Jak uzyskać gęste włosy

Ostatnia aktualizacja: 1/3/2023

Genetyka odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o włosy. Ale jest też wiele rzeczy, które możesz zrobić sama, aby uzyskać grubsze, zdrowsze włosy. W tym artykule możesz przeczytać więcej o tym, co możesz, a czego nie powinieneś robić.

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Anne, Apteka Varde
Anne ma tytuł magistra farmacji na Uniwersytecie Południowej Danii i przez kilka lat pracowała jako farmaceuta w Aptece Varde. Tutaj doradza zarówno klientom, jak i lekarzom w zakresie prawidłowego stosowania produktów medycznych. Tutaj możesz zobaczyć profil Annes.

Jak uzyskać grubsze i dłuższe włosy

Nie da się uciec od swojej genetyki.

Jeśli natura dożyczyła Ci gęste i mocne włosy, to wszystko jest w porządku, o ile chcesz, aby były długie i gęste. Po prostu pozwól im rosnąć.

Natomiast jeżeli nie masz szczęścia i nie jesteś genetycznie uwarunkowana do długich włosów, nie ma co się poddawać. Nadal możesz wiele zrobić, aby zadbać o swoje włosy, aby wyglądały zdrowo i miały większą objętość.

Dotyczy to zarówno codziennej pielęgnacji włosów, jak i do wyjątkowych okoliczności.

8 najlepszych wskazówek, jak dbać o włosy i nadać im objętość

Czy jesteś gotowa by zawalczyć I uzyskać gęstsze włosy? Oto kilka rad, o których warto pamiętać, a także nasze najlepsze wskazówki, jak nadać włosom więcej objętości.

1. Zostaw swoją prostownicę w szufladzie

Sztuczne, ciepłe powietrze jest trudne dla Twoich włosów.

Unikaj więc stosowania ciepła do stylizacji włosów, np. suszarki, prostownicy czy lokówki. Powoduje to zniszczenie włosów i nie sprzyja zwiększeniu ich objętości.

2. Ograniczenie mycia włosów 

Czy codziennie myjesz włosy podczas gorącego prysznica?

Nie jest to konieczne i nie jest to takie dobre dla Twoich włosów, jak mogłoby się wydawać. Jeśli możesz się z tym pogodzić, to najlepiej myj włosy tylko dwa razy w tygodniu. Twoje włosy szybko przyzwyczają się do tego, że nie są myte codziennie i przestaną się przetłuszczać. 

3. Kup łagodny szampon

Ma znaczenie, jakiego szamponu do włosów używasz.

Wiele produktów do włosów zawiera szereg ostrych składników, dlatego warto wybrać delikatny szampon.

Szampon przeciw wypadaniu włosów z biotyną i Capilia Longa

Szampon z drzewa herbacianego przeciw wypadaniu włosów i przerzedzaniu się włosów

44,99 zl

4. Nie zapomnij użyć odżywki

Używaj też odżywki po każdym umyciu włosów.

Odżywka po prostu odżywia włosy i dodaje każdemu pasmu mnóstwo wilgoci. Dlatego naucz się stosować odżywkę po spłukaniu szamponu z włosów.

Odżywka do włosów cienkich i delikatnych

Odżywka z Capilia Longa przeciw wypadaniu i przerzedzaniu się włosów

44,99 zl

5. Pozostaw włosy rozpuszczone na noc

Praktycznym rozwiązaniem może być zebranie ich za pomocą gumki. To jednak obciąża włosy.

Pomyśl więc o tym, by pozostawić je rozpuszczone. Dzięki temu włosy będą miały chwilę wytchnienia i będą się mniej męczyć w miejscach, w których zwykle trzyma je gumka lub spinka.

6. Unikaj farbowania włosów

Farba do włosów nie jest najlepszym lekarstwem na zdrowie.

Może sprawić, że włosy będą bardziej kruche, a przez to bardziej podatne na łamanie. Jeśli możesz żyć z kolorem włosów, jaki przypisała Ci natura, to jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla Twoich włosów.

7. Układaj włosy w różnych stylach

Łatwo jest układać włosy w ten sam sposób dzień po dniu. Ale jeśli używasz elastycznej gumki lub spinki w tym samym miejscu każdego dnia, Twoje włosy mogą się łatwo złamać.

A to nie pomoże Ci w zapuszczeniu zdrowszych lub gęstszych włosów, wręcz przeciwnie.

8. Dużo się wysypiaj i zdrowo się odżywiaj

Wreszcie, styl życia również decyduje o tym, jak zdrowe są Twoje włosy.

Kładź się spać o rozsądnej porze i stosuj zdrową i zróżnicowaną dietę. Pomoże to również poprawić produkcję włosów i sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na zdrowsze i pełniejsze.

Jakie są skuteczne produkty na grubsze włosy?

Oprócz stosowania się do naszych rad dotyczących gęstych włosów, możesz również skorzystać z niektórych produktów dostępnych na rynku.

Dzięki zestawu kosmetyków na wypadanie włosów Australian Bodycare możesz zapewnić sobie najlepsze szanse na wyhodowanie silnych I długich włosów. Zestaw składa się z trzech skutecznych i odżywczych produktów do włosów, które są odpowiednie zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Zawierają one aktywne składniki: biotynę, Tea Tree olejek i Capilia Longa, które dodają odżywienia i objętości włosom cienkim lub delikatnym.

Dobrze jest również używać naszej popularnej szczotki do skóry głowy, jeśli masz problem z suchą skórą głowy lub wypadaniem włosów. Stymuluje ona skórę głowy i korzenie włosów, zapewniając zdrową skórę głowy i stymulując produkcję włosów.

Zestaw przeciw wypadaniu włosów z biotyną i Capilia Longa

3 produkty do włosów cienkich, delikatnych z tendencją do wypadania

129,99 zl 149,99 zl

Zjedz swój sposób na gęstsze włosy

Zdrowa dieta robi swoje dla Twoich włosów - jak już wyjaśniliśmy.

Ale jeśli chcesz dać swoim włosom i skórze głowy optymalne szanse, dzięki czemu Twoje włosy będą mocniejsze i grubsze, możesz rozważyć przyjmowanie suplementu Australian Bodycare z biotyną.

Pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji, jest idealny w związku z wypadaniem włosów. Suplement diety dostarcza odpowiednią ilość witamin i minerałów, które idealnie odżywią Twoje włosy.

Pełniejsze i zdrowsze włosy podczas snu

Dawanie włosom najlepszych szans nie stawia przed nimi dużych wymagań.

Kładź się spać o rozsądnej porze, jedz zdrowo i traktuj swoje włosy z szacunkiem. To idealny przepis na grubsze, mocniejsze włosy, które promienieją zdrowiem.

Jeśli potrzebujesz pomocy, nasze produkty pomogą Ci w drodze, abyś mogła zbliżyć się o krok do grubych włosów, o których zawsze marzyłaś.

Ciesz się dbaniem o swoje włosy i traktowaniem ich z należytą uwagą.

Zestaw przeciw wypadaniu włosów z biotyną i Capilia Longa

3 produkty do włosów cienkich, delikatnych z tendencją do wypadania

129,99 zl 149,99 zl