Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Co to jest skwalan? 

Jest to specjalny tłuszcz nawilżający. Twoja skóra jest z nim dobrze zaznajomiona – gruczoły łojowe w Twojej skórze produkują skwalan.

Innymi słowy, jest częścią naturalnej produkcji sebum w skórze. Ale produkcja spada stopniowo wraz z wiekiem. Przy urodzeniu na powierzchni skóry znajduje się 12% skwalanu, ale około trzydziestego roku życia poziom ten jest już zauważalnie obniżony.

Obecnie skwalan jest ekstrahowany z gatunków roślin, takich jak trzcina cukrowa i oliwki.


Do czego służy skwalan?

Obecnie jest stosowany w różnorodnych produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, olejki, balsamy do ust, serum i produkty zawierające czysty skwalan. 

Olej skwalanowy – odżywienie i nawilżenie

Olejek skwalanowy jest niezbędny w Twojej pielęgnacji, jeśli Twoja skóra jest spragniona nawilżenia i odżywienia. Wypróbuj Australian Bodycare Squalane Serum, które intensywnie nawilża skórę twarzy.

[squalane-serum]

Serum ze skwalanem zapewnia skórze wyjątkową kombinację odżywczych składników wspomagających nawilżenie i przywraca do życia zmęczoną, suchą skórę. Szczególnie nadaje się do poprawy wyglądu: 

Olejek zapewnia skórze intensywne nawilżenie i elastyczność. Używaj go jako codziennego zastrzyku nawilżenia: nakładaj kilka kropli na czystą, suchą skórę dwa razy dziennie – niezależnie od tego, czy to ciało, czy twarz potrzebuje nawilżenia i delikatnej pielęgnacji. Dokładnie wmasuj olejek w skórę i pozostaw na chwilę do wyschnięcia. 

Serum i krem ze skwalanem 

Ten super-nawilżacz jest również szeroko rozpowszechniony w kremach i serum, które pomagają suchej skórze odzyskać prawidłowy poziom nawilżenia.

Dlaczego wypróbować Australian Bodycare Squalane Serum? Jest to serum specjalnie opracowane, aby nasycić suchą i odwodnioną skórę i ma wyjątkową zdolność gaszenia pragnienia skóry, dzięki czemu wygląda zdrowiej i bardziej elastycznie.

Bezpośrednio po oczyszczeniu skóry nałóż kilka kropel serum i delikatnie wmasuj okrężnymi ruchami. Możesz proces zakończyć za pomocą kremu ze skwalanem, aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom nawilżenia.

Ważne jest jednak, aby serum stosować przed nałożeniem kremu na dzień lub na noc. Krem tworzy naturalną warstwę na skórze, więc jeśli najpierw użyjesz kremu, to odżywczo-nawilżająca pielęgnacja z serum nie wniknie w głąb skóry.

Zestaw na swędzącą i bardzo suchą skórę twarzy
3 produkty nawilżające: płyn do mycia twarzy, serum ze skwalanem i krem
+15.000 recenzji
Cena regularna 219,99 zl
Cena promocyjna 219,99 zl Cena regularna 274,99 zl
Zestaw na swędzącą i bardzo suchą skórę twarzy - 3 produkty nawilżające: płyn do mycia twarzy, serum ze skwalanem i krem

Jak skwalan działa na Twoją skórę?

Skwalan to prawdziwe cudowne lekarstwo w pielęgnacji skóry suchej, zmęczonej, która potrzebuje nawilżenia. Zapewnia kojący zastrzyk wilgoci i pomaga uczynić powierzchnię sprężystą, gładką i równą.

Jednocześnie zapobiega wysuszaniu i tworzy na skórze warstwę ochronną.

To nie tylko sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo, promiennie i silnie, ale także stworzy idealną bazę pod makijaż. Skóra nasycona wilgocią zapewni lepszy efekt makijażu, ponieważ puder czy podkład łatwiej się rozprowadzają, nie rozmazując i nie tworząc suchych skórek.


Jak skwalan działa na skórę?

Mimo że skwalan jest odżywczym olejem, nie będzie tłusty ani ciężki na skórze – co mogą powodować inne oleje.

Jak to jest możliwe?

Wynika to przede wszystkim z jego lekkiej, unikalnej struktury molekularnej, którą skóra rozpoznaje, ponieważ przypomina własne błony komórkowe skóry. Skóra szybko wchłania produkt, więc nie ma uczucia tłustości.


Dlaczego skwalan i nawilżenie są ważne dla Twojej skóry?

Teraz prawdopodobnie zrozumiałeś, że skwalan jest niezbędnym składnikiem Twojej osobistej pielęgnacji skóry, ale co dokładnie czyni go tak ważnym?

Bo zdrowa skóra to skóra nawilżona.

Twoja skóra jest największym organem twojego ciała i tworzy barierę przed „zagrożeniami” z zewnątrz. Sucha, odwodniona skóra jest bardziej podatna na ataki i nie stanowi tak silnej bariery. Twoja skóra musi być więc nawilżona, miękka i elastyczna.

Elastyczna, nawilżona skóra może się bardziej rozciągać bez nakłuć – a to czyni ją znacznie bardziej odporną, dzięki czemu infekcje nie mogą się przedostać.

Możesz porównać swoją skórę do muru. Komórki skóry to cegły tworzące fasadę, a wilgoć w skórze to zaprawa, która utrzymuje je razem. Jeśli ściana zacznie pękać, uszkodzenie może nastąpić znacznie łatwiej niż w przypadku, gdy ściana jest nienaruszona.

To samo dotyczy bariery utworzonej przez skórę. Jeśli zacznie pękać, ważne jest, aby go naprawić i zapobiec uszkodzeniom.

Możesz to zrobić przede wszystkim z dużą ilością wilgoci.

Serum nawilżające ze skwalenem i witaminą E
Intenzivně hydratační sérum se skvalenem a vitaminem E pro velmi suchou pleť
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Serum nawilżające ze skwalenem i witaminą E - Intenzivně hydratační sérum se skvalenem a vitaminem E pro velmi suchou pleť

Często zadawane pytania dotyczące skwalanu 

Co to jest skwalan?

Skwalan to nawilżający tłuszcz pozyskiwany z oliwek. Skóra naturalnie wytwarza skwalan, ale jego poziom drastycznie spada wraz z wiekiem.


Do czego służy skwalan? 

Skwalan jest stosowany w wielu różnych produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, serum, balsamy, olejki i balsamy do ust.


Jak skwalan działa na Twoją skórę? 

Skwalan zmiękcza i nawilża skórę oraz pomaga zachować jej elastyczną, gładką i sprężystą strukturę. Utrzymuje zdrową, mocną skórę w równowadze.


Dlaczego skwalan jest dobry dla Twojej skóry? 

Skwalan jest dobry dla Twojej skóry, ponieważ skóra nasycona wilgocią to zdrowa skóra, która tworzy silną barierę chroniącą przed infekcjami.

Serum nawilżające ze skwalenem i witaminą E
Intenzivně hydratační sérum se skvalenem a vitaminem E pro velmi suchou pleť
+15.000 recenzji
Cena regularna 64,99 zl
Cena promocyjna 64,99 zl Cena regularna
Serum nawilżające ze skwalenem i witaminą E - Intenzivně hydratační sérum se skvalenem a vitaminem E pro velmi suchou pleť

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie