Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Intymny zapach u kobiet

Części intymne każdej kobiety mają naturalny zapach, który może się zmieniać. Jednakże, gdy staje się on nieprzyjemny lub cuchnący, nazywa się to nieprzyjemnym zapachem intymnym, który może być spowodowany różnymi przyczynami.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu intymnego mogą być różne: od braku równowagi bakteryjnej, przez niewłaściwą higienę, po infekcje i choroby przenoszone drogą płciową.

Na szczęście większość z tych przyczyn nie jest niebezpieczna i istnieją proste i skuteczne sposoby zapobiegania i leczenia tego problemu.

W poniższym poradniku dowiesz się, jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi intymnemu, jak go leczyć i co może go powodować.


Zapobieganie niepożądanemu zapachowi z pachwiny

Podobnie jak w przypadku większości problemów, najlepszą ochroną przed nieprzyjemnym zapachem intymnym jest zapobieganie. Aby całkowicie uniknąć nieprzyjemnego zapachu intymnego, wymagana jest odpowiednia rutyna higieniczna i stosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych specjalnie do wrażliwych obszarów wokół kobiecych narządów płciowych.

Australian Bodycare oferuje gamę produktów do higieny intymnej zaprojektowaną specjalnie do stosowania na narządach płciowych, aby delikatnie i skutecznie oczyszczać i pielęgnować wrażliwe obszary. Podobnie jak wszystkie produkty Australian Bodycare, seria ta zawiera naturalny australijski olejek z drzewa herbacianego, który ma naturalne właściwości antybakteryjne dla optymalnej i delikatnej pielęgnacji.

3 produkty zapobiegające niepożądanemu zapachowi intymnemu
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające przykremu zapachowi i swędzeniu w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 204,99 zl
3 produkty zapobiegające niepożądanemu zapachowi intymnemu - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające przykremu zapachowi i swędzeniu w okolicach intymnych

Seria do higieny intymnej składa się z trzech specjalnie opracowanych produktów: 

1) Intim Wash

Intimate Wash marki Australian Bodycare to delikatny żel myjący do codziennego stosowania. Żel do mycia zawiera naturalny olejek z drzewa herbacianego i jest przeznaczony do dokładnego oczyszczania okolic intymnych.

Ponieważ wrażliwy obszar wokół pochwy ma naturalną florę bakteryjną, w tym ważne bakterie kwasu mlekowego, ważne jest, aby używać produktów, które nie zaburzają pochwowych bakterii kwasu mlekowego sztucznymi lub nieodpowiednimi składnikami. Dlatego zawsze należy używać produktów przeznaczonych specjalnie do stosowania w okolicach intymnych. Płyn do higieny intymnej Australian Bodycare zawiera między innymi kwas mlekowy, który chroni naturalną równowagę bakterii.

2) Femi Daily

Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu intymnego, a także innych typowych objawów, takich jak suchość, swędzenie lub podrażnienie, można stosować odżywcze żele i kremy przeznaczone specjalnie do stosowania w okolicach intymnych w codziennej rutynie. Femi Daily firmy Australian Bodycare to żel dopochwowy z naturalnym australijskim olejkiem z drzewa herbacianego, który stosuje się zewnętrznie na skórę okolic intymnych. Można go stosować codziennie, a w razie potrzeby nawet kilka razy dziennie. Przykładem może być wizyta na basenie, gdzie należy zastosować żel zarówno przed, jak i po kąpieli, ponieważ pH i bakterie wody w wannie mogą mieć wpływ na naturalną równowagę bakterii w pochwie.

3) Intim Deo

W razie potrzeby spryskaj się dezodorantem intymnym kilka razy dziennie. Intimate deodorant odświeża okolice intymne - szybko i łatwo. Spryskaj bezpośrednio miejsca, w których masz problemy z nieprzyjemnym zapachem, swędzeniem lub podrażnieniami. Dezodorant intymny szybko się wchłania i utrzymuje świeżość okolic intymnych przez kilka godzin.

Dezodorantu intymnego można używać na przykład rano, aby zachować świeżość okolic intymnych w ciągu dnia, a Femi Daily wieczorem przed pójściem spać, aby produkt miał wystarczająco dużo czasu na działanie.

3 produkty zapobiegające niepożądanemu zapachowi intymnemu
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające przykremu zapachowi i swędzeniu w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 204,99 zl
3 produkty zapobiegające niepożądanemu zapachowi intymnemu - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające przykremu zapachowi i swędzeniu w okolicach intymnych

Przyczyny intymnego zapachu

Ale dlaczego w ogóle pojawia się nieprzyjemny zapach intymny?

Przyczyn może być wiele, mogą one wynikać z braku higieny, ale także chorób lub infekcji.

Poniżej znajdziesz przegląd najczęstszych przyczyn zmiany naturalnego zapachu okolic intymnych na nieprzyjemny zapach intymny:

1) Stosunek seksualny

Podczas stosunku płciowego między partnerami seksualnymi dochodzi do wymiany różnych bakterii i mikroorganizmów. Jeśli nie używasz prezerwatywy podczas seksu, te bakterie i płyny mogą łatwo dostać się do pochwy i rozprzestrzeniać się.

Ponieważ naturalne środowisko pochwy naturalnie reaguje na te nowe substancje i najeźdźców, intymny zapach może się zmienić, gdy organizm chce pozbyć się tych obcych substancji.

Właśnie dlatego, oprócz stosowania odpowiedniej antykoncepcji, niezwykle ważne jest dokładne mycie się po stosunku, zwłaszcza jeśli uprawiasz seks bez prezerwatywy, aby zapobiec osadzaniu się bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów intymnych.

Dla optymalnego i delikatnego oczyszczania używaj odpowiedniego żelu do mycia, takiego jak Intimate Wash marki Australian Bodycare, który delikatnie oczyszcza wrażliwą skórę okolic intymnych za pomocą naturalnego olejku z drzewa herbacianego i nie powoduje żadnych dodatkowych podrażnień.

2) Ciąża

Podczas ciąży kobiece ciało wariuje. Równowaga hormonalna ulega znacznym zmianom, co skutkuje również objawami fizjologicznymi. Jedną z takich zmian może być zmiana zapachu intymnego. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu intymnego w wyniku ciąży, zaleca się stosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, takich jak Femigel, delikatny żel pielęgnacyjny do okolic intymnych, który pomaga nie tylko z nieprzyjemnym zapachem intymnym, ale także z suchością i podrażnieniami.

Co więcej, niezwykle ważne jest, szczególnie w okresie ciąży, aby omówić zmiany zachodzące w organizmie i możliwe problemy z lekarzem w celu uzyskania profesjonalnej diagnozy i pomocy w przypadku jakichkolwiek wahań.

3) Grzybica pochwy

Grzybica pochwy lub pleśniawki pochwy to infekcja bakteryjna wywołana przez drożdżaki Candida Albicans. Grzybica rozwija się z powodu zmian w naturalnej florze bakteryjnej pochwy, które zmieniają stosunek kwasów i sprawiają, że wartość pH wydzieliny jest niska lub kwaśna. Daje to naturalnie występującym grzybom drożdżakowym korzystne warunki wzrostu i umożliwia im rozprzestrzenianie się poza ich naturalny poziom.

Zaburzenie równowagi flory bakteryjnej może wystąpić z wielu powodów, z których najczęstszymi są leki, takie jak penicylina, stosunek płciowy bez zabezpieczenia, zmiany hormonalne, a nawet cukrzyca.

Grzybica pochwy ma kilka charakterystycznych objawów, takich jak swędzenie i pieczenie podczas oddawania moczu, ale także nieprzyjemny zapach intymny spowodowany zmienioną wydzieliną.

4) Bakteryjne zapalenie pochwy

Waginoza bakteryjna jest również zjawiskiem spowodowanym brakiem równowagi bakteryjnej w pochwie. Chociaż nie jest to choroba weneryczna, mogą na nią wpływać zachowania seksualne.

Zasadniczo mówimy o waginozie bakteryjnej, gdy występuje brak równowagi między naturalnymi bakteriami pochwy, przez co brakuje bakterii kwasu mlekowego osiadłych w pochwie, w wyniku czego inne bakterie mogą się rozprzestrzeniać i rosnąć.

Objawy takie jak zmieniona wydzielina i nieprzyjemny zapach intymny są charakterystyczne dla waginozy bakteryjnej, której doświadcza nawracająco około 15-30% wszystkich kobiet w wieku od 15 do 50 lat.


Co zrobić z intymnym zapachem?

Wiele kobiet doświadcza nieprzyjemnego zapachu intymnego przynajmniej raz w ciągu swojego życia. Nie ma jednak powodu do zmartwień, jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach intymny, ponieważ istnieją proste sposoby i produkty, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu intymnego.

Aby zwalczyć nieprzyjemny zapach intymny, zaleca się stosowanie specjalnych kremów i żeli, takich jak Femigel firmy Australian Bodycare. Oparty na naturalnym olejku z drzewa herbacianego, pomaga pozbyć się z wrażliwej skóry wokół pochwy niechcianych bakterii i odżywić ją.

Femigel stosuje się bezpośrednio na miejsca, w których występują objawy. W przypadku suchości i swędzenia można go stosować co 2. lub 3. dzień.

W przypadku bardziej dotkliwych objawów, takich jak nieprzyjemny zapach intymny, pieczenie lub podrażnienie, można również stosować go codziennie lub nawet kilka razy dziennie na podrażnione obszary okolic intymnych.

Jeśli objawy takie jak nieprzyjemny zapach intymny, swędzenie, pieczenie, suchość pochwy lub podrażnienie nie ustępują nawet po wielokrotnym stosowaniu odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, należy skonsultować się z lekarzem. Wiele objawów wynika również ze zmian bakteryjnych lub hormonalnych, a także możliwych infekcji przenoszonych drogą płciową, które mogą mieć długoterminowe konsekwencje. Jeśli nie masz pewności, czy przyczyną nieprzyjemnego zapachu, zmian w wydzielinie lub podrażnienia może być choroba lub ukryty problem, porozmawiaj z lekarzem w celu uzyskania profesjonalnej diagnozy i odpowiedniego leczenia, w tym leków, jeśli to konieczne.

Oprócz bezpośredniego leczenia objawów, ważne jest również dalsze utrzymywanie właściwej higieny intymnej, aby zapobiec nawrotom problemów.

Upewnij się, że regularnie dokładnie się podmywasz, używając produktów dostosowanych do wrażliwych okolic intymnych.

Zestaw do pielęgnacji intymnej Australian Bodycare, składający się z płynu do mycia, żelu do codziennej pielęgnacji i specjalnego żelu do selektywnego stosowania, oferuje odpowiedni, wszechstronny pakiet z naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego, który skutecznie oczyszcza pochwę bez naruszania delikatnej równowagi naturalnych bakterii.

3 produkty zapobiegające niepożądanemu zapachowi intymnemu
3 produkty do higieny intymnej zapobiegające przykremu zapachowi i swędzeniu w okolicach intymnych
+15.000 recenzji
Cena regularna 159,99 zl
Cena promocyjna 159,99 zl Cena regularna 204,99 zl
3 produkty zapobiegające niepożądanemu zapachowi intymnemu - 3 produkty do higieny intymnej zapobiegające przykremu zapachowi i swędzeniu w okolicach intymnych

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie