Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Czym są czerwone kropki po goleniu?

Czerwone kropki lub pryszcze, które często pojawiają się w związku z intymnym goleniem, są formą infekcji w porach i mieszkach włosowych. Objawy te nazywane są również świądem fryzjerskim, wywoływanym, gdy mieszki włosowe otwierają się i ulegają zakażeniu gronkowcem żółtym. To również dlatego te kropki czasami wyglądają jak żółte pryszcze. To właśnie infekcja bakteryjna w mieszkach włosowych sprawia, że skóra jest delikatna i powoduje swędzenie.

Te czerwone kropki po goleniu mogą pojawić się w dowolnym miejscu na skórze po goleniu lub depilacji. Szczególnie często występują w okolicach intymnych, które są zarówno wrażliwe, jak i dodatkowo narażone na działanie bakterii. Jeśli pojawią się czerwone kropki po goleniu, ważne jest, aby upewnić się, że ich stan się nie pogorszy. Mogą one czasem doprowadzić do wysypki, a nawet do powstania pęcherzyków lub bolesnych czyraków pod skórą lub na jej powierzchni.

Dobrze jest więc dołożyć starań, aby w pierwszej kolejności uniknąć czerwonych kropek po goleniu i zadbać o ich leczenie, jeśli mimo wszystko się pojawią.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Właściwa technika golenia zapobiega powstawaniu czerwonych kropek

Usuwanie wszystkich włosów w miejscach intymnych - zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest bardzo popularne. Daje to komfortowe uczucie czystości. Jednak wiele osób w pewnym momencie miało podrażnioną skórę, mnóstwo wrastających włosków i czerwonych kropek po intymnym goleniu. Każdy się zgodzi, że nie wygląda to dobrze ani nie daje pożądanego uczucia czystości.

Tak jak w przypadku wszystkich innych dolegliwości i złego samopoczucia, najlepszym sposobem leczenia jest zapobieganie tego- dotyczy to również golenia intymnego. Najlepszym sposobem na uzyskanie delikatnego, gładkiego efektu jest stosowanie odpowiednich technik.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety golą się w okolicach intymnych, aby uzyskać schludny, atrakcyjny wygląd - jest to jednak delikatny obszar, który wymaga troski, jeśli chcesz uniknąć czerwonych kropek po goleniu.

Dlatego należy zachować szczególną ostrożność, aby dbać o skórę we właściwy sposób przed rozpoczęciem korzystania z żyletki, w trakcie procesu i po jego zakończeniu. Wymaga to odpowiedniego sprzętu i produktów do golenia.

Twój przewodnik po pogoleniu miejsc intymnych

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego poradnika krok po kroku, stworzysz najlepsze warunki dla swojej skóry podczas intymnego golenia, dzięki czemu nie będziesz miał wrastających włosków, podrażnioną skórą z czerwonymi kropkami.

 1. Pierwszym krokiem w goleniu intymnym jest dokładne oczyszczenie skóry, aby w trakcie golenia do otwartych mieszków włosowych nie dostały się bakterie. Weź gorący prysznic i dokładnie się umyj, np. płynem Intimate Wash od Australian Bodycare. Pod ciepłym prysznicem nie tylko zmyjesz bakterie ze skóry za pomocą mydła, ale także zmiękczysz zarówno włosy, jak i skórę, więc golenie będzie łatwiejsze.
 2. Jeśli masz dość długie włosy w okolicach intymnych, warto je troche podciąć (może być zwykłymi nożyczkami). Wtedy łatwiej będzie się ogolić bez długich włosków przyklejonych do ostrza.
 3. Kiedy zaczynasz się golić, ważne jest dobre oświetlenie, abyś mógł prawidłowo widzieć, co robisz. W ten sposób ryzyko zacięcia się jest minimalne. Jeszcze ważniejsze jest, aby mieć pewność, że używasz ostrej maszynki. Tępa żyletka jest najgorszym wrogiem skóry, ponieważ może powodować zadrapania i podrażnienia skóry.
 4. Zanim zaczniesz używać żyletki, powinieneś na skórę i włosy nałożyć żel lub piankę. Możesz na przykład użyć Intimate Shave, czyli przezroczystego żelu do golenia, który pozwala Ci mieć pełną kontrolę nad goleniem intymnym. Rozprowadź żel cienko na obszarze intymnym, który chcesz ogolić i pozwól mu wniknąć i pracować na skórze przez około minutę. Żel intymny pomaga ostrzu łatwiej przesuwać się po skórze, dzięki czemu uzyskasz komfortowe, dokładne golenie.
 5. Gol okolice intymne zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Mimo że żel do golenia tworzy na skórze warstwę ochronną, używanie maszynki do golenia niezgodnie z kierunkiem wzrostu włosów spowoduje pociągnięcie i to nie będzie przyjemne dla Twojej skóry. Najdelikatniej dla skóry będzie, jeśli będziesz się golić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Podczas golenia bardzo delikatnie rozciągaj skórę w tym miejscu.
 6. Gdy usuniesz wszystkie włosy i uzyskasz gładki efekt, dokładnie spłucz skórę, aby pozbyć się włosów i resztek produktów. Być może będziesz chciała nałożyć nową warstwę żelu i przejść ponownie z maszynką, jeśli nie udało Ci się usunąć wszystkich włosów za pierwszym razem.
 7. Aby poprawnie dokończyć golenie, musisz zadbać o swoją skórę we właściwy sposób. Użyj produktu takiego jak Intimate Balm od Australian Bodycare, aby po zakończeniu golenia zapewnić skórze optymalną pielęgnację. Balsam uspokaja i chłodzi skórę, a jednocześnie dodaje mnóstwo wilgoci suchej, ogolonej skórze. Podobnie jak Intimate Wash i Intimate Shave, Intimate Balm zawiera Tea Tree olejek, który jest szczególnie znany ze swojej skuteczności w walce z bakteriami. Dlatego produkty te są szczególnie przydatne do gładkiego golenia intymnego, aby uniknąć czerwonych kropek, wrastających włosów i drażniącego swędzenia.
 8. Po goleniu w okolicach intymnych Twoja skóra może być lekko podrażniona, dlatego dobrze jest unikać obcisłych spodni lub bielizny bezpośrednio po goleniu. Twoja skóra musi odpocząć i oddychać, a najlepiej może to zrobić w luźnym ubraniu.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, dasz sobie największe szanse na gładkie golenie, które naprawdę jest gładkie - bez czerwonych kropek na skórze.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Leczenie czerwonych kropek po goleniu intymnym

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym sposobem leczenia czerwonych kropek jest to, co robisz zanim zaczniesz golić się w okolicach intymnych. Ale jeśli nadal masz czerwone kropki po intymnym goleniu, to w ten sposób twoje ciało daje ci znać, że potrzebuje odpoczynku, zanim znów będziesz się golić. Wtedy ważne jest, aby słuchać swojego ciała i dodatkowo o nie dbać.

Najlepszą rzeczą jest dać skórze czas na zagojenie się. Może to potrwać nawet tydzień - w tym czasie nie wolno zbliżać żyletki do zainfekowanego miejsca. Czerwone kropki są rodzajem wrzodu, a możesz sobie wyobrazić, co golarka może zrobić z wrzodem. Zdecydowanie nie jest to dobre połączenie. Jeśli to zrobisz, infekcja rozprzestrzeni się jak pożar z jednego mieszka włosowego na drugi.

Nałóż na skórę krem nawilżający, aby nie była ona jeszcze bardziej podrażniona. Możesz również potraktować ją Intimate Balm, aby dać skórze dodatkowy impuls chłodzący i kojący. Im lepiej utrzymasz skórę wolną od bakterii, tym lepiej i szybciej będzie się ona goić. Pamiętaj też, że powinnaś wybrać luźne bawełniane majtki, jeśli na Twojej skórze pojawiły się już czerwone kropki. Naprawdę nie musisz pogłębiać podrażnienia skóry, co ciasna bielizna może łatwo zrobić.

Dobre rady dla osiągnięcia gładkiego golenia

 •  Praktyka czyni mistrza. Za pierwszym razem możesz ogolić się tylko wokół warg sromowych, a resztę po prostu przyciąć. Wtedy jest mniej rzeczy, które mogą pójść nie tak. Nie jest to przecież przyjemne, jeśli pierwsza próba nie jest udana.
 •  Zastanów się kiedy dokonasz golenia. Prawdopodobnie nie powinnaś próbować intymnego golenia po raz pierwszy właśnie wtedy, gdy robisz coś ważnego. Rezultaty mogą być mniej niż idealne, a wtedy naprawdę denerwujące jest to, że trzeba coś odwołać lub czuć się zakłopotanym. O wiele lepiej jest próbować to, kiedy możesz poświęcić na to czas i energię.
 •  Jak często należy się golić? Na początek, nie za często. Raz na dwa tygodnie będzie w sam raz. Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do golenia, możesz to robić częściej, być może kilka razy w tygodniu.
 •  Unikaj ciasnej bielizny bezpośrednio po goleniu. Daj skórze trochę powietrza i unikaj majtek z materiałów syntetycznych. Unikaj też prania bielizny w perfumowanych proszkach do prania. Twoja skóra w tym rejonie jest delikatna, zwłaszcza tuż po goleniu.

Dbaj o swoje maszynki do golenia. Jeśli używasz ich ponownie, po zakończeniu pracy wyczyść je chlorheksydyną. Chlorheksydyna zabije bakterie. Dobrym pomysłem jest również porzucenie bardzo tanich maszynek jednorazowych.

Zestaw produktów do golenia intymnego
3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym
+15.000 recenzji
Cena regularna 149,99 zl
Cena promocyjna 149,99 zl Cena regularna 179,99 zl
Zestaw produktów do golenia intymnego - 3 produkty przeciw wrastającym włoskom, podrażnieniom i czerwonym krostkom po goleniu intymnym

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie