Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Pielęgnacja twarzy może być tak prosta: 4 Step Face Care od Australian Bodycare.

Zestaw Australian Bodycare 4 Step Face Care oferuje kompletną rutynę pielęgnacji twarzy - od oczyszczania po nawilżanie. Wszystkie produkty w zestawie są idealnie dopasowane i odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Naturalny olejek z drzewa herbacianego nadaje skórze zdrowy i witalny blask. Jako specjalny dodatek w zestawie znajduje się również awaryjna pomoc przeciw pryszczom.

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

Jest to najlepszy sposób dla mężczyzn, aby podejść do pielęgnacji twarzy z zestawem:

Cztery produkty wchodzące w skład zestawu działają idealnie w połączeniu ze sobą i dlatego powinny być zawsze używane w ten sposób. W ten sposób można uzyskać to, co najlepsze i mieć pewność, że skóra otrzymuje wszystko, czego potrzebuje. Poniższe 4 kroki składają się na kompletną pielęgnację twarzy dla mężczyzn:

Krok 1:

Najpierw dokładnie oczyść twarz za pomocą żelu do mycia twarzy.

Spień łagodny żel myjący z wodą i delikatnie masuj całą skórę twarzy, a następnie spłucz pianę czystą wodą. W ten sposób oczyścisz skórę głęboko w porach - szczególnie z pozostałości brudu i bakterii, które mogą powodować wypryski.

Krok 2:

Drugim krokiem w rutynowej pielęgnacji skóry jest tonik do twarzy.

Jest to odświeżający tonik, który przygotowuje skórę do nałożenia kremu nawilżającego. Nasącz płatek kosmetyczny tonikiem i przetrzyj nim całą twarz.

Krok 3:

W trzecim kroku należy nawilżyć skórę kremem do twarzy, ponieważ potrzebuje tego po oczyszczeniu.

Jeśli skóra jest jeszcze wilgotna od toniku, teraz jest idealny czas na nałożenie produktu pielęgnacyjnego. Nigdy nie należy pomijać tego kroku, w przeciwnym razie skóra może wyschnąć po oczyszczeniu. Zrównoważyć to kremem do twarzy.

Krok 4:

Czwarty krok jest opcjonalny - jeśli pryszcz na twarzy świeci się, możesz go leczyć specjalnie za pomocą Spot Stick.

Spot Stick przeciw pryszczom w zestawie jest idealny do skutecznego zwalczania pryszczy.

Co warto wiedzieć o męskiej skórze

W rzeczywistości skóra mężczyzn znacznie różni się od skóry kobiet. Pierwszy fakt, który robi wrażenie: skóra mężczyzn jest o około 20% grubsza niż skóra kobiet. Wynika to z hormonu płciowego testosteronu, który występuje w znacznie większych ilościach w męskim ciele niż w kobiecym. Nawiasem mówiąc, sprawia to również, że skóra mężczyzn jest bardziej przepuszczalna w swojej barierze ochronnej, a tym samym bardziej podatna na uszkodzenia.

Większa produkcja sebum u mężczyzn

Warto również wiedzieć: U mężczyzn produkcja sebum w skórze (tj. produkcja oleju skórnego) jest około dwukrotnie wyższa niż u kobiet, ponieważ ich skóra ma mniej gruczołów łojowych. Jest to również powód, dla którego skóra mężczyzn często wydaje się bardziej szorstka i ma tendencję do tworzenia zanieczyszczeń. Wysokiej jakości pielęgnacja twarzy dla mężczyzn z tłustą lub zanieczyszczoną skórą jest więc tym ważniejsza.

Dobra wiadomość: spowolnione starzenie się skóry u mężczyzn

W rzeczywistości skóra mężczyzn starzeje się wolniej niż skóra kobiet. Wynika to nie tylko ze zwiększonej produkcji sebum przez męską skórę (zmarszczki trudniej tworzą się na skórze tłustej), ale przede wszystkim z uwarunkowań hormonalnych: U kobiet poziom estrogenu spada wraz z wiekiem, co zmniejsza możliwości magazynowania wody i dodatkowo ogranicza produkcję tłuszczu w skórze.

Mężczyźni nie doświadczają tych zmian hormonalnych, więc zmarszczki tworzą się wolniej i są mniej widoczne.

Jak bardzo muszę dbać o skórę jako mężczyzna?

Dobre pytanie - odpowiedź zależy trochę od indywidualnego typu skóry. Istnieje "podstawowa rutyna pielęgnacji skóry", która ma sens dla każdego mężczyzny:

1) Oczyszczanie skóry raz dziennie

W przypadku skóry normalnej i mieszanej, a także suchej, wystarczy dokładnie oczyścić twarz raz dziennie (najlepiej wieczorem). Rano wystarczy umyć twarz czystą wodą.

2) Następnie należy zastosować łagodny tonik do twarzy

Łagodny tonik, najlepiej taki, który równoważy wartość PH skóry, jest bardzo ważny po oczyszczeniu. Idealnie nadaje się do tego na przykład tonik do twarzy. Tonik można stosować rano i wieczorem.

3) Ostatni, ale nie mniej ważny, lekki krem, który nie obciąża skóry.

Może to być żel, odświeżający płyn lub odżywczy krem, taki jak krem do twarzy.

To, jak bogata powinna być pielęgnacja skóry, zależy od jej typu. Nie znasz swojego typu skóry? Nie ma problemu, pokażemy Ci kilka jasnych wskazówek, które pomogą Ci określić Twój indywidualny typ skóry.

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

Jak poznać swój typ skóry

Z grubsza rozróżnia się cztery typy skóry: Skóra sucha, skóra normalna, skóra mieszana i skóra tłusta/nieoczyszczona. Podczas gdy skóra normalna i mieszana są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, należy przestrzegać kilku dodatkowych wskazówek dotyczących skóry suchej i bardzo tłustej. Oto przegląd:

Suchej skórze towarzyszy uczucie ściągnięcia i wrażliwości. Skóra jest sucha, łuszcząca się, czasem popękana i podatna na zaczerwienienia. Skóra sucha potrzebuje dodatkowej dawki nawilżenia i ochrony, aby się ustabilizować, co najlepiej zapewniają bogate kremy na bazie oleju jako uzupełnienie normalnej rutyny pielęgnacyjnej.

Skóra normalna jest czysta, zrównoważona i o drobnych porach; nie jest ani tłusta, ani sucha i ma dobrą równowagę nawilżenia.

Skóra mieszana łączy w sobie skórę normalną i lekko zanieczyszczoną. Błyszczenie i drobne zanieczyszczenia pojawiają się w tak zwanej strefie T (czoło, nos, broda), podczas gdy skóra w pozostałej części twarzy jest normalna.

Tłusta/blednąca skóra jest bardzo błyszcząca na całej twarzy. Występują na niej poważniejsze zanieczyszczenia i wypryski, a nawet trądzik. Skóra jest również bardzo porowata i szorstka. Ten typ skóry również wymaga dodatkowej pielęgnacji.

Co powinni wziąć pod uwagę mężczyźni z tłustą lub zanieczyszczoną skórą podczas pielęgnacji twarzy?

W przypadku skóry bardzo tłustej lub z przebarwieniami mężczyźni powinni przestrzegać kilku dodatkowych zasad. Najważniejszą z nich jest: Regularne oczyszczanie. Tłusta skóra stale produkuje zbyt dużo sebum, dlatego pory zatykają się i wraz z bakteriami tworzą zanieczyszczenia.

Jeśli masz tłustą skórę, powinnaś zawsze oczyszczać ją dwa razy dziennie i nie używać tłustych produktów. Upewnij się, że używasz lekkich produktów pielęgnacyjnych, które nie sprzyjają dalszym zanieczyszczeniom - przy okazji, nie możesz się pomylić z naszym zestawem do pielęgnacji twarzy 4 Step Face Care.

4 produkty dla skóry problematycznej
dla skóry problematycznej przeciwko zatkanym porom, pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna 199,99 zl
Cena promocyjna 199,99 zl Cena regularna 234,99 zl
4 produkty dla skóry problematycznej

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie