Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Jak wygląda egzema słoneczna?

Egzema słoneczna często objawia się jako czerwona i bardzo swędząca wysypka składająca się z małych zgrubień i ewentualnie małych bladych pęcherzyków. Wysypka pojawia się zwykle kilka godzin po ekspozycji na słońcu, ale może też pojawić się do 1-2 dni później.

PRZEJDŹ DO: Leczenie egzemy słonecznej - jak to zrobić

Objawy zwykle ustępują po kilku dniach, jeśli skóra nie jest narażona na dodatkowe działanie promieni słonecznych.

Egzema słoneczna występuje najczęściej wiosną lub wczesnym latem, kiedy skóra nie jest przyzwyczajona do promieni słonecznych.

U osób z łagodnymi przypadkami, często poprawia się w ciągu lata, gdy skóra staje się bardziej przyzwyczajona do słońca. Jednakże, zazwyczaj powraca ona następnej wiosny. Z biegiem lat jednak, u większości osób egzema znika.

Egzema słoneczna wywołuje swędzenie

Egzema słoneczna nie jest groźnym schorzeniem, ale rodzajem reakcji alergicznej na promienie UV słońca. Jak jednak wygląda jej przebieg? Schorzenie skóry objawia się jako czerwona i mętna wysypka i często wiąże się ze znacznym swędzeniem. Dlatego egzema słoneczna jest niezwykle uciążliwa, nawet jeśli nie jest groźna.

Intensywne uczucie swędzenia może być trudne do opanowania, a ponieważ skóra jest podrażniona, drapanie się rzadko jest dobrym pomysłem. Po prostu trudno, gdy swędzenie jest tak silne. Możesz spróbować ochłodzić i złagodzić swędzącą skórę, uspokajając ją nawilżającym balsamem do ciała lub żelem aloesowym, który pomoże uspokoić skórę. Alternatywnie, farmaceuta może pomóc Ci znaleźć antyhistaminowy krem do opalania, który może zmniejszyć reakcję alergiczną, a tym samym zmniejszyć swędzenie.

Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem
3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę
+15.000 recenzji
Cena regularna 169,99 zl
Cena promocyjna 169,99 zl Cena regularna 209,99 zl
Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem  - 3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę

Wysypka od słońca

Znana również jako polimorficzna jasna wysypka lub polimorficzna jasna dermatoza, wyprysk słoneczny jest również znany przez bardziej potoczne nazwy jasna wysypka, alergia na słońce, letnie pryszcze i trądzik majorki.

Objawy wysypki mogą być podobne do objawów gorących plam, ale podczas gdy wysypka nie znika tylko dlatego, że skóra się ochładza, gorące plamy zazwyczaj znikają zaraz po ochłodzeniu.


Leczenie wyrażki od słońca - Jaki jest najlepszy sposób leczenia?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest schowanie się w cieniu.

Leczenie egzemy słonecznej polega na pielęgnacji i nawilżaniu skóry.

Kiedy dostajesz egzemę, masz reakcję alergiczną. Oznacza to, że skóra staje się czerwona i gorąca, może trochę spuchnięta i strasznie swędzi. Dlatego pomocne będzie stosowanie czegoś, co chłodzi, koi i łagodzi swędzenie na skórze.

Możesz użyć krep po opalaniu lub zwykłego balsamu do ciała. Najważniejsze jest nawilżanie skóry, aby nie wysychała.

Jeśli wybierzesz krem do opalania zawierający aloes i Tea Tree olejek do leczenia wyprysków słonecznych, otrzymasz nie tylko krem nawilżający, ale także skuteczny produkt przeciwświądowy, który łagodzi, chłodzi i utrzymuje skórę w zdrowiu.

W ciężkich przypadkach wyrażki od słońca może być potrzebny krem z lekami przeciwhistaminowymi lub łagodny krem z kortyzonem. Oba są dostępne bez recepty.

Możesz jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że cierpisz na egzemę słoneczną i dowiedzieć się więcej o tym, co możesz z tym zrobić.

Podczas gdy dojdzie do oparzenia słonecznego z pewnością nie jest dobre dla twojego ciała, możesz pocieszyć się tym, że na szczęście nie jest to niebezpieczne. Osoby z wyrażką od słońca nie mają zwiększone ryzyko zachorowania na czerniaka lub raka skóry. Nie ma jednak wątpliwości, że cierpienie z powodu oparzeń słonecznych jest bardzo niekomfortowe i uciążliwe.

Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem
3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę
+15.000 recenzji
Cena regularna 169,99 zl
Cena promocyjna 169,99 zl Cena regularna 209,99 zl
Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem  - 3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę

Leczenie oparzeń słonecznych na twarzy

Szczególnie osoby o bardzo jasnym typie skóry cierpią na wysypkę na twarzy wiosną i latem. Ze względu na swój pryszczaty wygląd, jest często określany jako letnie pryszcze lub trądzik majorkański. Wysypka może rozciągnąć się w dół szyi i górnej części klatki piersiowej.

Najlepszym sposobem leczenia wysypki od słońca na twarzy jest trzymanie się z dala od słońca. To dlatego, że egzema lub letnie zgrubienia pojawiły się w wyniku ekspozycji na słońce. A kiedy nie będziesz już narażony na działanie promieni ultrafioletowych, stan ten zniknie sam. Jeśli nie możesz uniknąć słońca, powinieneś używać kremu do opalania o wysokim faktorze, który może filtrować większość promieni słonecznych UVA i UVB. Ponadto, można nosić czapkę lub kapelusz z szerokim rondem, aby osłonić twarz przed słońcem.

W niektórych przypadkach możesz poddać się fototerapii, podczas której skóra jest co tydzień poddawana działaniu promieniowania ultrafioletowego, co ma na celu utwardzenie skóry, tak aby twarz lepiej znosiła promienie słoneczne, gdy nadejdzie wiosna.

Tabletki wzmacniające dla skóry

Jeśli co roku cierpisz z powodu wysypki od słońca, dobrym pomysłem może być pomoc skórze od wewnątrz. Dostępne są różne suplementy, które pomogą Twojej skórze przygotować się na działanie promieni słonecznych i uczynią ją bardziej odporną na ekspozycję. Nie oznacza to jednak, że możesz pominąć krem przeciwsłoneczny, ponieważ jest to tylko dodatek, który ma za zadanie utwardzić skórę od wewnątrz.

Poprzez połączenie beta-karotenu, wapnia i oleju z ostropestu, możesz leczyć wysypkę od słońca zanim się pojawi. Musisz zacząć przyjmować suplementy na sześć do dziewięciu tygodni przed ekspozycją na słońce - i utrzymywać suplementację przez cały okres ekspozycji na słońce.

Beta-karoten jest prekursorem witaminy A, która ma właściwości odnawiania komórek i ochrony przeciwsłonecznej. Kiedy skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, organizm wytwarza witaminę D. Jednak u niektórych osób witamina D może wiązać wapń we krwi, a w zamian za to w tkankach skóry brakuje wapnia. Olej z ostropestu zawiera duże ilości witaminy E, przeciwutleniacza, który chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem słońca.

Zawsze należy zasięgnąć porady i wskazówek lekarza, jeśli nie masz pewności co do suplementów wzmacniających skórę.

Krem przeciw oparzeniom słonecznym

Przede wszystkim najważniejszym kremem przeciwko wyrażce od słońca jest krem do opalania. Krem do opalania o odpowiednio wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej pomoże Ci utrzymać irytującą wysypkę na dystans. Jeśli masz bardzo jasną skórę, dobrym pomysłem jest użycie kremu z faktorem 50, który blokuje do 98% promieni słonecznych. Ważne jest jednak, aby nakładać wystarczającą ilość kremu na skórę narażoną na działanie promieni słonecznych i regularnie powtarzać aplikację.

Jeżeli rozwinęła się już egzema słoneczna, możesz użyć balsamu do ciała z Tea Tree olejkiem, aby zmniejszyć swędzenie i podrażnienie. W aptekach można również kupić krem zawierający leki przeciwhistaminowe lub hormony kory nadnerczy, które skutecznie hamują reakcję alergiczną. Leki antyhistaminowe zwalczają w organizmie histaminę - substancję uwalnianą przez organizm w momencie wystąpienia reakcji alergicznych, takich jak oparzenia słoneczne.


Polecane produkty

Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem
3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę
+15.000 recenzji
Cena regularna 169,99 zl
Cena promocyjna 169,99 zl Cena regularna 209,99 zl
Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem  - 3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę

Kiedy znikają oparzenia słoneczne?

Oparzenia słoneczne to sygnał od organizmu, że skóra została uszkodzona. Często szczególnie narażone są części ciała o najcieńszej skórze. Osoby o bardzo wrażliwej i jasnej skórze są szczególnie narażone na oparzenia słoneczne, jeśli nie są ostrożne, a pojawiają się one wraz z pierwszymi promieniami wiosny, kiedy skóra nie zdążyła jeszcze zbudować własnej "tarczy ochronnej".

Czas, w którym oparzenie słoneczne znika, jest bardzo różny. Zależy to od stopnia zaczerwienienia i głębokości oparzenia. Bardzo łagodne oparzenia słoneczne często znikają w ciągu 24 godzin, podczas gdy poważniejsze oparzenia mogą trwać kilka dni.

Czas trwania oparzenia słonecznego

Jeśli nadmiernie wystawiłeś skórę na działanie słońca lub jeśli po prostu masz wyjątkowo jasną skórę, Twoja skóra będzie często reagować zaczerwienieniem i bolesnością 3-5 godzin później. Kiedy przebywasz na słońcu, często trudno jest stwierdzić, czy Twoja skóra stała się czerwona - dopiero po wejściu do środka możesz zobaczyć reakcję skóry.

Oparzenie słoneczne jest zwykle uważane za oparzenie pierwszego stopnia, a zatem oczekuje się, że oparzenie słoneczne będzie trwało od 1-3 dni w zależności od rodzaju skóry. Oparzenie słoneczne będzie stopniowo zanikać, a skóra będzie coraz mniej czerwona i obolała w ciągu następnych kilku dni. Jeśli nadal będziesz wystawiać poparzoną skórę na działanie słońca, może to doprowadzić do oparzenia drugiego stopnia, a w najgorszych przypadkach do oparzenia trzeciego stopnia, kiedy to na skórze powstają wypełnione płynem pęcherze i owrzodzenia. Jeśli doznasz tak poważnego oparzenia słonecznego, będziesz potrzebował pomocy medycznej - a twoja skóra będzie potrzebowała znacznie więcej czasu, aby się naprawić i wrócić do normalnego stanu, ponieważ musi leczyć oparzenia.

Zapobieganie wyrażce od słońca – jak je unikać

Nie ma prawdziwego lekarstwa na egzemę słoneczną - można jedynie leczyć i łagodzić objawy. Możesz jednak zrobić coś, co pozwoli Ci uniknąć pojawienia się egzemy słonecznej.

Poniżej znajdziesz 5 wskazówek, jak zapobiegać egzemie słonecznej.

  1. Unikać długich pobytów na słońcu. Najlepszym sposobem zapobiegania wyrażce od słońca jest unikanie zbyt długich pobytów na słońcu; lepsze są krótkie i częste pobyty.
  2. Unikaj przebywania na słońcu w środku dnia. Promienie słoneczne są najsilniejsze między godziną 10 a 16.
  3. Powoli aklimatyzuj swoją skórę do słońca. Jeśli od dłuższego czasu nie przebywałeś na słońcu, ważne jest, aby Twoja skóra powoli się do niego przyzwyczajała. Dotyczy to sytuacji, gdy pojawia się pierwsze wiosenne słońce, ponieważ słońce jest już silne, ale dotyczy to również sytuacji, gdy np. wybierasz się na urlop narciarski i Twoja skóra nie była wystawiona na silne działanie promieni słonecznych przez wiele miesięcy.
  4. Chroń swoją skórę za pomocą odzieży. Na szczęście, wyrażka od słońca pojawia się tylko na tej części skóry, która została wystawiona na działanie słońca. Dlatego, jeśli nosisz ubrania na większości ciała, rzadko będziesz mieć wyprysk w miejscu, gdzie ubrania chroniły Cię przed słońcem. Jednak samo noszenie ubrań podczas przebywania na słońcu nie jest gwarancją, ponieważ ubrania zapewniają tylko częściową ochronę przed promieniami słonecznymi; niektóre promienie ultrafioletowe nadal będą przenikać przez ubrania.
  5. Używaj kremu do opalania o wysokim faktorze. Każdy, kto ma zamiar przebywać na słońcu, powinien pamiętać o stosowaniu kremu do opalania. Ale dla tych, którzy cierpią na egzemę słoneczną, jest jeszcze ważniejsze, aby zawsze pamiętać o stosowaniu kremu na egzemę słoneczną.

Krem na oparzenia słoneczne - Nie zapomnij o kremie z wysokim faktorem

Za każdym razem, gdy wychodzisz na słońce, powinieneś używać kremu o wysokim współczynniku ochrony przed oparzeniami słonecznymi - niezależnie od tego, jak krótki jest Twój czas przebywania na słońcu.

Wiele osób zapomina, jak silne jest słońce wczesną wiosną, kiedy na zewnątrz jest jeszcze chłodno. Jednak właśnie wtedy osoby podatne na oparzenia słoneczne są szczególnie narażone, ponieważ ich skóra nie jest przyzwyczajona do słońca - a także dlatego, że wiele osób zapomina o użyciu kremu do opalania przy pierwszym wyjściu na słońce.

Jeśli wybierzesz krem z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF) i filtrem zarówno dla promieni UVA, jak i UVB, będziesz dobrze chroniony. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz grubej warstwy kremu do opalania (odpowiednik dobrej garści), nakładaj go regularnie przez cały dzień i nakładaj go pół godziny przed wyjściem na słońce, aby miał czas zadziałać przed wyjściem na słońce.

Fototerapia

Jeśli cierpisz na silną wyrażkę od słońca, rozwiązaniem może być cotygodniowa sesja fototerapii u dermatologa we wczesnych miesiącach wiosennych.

Fototerapia polega na naświetlaniu skóry światłem ultrafioletowym.

Powoduje to powolne utwardzenie skóry, dzięki czemu lepiej znosi ona przebywanie na słońcu. W niektórych przypadkach dermatolog może również zalecić stosowanie tabletek do opalania.


Dlaczego pojawiają się egzemy słoneczne?

Nie jest w pełni zrozumiałe, dlaczego pojawia się egzema słoneczna, poza tym, że jest ona spowodowana dodatkową wrażliwością na promienie słoneczne UVA i UVB. Jednakże, światło słoneczne może powodować reakcje w skórze, które prowadzą do powstawania związków chemicznych, które organizm rozpoznaje jako coś obcego.

Reakcją organizmu jest reakcja alergiczna z zaczerwienieniem, gorącem, obrzękiem i swędzeniem.

Nasza tolerancja na słońce jest bardzo różna. Niektórzy ludzie po prostu lepiej tolerują słońce niż inni. Ale generalnie, jasnoskórzy Skandynawowie z jasnymi lub rudymi włosami są szczególnie podatni na egzemę słoneczną.

Skóra o jasnym kolorze nie zawiera tak dużo pigmentu, a to właśnie pigment w naszej skórze ma nas chronić przed promieniami słonecznymi i szkodliwym działaniem promieni UV na skórę.

Chociaż możesz być w stanie tolerować słońce w swoich rodzimych szerokościach geograficznych, jeśli masz skłonność do poparzeń słonecznych, powinieneś zachować szczególną ostrożność i używać kremu z wysokim faktorem i upewnić się, że dobrze chronisz się przed słońcem, jeśli planujesz cieszyć się słońcem i latem - lub zimowymi wakacjami - na południu.


Kto choruje na egzemę słoneczną?

Wysypka od słońca dotyka głównie dzieci i młode kobiety w wieku 10-30 lat, a osoby o jasnej karnacji są szczególnie zagrożone.

Rzadko jednak zdarza się, aby wysypka pojawiła się po raz pierwszy u osób dorosłych w średnim wieku.

Szacuje się, że około 15% populacji skandynawskiej cierpi na wysypkę od słońca - właśnie dlatego, że dotyka głównie osoby o jasnych włosach lub rudych włosach, których skóra nie zawiera dużej ilości pigmentu.

W niektórych rodzinach egzema słoneczna występuje częściej niż w innych, co sugeruje, że egzema słoneczna może być dziedziczna.

Niemowlęta mogą dostać wysypki od słońca, ale na szczęście nie zdarza się to zbyt często. Dzieje się tak głównie dlatego, że na szczęście niemowlęta rzadko przebywają w bezpośrednim świetle słonecznym, co nie powinno mieć miejsca.


Oparzenia słoneczne na twarzy

Rzadko się zdarza, że cierpimy na wysypkę od słońca na twarzy. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że twarz jest bardziej narażona na działanie słońca i światła przez cały rok. Oznacza to, że skóra na twarzy jest bardziej stwardniała niż skóra na reszcie ciała.

Jeśli jednak dojdzie do oparzenia słonecznego na twarzy, najlepszą radą jest jej nawilżanie. Smaruj skórę regularnie dobrym kremem po opalaniu lub kremem do twarzy. Produkty zawierające aloes i Tea Tree olejek są szczególnie skuteczne, ponieważ nie tylko nawilżają, ale także chłodzą, łagodzą i uzupełniają skórę.


Egzema słoneczna na ramionach

Jeśli jesteś podatny na oparzenia słoneczne i masz oparzenia na rękach, upewnij się, że wychodzisz ze słońca lub przynajmniej zakrywasz ramiona.

Następnie należy zadbać o nawilżenie i pielęgnację skóry, aby nie była zbyt sucha. Możesz to zrobić stosując krem po opalaniu lub dobry, nawilżający balsam do ciała.

Wybieraj produkty z aloesem lub Tea tree olejkiem, które działają na skórę chłodząco, kojąco i przeciwświądowo - właśnie tego potrzebujesz, gdy Twoja skóra jest swędząca, gorąca i opuchnięta.


Egzema słoneczna na nogach

Kiedy jest gorąco, często chodzimy boso, co oznacza, że nasze nogi i stopy są szczególnie narażone na działanie słońca. Jeśli były one dobrze owinięte przez całą zimę, nagłe i silne wiosenne i letnie słońce jest trudne dla skóry.

Jeśli masz skłonność do wyprysków słonecznych, szczególnie ważne jest, abyś pamiętał o stosowaniu kremu do opalania, kiedy twoje nogi i stopy są wystawione na słońce.

W przypadku pojawienia się wyprysku słonecznego, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jest stosowanie aftersun lub dobrego, nawilżającego balsamu do ciała.


Egzema słoneczna na dłoniach

Trudno jest zakryć dłonie, gdy przebywasz na słońcu, więc są one również zagrożone, jeśli masz skłonność do poparzeń słonecznych. A może mamy też tendencję do zapominania o dłoniach podczas nakładania kremu do opalania? To zły pomysł, więc pamiętaj, by nałożyć na dłonie dobrą warstwę kremu do opalania - i nową warstwę po każdym umyciu rąk.

Jeśli już dojdzie do oparzenia słonecznego na dłoniach, nawilżaj je i pielęgnuj dobrym balsamem po opalaniu, balsamem do ciała lub bogatym i odżywczym kremem do rąk.


Wysypka ze słońca i solarium

Solarium jest odpowiednikiem gorącego letniego dnia na południu i jest ciężki dla twojej skóry, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę, która jest podatna na oparzenia słoneczne, a także możesz być podatny na egzemę słoneczną. W solarium także możesz dostać egzemę słoneczną.

Jeśli masz skłonność do oparzeń słonecznych, ważne jest, aby Twoja skóra stopniowo przyzwyczajała się do słońca, co nie ma miejsca w przypadku wizyty w solarium. Ponadto solarium zwiększa ryzyko zachorowania na raka, dlatego próba zahartowania skóry poprzez wizytę w solarium przed wakacjami jest złym pomysłem.

Jeśli cierpisz na silne wypryski słoneczne, powinieneś rozważyć leczenie światłem u dermatologa. W przeciwnym razie pamiętaj, aby mądrze korzystać ze słońca, używać dużej ilości kremu do opalania i osłaniać skórę.

To powszechne błędne przekonanie, że opalona skóra zapewnia ochronę podczas przebywania na słońcu. W rzeczywistości opalona skóra to już skóra uszkodzona. A w solarium jesteś wystawiony tylko na działanie promieni UVA, a nie UVB, więc Twoja skóra nie przyzwyczaja się do nich.


FAQ na temat wysypki od słońca


Jak wygląda egzema słoneczna?

Egzema słoneczna może pojawić się jako czerwona, swędząca wysypka. Wysypka składa się z małych zgrubień i ewentualnie niewielkich bladych pęcherzyków i zwykle pojawia się kilka godzin po ekspozycji na słońce, ale może też pojawić się do 1-2 dni później. Objawy zwykle ustępują po kilku dniach, jeśli skóra nie jest wystawiona na dalsze działanie słońca.


Czym jest egzema słoneczna?

Egzema słoneczna to bardzo nieprzyjemna choroba skóry spowodowana nadwrażliwością na promienie słoneczne. Osoby z egzemą słoneczną mają bardzo słabą tolerancję na słońce, a egzema słoneczna może zostać wywołana nawet przez krótką ekspozycję na słońce. Kiedy pojawia się egzema słoneczna, występuje reakcja alergiczna z zaczerwienieniem, swędzeniem i obrzękiem. Szczególnie dotyka ona jasnoskórych Skandynawów o jasnych lub rudych włosach i jasnej skórze, która nie zawiera dużo pigmentu.


Czym jest alergia na słońce?

Alergia na słońce to inne określenie egzemy słonecznej - nieprzyjemnej i uciążliwej choroby skóry. Inne słowa, które możesz spotkać w odniesieniu do tego samego stanu to polimorficzna jasna wysypka, polimorficzna jasna dermatoza, jasna wysypka, letnie pryszcze i trądzik Mallorca.


Czym jest polimorficzna jasna wysypka?

Polimorficzna jasna wysypka lub polimorficzna jasna dermatoza to medyczne określenia wyprysku słonecznego, znanego również jako alergia na słońce.


Co to są letnie pryszcze?

Letnie pryszcze to kolejne określenie na wysypkę od słońca. Termin ten bez wątpienia powstał, ponieważ wysypka związana z oparzeniami słonecznymi może wyglądać trochę jak pryszcze: zaczerwieniona skóra, małe zgrubienia i ewentualnie małe blade pęcherze. A to właśnie głównie latem (i wiosną) ludzie dostają wyprysku słonecznego.


Dlaczego pojawiają się egzemy słoneczne?

Nie wiemy dokładnie, dlaczego u niektórych osób pojawia się egzema słoneczna - wiemy tylko, że jest ona spowodowana dodatkową wrażliwością na promienie słoneczne UVA i UVB. Światło słoneczne może powodować reakcje w skórze, które prowadzą do powstania związku chemicznego, który organizm rozpoznaje jako coś obcego. Reakcją organizmu jest reakcja alergiczna z zaczerwienieniem, gorącem, obrzękiem i swędzeniem.


Co można zrobić na poparzenia słoneczne?

Najlepszym sposobem zapobiegania oparzeniom słonecznym jest przebywanie na słońcu tylko przez krótki czas i używanie zawsze dużej ilości kremu z wysokim filtrem SPF, gdy jesteś na słońcu. Podczas przebywania na słońcu można również zakrywać skórę, na przykład kapeluszem lub czapką oraz luźnymi bawełnianymi spodniami i bluzkami.


Jak uniknąć wysypki od słońca?

Jeśli masz skłonność do wyprysków słonecznych, powinieneś spędzać jak najmniej czasu na słońcu - i zawsze tylko przez krótki czas. Kiedy przebywasz na słońcu, pamiętaj o stosowaniu dobrego kremu do opalania o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej, a także dobrym pomysłem jest zakrywanie skóry, na przykład kapeluszem lub czapką i luźną bawełnianą odzieżą.

Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem
3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę
+15.000 recenzji
Cena regularna 169,99 zl
Cena promocyjna 169,99 zl Cena regularna 209,99 zl
Zestaw po opalaniu dla skóry zaczerwienionej i poparzonej słońcem  - 3 produkty na oparzenia i zaczerwienioną skórę

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie