Obraz Anny Thestrup Anders

Zweryfikowane przez Anne Thestrup Meimbresse

Spis treści:

Które witaminy i minerały są dobre dla włosów?

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były mocne, lśniące i piękne, musisz zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Nawet jeśli używasz dobrego szamponu i odżywki do pielęgnacji włosów i skóry głowy, co najmniej równie ważne jest dbanie o włosy od wewnątrz. W ten sposób zapewniasz włosom najlepsze możliwe warunki.

Brak witamin objawia się z reguły suchymi, matowymi włosami, które łatwo się łamią i rozdwajają. Jeśli Twoje włosy nie otrzymują wystarczającej ilości witamin, możesz również ryzykować ich wypadanie.

Witaminy sprawiają, że włosy są zdrowsze i mogą ograniczyć ich wypadanie

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy, masz wszelkie powody, aby uzupełnić swoją dietę i pielęgnację zewnętrzną suplementem zawierającym witaminy, które są dobre dla włosów.

Wiele suplementów i witamin twierdzi, że działa przeciw wypadaniu włosów lub suchym, matowym i zmęczonym włosom. Odnalezienie się w gąszczu możliwości może wydawać się trudne, a może być szczególnie trudne, jeśli nie wiesz, czego szukać.

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, które witaminy faktycznie działają.

Witaminy na włosy z biotyną
Utrzymuje zdrowe włosy i może być stosowany przy wypadaniu włosów
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 109,99 zl
Cena promocyjna Od 109,99 zl Cena regularna 329,99 zl
Witaminy na włosy z biotyną - Utrzymuje zdrowe włosy i może być stosowany przy wypadaniu włosów

10 najlepszych witamin dla zdrowych i mocnych włosów

Istnieje wiele witamin, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów i skóry głowy. Niektóre specjalizują się w witaminach na wypadanie włosów, podczas gdy inne witaminy na włosy są opracowane tak, aby pomóc włosom szybciej rosnąć.

Cechą wspólną wszystkich suplementów na włosy jest jednak to, że są one często wytwarzane z kilku tych samych składników aktywnych.

10 najlepszych witamin i suplementów na zdrowe i mocne włosy

Istnieje wiele witamin, które promują zdrową skórę głowy i włosy. Niektóre suplementy działają szczególnie przeciw wypadaniu włosów, podczas gdy inne zostały opracowane w celu przyspieszenia ich wzrostu.

Istnieje garść skutecznych składników, które można znaleźć w większości suplementów na włosy.

Oto 10 witamin i minerałów, które są skuteczne dla włosów od wewnątrz i na zewnątrz:

1. Skrzyp polny

Niewiele roślin na świecie zawiera więcej krzemionki niż skrzyp polny - a krzemionka jest jednym z minerałów, które silnie wpływają na zdrowie włosów.

Oprócz krzemionki, skrzyp polny jest bogaty w kilka aminokwasów, które, jak wykazały badania, są korzystne dla włosów, skóry głowy, skóry i paznokci. Aminokwasy są ważnym budulcem keratyny, z której składają się włosy.

Skrzyp polny pomaga więc utrzymać naturalną produkcję komórek włosów i zachować ich gęstość, siłę i zdrowie.

2. Biotyna

Biotyna (witamina B7) jest ważną witaminą, jeśli szukasz suplementów, które faktycznie działają. Biotyna jest zatem jednym z najczęściej stosowanych suplementów do pielęgnacji włosów i witamin do włosów - i nie bez powodu.

Biotyna pomaga rozkładać tłuszcze, węglowodany i białka oraz pomaga utrzymać zdrowe włosy od wewnątrz. Większość witamin z grupy B jest dobra dla włosów, ale biotyna jest szczególnie skuteczna.

Oprócz pięknych, zdrowych włosów, biotyna jest również dobra dla skóry i paznokci.

3. Cynk

Cynk jest jednym z najskuteczniejszych składników suplementów diety na włosy. Może zdziałać cuda dla włosów, skóry i paznokci, ponieważ chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, co zasadniczo oznacza brak równowagi między wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami.

Są one ważne w procesach zachodzących w organizmie, ale jeśli równowaga zostanie zaburzona, może to mieć poważne konsekwencje dla włosów, skóry i paznokci - i wtedy cynk może pomóc.

4. Kapsaicyna

Kapsaicyna to ekstrakt z pieprzu cayenne, który podobnie stymuluje włosy i skórę głowy, wspomagając wzrost włosów.

Kapsaicyna stymuluje skórę głowy od wewnątrz, zwiększając dopływ krwi, co pomaga zwiększyć i zoptymalizować wzrost włosów.

5. Miedź

Chociaż miedź niekoniecznie jest najważniejszym składnikiem zwiększającym wzrost włosów lub zdrową skórę głowy, wiele osób nadal cieszy się, widząc miedź na liście składników.

Miedź pomaga zapewnić prawidłową pigmentację włosów.

6. Vitamina C

Witamina C to szczególnie dobra witamina dla włosów. Jest dobra dla odpowiedzi immunologicznej - a jeśli odpowiedź immunologiczna dobrze się rozwija, będzie to widoczne we włosach i sposobie, w jaki rosną.

Oprócz wzmacniania odpowiedzi immunologicznej, witamina C ma również bardziej bezpośredni wpływ na włosy. Pomaga organizmowi odbudować i zwiększyć wchłanianie witaminy E, żelaza i wapnia, a także przyczynia się do tworzenia kolagenu, z którego składają się włosy.

Witamina C jest dobra dla każdego, ale jest szczególnie dobra, jeśli zauważysz, że Twoje włosy puszą się lub łamią bardziej niż powinny.

7. Vitamina E

Podobnie jak witamina C, witamina E jest przeciwutleniaczem, który zapewnia równowagę skóry głowy i zapobiega stresowi oksydacyjnemu.

Mimo że witamina E nie jest zbyt często wykorzystywana w związku ze wzrostem włosów i ich pielęgnacją, kilka badań wyraźnie pokazuje, że może ona pomóc w zwiększeniu wzrostu włosów.

8. Vitamina A

Wszystkie komórki potrzebują witaminy A do wzrostu i funkcjonowania, co oznacza również komórki włosów. Witamina A utrzymuje zdrowe błony śluzowe i utrzymuje równowagę, na przykład w produkcji sebum w skórze głowy.

Sebum to inna nazwa naturalnego oleju we włosach, który jest niezbędny do utrzymania ich w zdrowiu i połysku.

Nie oznacza to jednak, że przyjmowanie dużych dawek witaminy A jest dobrym pomysłem. Organizm może mieć trudności z wydalaniem dużych ilości witaminy A, dlatego najlepiej jest wybrać wypróbowany i przetestowany suplement, aby mieć pewność, że otrzymujesz odpowiednią ilość.

W Hair Loss, suplemencie od Australian Bodycare, wszystkie składniki są dokładnie przebadane i możesz być pewien, że otrzymujesz odpowiednią dawkę witamin i minerałów.

Witaminy na włosy z biotyną
Utrzymuje zdrowe włosy i może być stosowany przy wypadaniu włosów
+15.000 recenzji
Cena regularna Od 109,99 zl
Cena promocyjna Od 109,99 zl Cena regularna 329,99 zl
Witaminy na włosy z biotyną - Utrzymuje zdrowe włosy i może być stosowany przy wypadaniu włosów

9. Niacyna

Niacyna (witamina B3) to kolejna witamina z grupy B, która pomaga utrzymać równowagę w zakresie energii, nerwów, metabolizmu, mięśni, skóry, włosów i paznokci. Witaminy z grupy B wspierają między innymi zdrowy wzrost komórek.

Tak więc witaminy z grupy B, w tym niacyna, mają pozytywny wpływ na wzrost włosów.

10. Magnez i wapń

Dwa minerały, które są ważne dla zdrowego wzrostu włosów to magnez i wapń.

Magnez odgrywa rolę w ponad 300 reakcjach chemicznych i pomaga organizmowi optymalnie funkcjonować. Jeśli chodzi o włosy i skórę głowy, jest on ważny w promowaniu silnego, zdrowego wzrostu włosów. Podobnie wapń przyczynia się do optymalnych warunków dla włosów i skóry głowy.

O czym należy pamiętać, szukając witamin na włosy?

Szukając suplementów diety na włosy lub w celu leczenia wypadania włosów, ważną rzeczą jest przede wszystkim wybór zaufanego producenta. Następnie zawsze warto porównać to, czego potrzebujesz, z tym, na co dany produkt jest skuteczny.

Jednak najważniejsze jest, aby wybrać suplement diety na włosy, który zawiera odpowiednie składniki w odpowiednich ilościach. Możesz użyć powyższej listy jako punktu wyjścia do znalezienia skutecznych witamin i minerałów dla włosów, ale suplement nie musi zawierać ich wszystkich, aby dobrze działać.

W Australian Bodycare polecamy nasz suplement diety na wypadanie włosów, aby utrzymać zdrowe, normalne włosy.

Hair Loss jest szczególnie dobry dla osób, które:

 • Mają trudności z zapuszczeniem długich włosów
 • Czują, że ich włosy są cienkie i krótkie
 • Byli pod wpływem stresu, który spowodował przerzedzenie włosów i słaby wzrost
 • Chcą zapewnić swoim włosom najlepszą możliwą pielęgnację - również wewnętrzną
 • Chcą, aby ich włosy szybko rosły dłuższe
 • Chcą odzyskać zdrowe włosy po nadmiernej stylizacji, przedłużaniu lub farbowaniu włosów
 • chcą zapewnić swoim włosom dodatkową pielęgnację w związku z menopauzą lub ciążą

Hair Loss Care od Australian Bodycare zawiera biotynę, cynk, skrzyp polny, kapsaicynę, miedź, witaminę C, witaminę A, wapń i witaminę E.

Zestaw XL przeciw wypadaniu włosów
5 produktów przeciw wypadaniu włosów z biotyną na przerzedzające się włosy
+15.000 recenzji
Cena regularna 499,99 zl
Cena promocyjna 499,99 zl Cena regularna 614,99 zl
Zestaw XL przeciw wypadaniu włosów - 5 produktów przeciw wypadaniu włosów z biotyną na przerzedzające się włosy

Jak zapewnić włosom wystarczającą ilość witamin?

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie wystarczającej ilości witamin jest stosowanie zdrowej, zróżnicowanej diety z dużą ich ilością.

Nie zawsze jednak łatwo jest dostarczyć włosom wszystkich potrzebnych witamin - wtedy najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementów diety zawierających witaminy, które okazały się szczególnie skuteczne w pielęgnacji włosów i promowaniu ich wzrostu.

Przyjmowanie suplementów do pielęgnacji włosów

Bez względu na to, ile produktów użyjesz na włosy, rzadko będą one wystarczające, aby przywrócić im równowagę. Kiedy włos wyrasta z mieszka włosowego, jest w zasadzie martwy i ograniczone jest to, co można zrobić, jeśli włosy są już zmęczone, zniszczone lub puszące się, lub jeśli masz rozdwojone końcówki.

Przyjmując suplement do pielęgnacji włosów, dbasz o nie od wewnątrz - a to oznacza zdrowsze, mocniejsze włosy, gdy wyrastają z mieszków włosowych, ponieważ dostarczasz włosom i skórze głowy witamin, których potrzebują. Jednocześnie zapewniasz optymalne warunki skórze głowy, które są niezbędne dla silnych, zdrowych włosów.

Jeśli masz problemy z wypadaniem włosów, suplement taki jak Hair Loss również pomoże zwiększyć ich wzrost.

Jest to suplement, który pobudza włosy, dzięki czemu są one zdrowsze, grubsze i szybciej rosną.

Chociaż suplementy diety i witaminy na włosy mogą mieć duże znaczenie, nie zastępują one zdrowego stylu życia ani zdrowej, zróżnicowanej diety.

Jedz pokarmy o wysokiej zawartości witamin ważnych dla włosów

Witaminy przyjmowane w postaci suplementu nie mogą zastąpić zdrowej diety z dużą ilością witamin. I odwrotnie, można faktycznie uzyskać niezbędne witaminy poprzez dietę - choć łatwiej powiedzieć niż zrobić, dlatego zdecydowana większość decyduje się na uzupełnienie diety witaminami.

Jeśli chcesz bardziej skupić się na witaminach, które są dobre dla twoich włosów i skóry głowy, istnieje wiele produktów spożywczych, z których możesz skorzystać w swojej diecie.

Pokarmy o wysokiej zawartości witamin i minerałów, które są dobre dla włosów:

 • Tłuste ryby, takie jak łosoś i makrela
 • Siemię lniane
 • Orzechy włoskie
 • Kurczak
 • -ndyk
 • -ajka
 • Jogurt
 • Awokado
 • Soczewica
 • Produkty pełnoziarniste
 • Szpinak
 • Brokuły
 • Marchew
 • Fasola
 • Ser

Oprócz włączenia niektórych z wymienionych produktów do diety, ważne jest, aby pamiętać o piciu dużej ilości wody. Silnik działa najlepiej na oleju, a organizm działa najlepiej, gdy otrzymuje około dwóch litrów wody dziennie.

Co możesz zrobić, aby Twoje włosy rosły szybciej?

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były zdrowsze, dłuższe, grubsze lub bardziej błyszczące, nie wystarczy tylko przyjmować suplementy diety i stosować zdrową, zróżnicowaną dietę - musisz również dbać o włosy, które masz.

5 wskazówek, jak przyspieszyć wzrost włosów:

1. Szczotkuj włosy i masuj skórę głowy

Jeśli chcesz zwiększyć porost włosów, ważne jest, aby stymulować skórę głowy w celu zwiększenia krążenia krwi. Jednocześnie zwiększa się dopływ tlenu do mieszków włosowych, a to zwiększa produkcję nowych włosów.

Można to zrobić poprzez codzienne szczotkowanie włosów i dokładne ich masowanie, na przykład podczas kąpieli.

2. Unikaj codziennego mycia włosów

Mydło i woda mają tendencję do wysuszania zarówno włosów, jak i skóry głowy - a to ma odwrotny wpływ na wzrost włosów. Zamiast tego należy odczekać dwa lub trzy dni między myciami włosów. (Niektórzy ludzie mogą czekać nawet dłużej).

Jeśli cierpisz na łupież lub przetłuszczającą się skórę głowy, możesz mieć ochotę myć włosy codziennie, ale w rzeczywistości to tylko pogarsza sytuację. Kiedy myjesz włosy, zmywasz z nich naturalne oleje, a w konsekwencji skóra głowy zaczyna nadprodukować oleje, więc włosy i skóra głowy stają się po prostu bardziej tłuste.

3. Unikaj przesadnej stylizacji i stosowania wysokiej temperatury.

Najlepsze, co możesz zrobić dla swoich włosów, to pozostawić je w spokoju tak często, jak to możliwe. Unikaj używania suszarki lub stylizacji na gorąco za pomocą lokówki lub prostownicy, chyba że jest to naprawdę konieczne. Pamiętaj również o stosowaniu produktów chroniących przed wysoką temperaturą za każdym razem, gdy używasz ciepła do stylizacji włosów.

Poza tym, nie używaj zbyt wielu produktów na włosy. Mogą one gromadzić się we włosach i na skórze głowy, a w najgorszym przypadku prowadzić do wypadania włosów. Wiele produktów zawiera substancje chemiczne i perfumy, które mogą również podrażniać skórę głowy. Należy więc uważać na liczbę używanych produktów i dokładnie myć skórę głowy podczas kąpieli.

4. Regularne wizyty u fryzjera

Nie, włosy nie będą rosły szybciej, jeśli będą często przycinane - ale jeśli będziesz często przycinać końcówki, wszystkie zużyte włosy zostaną obcięte. Oznacza to mniej rozdwojonych końcówek i połamanych włosów.

Tak więc, nawet jeśli regularne przycinanie nie sprawi, że włosy będą rosły szybciej, szybciej staną się dłuższe.

5. Od czasu do czasu zapewnij swoim włosom dodatkową pielęgnację

Aby zachować zdrowe włosy, najlepiej jest używać odżywki po każdym myciu - ale dodatkowo dobrym pomysłem jest stosowanie Kuracja do włosów mniej więcej raz w tygodniu.

Możesz kupić gotowe odżywki do włosów, ale możesz też zrobić je samodzielnie, po prostu używając oleju. W ten sposób można zapewnić włosom dodatkową pielęgnację i nawilżenie.

Kompletny pakiet przeciw wypadaniu włosów z produktami XL
5 produktów do codziennej pielęgnacji włosów wypadających, cienkich i przerzedzonych
+15.000 recenzji
Cena regularna 539,99 zl
Cena promocyjna 539,99 zl Cena regularna 584,99 zl
Kompletny pakiet przeciw wypadaniu włosów z produktami XL - 5 produktów do codziennej pielęgnacji włosów wypadających, cienkich i przerzedzonych

Dołącz do 50 000 innych osób i śledź nas na Instagramie