Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Jak zmniejszyć widoczność rozstępów u mężczyzn

Nie ma sprawdzonych sposobów na leczenie rozstępów. Ale to nie znaczy, że nie można nic zrobić.

Istnieje wiele zabiegów mających na celu uczynienie rozstępów mniej widocznymi, z których skorzystali ludzie.

Chociaż blizny nie są niebezpieczne, nie każdy uważa je za szczególnie atrakcyjne - i może to wpływać na jakość życia. Na przykład, wiele osób unika noszenia szortów lub koszulek z krótkim rękawem z powodu rozstępów.

Możesz jednak zrobić coś, aby zapobiec rozstępom lub zmniejszyć ich widoczność.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się o opcjach leczenia, które pomogą Ci uniknąć tygrysich pasków.

Rozpieszczaj swoją skórę

Najtańszym i najmniej drastycznym rozwiązaniem jest dobra pielęgnacja skóry, która może być sposobem zarówno na zapobieganie rozstępom, jak i na zminimalizowanie ich widoczności.

Body Oil to odżywczy i nawilżający olejek do pielęgnacji skóry z rozstępami, bliznami i plamami starczymi. Nawilża i dodaje skórze elastyczności, dzięki czemu staje się ona sprężysta, gładka i piękna.

Olejek składa się z unikalnej kombinacji zmiękczających i odżywczych składników, które rozpieszczają Twoją skórę i szybko wnikają w nią bez tłustości.

Dzięki aktywnym składnikom, takim jak między innymi Tea Tree olejek, olejek migdałowy i słonecznikowy, witamina E i skwalan, masz zapewnione:

  • przeciwdziałanie bakteriom
  • zmiękczanie skóry
  • poprawa stanu zdrowia skóry
  • wygładzenie rozstępów i blizn
  • nawilżona i zdrowa skóra

75% uczestników testu z rozstępami doświadczyło poprawy wyglądu rozstępów.

Nałóż kilka kropel olejku dwa razy dziennie na plecy, uda lub wszędzie tam, gdzie masz rozstępy. Dobrze wmasuj olejek i pozwól mu wyschnąć przed ubraniem się. 

Twoja skóra zawsze potrzebuje nawilżenia, aby nie wysychała - dlatego nawilżający olejek do ciała nigdy nie zaszkodzi, a jednocześnie nie będzie kosztował Cię fortuny.

Zestaw kosmetyków na rozstępy
3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 214,99 zl
Zestaw kosmetyków na rozstępy  - 3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn

Leczenie laserowe

Jeśli denerwują cię twoje rozstępy, możesz porozmawiać z dermatologiem o leczeniu laserowym. Spróbuje to skłonić skórę do stymulowania produkcji komórek w tkance łącznej, aby zastąpić uszkodzone włókna i przywrócić elastyczność.

Należy jednak pamiętać, że ponieważ rozstępy są problemem kosmetycznym, leczenie laserowe odbywa się na własny koszt.

Ćwiczenia i nawyki żywieniowe

Ćwiczenia i dobre nawyki żywieniowe są zawsze dobrym zaleceniem, jeśli chodzi o twoje ciało. Dlatego też może to być również dobre dla Ciebie, jeśli chcesz pozbyć się rozstępów.

Zdrowa i zróżnicowana dieta z witaminami i warzywami jest dobra dla organizmu - a więc także dla skóry. Dlatego warto spróbować, aby przekonać się, czy robi to różnicę.

Jeśli schudniesz i będziesz ćwiczyć, Twoja skóra będzie się napinać - możesz więc mieć szczęście i zobaczyć poprawę wyglądu swoich rozstępów. Nie rób tego jednak zbyt szybko, bo Twoja skóra nie będzie w stanie za tym nadążać.


Czym są rozstępy?

Rozstępy nazywane są po łacinie striae i są uszkodzeniem, które powstaje w elastycznej warstwie środkowej tkanki podskórnej zwanej skórą właściwą. Skóra właściwa jest najgrubszą warstwą Twojej skóry. Jeśli pojawiają się tam pęknięcia, powstaje rozstęp.

Rozstępy często pojawiają się jako fioletowe, różowe lub niebieskie paski na skórze i nie znikają samoistnie. Z czasem bledną i nabierają jaśniejszego koloru.

Rozstępy powstają w wyniku gwałtownego i silnego rozciągania skóry. Gdy skóra jest nadmiernie rozciągnięta, zaburza to produkcję kolagenu, ważnego białka w tkance łącznej, które utrzymuje skórę w stanie naprężenia.

Skóra nie ma zatem niezbędnego wsparcia i tworzy blizny - znane jako rozstępy.

Dobrym przykładem jest ciąża, kiedy brzuch się powiększa, a waga wzrasta.

Istnieją jednak inne przyczyny, a poniżej możesz przeczytać więcej o tym, jak rozstępy wpływają na mężczyzn i co możesz zrobić, aby zminimalizować ich widoczność.


Dlaczego rozstępy pojawiają się u mężczyzn?

Twoja skóra jest bardzo elastyczna i może wytrzymać wiele bez pękania. Ale na przykład przy gwałtownym przyroście masy ciała, utracie wagi lub wzroście, nie zawsze może nadążyć. Skóra w takich sytuacjach znajduje się pod niezwykłą presją i musi być rozciągnięta bardziej niż jest do tego przyzwyczajona.

Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku.

Jeśli włókna elastyczne w skórze są nadmiernie rozciągnięte, tracą one swoją elastyczność. Dlatego też uszkodzenia są w większości przypadków trwałe, ponieważ włókna nie odzyskują tej elastyczności.

Tutaj staraliśmy się wymienić najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów.

Zestaw kosmetyków na rozstępy
3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 214,99 zl
Zestaw kosmetyków na rozstępy  - 3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn

Zmiany w równowadze hormonalnej 

Kiedy jesteś w ciąży, przechodzisz zmianę w równowadze hormonalnej, co również ma wpływ na pojawienie się rozstępów.

To samo dzieje się u chłopców, ponieważ w okresie dojrzewania dochodzi do zaburzenia równowagi hormonów - a to może powodować rozstępy. 

Wzrost

Rozstępy są faktycznie rosnącym trendem u chłopców, nawet jeśli nie pomyślałabyś o tym na pierwszy rzut oka.

Oprócz zaburzeń hormonalnych, okres dojrzewania jest okresem szybkiego wzrostu i skóra nie zawsze może za nim nadążyć. To zwiększa ryzyko rozstępów, ponieważ skóra musi być rozciągnięta bardziej niż zwykle.

Dlatego kobiety w ciąży są ponownie narażone na ryzyko uzyskania rozstępów, gdzie brzuch rośnie szybciej niż skóra może nadążyć. 

Ćwiczenia siłowe 

Rozstępy u mężczyzn mogą być również spowodowane treningiem siłowym.

Jeśli jesteś aktywnym mężczyzną, który często ćwiczy siłowo, prawdopodobnie pojawią się na Twoim ciele rozstępy.

Gwałtowny przyrost wagi zbyt szybko rozciąga skórę, niszcząc jej elastyczne włókna. U kulturystów i innych sportowców często pojawiają się znane tygrysie paski, ponieważ albo stracili na wadze, albo przybrali masę mięśniową szybciej niż skóra może się do tego przystosować.

Czy szybko tracisz na wadze dzięki skutecznej diecie - czy też dużo przytyłaś z powodu złej diety? Wtedy również Twoja skóra zbyt szybko traci na wadze, a zamiast tego pojawiają się na niej rozstępy.


Gdzie na ciele pojawiają się rozstępy?

Rozstępy u mężczyzn mogą pojawić się w wielu częściach ciała - podobnie jak u kobiet.

Jeśli dużo ćwiczysz, istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się rozstępów na ramionach, udach, plecach, łydkach lub klatce piersiowej. Wielu dorosłych mężczyzn stwierdza, że rozstępy występują szczególnie często w okolicach pośladków lub brzucha.

W zależności od przyczyny, lokalizacja rozstępów na ciele może być różna.

Zestaw kosmetyków na rozstępy
3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn
+15.000 recenzji
Cena regularna 179,99 zl
Cena promocyjna 179,99 zl Cena regularna 214,99 zl
Zestaw kosmetyków na rozstępy  - 3 produkty zmniejszające widoczność rozstępów i blizn

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie