządkuj swoją bazę pod brodę

Może już kilka razy próbowałeś zapuścić okazałą brodę. Wróciłeś jednak do znanego wszystkim czystego golenia? Jeśli chcesz wyhodować ładną i zadbaną brodę, warto wyczyścić to miejsce. Wtedy możesz pozwolić wyrosnąć nowej, bujnej brodzie. Ale nawet golenie nie jest bez problemów w delikatnej okolicy szyi i skóry twarzy. 

Podobnie jak wielu mężczyzn, prawdopodobnie przeszkadzały Ci tzw. czerwone zgrubienia od maszynki do golenia, które są spowodowane przez bakterie wnikające w pory i mieszki włosowe. Powoduje to czerwone nierówności - lepiej znane jako plaga zarostu.

Walka z plagą zarostu wymaga starannej pielęgnacji przed, w trakcie i po goleniu. W tym celu możesz skorzystać z kompletnego pakietu Australian Bodycare na nierówności od maszynki do golenia. Znajdziesz w nim produkty na każdy etap golenia, a wszystkie produkty skutecznie przeciwdziałają gromadzeniu się bakterii na skórze, dzięki czemu możesz pożegnać się z podrażnioną i wyboistą skórą.

Zestaw do przeciwdziałania wysypce po goleniu
2 produkty przeciwko wrastającym włoskom i czerwonym pęcherzykom po goleniu
+15.000 recenzji
Cena regularna 89,99 zl
Cena promocyjna 89,99 zl Cena regularna 109,99 zl
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Broda bez problemów

Dzięki tym krokom podczas golenia możesz zminimalizować lub uniknąć zaczerwienienia po goleniu, co daje Ci największe szanse na wyhodowanie świetnie wyglądającej, bezproblemowej brody:

1. Przede wszystkim upewnij się, że Twoja skóra nie jest sucha. Golenie na suchej skórze prawie zawsze gwarantuje podrażnienie skóry. Nawilżaj skórę, delikatnie złuszczając ją peelingiem lub maseczką do twarzy, a następnie spłucz ciepłą wodą. W tym miejscu z pomocą przychodzi Australia Bodycare Face Wash. Płyn do mycia twarzy skutecznie oczyszcza skórę z bakterii, pozostawiając ją gotową do dokładnego golenia.

2. Po umyciu skóry z zanieczyszczeń i bakterii, utrzymuj ją lekko nawilżoną i nałóż żel do golenia z zestawu. Żel do golenia należy pozostawić na skórze przez co najmniej minutę przed rozpoczęciem golenia. Przezroczysty żel tworzy na skórze niewidzialną barierę ochronną, ułatwiając gładkie golenie.

Ostre narzędzia do golenia

Upewnij się, że masz ostre i czyste żyletki. Unikaj zbyt mocnego dociskania ostrza do skóry i zawsze wykonuj pociągnięcia zgodnie z kierunkiem ruchu włosków. Jeśli golisz się pod włos, niemal wyrywasz włoski z mieszków włosowych - a to powoduje zwiększone podrażnienie skóry. Jeśli uważasz, że golenie nie jest wystarczająco dokładne w kierunku włosków, możesz zakończyć je goleniem poprzecznym.

3. Dokładnie umyj twarz wolną od produktów ciepłą wodą i zakończ zimną wodą. Dzięki temu ponownie zamkniesz pory. Zakończ golenie z Australian Bodycare After Shave, który skutecznie chłodzi i koi podrażnioną skórę dzięki odżywczemu i naturalnemu Tea Tree olejkowi, który ma działanie antyseptyczne.

Te trzy kroki pomogą Ci uniknąć nieestetycznych czerwonych zgrubień, które psują Twój zadbany wygląd. Możesz skorzystać z tej procedury, gdy chcesz się ogolić na prosto lub gdy wyrosła Ci pełna broda, która wymaga ostrych krawędzi.

3 produkty na zaczerwienienia po goleniu na twarzy
Golenie bez wyprysków, podrażnień i wrastających włosków
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
3-pak mod røde barberknopper i ansigt

Utrzymuj brodę w czystości za pomocą szamponu i odżywki do brody

Gdy broda osiągnie odpowiednią długość, wymaga pielęgnacji, aby była mocna i wyglądała jak najlepiej. Tak jak włosy wymagają regularnego mycia, tak i broda wymaga regularnego mycia. Choć oczywiste jest, że wystarczy nanieść na brodę odrobinę szamponu, kiedy bierzesz prysznic, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie.

Twoja broda znajduje się w miejscu na twarzy, gdzie jest narażona na działanie wszystkiego. Na przykład na resztki napojów i jedzenia. Zadbana broda oznacza również czystą brodę - dlatego higiena ma kluczowe znaczenie.

Umyj brodę

Upewnij się, że myjesz swoją brodę szamponem przeznaczonym do tego celu, dzięki czemu będzie ona głęboko oczyszczona i nawilżona, aby wyglądać jak najlepiej. Specjalny szampon do brody zapobiega również podrażnieniom skóry, które zwykłe szampony do włosów mogą szybko wywołać w kontakcie z delikatną skórą twarzy.

Zapuścić miękką brodę

Po dokładnym oczyszczeniu wszystkich włosków na brodzie, ważne jest, aby zminimalizować wilgoć. Możesz to zrobić za pomocą dobrej odżywki do brody. Broda bez odżywki może sprawiać wrażenie sztywnej i szorstkiej. A całowanie jeża - lub wyglądanie jak jeż - nie jest przyjemne.

Odżywka nawilża brodę, dzięki czemu każdy włosek jest głęboko zmiękczony. Ważne jest, aby wmasować produkt w całą brodę i w skórę pod nią. Pomoże to nasycić skórę wilgocią i zapewni optymalną pielęgnację korzeni brody. Pozostaw odżywkę na kilka minut - to pozwoli jej zadziałać dogłębnie.


Pielęgnacja brody za pomocą olejku

Wspaniała broda wymaga odżywczych składników. Możesz to uzyskać dzięki odpowiedniej pielęgnacji poprzez szampon i odżywkę. Ale jeśli chcesz wyglądać ostrzej, dobrym pomysłem jest odżywienie brody olejkiem do brody. Olejek zmiękcza brodę, zapewniając jej mnóstwo wilgoci i odżywienia, pozostawiając ją lśniącą i zadbaną.

Dostarczanie witamin i minerałów

Olejki do brody są pełne witamin i minerałów, które chronią przed trudnymi czynnikami środowiskowymi, które mogą sprawić, że twoja broda będzie wyglądać matowo. Pielęgnacja brody zapewnia również skuteczną ochronę delikatnej skóry pod zarostem, dzięki czemu nie ulega ona podrażnieniom. Składniki aktywne zawarte w olejku do brody pomagają również regulować naturalną produkcję oleju przez skórę.

Jak używać olejku na brodę

Weź kilka kropli olejku między palce i rozgrzej go krótko. Następnie przeciągnij palcami po brodzie. Pamiętaj, że powinieneś użyć tylko bardzo małej ilości - chyba, że chcesz uzyskać bardzo błyszczący wygląd. Możesz użyć grzebienia do przeczesania brody, aby równomiernie rozprowadzić olejek. Pielęgnacja brody zapewni jej miękki i gładki wygląd, a także świeży zapach, który sprawi, że zapachy z resztek jedzenia i tym podobne nie będą się pojawiać.


Pielęgnacja brody poprzez regularne przycinanie

Zadbana broda to coś więcej niż czysta, miękka i higieniczna broda. Jeśli wzrost włosów nie jest utrzymywany w ryzach, nie uzyskasz optymalnego i eleganckiego wyglądu brody. Pielęgnacja brody to przede wszystkim dbałość o ostry jak brzytwa wygląd. Dlatego tak ważne jest regularne przycinanie brody.

Niekontrolowany wzrost włosów może sprawić, że będziesz wyglądał nieelegancko - nawet jeśli Twoja bujna broda jest świeżo umyta. Tak jak włosy wymagają przycinania, tak i broda tego wymaga.

Rozczesuj brodę

Zanim zaczniesz przycinać brodę, najpierw przeczesz ją grzebieniem, aby wszystkie włoski były skierowane w tym samym kierunku - w przeciwnym razie uzyskasz nierówny efekt. Aby uzyskać odpowiedni ostry kształt i formę brody, upewnij się, że usuwasz wszystkie małe włoski powyżej linii policzków i poniżej linii brzegowej.

Jak odnaleźć linię brzegową na brodzie

Aby znaleźć linię brzegową, użyj jabłka Adama jako punktu orientacyjnego. Narysuj linię od każdego ucha w dół tuż nad jabłkiem Adama, tworząc kształt litery U. To właśnie w tym kształcie powinna znajdować się Twoja broda. Wszystko, co znajduje się poniżej tej linii, powinno zostać zgolone, aby nie mieć dzikiej brody sięgającej aż do szyi. Broda schodzi lekko w dół nad linią szczęki, co nadaje jej łagodniejszy wygląd niż w przypadku golenia na całej długości. To z kolei nada Twojej twarzy nienaturalny, zaokrąglony kształt. Ponadto, zawsze pamiętaj o tworzeniu prostych linii, aby Twój wygląd był zrównoważony i harmonijny.

Przytnij swoje wąsy

Wąsy również wymagają przycinania co jakiś czas. Mężczyźni mogą mieć dłuższe lub krótsze wąsy niż reszta brody. Warto poeksperymentować i przekonać się, w jaki sposób wąsy najlepiej pasują do wyglądu brody. Jeżeli jednak wolisz dłuższe wąsy, ważne jest, aby żaden włos nie wystawał ponad górną wargę. Nie wygląda to ani dobrze, ani higienicznie.

Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, będziesz na dobrej drodze do wyhodowania wyrazistej, ostrej i zadbanej brody, której pozazdrości Ci większość mężczyzn.

3 produkty na zaczerwienienia po goleniu na twarzy
Golenie bez wyprysków, podrażnień i wrastających włosków
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 174,99 zl
3-pak mod røde barberknopper i ansigt

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie