Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym są pryszcze na czole? 

Pryszcze na twarzy to zmora niemal każdego z nas. U niektórych mogą pojawiać się tylko w jednym miejscu, a u niektórych pojawiają się po całej powierzchni twarzy. Chociaż stan ten jest irytujący, jest dość powszechny i ​​nieszkodliwy.

Dlaczego masz pryszcze na czole- wyjaśnienie medyczne

Wypryski na czole powstają z powodu bakterii skórnych Propionebacterum acnes, które żywią się sebum skóry. Podczas rozkładania sebum przez bakterie powstają substancje odpadowe i kwasy tłuszczowe. Podrażniają one gruczoły łojowe, co może powodować stan zapalny.

Najpierw powstają małe obolałe i czerwone guzki, które mogą przekształcić się w rzeczywiste plamy z żółtawym środkiem. To dość powszechne, a w większości przypadków wypryski znikają w ciągu kilku dni. Czasami jednak może to zająć i kilka tygodni, w zależności od nasilenia stanu zapalnego.

Jak wyglądają pryszcze na czole?

Pryszcze na czole mogą wyglądać bardzo różnie. U niektórych będą to zaskórniki, u innych małe, białe zaskórniki, u niektórych pojawi się wypukła wysypka podobna do plamki- wspólne dla wszystkich jest jednak to, że ich  występowanie jest całkowicie normalne.

Pryszcze na czole mogą pojawić się zarówno pod skórą, jak i na jej powierzchni. Typowy pryszcz jest czerwony, opuchnięty i może być wypełniony żółtą ropą. Pryszcze tworzą się również głębiej pod skórą i pojawiają się jako niewielkie guzki na skórze, które mogą być zaczerwienione i obolałe.


Przyczyny wyprysków na czole

Może być wiele przyczyn, dla których niektórzy mają cerę skłonną do tradziku na czole. Prawda jest taka, że ​​wiele z nich ma zatkane pory na twarzy. Dzieje się tak, ponieważ skóra na czole wytwarza więcej sebum niż skóra na pozostałej części twarzy, tworząc tak idealne warunki dla powstawania pryszczy na czole.

Jednak trzeba pamiętać, że jest wiele różnych przyczyn powstawania pryszczy na czole.

Pryszcze na czole mogą wystąpić z powodu:

Genów

Twoja cera może być bardziej podatna na trądzik na czole z powodów genetycznych. Genetyka może wpływać na wiele rzeczy, jedną z nich jest skłonność cery do trądziku. Tak więc, jeśli któreś z Twoich rodziców miało trądzik lub pryszcze, twoja skóra będzie prawdopodobnie podatna na trądzik. Często skóra tłusta i zatkane pory są ze sobą powiązane, w takim przypadku bardzo ważna jest dobra rutyna.

Hormonów

U wielu z nas pryszcze pojawiły się w okresie dojrzewania, ponieważ organizm w tym czasie produkuje więcej męskiego hormonu płciowego - androgenu - dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Hormony mają duży wpływ na stan Twojej skóry. Brak równowagi hormonalnej wpływa na stan skóry. Dlatego wiele kobiet w ciąży cierpi na zatkane pory na twarzy.

Stresu

Stres ma nie tylko wymiar psychologiczny, ale także fizyczny- często wpływa również na stan Twojej skóry. Stres prowadzi do stanu zapalnego w organizmie i może powodować powstawanie pryszczy. Jednocześnie organizm osoby zestresowanej i ciężko pracującej, pracuje w nadgodzinach, co może skutkować wypryskami na czole.

Tłustych włosów i skóry głowy

Pryszcze często pojawiają się na na czole, ponieważ w strefie T (czoło, nos i podbródek) wytwarza się więcej łoju. Tłuste włosy mogą również powodować powstawanie pryszczy. Tłuste włosy mogą przenieść zanieczyszczenia na czoło, powodując tym zatkanie porów. Aby temu zapobiec, używaj odpowiednich produktów do włosów, by włosy się nie przetłuszczały.

Szukasz szamponu, który skutecznie zapobiega przetłuszczaniu się włosów i przetłuszczaniu się skóry głowy? W takim razie wypróbuj nasz, popoularny szampon Hair Clean.

Zatkanych porów w strefie T

Pory w strefie T (nos, czoło i broda), są często bardziej widoczne. Dzieje się tak, ponieważ pory w tym miejscu często są rozszerzone i zatkane czarną substancją- znamy je jako zaskórniki.

Zaskórniki pojawiają się, ponieważ skóra nadmiernie wydziela sebum, mogą być one małe, duże lub wyglądać jak małe guzki, które mogą przekształcić się w wyprysk z żółtawą ropą w środku. Jeśli chcesz uniknąć zaskórników w strefie T, dobrze oczyść skórę produktem takim jak Face Wash od Australian Bodycare.

Złej diety

Utrzymywanie zdrowej i urozmaiconej diety jest ważne, ponieważ zapewniasz tak najlepsze warunki swojemu organizmowi. Prawdopodobnie słyszałeś, że fast food i tłuste (niezdrowe) jedzenie mogą być przyczyną występowania wyprysków na twarzy, to twierdzenie niekoniecznie jest prawdziwe - nie ma badań, które wskazują bezpośredni związek między złą dietą a pryszczami na czole.

Jednakże udowodniono, że produkty mleczne mogą zwiększyć występowanie pryszczy. Nie dotyczy to zupełnie wszystkich, ale jeśli jednak cierpisz na pryszcze, które występują na czole, możesz na przykład wypróbować odstawienie mleka krowiego ze swojej diety.

Czapek i produktów do włosów

Na twoją skórę mogą wpływać czynniki wewnętrzne, ale także zewnętrzne. Jeśli np. często nosisz kapelusz lub wosk we włosach, może to powodować wypryski na czole.

Wosk do włosów i inne produkty do włosów mogą ścierać się na skórze, narażając ją na podrażnienia, dodatkowy łój i bakterie- to doskonały przepis na zatkane pory. To samo dotyczy nakryć głowy. Jeśli lubisz regularnie nosić czapkę, kapelusz lub szalik, ważne jest, aby myć je często, aby nie narażać skóry na gromadzenie się w niej brudu.

Należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest nakrycie głowy. Tkaniny takie jak poliester nie pozwalają skórze oddychać, co może powodować zatykanie porów. Zamiast tego wybierz naturalne materiały, takie jak wełna, bawełna i jedwab.

Zestaw kosmetyków na pryszcze na czole
4 produkty do twarzy do pielęgnacji pryszczy na czole
+15.000 recenzji
Cena regularna 189,99 zl
Cena promocyjna 189,99 zl Cena regularna 234,99 zl
Zestaw kosmetyków na pryszcze na czole - 4 produkty do twarzy do pielęgnacji pryszczy na czole

Produkty do leczenia pryszczy na czole

Pryszcze na czole pojawiają się często, ponieważ jest to obszar, w którym skóra wytwarza więcej sebum. Pory na czole mogą szybko się zatykać, powodując tak powstawanie wyprysków.

Jeśli cierpisz z powodu pryszczy na czole, pierwszym krokiem do ich redukcji, jest zmiana niektórych swoich nawyków - a co najważniejsze, dbanie o dobrą rutynę pielęgnacji skóry.

Wielu uważa, że ​​pryszcze i tłusta skóra są zawsze ze sobą powiązane, a tak wiele osób używa zbyt silnych produktów, które pozbawiają skórę naturalnych olejków. Chociaż zdaje się, że to dobry pomysł, tak naprawdę, kiedy usuniesz wszystkie naturalne olejki, skóra zacznie produkować jeszcze więcej łoju.

Jeśli chcesz się dowiedziej jak najlepiej zadbać o skórę, aby uniknąć pryszczy na czole? Poniżej znajduje się kompletny przewodnik z najlepszymi metodami pielęgnacji skóry, aby zapobiegać powstawaniu pryszczy i zachować czystą i zdrową skórę.


By unikać pryszczy na czole - oczyszczaj skórę rano i wieczorem

Jeśli chcesz zapobiec wypryskom na czole, miej dobrą rutynę pielęgnacji skóry, którą stosujesz rano i wieczorem. W ten sposób utrzymasz skórę w najlepszej kondycji oraz zapobiegasz powstawaniu wyprysków.

By pomóc Ci w walce z pryszczami, stworzyliśmy podstawową rutynę pielęgnacji skóry, do zwalczania i zapobiegania pryszczom. By uzyskać rezultaty, trzeba dotrzymywać tej rutyny i oczyszczać skórę zarówno rano, jak i wieczorem.

Krok: 1 – Face Wash

Pierwszym krokiem Twojej rutyny pielęgnacji skóry jest oczyszczenie twarzy. Face Wash od Australian Bodycare został specjalnie opracowany, aby zapobiegać powstawaniu pryszczy i zaskórników poprzez hamowanie rozwoju bakterii i równoważenie wydzielania sebum przez skórę.

Dla najlepszego efektu stosuj rano i wieczorem. Jeśli nakładasz makijaż, użyj płynu do demakijażu przed oczyszczeniem skóry za pomocą Face Wash od Australian Bodycare.

Żel oczyszczający z olejkiem z drzewa herbacianego
do codziennego oczyszczania, dla skóry problematycznej
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 64,99 zl
Cena promocyjna Od 64,99 zl Cena regularna
Żel oczyszczający z olejkiem z drzewa herbacianego - do codziennego oczyszczania, dla skóry problematycznej

Krok: 2 - Face Tonic

Po oczyszczeniu skóry możesz od razu przejść do kremu do twarzy, ale wiele osób z podrażnioną skórą lubi uzupełniać swoją rutynę o tonik do skóry.

W tym celu możesz użyć Face Tonic od Australian Bodycare. Tonik głęboko oczyszcza skórę i nawilża. Nie zawiera alkoholu, dzięki czemu można go stosować zarówno do skóry tłustej, jak i wrażliwej.

Tonik do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego
Głęboko oczyszczający toner z olejkiem z drzewa herbacianego, bez alkoholu do codziennego stosowania
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 54,99 zl
Cena promocyjna Od 54,99 zl Cena regularna
Tonik do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego - Głęboko oczyszczający toner z olejkiem z drzewa herbacianego, bez alkoholu do codziennego stosowania

Krok: 3 - Face Cream

Po nałożeniu toniku do twarzy Twoja skóra jest gotowa do nawilżenia. Tutaj możesz użyć Face Cream od Australian Bodycare zawierający składniki pielęgnujące dla skóry tłustej, suchej i podrażnionej.

Krem do twarzy głęboko odżywia skórę i zapobiega powstawaniu plam i zaskórników- jest tak łagodny, że można go stosować do każdego rodzaju skóry- suchej, tłustej i wrażliwej.

Krem do twarzy do skóry problematycznej
Odżywczy krem z aktywnymi składnikami przeciw pryszczom i zaskórnikom
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 69,99 zl
Cena promocyjna Od 69,99 zl Cena regularna
Krem do twarzy do skóry problematycznej - Odżywczy krem z aktywnymi składnikami przeciw pryszczom i zaskórnikom

Krok: 4 - Face mask

Najważniejszym krokiem do zwalczania zatkanych porów, pryszczy i do utrzymania czystej cery, jest stosowanie dobrej rutyny do pielęgnacji skóry twarzy. Czasami jednak należy podjąc dodatkowe działania, gdy Twoja skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to regularne nakładanie maski na twarz, która jest specjalnie zaprojektowana dla Twojej skóry. Wypróbuj głęboko oczyszczającej maseczki z glinki, aby zmniejszyć i zapobiec wypryskom na czole- maseczkę należy stosować raz w tygodniu, utrzyma ona w równowadze produkcję sebum.

Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej
Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom
+15.000 recenzji
Cena regularna 79,99 zl
Cena promocyjna 79,99 zl Cena regularna
Maseczka do twarzy dla skóry problematycznej - Głęboko oczyszczająca maseczka do twarzy przeciw zaskórnikom i pryszczom

Krok 5: Spot Stick

Nasz roll-on punktowy szybko i skutecznie zatrzyma wszelkie ogniska lub plamy na czole. To twoja pierwsza pomoc przy wybuchu wyprysków i zatkanej skórze.

Spot stick od Australian Bodycare - używaj bezpośrednio w miejscu pryszcza na czole. Możesz go używać o dowolnej porze w ciągu dnia lub wieczorem przed snem- można go również nakładać pod makijaż.

Zestaw kosmetyków na pryszcze na czole
4 produkty do twarzy do pielęgnacji pryszczy na czole
+15.000 recenzji
Cena regularna 189,99 zl
Cena promocyjna 189,99 zl Cena regularna 234,99 zl
Zestaw kosmetyków na pryszcze na czole - 4 produkty do twarzy do pielęgnacji pryszczy na czole

Co możesz dodatkowo zrobić, aby zapobiec powstawaniu plam na czole? 

Czy twoja cera jest skłonna do wyprysków ? Oto kilka wskazówek

5 wskazówek przeciwko pryszczom na czole:

  1. Czy masz przetłuszczające się włosy? Mogą one przyczyniać się do tworzenia się pryszy na czole. Używaj łagodnego szamponu, który pozwala często myć włosy bez pozbawiania włosów składników odżywczych i olejków. Pamiętaj, aby uważać i nie dopuścić, aby produkty do włosów dostały się na czoło.
  2. Trzymaj ręcę z dala od twarzy. Na naszych palcach jest wiele olejków i bakterii. Dlatego uważaj, aby nie dotykać twarzy, aby oleje i bakterie nie zostały przeniesione z rąk na twarz.
  3. Wyciskanie pryszczy jest kuszące-  jednak nie jest zalecane. Kiedy wyciskasz pryszcz, bakterie dostają się do otwartych porów, co może prowadzić do zapalenia lub w najgorszym przypadku do tworzenia blizny. Jeśli jednak nie możesz powstrzymać się przed wyciśnięciem pryszcza, przynajmniej zrób to poprawnie . Zdezynfekuj obszar zarówno przed, jak i po- na przykład za pomocą spot stick, pomoże to zapobiec przedostawaniu się bakterii skóry do dotkniętego obszaru.
  4. Codziennie prawidłowo usuń makijaż. Jeśli nie usuniesz makijażu, pory się zatykają. Staraj się nie nakładać zbyt dużej ilości makijażu, aby Twoja skóra mogła oddychać.
  5. Jeśli często nosisz czapkę, chustkę lub kapelusz, może to być przyczyną powstawania pryszczy na czole. Blokują one dopływ tlenu do tego obszaru, a jeśli nakrycia głowy nie są często prane- brud i bakterie mogą przedostać się na czoło.

Zestaw kosmetyków na pryszcze na czole
4 produkty do twarzy do pielęgnacji pryszczy na czole
+15.000 recenzji
Cena regularna 189,99 zl
Cena promocyjna 189,99 zl Cena regularna 234,99 zl
Zestaw kosmetyków na pryszcze na czole - 4 produkty do twarzy do pielęgnacji pryszczy na czole

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie